dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 53 z 53
  1. #41

    Domyślnie

    aaggaa agnieszakusi ma rację.Nie płać.W psychologii behawioralnej jest co prawda stosowana tzw.metoda żetonowa ale nie polega ona na płaceniu w walucie Za każdy pozytywny uczynek poczyniony w tygodniu otrzymujemy punkty,a pod koniec tygodnia sumujemy i wyznaczamy nagrodę.Są również przeciwnicy tej metody,którzy twierdzą,że zasadza się ona na zimnej kalkulacji zbierającego punkty,ale jest to chyba lepsze niż opłacanie dzieci gotówą Pzdr.
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Czy ja wiem, czy to takie zle placic dziecku za sprzatanie? Zamiast po prostu dawac kieszonkowe, mozna placic za zrobienie drobnych rzeczy. Przy okazji naucza sie, ze zeby miec trzeba zarobic - co przyda im sie na pozniej, przynajmniej nie wyrosna z nich nieroby, ktore beda siedzialy w domu u sprzatajacej, gotujacej, wszystko robiacej mamusi do 30-tki.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  3. #43

    Domyślnie

    Albo beda siedziec u mamusi do trzydziestki bo i tak bedzie im placila za prace porzadkowe-to po co isc do pracy?
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Nie sadze. A poza tym moga sie jeszcze nauczyc szacunku do pracy, co juz widac u aaggaa - jej syn zlosci sie, jak mu ktos podepcze umyta przez niego podloge - duze prawdopodobienstwo, ze czyjas prace tez bedzie szanowal.

    Poza tym musialaby ta mama duzo placic, zeby chcial tak zostac i nie isc do pracy, a mysle, ze tu mowimy o jakichs niewielkich kwotach.
    chwilowo na sygnaturke pomyslu brak

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz
    Nie sadze. A poza tym moga sie jeszcze nauczyc szacunku do pracy, co juz widac u aaggaa - jej syn zlosci sie, jak mu ktos podepcze umyta przez niego podloge - duze prawdopodobienstwo, ze czyjas prace tez bedzie szanowal.

    Poza tym musialaby ta mama duzo placic, zeby chcial tak zostac i nie isc do pracy, a mysle, ze tu mowimy o jakichs niewielkich kwotach.
    Szacunku do pracy można nauczyć się nie dostając za to ani grosza i nie wiem,bo nie wyczytałam,o jakich kwotach "się tu mówi"
    Prawda jest taka,że żaden psycholog nie pochwali nagród w formie pieniężnej.Bo to są chyba nagrody?Żeby pracować to powinno się być zatrudnionym na choćby umowę o dzieło? Gdzie tu więc nauka sensu stricte?
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    a ja mam jeszcze jedno pytanko odnośnie wypowiedzi Agi: czym będzie musiała płacić synowa za pomoc jak wersja kasy od mamusi już się skończy?
    Sorki, dla mnie to jest chore.
    Coś mi się jeszcze przypomniało. Mój teść cały czas wydzierał się na mnie, że córkę goniłam do sprzątania pokoju, że ma po sobie układać zabawki. Goniłam, gonię i gonić będę. Na tyle, na ile potrafi sprząta po sobie. Raz na jakiś czas wchodzę ja i robię bardziej generalne porządki. Czasami w pokoju wygląda tak jakby przeszło tornado, ale odpuszczam jej, bo np. długo bawiła się na podwórku. Ma jednak wyraźnie powiedziane, że wieczorem jej odpuszczam, ale następnego dnia wszystko ma być sprzątnięte. Oczywiście za każde sprzątnięcie mała jest bardzo chwalona. Efekt? Wchodzę do niej któregoś dnia, a ona siedzi przy szufladzie, w której ma spinki i coś tam układa. Pytam co robi, a ona, że musi podzielić spinki i gumki, bo nie może nic znaleźć Ostatnio teść powiedział mi, że "wsiadł" na swoją córkę, że ona pozwala swojej córce robić taki bałagan i że nie uczy jej utrzymania porządku w swoim pokoju To była dla mnie najlepsza pochwała.
    Nie wyobrażam sobie, żeby moi rodzice płacili mi czy bratu za sprzątanie. Każdy z nas miał jakieś obowiązki i po prostu musiał to zrobić.
    Niedługo dojdzie do tego, że będziemy własnym dzieciom płacić za to, że nas słuchają. Można nagradzać, za jakąś poważniejszą pracę. W miarę jak dziecko rośnie dać ot tak jakąś kasę czy kupić coś ekstra. Jednak, żeby dziecko sprzątało dlatego, że rodzice płacą?

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi
    Każdy z nas miał jakieś obowiązki i po prostu musiał to zrobić.
    Niedługo dojdzie do tego, że będziemy własnym dzieciom płacić za to, że nas słuchają. Można nagradzać, za jakąś poważniejszą pracę. W miarę jak dziecko rośnie dać ot tak jakąś kasę czy kupić coś ekstra. Jednak, żeby dziecko sprzątało dlatego, że rodzice płacą?
    Zgadzam się w całej rozciągłości
    Pieniądze nie powinny być miernikem w relacjach rodzic-dziecko.Z doświadczenia wiem,że dzieciaki wolą być wychwalane niż opłacane.Kasa w formie kieszonkowego-owszem,kupowanie czegoś extra-również ,ale zasadniczo-pochwały za dobrze lub chętnie lub spontanicznie wykonaną pracę.Pzdr.
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    A co powiecie na tekst "Mamo daj mi kasę na dyskotekę,bluzkę komórkę!" Tęściowie wychowując młodsze rodzeństwo męża odpowiadali np. "Widzisz to auto, brudne jakieś..." albo "Trawa urosła przez tydzień po deszczach..." Po jakims czasie wyszło na to, że za konkretną pracę była określona kwota. I chcąc iść na dyskotekę, lub kupić sobie coś, przeliczali ile razy np. muszą to auto umyć

    A wracając do tematu. Nie miałam przyjemności korzystać z pomocy w sprzątaniu, ale posiadałam opiekunkę do dziecka. Była tak uprzejma, że robiła dużo nadprogramowych rzeczy, o których mówiłam, że nie musi, ale pomogłaby mi gdyby zrobiła. I to była wieeelka pomoc Gdybym mogła to 1x w tygodniu bym taką osobę do sprzątania miała

  9. #49

    Domyślnie

    muszę się odnieść do Waszych odpowiedzi. Kiedy dzieci były "małe "zwyczajnie pomagały w domu odkurzanie ścielenie łóżek itp. Z biegiem czasu ,kiedy ja zaczęłam być częściej poza domem z powodu pracy ,dom wyglądał jak po tornado mieszkaliśmy w 10 osób w domu i wszystkie dzieci nasze i okoliczne buszowały po parterze bo babci było wygodniej .Jak miałam być zła na wszystkich wpadłam na pomysł zatrudnienia pomocy 3 razy w tygodniu .Dom lśnił ,ubrania w szafie poukładane jak żyletki Od półtora roku mieszkamy sami w domu i bez pani do pomocy .Dlatego musiałam powprowadzać w domu dyżury odnośnie sprzątania.Niestety muszę tak bo inaczej nie tkną nic innego. Swoje pokoje łącznie z myciem okien zmienianiem pościeli jest na ich głowie i to nie jest opłacane przeze mnie. Dyżur polega na obsłudze zmywarki + łazienka na górze schody przez tydzień drugie dziecko ma mycie podłóg i blatów na dole 2razy w tygodniu. Za to każde otrzymuje 30 zł tygodniowo -nie mają tygodniówek.Co jakiś czas mamy generalne i nie ma dodatkowych pieniędzy!!
    aaggaa=dżempel.nie mogę się zalogować

  10. #50

    Domyślnie

    piszę że synowa będzie zadowolona -myślę że tak bo będzie umiał sprzątać i będzie wiedzieć ile to kosztuje wysiłku. Na dowód miałam pracownika 24letniego żonatego który mył podłogę bez zamiecenia jej i nie umiał umyć klozetu .odpowiedział mi że w domu sprząta żonka ,a wcześniej mamusia .Córka ma 18 lat i ile bym jej nie dała nie dała to i tak by to przepuściła (taki wiek) syn ma 15 i ciuła kasę .Wole ich nauczyć szacunku dla pracy i pieniędzy w ten sposób. Zresztą w wakacje nasz magazynier odszedł na zwolnienie lekarskie i na szczęście córka poświęciła 3 tygodnie z wakacji na pracę z nami ,co nie bywa ani łatwe ani czasami przyjemne -oczywiście płaciliśmy jej . Może powinnam powiedzieć ,ze trzeba pomagać bezinteresownie?????Możliwie że źle wychowuje swoje dzieci ,nie mam niestety wykształcenia w tym kierunku ,ale wydaje mi się że twardo stąpają po ziemi i wiedzą jak chlebkowi na imię.
    aaggaa=dżempel.nie mogę się zalogować

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Amiska

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jak najbardziej.
    Odkąd w ciązy przestałam się*poruszać zwiewnie i sprawnie a jednocześnie stan bałaganu wzrastał wraz ze zmianą hormolaną.
    Raz na dwa tygodnie przychodzi pani -i robi to czego ja nie zrobię .Za kazdym razem kwestia omowienia - okna lub prasowanie. Sprzątanie z naciskiem na wycieranie kurzów na szafach, itp.
    Zastanawiam się tylko, jak taką osobę doprowadzę do swojego domy, który będzie wybudowany ok. 25 km. od centrum. Panie te zazwyczaj korzystają tylko z MPK.

  12. #52

    Domyślnie

    Pisałam już raz, że popieram. Od tamtego czasu zmieniłam panią i teraz przychodzi 2x w tygodniu. 1 x generalnie sprząta, 2 x prasuje i robi to, co Jej spiszę na kartce plus wiesza pranie i rozladowuje zmywarkę. Czasem zdarza się jakaś niedoróbka, ale ogólnie jestem zadowolona.

  13. #53
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    crownclown67

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-234
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Odśnieżę temat bo mnie zaciekawił. Większość osób obawia się tego, że osoba może szperać po szafkach ale w gronie Pań większość to są normalni ludzie, którzy pracują na chleb i zdają sobie sprawę co może, a czego nie może. U nas zakres jest jasno powiedziany, że ma nie zaglądać do wybranych szaf. Ja mam Panią sprzątającą, która przychodzi raz w tygodniu i w 4-5h ogarnia 200% tego co ja robiłem przez cały weekend. Życie i stosunki z żoną się poprawiły bo temat wypadł z naszych problemów. Oczywiście, że zawsze jest też moment "dotarcia" się i są małe nieporozumienia, ale po 2-3 tygodniach zasady są jasne. Co jakiś czas zauważę że coś jest pominięte, ale to zgłaszam i przy następnej okazji jest już jak powinno być. Więc jednym słowem mogę powiedzieć WARTO.
    Ostatnio edytowane przez crownclown67 ; 26-09-2017 o 00:52 Powód: błedy
    tu była reklama

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony