dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 129
  1. #61

    Domyślnie

    A czemu lider Lady Pank nie kupil sobie takiego domu? Bo ma kase i wlasne widzimisie, wiec woli sam zbudowac. Czemu zakladasz, że do Havo akurat przyjdzie lider Lady Pank, albo jakiś inny lider? Czemu na podstawie wyjątku uogólniacie, że jest rynek? Rynek jest jak w tej samej okolicy są dziesiątki obiektów w podobnej cenie. Jak stoi jeden, to postoi.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przekorek
    A czemu lider Lady Pank nie kupil sobie takiego domu? Bo ma kase i wlasne widzimisie, wiec woli sam zbudowac. Czemu zakladasz, że do Havo akurat przyjdzie lider Lady Pank, albo jakiś inny lider? Czemu na podstawie wyjątku uogólniacie, że jest rynek? Rynek jest jak w tej samej okolicy są dziesiątki obiektów w podobnej cenie. Jak stoi jeden, to postoi.
    Myślę, że skoro jeden taki gościu postawił chawirę, to zaraz będzie drugi i trzeci. Nie wiem, gdzie ma stać ta chałupa 500mkw, ale sądzę, że jesli jest to dzielnica willowa, gdzie mieszkają ludzie bogaci, ze świecznika i/lub tv to na prawdę opłaca się. Wtedy jest to dobra lokata kapitału np. Wilanów (koło W-wy), czy Wola Justowska w Krakowie.
    Teraz dziwimy się, że 500mkw to bardzo dużo. A jak było za komuny? Były mieszkania po ileś tam metrów, a potem wzrosła stopa życiowa i okazało się, że na 1 domownika będzie przypadać więcej mkw. Jak dobrze pamiętam to średnie mieszkanie w UE wynosi coś ok.90mkw. Nie pamiętam ile wynosi średni dom. Niemniej wydaje mi się, że w miarę bogacenia się społeczeństwa większe nieruchomości zaczną być bardziej w cenie. Rozumiem, że teraz te w okolicy 150-200 są najbardziej poszukiwane. Ale to nie znaczy, że za jakiś czas standardem nie stanie się większy dom.. Raczej ludzie wolą mieszkać na większej powierzchni niż na mniejszej (jak się przyzwyczaja do większej to potem mniejsza może już tak nie cieszyć..)
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przekorek
    Tylko nowobogaccy sie popisują, ja juz mam ten syndrom za sobą.

    Popieram Cię w 100%. W tych wszystkich pseudozameczkach z wątku "Trzeba mieć fantazję" też mieszkają nowobogaccy, odczuwający potrzebę pokazania wszystkim na co ich stać.

    Dużo też jest wielkich domów, które niszczeją latami, bo po stanie surowym nagle okazało się, że na nic więcej nie starczy.
    Ulka

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przekorek
    Tylko nowobogaccy sie popisują, ja juz mam ten syndrom za sobą.

    Popieram Cię w 100%. W tych wszystkich pseudozameczkach z wątku "Trzeba mieć fantazję" też mieszkają nowobogaccy, odczuwający potrzebę pokazania wszystkim na co ich stać.

    Dużo też jest wielkich domów, które niszczeją latami, bo po stanie surowym nagle okazało się, że na nic więcej nie starczy.
    Ulka

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A skąd wiecie, ze havo nie jest własnie liderem jakiegos zespołu pop'owego

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jakaś taka zawiść/zazdrość przez niektórych przemawia, a mi tam wisi życzę wszystkim, aby mieli domy jakie chcą, choć by to było 1000m.
    Uważam iż wygodny dom to minimum 500-700m z basenem, jakuzi, sauną i innymi dodatkami + służba. Bez tego wszystkiego ciężej się żyje

    Pozdrawiam
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #67

    Domyślnie

    mdzalewscy: w 100% zgadzam się !!!!!

  8. #68

    Domyślnie

    Marzenia potrafią wysoko unieść człowieka. Ja też takie miałem, a skończyłem (co nie żałuję) na domu 222m2, ale za to w wyższym standardzie. Może to jest wyjście: zbudować mniejszy dom ale z lepszych materiałów i lepszych urządzeń, co w przyszłości da jakieś tam oszczędności na eksploatacji i braku remontów. Pozdrawiam.

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosa
    Ja też takie miałem, a skończyłem (co nie żałuję) na domu 222m2, ale za to w wyższym standardzie.
    dobre, skończył tylko na 222m, no cóż łącze się w bólu nie przejmuj może następnym razem będziel lepiej
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  10. #70

    Domyślnie

    Nie przejmuję się. Życzę Ci aby Twoje 242,95m2 pow.użytkowej nie kosztowały dużo więcej niż sobie założyłeś. Szkoda,że nie mogłem zobaczyć Twojego domku na fotkach. Powiedz, jak można zrobić w tartaku porządną więźbę do takiego domu z dachówką za...1000zł (?)! Moja kosztowała 8,5kzł na dach o pow.ok.300m2. Pozdrowienia.

  11. #71
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał rosa
    Powiedz, jak można zrobić w tartaku porządną więźbę do takiego domu z dachówką za...1000zł (?)
    kupić las, wytnąć pare drzew w sposób nie rabunkowy, wziąc za szkółki młode drzewka i uzupełnić braki, za rok sprzedać las, można nawet na tym trochę zarobić, bo lasy drożeją, a wtedy więźba będzie Cię kosztować tylko 1000zł tyle co za tartak, albo "0" jak zarobisz na lesie proste nie . Jak odblokują mi darmowe konto (przekroczenie transferu) to będzie można domek zobaczyć. Wysłałem Ci fotki na e-maila
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  12. #72

    Domyślnie d

    Dom traci rocznie albo zyskuje . Jeśli brać miarę tylko finansową to napewno ze 2 razy taniej jest kupić gotowy dom 500m niż go wybudować ( oczywiście kwestja lokalizacji - ale to przez to że się sprzedaje ze 3 lata).
    TM

  13. #73

    Domyślnie

    Ja z żoną "kombinowaliśmy" i "kombinowaliśmy" by nie był za duży. I co?
    Piwnica też sie przyda, garaz na dwa auta O.K. salon, no nie może być taki mały..., łazienka na górze i na dole, garderoby też i tak maksymalnie krojąc - wyszło 270 m2 powierzchni.
    W końcu to ten wymarzony mały domek okazał sie nieco większy .
    Na szczęście banki nam pomogły i stoi.
    a bodaj byś dom budował !!!

  14. #74

    Domyślnie

    Jak gość ma 1.000.000 na budowę domu, to jego emerytura na pewno tez będzie miała kilka zer, więc o koszty utrzymania bym sie tak nie martwił. Ja dla 2 + 2 postawiłem 165 m2, chciałbym więcej, tak ze 200 ale zabrakłoby mi kasy.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cos mi sie zdaje ze wiekszosc wypowiedzi traci starymi czasami. Wszyscy may te same zoladki, wszystkim przysluguje 10mkw na glowe - a jak ktos sie wylamuje to w leb go
    Stac cie - buduj i nie martw sie ze dzieci na swoje pojda za jakis czas. Pjda - na pewno ale jak juz twoj kres przyjdzie i jeszcze chalupa twoja bedzie - wroca na ojcowizne i tak cykl wykorzystania chalupy sie bedzie krecil dokad nie rozsypie sie. Poza tym nie mozna mowic ze takiego domu sie nie sprzeda. Wszystko sie zmienia i nie sposob przewidziec na jakie domy bedzie popyt za 10-20-30 lat.
    Skoro bedzie cie stac na wybudowanie takiego domu a oceniam ze przy tej wielkosci to i standard wykonczenia jaki sobie zaplanujesz bedzie wyzszy to 1,5 mln moze okazac sie kwota zbyt mala - to stac cie bedzie na sprzataczke i ogrodnika. Nikt na cos takiego nie bedzie zarzynal sie finansowo na pokolenia - co najwyzej na rok do pieciu - oceniam ze takie dochody musisz miec - chyba ze miales fatra i kumulacje w totku wygrales - tu bym sie zastanowil czy warto tak te darmowe pieniadze rozp....
    Ja sam chcialbym miec i salon ok 100mkw i saune i basen w domu i ..... mozna by litanie marzen wypisywac - ale mnie na to nie stac
    Widzialem, bylem, okna wstawialem w chalupie co miala ponad 700mkw, basen, silownie, salon ponad 90mkw - i powiem wam szczerze - tylko miec kase - jesli sie ja ma to to jest optymalne roziwazanie dla kazdego Kowalskiego
    A juz wywalanie tekstu ze kazdy taki dom to niszczenie srodowiska - nie dajmy sie zwariowac. Akurat ten o ktorym mowie mial wszystkie bajery dostepne w europie i swiecie by koszta ogrzewania jak i starty ciepla zminimalizowac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #76

    Domyślnie

    Witam !!!!

    Dziwi mnie tylko jedno -rok temu chciałem kupić dom i gdyby domy traciły na wartości tak szybko to pewnie bym już go miał ,ale zdecydowałem się na budowę bo w okolicachLublina nie kupisz przyzwoitego domu za mniej niż 350 - 400 tyś zł !!!!! Domy te często mają po 10 -15 lat i kosztują tyle co zbudowanie nowego . Nawet klocki z przed 30 lat nie zchodzą niżej niż 180 - 200 tyś zł
    Co o tym sądzicie ???

    ps. Nikt nie zapytal Havo ile ma kasy . Bo może dla niego milion to pestka ,a może ma 300 -400 tyś i buja w obłokach !!!!
    A może jego emerytura będzie wynosiła 10 tyś zł

    pozdr D.RZ

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Jest nas pięcioro i duży pies. Dzieci: 6,12,14. Na ile czasu i za ile czasu będzie te 400-500m kw.? Co potem? Zbudować sobie wolnostojące mieszkanko 100m kw? To na sześć bytów wypada po 16.6 m. kw. razem z korytarzami i kotłownią licząc. Absurd! Dom musi być duży. Dom będzie służył tylko parę lat (powstanie za 3-4, dzieci będą wtedy 10,18,20) powiedzmy 8. Zostanę w dużym domu z dużym obciązeniem (podatki, ogrzewanie, sprzątanie). Funkcjonalność skończy się za jakieś 12 lat od dziś, a jeszcze go nie ma! Dzieciaki wtedy (18,26,28 ) raczej w nim nie zostaną. Nie wszystkie, a może żadne z nich. Pozostanie oczekiwanie na wnuki i szlifowanie im warunków startu jak z kolorowego filmu. Ne jestem wieczny i wiem o tym. Wywalić tę kasę teraz? Gnieść się w ciasnocie teraz? Czytam. Myślę i dalej nie wiem. Na coś trzeba by postawić! Na wnuki?! Ale to przecież DLA MNIE miał być cały świat! To ja urodziłem się na księcia z bajki!!! Wnuków jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy i czy będą!
    Tak więc zafunduję sobie kłopoty na własne życzenie. Teraz albo potem.
    Dalej chcę budować. Dalej nie wiem co! Myślę....
    Pozdrawiam Adam M.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał poldek
    Ja z żoną "kombinowaliśmy" i "kombinowaliśmy" by nie był za duży. I co?
    Piwnica też sie przyda, garaz na dwa auta O.K. salon, no nie może być taki mały..., łazienka na górze i na dole, garderoby też i tak maksymalnie krojąc - wyszło 270 m2 powierzchni.
    W końcu to ten wymarzony mały domek okazał sie nieco większy .
    Na szczęście banki nam pomogły i stoi.
    Dokładnie tak jak u mnie - Miało być 140m2. Ale przyda się piwnica, garaż na dwa auta. Kilka pokoi na poddaszu dla gości. I tak wyszło tez ok 270m2.
    Pozdrówka
    Rafal
    GG: 386832

  19. #79

    Domyślnie

    Przekorek - jesteś jedynym gościem w tym wątku co się przyznał, że zbudował z zapasem i teraz uważa że nie był to całkiem dobry pomysł. Chciałbym zwrócić uwagę na zjawisko pn. syndrom bloku: mieszka ktoś ileś tam lat na 45 m2, a potem mysli "wybuduję se dom", a następnie kombinuje, jak sobie "poszaleje", tzn. co tam będzie: salon - 50 m2, 5 sypialni po 20 m2, pokój kąpielowy - 30 m2, qchnia - 20 m2, itp. .... itd ... A potem się okazuje że musi swojej rodziny po tej chałpie szukać, nie mówiąc o umeblowaniu, posprzątaniu i ogrzaniu (a o katastrze jako jakowymś fatum nie pamiętając). Aha - a ubezpieczenie takiej chatki ??? Chyba że ktoś nie chce, ale jak budować z kredytem, to musi ubezpieczyć
    My (2) mieszkaliśmy poprzednio u rodziców, na jakichś 80 m2 i zauważyliśmy, że jest to całkiem-całkiem znośny metraż. Oczywiście był też dodatkowo duży strych i piwnica.
    W związku z tym zbudowaliśmy parterowy, 100 m2, ma dodatkowo stryszek na "nieużytkowym" poddaszu - i nic nie brakuje. Oczywiście założenia były byc może inne, jak ma Havo: kasy niewiele, nie należy się wpuszczać w kredyt na zbyt wiele lat, można wyposażenie zrobic trochę lepsze, nie budować samemu, tylko powierzyć to firmie, która to potrafi ... I wprowadziłem się 1 rok i 1 miesiąc od wbicia łopaty. Dla mnie dom to nie "inwestycja życia" która ma trwać ileś tam lat i absorbować w tym czasie mój wolny (cenny dla mnie !) czas. Dom to miejsce gdzie mieszkam i mam sobie tam mieszkać w miarę praktycznie i przyjemnie.

    pozdr - Krzysiek
    PS rzeczywiście milczenie kol. Havo jest jakby symptomatyczne

  20. #80

    Domyślnie

    Adamie, nie tylko Ty masz takie dylematy. Nas teraz jest 2+1, może za jakiś czas będzie 2+2. Kombinujemy strasznie z tymi metrażami i projektami. W tej chwili stanęło na max 150m + podwójny garaż, wszystko ma powstać na działce 1500m. Z drugiej strony jak czytam te posty o metrażach ponad 200m, to zastanawiam się czy nie popełniamy jakiegos błędu, chociaż po wizytach w tak wielkich domach mamy mieszane uczucia. Sprawa cały czas otwarta, projekt jeszcze nie zakupiony (- kilka jest rozważanych), ponieważ dopiero za kilka dni sfinalizujemy zakup działki, a inwestycję zaczniemy dopiero za rok, więc czasu na zastanowienie trochę jest.

    Pozdrawiam
    Piotr
    Mieszkam w domu!

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony