dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1

    Domyślnie Pomoc domowa-warto?

    Jak w tytule.Ciekawa jestem jakie macie zdanie na ten temat.Czy takie panie faktycznie pomagają w pracach domowych,czy jednak co posprzątane własnymi ręcami to posprzątane lepiej?Jeśli zatrudniacie taką panią-ile płacicie jej?U nas(okolice Gdańska)ceny to.od 8-20zł/h przy 3-5cio godzinnej pracy(w zależności od ilości pomieszczeń itp.)
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie wiem, nie korzystam.
    Do szału doprowadzała by mnie myśl ze ktoś obcy "kreci" sie po moim domu - zagląda w katy, szafki - nawet nie że myszkuje (choc tego tez do konca sie nie wie ) ale wykonujac swoje obowiazki (np. sprzatajac) - nie moge tego znieść
    Ale mam znajome - chwalą sobie - z tym że dobrą "pomoc domową" znaleść to ...uuuu... podobno cięzko :/

  3. #3

    Domyślnie

    ja nie mam ale ma koleżanka i mówi ,że Pani sprząta tylko rynek i nie ma to jak sie samemu zrobi porządki

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    ja też sobie nie wyobrażam, żeby ktoś "grzebał" w moich rzeczach

  5. #5

    Domyślnie

    Ja z usług pani do sprzątania skorzystałam tylko raz przed komunią córki. Wyprawialiśmy w domu a ja miałam wtedy na głowie dwoje chorych dzieci. Czułam się w tej roli fatalnie, tak że raczej już więcej nie skorzystam. Chociaż, nigdy nie mów nigdy.
    _____________________________
    Mantra

  6. #6

    Domyślnie

    Korzystałam i zawsze poprawiałam, a ponieważ poprawiałam, stwierdziłam, że może tylko na "doskok" poprasuje chociaż, bo tego nie znoszę. Ale jak przepaliła mi moją jedwabną koszulę , a mojej mamie powiedziała, że martwi się, bo przepaliła bawełniany podkoszulek - wymiękłam.
    I nie chodziło mi już o ten jedwab, tylko o to, że tak zmanipulowała sprawę. Nie było rozmowy na ten temat, powiedziałam tylko, że kupiłam sobie nowe żelazko i sama będę szaleć ale oczywiście będę o Niej pamiętać Jak widzicie - pamietam, a było to parę lat temu

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Genialna sprawa - od chyba 10 lat zatrudniam taką panią. Nie mam świra na punkcie laboratoryjnej sterylności, więc wolę zapłacić i mieć zrobione niż zapierniczać całą sobotę.
    Płacę 400 pln za 4 wejścia w miesiącu.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Niestety nie mam, chociaz przydałaby sie parę razików w miesiącu...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Niestety nie mam, chociaz przydałaby sie parę razików w miesiącu...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Wiele zależy od tego, na kogo się "trafi". Kiedyś, jak dzieciaki były malutkie a my z żoną ganialiśmy od świtu do zmroku z roboty do roboty, to zazwyczaj był ktoś do pomocy i opieki nad łebkami. Łebki wyrosły i na razie potrzeby "tego typu" znacznie zmalały.
    Bywało różnie. Raz trafiło się lepiej a raz gorzej (wtedy krócej trwało).

    To sposób na swoją wolną chwilę w zamian za swoje pieniądze...

    Generalnie - polecam! Tylko dobrze trzeba wybrać....
    Pozdrawiam Adam M.

  11. #11

    Domyślnie

    W calej rozciaglosci popieram Nefercie Niestety wizyta w domu to koszt ok 150 zeta, bez mycia okien i bez prasowania. Na mycie okien umawialam sie oddzielnie.
    Gdy jestescie zagonieni warto tez pomyslec o kims do bierzacej pielegnacji dzialki (trawnika, pielenia przy roslinach, sprzatania podjazdu). To bardzo ulatwia zycie
    When the going gets tough, the tough get going.
    The best is yet to come ...

  12. #12

    Domyślnie

    Sprowokowałam ten temat,bo sama jestem"panią do sprzątania" Nie z powodu swojej filozofii na życie oczywiście lecz z powodu"psikuśnego" losu Sama w pewnym momencie zatrudniałam takie panie(sprzątając u kogoś-nie ma się ochoty ruszyć u siebie )niestety nie sprawdziły się
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jak mawia moja pani od sprzątania : nigdy nie wiadomo kto u kogo będzie sprzątał "psikuśny los" tak czasem robi, ale jak wiadomo są w życiu górki i dołki A Ci którzy to wiedzą żyją w zgodzie ze sobą.
    Ja głównie kupuję własny czas - nie muszę tracić weekendu na sprzątanie. To też nie tak, że ten raz w tygodniu wystarcza Piorę i sprzątam, ale weekend jest dla mnie
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #14

    Domyślnie

    ja dość regularnie korzystam z usług sprzątających dziewczyn (zazwyczaj przychodzą parami).Przyznaję, że może to być trochę krępujące (dla mnie najbardziej krępujący jest poziom bałaganu w moim domu), niemniej jednak jest to rozwiązanie, które sprawia, że od czasu do czasu mój dom wygląda w miarę cywilizowanie. Przy dużej ilości pracy mojej i męża, oraz konieczności świadczenia opieki trójce naszych najsłodszych zobowiązań, nietrudno dopuścic do zaniedbań w kwestii sprzątania. Trzy godziny korepetycji starczają na pokrycie kosztów jednorazowego "seansu" sprzątania - a ja naprawdę wolę udzielać korepetycji, niż sprzątać Zwłaszcza, ze w sprzątaniu nie jestem dobra, nie ma co ukrywać. Dziewczyny od sprzątania natomiast cenią sobie chyba to, ze mogą u mnie zarobić, często dzwonią z pytaniem, czy np. mogą okna oblecieć. Podsumowując, pasuje mi takie rozwiązanie.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Chciałabym mieć ale mój mąż kategorycznie się nie zgadza............i w zasadzi po przemyśleniu te 4 czy 5 stów wole wydać na ciuszki niż na panią sprzątającą.
    Żeby mieć porządek w chałupce nie sterylny oczywiście to chyba kwestia dobrej organizacji , wyeliminowania wszelkiego rodzaju zbieraczy kurzu, firanek, otwartych pólek, szafek, jak najmniej bibelotów jednym słowem wszystko pochowane ,

    Nie wiem czy byłabym zadowolona z tego jak Pani posprząta z doświadczenia dwóch koleżanek wiem że zawsze mają jakieś "ale" , tak jak ktoś powiedział posprzątany rynek.....raczej by mnie to drażniło i szkoda by mi było na tak wykonaną prace kasy.

  16. #16

    Domyślnie

    Mam wolne dwa dni jeśli ktoś potrzebuje takiej pani z okolic G-ka-zapraszam na priv
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  17. #17

    Domyślnie

    no cóż , można i tak........ wszak dobra reklama...

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał tuuska1
    no cóż , można i tak........ wszak dobra reklama...
    A gdzie tu była reklama?
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza mama gabora
    Mam wolne dwa dni jeśli ktoś potrzebuje takiej pani z okolic G-ka-zapraszam na priv
    Ja bym chetnie skorzystała, ale ja niestety z Koleczkowa k Gdyni jestem. Ostatnia Pani znikneła mi zaliczka za jedno sprzatanie z góry. A tak dobrze sie zapowiadała. Sprzatała u nas ok 8 miesiecy. Człowiek całe życie sie uczy

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza mama gabora
    Mam wolne dwa dni jeśli ktoś potrzebuje takiej pani z okolic G-ka-zapraszam na priv
    Dopiero teraz się doczytałem skąd jesteś! - Zgorzałe, naprzeciwko Żuromina Pozdrawiam z drugiego brzegu jeziora (wprawdzie tylko z domku letniskowego, ale zawsze)

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony