dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 129
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Re: Wielkość domu i tego następstwa

    Cytat Napisał echo
    Mój cały dom (parter i poddasze) ma 120 m2 pow użytkowej
    Wszystko to rzecz gustu, no i kasy oczywiście.
    rzecz gustu ?, raczej potrzeb, bo dla 4 osobowej rodziny wygodny dom to około 250m2

    Cytat Napisał Pablo1979
    brat ma 250 czy moze troszke wiecej i mówi ze w jednym pokoju był 2 tygodnie temu
    może ma zły rozkład pomieszczeń, dużo pomieszczeń, ale małe klitki
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  2. #22

    Domyślnie

    Ja mam w mieszkaniu trzy pokoje i też w jednym (pokój córki) byłem ostatnio nie mniej niż dwa tygodnie temu
    Tomasz M.

  3. #23

    Domyślnie

    ze względu na duża działkę zrezygnowałbym z piwnicy i garażu na 2 samochody pozostawiając w obrębie domu jakieś pomiszczenie gospodarcze.Przy domu praktyczna wiata na samochód?jak często chowa się go?/. Za[plnowałbym dodatkowy budynek gos[podarczo-garażowy
    z możliwością wykorzystania np.na dom letni,gościnny itp.
    Pozdrawiam.
    A propos projektów zobacz rozplanowania w domach np.amerykańskich,coś mozna ciekawego podpatrzeć,a na tym forum np.dom Kaki

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz M.
    Ja mam w mieszkaniu trzy pokoje i też w jednym (pokój córki) byłem ostatnio nie mniej niż dwa tygodnie temu
    To raczej nie swiadczy o tobie dobrze jako o ojcu

  5. #25
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    Majeczko nie obraź się, ale kto Ci będzie mył te okna i pastował podłogi.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzes z Krakowa
    Cytat Napisał Tomasz M.
    Ja mam w mieszkaniu trzy pokoje i też w jednym (pokój córki) byłem ostatnio nie mniej niż dwa tygodnie temu
    To raczej nie swiadczy o tobie dobrze jako o ojcu
    Nie wiem o czym świadczy, bo jest jeszcze kilka innych pomieszczeń w których widuję się z córką i resztą rodziny, o spacerach nie wspominając
    Tomasz M.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    LUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUDZIE !!!
    Dajcie spokój jak Havo ma dużą bańke ( albo więcej ) na chałupę to po co go ograniczacie do 300 m2.
    Osobiście znam człowieka który ma dom 700 m2 ( w piwnicy salka gimnastyczna 5 m wysoka z koszem, etc. ) i dwoje innych którzy mają po ponad 500 m2.
    I nie piszcie o sprzątaniu, bo ktoś kto ma kasę na taką inwestycję to znajdzie parę złotych miesięcznie na gosposie!

    Co do zwrotu inwestycji !
    tak jak ze wszystkim - musi znaleźć amatora, mój znajomy prze 10 mc
    sprzedawał ...... kawalerkę, bo nie trafił się amator !
    pozdro
    J

  8. #28

    Domyślnie

    Ja powiem tak: Mam bardzo duzy dom i bardzo załuje. 3 kondygnacje (piwnica z 2x garażem, parter, poddasze) i każda po 120 mkw. Na początku wydawalo mi sie, że to ósmy cud swiata. Teraz widze, że jest mnóstwo miejsc, gdzie nikt nie bywa. Rodzinie stopniowo grozi rozczłonkowanie na samoistne byty niezwiązanych ze sobą indywidualistów, bo każdy ma swój wielki pokój, są też w piwnicy 2 pomieszczenia typu "hobby" i w zasadzie mozna tak dalece zachować prywatność, że odizolować się od reszty. Kosztowalo nas to blisko 600.000 i bedziemy to splacać przez najbliższe 15 lat. A wszystko przez wybujałe ambicje i budowanie "na zapas", "na wszelki wypadek", "bo a nuż ktoś bedzie potrzebowal takiego pomieszczenia", "Bo jak już buduje, to dodatkowe 20-40 metrów nie robi różnicy". Otóż, robi. Policz po 50 mkw powierzchni calk. na osobe, a masz ho-ho, aż nadto. Co do wymiarów - mdzalewscy bardzo wlasciwie je wyliczyli kilkanaście postów wczesniej.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    Majeczko nie obraź się, ale kto Ci będzie mył te okna i pastował podłogi.
    Nie obrażam się Okna myję 2 razy do roku /ich wcale nie ma az tak duzo, pomieszczenia sa poprostu wieksze/. Podlogi - wszystkie ogólno- dostepne wyłozone są gresami, w pokojach mozaika drewniana. Dywanów brak
    Ja lubię przestrzeń Pozdrawiam zwolenników pomieszczeń typu przedział kolejowy To był żart.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przekorek
    Ja powiem tak: Mam bardzo duzy dom i bardzo załuje. 3 kondygnacje (piwnica z 2x garażem, parter, poddasze) i każda po 120 mkw. Na początku wydawalo mi sie, że to ósmy cud swiata. Teraz widze, że jest mnóstwo miejsc, gdzie nikt nie bywa. Rodzinie stopniowo grozi rozczłonkowanie na samoistne byty niezwiązanych ze sobą indywidualistów, bo każdy ma swój wielki pokój, są też w piwnicy 2 pomieszczenia typu "hobby" i w zasadzie mozna tak dalece zachować prywatność, że odizolować się od reszty. Kosztowalo nas to blisko 600.000 i bedziemy to splacać przez najbliższe 15 lat. A wszystko przez wybujałe ambicje i budowanie "na zapas", "na wszelki wypadek", "bo a nuż ktoś bedzie potrzebowal takiego pomieszczenia", "Bo jak już buduje, to dodatkowe 20-40 metrów nie robi różnicy". Otóż, robi. Policz po 50 mkw powierzchni calk. na osobe, a masz ho-ho, aż nadto. Co do wymiarów - mdzalewscy bardzo wlasciwie je wyliczyli kilkanaście postów wczesniej.
    Ale kto bogatemu zabroni....
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  11. #31

    Domyślnie

    Moim zdaniem wszystko zalezy od mozliwosci finansowych. Dom 500m2 wydaje sie ogromny, ale zdaje sobie sprawe, ze moje 330 wydaje sie duzo dla osoby, ktora ma 100.
    Mysle, ze powinienes porozmawiac przede wszystkim z architektem o swoich potrzebach i mozliwosciach. Ja poczatkowo chcialam dom 200-250m, ale okazalo sie, ze biorac pod uwage co i w jakiej wielkosci chce miec w srodku, w zaden sposob nie mieszcze sie w zalozonym metrazu.
    Moj dom zostal zaplanowany dla rodziny 2+2, mimo ze na razie jest 2+0, ale mam nadzieje, ze za 2-3 lata to sie zmieni. Jezeli nie bedzie mnie stac na utrzymanie takiego domu lub uznam, ze jest za duzy lub po prostu z jakis powodow zechce go zmienic, to go sprzedam.
    Jesli chodzi o sprzatanie, to przy 500 m ciezko bedzie obyc sie bez pomocy osoby sprzatajacej.
    Pozdrawiam
    Iwona

  12. #32

    Domyślnie

    A czy przy tych powierzchniach, kataster i koszty utrzymania was nie zeżrą? (na emeryturach)
    W miastach już jest więcej ogłoszeń "zamienię większe na mniejsze".
    No chyba, że budujecie "pierwszy dom dla wroga"

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Cytat Napisał pjr
    Będzie trudno sprzedać albowiem zapotrzebowanie na duże domy jest niewielkie.
    kwestia lokalizacji, są miejsca że zejdzie jak ciepła bułka
    a możesz mi zdradzić takie miejsce (w Polsce, jak mniemam), bo pomimo "siedzenia" w nieruchomościach nic mi do głowy nie przychodzi. Średni czas sprzedaży takiego domu to 2-5 lat, a ceny ... szkoda gadać

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał lakk
    A czy przy tych powierzchniach, kataster was nie zeżre?
    Nalezy wyjść z założenia:

    - Stać mnie na budowę domu aż o pow. 500 m2 oraz na jego utrzymanie (cokolwiek by to nie oznaczało) to buduję dom o takiej powierzchni. Będę czuł się w nim wyśmienicie.

    - Stać mnie na budowę domu o pow. 300 m2 oraz na jego utrzymanie (cokolwiek by to nie oznaczało) to buduję dom o takiej powierzchni. Będę czuł się w nim również wyśmienicie.

    - Stać mnie na budowę domu o pow. 150 m2 oraz na jego utrzymanie (cokolwiek by to nie oznaczało) to buduję dom o takiej powierzchni. Będę czuł się w nim bardzo dobrze lub nawet wyśmienicie.

    - Stać mnie na budowę domu o pow. tylko 90 m2 oraz na jego utrzymanie (cokolwiek by to nie oznaczało) to buduję dom o takiej powierzchni. Będę czuł się w nim dobrze, bardzo dobrze lub nawet wyśmienicie.

    Wszystko zależy od kondycji finansowej oraz zamierzonego komfortu zamieszkania.

    Mam dom o pow. 280 m2. Jest to czysta powierzchnia mieszkalna. Nie ma w tym domu żadnych piwnic, garaży itd. Wcale nie uważam, że to zbyt dużo. Miałbym pomysły na zagospodarowanie ewentualnych dalszych metrów powierzchni. Niemniej planując budowę wyszedłem z założenia jak wyżej i skończyło się na 280 m.

    Co do katastru to pożyjemy i zobaczymy co wyjdzie ze straszenia tym "czarnym ludem". Szczerze wątpię by obciążenia podatkowe z tego tytułu były "znacząco" wyższe niż obecnie.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  15. #35

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie warto rezygnować ze swoich upodobań i gustów.
    Śmiem twierdzic, ze ktos kto ma fundusze na dom o tej powierzchni i chęć posiadania takiegoż, powinien taki budować! Jednakże uważam, ze konieczne jest (choc dotyczy to również 80- o metrowych domów) odpowiednie rozplanowanie pomieszczeń i dopasowanie ich i ich wielkości do indywidualnych potrzeb i upodobań. Jednak chcę zwrócić uwagę na fakt, ze nie zawsze większe znaczy lepsze: np. w 40 metrowej kuchni ciężko będzie gotować (oczywiście przy założeniu, że będzie się to robić samemu)

  16. #36
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    Majka Tobie dobrze Ty mieszkasz w Żbiku a ja na Śląsku

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie


    W lini prostej mieszkacie od siebie w odległości nie większej niż 40 km cóż to jest dla wiatru......

    Ponawiam swoje stanowisko... stać Cię na duży dom i jego utrzymanie? - Buduj taki dom.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  18. #38

    Domyślnie

    Wy grzmicie a Havo milczy

    Mobby

  19. #39

    Domyślnie

    A ja mieszkam między Wami (Majką a 1950, teraz śląskie, kiedyś krakowskie), rocznikowo też chyba pomiędzy

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    To co? zjazd w polowie drogi
    Koszty budowy wiekszego domu są oczywiscie większe, ale nie rosną one podwójnie. Koszt utrzymania domu 300m2 nie jst podwójny w stosunku do takiego 150m2. W małym domu z duzym ogrodem też czułabym się swietnie

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony