dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 75
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar hazeleyes1982
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3.340

    Domyślnie Stolbud Włoszczowa-proszę o opinie

    Czas ucieka, a my dalej w kropceW akcie "desperacji" zaczelismy rozwazac okna drewniane ( a raczej drewniano-aluminiowe). Napiszcie, prosze czy ktoś ma/zna okna Stolbudu( nie znalazlam na ich temat zadnej opinii) .Z góry dziekuje.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Mam takie okna z argonem wstawione w 2000 roku. Okno jak okno. Otwiera się , zamyka, uchyla. Niektóre troche haczą ale potrzebują regulacji którą przez ten okres zrobiłem 2 razy. Poza tym nie widze żadnych wad czy zalet

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał hazeleyes1982 Zobacz post
    Czas ucieka, a my dalej w kropceW akcie "desperacji" zaczelismy rozwazac okna drewniane ( a raczej drewniano-aluminiowe). Napiszcie, prosze czy ktoś ma/zna okna Stolbudu( nie znalazlam na ich temat zadnej opinii) .Z góry dziekuje.
    Jeden z lepszych technologicznie producentów polskich. Okna Capital nie tylko energooszczędne, ale i dźwękoszczelne - maja podstawową zaletę: są wiarygodni, bo wszystkie swoje okna badają. Polecam. Też blog frmowy

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar hazeleyes1982
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3.340

    Domyślnie

    Dziekuje za opinie. Wybór okien jest gorsza zagwostką w naszym przypadku niż kupno działki i wybór projektu domu

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    a co z jakością ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #6

    Domyślnie

    A mnie facet handlujący drzwiami i oknami Stolbudu doradził okna... Adams (którymi też handlował). Twierdził, że drzwi wychodzą im (Stolbudowi) lepiej niż okna.
    Większa marża? Może?
    Mnie Passiv-line i opinie o Adamsie w pełni przekonują do tego producenta.
    Ostatnio edytowane przez pawelpiwowarczyk ; 12-12-2010 o 15:15 Powód: niejednoznaczność wypowiedzi

  7. #7

    Domyślnie

    1/
    Od tygodnia mam okna kupione w Stolbudzie

    - Capital (potezny profil 92 mm)

    - drewno - sosna (odradzili mi meranti choc na meranti wiecej by zarobili, ale powiedzieli, ze meranti jest tandetne i przereklamowane, a w Polsce najlepiej sprawdza sie sosna i dab)

    - ochrona przed halasem RW (calego okna a nie tylko szyby) > 40 dB - szklenie: VSG66.2 AK/20/VSG44.2T AK (Pilkington),

    - cieply montaz, piany akustyczne, zimowe



    2/
    Nie chce chwalic na poczatku eksploatacji, ale CHYBA jestem zadowolony

    - glowny technolog firmy p. Ziolo okazal sie milym i uczynnym czlowiekiem i staral sie maksymalnie doradzic, a nawet szukal specjalnie szyb dla mnie (zainstalowali mi nowy pakiet szybowy, ktory dopiero wchodzi na rynek)

    - przeslali badania akustyczne okien w ITB (rzadkosc u wiekszosci producentow)

    - nie naciagali na dab lub meranti, tylko tlumaczyli, ze najlepszym drewnem do okien jest sosna pomimo, ze jest tansza niz dab i meranti

    - montaz chyba solidny - najpierw mowili o 1 dniu co troche mnie zaskoczylo, ale w rzeczywistosci trwalo to 3 dni ... wzieli fachowca z Illbruck od cieplego montazu

    - okna sa bardzo ladne - ogladalem dosc duzo mieszkan z wyzszych i najwyzszych polek u roznych deweloperow, ale musze powiedziec, ze okna jakie mi wstawili sa zdecydowanie najladniejsze (nie mowie o jakosci bo to raczej jest poza dyskusja - troche mnie to kosztowalo, a deweloperzy montuj w standardzie byle co)


    NAJWAZNIEJSZA BYLA OCHRONA PRZED HALASEM i .... CHYBA SUKCES ... POSTEP JEST SKOKOWY .... nie znaczy to, ze nic nie slychac, ale poziom halasu zostal bardzo mocno zredukowany ... wiekszosci samochodow nie slychac ... slychac jedynie autobusy, gosci z rozklekotanymi silnikami lub klasycznych idiotow gowniarzy jezdzacych z niby sportowymi tlumikami w swoich czinkleczento, hondach, mistubishi, czy rozsypujacych sie audi, bmw i innych wynalazkach ...jednak to co slychac jest bardzo mocno wytlumione i NIE DRAZNI ... wiekszosc odglosow ma charakter szumu.
    Zreszta mieszkanie caly czas jest w stanie deweloperskim i mam nadzieje, ze po urzadzeniu byc moze zapanuje calkowita cisza ... zamierzam tez jeszcze zainstalowac rolety zewnetrzne (cudow nie oczekuje, ale rolety powinny dodatkowo wytlumic halas o kilka decybeli, wiec byc moze nie bede juz slyszal zadnego samochodu)


    Resume:
    Jak na razie jestem zadowolony ze Stolbudu, ale jak bedzie za kilka miesiecy tego nie wiem

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    do tłumienia niskich dźwięków, które generują min.użytkownicy ulic należy używać szyb o Rw> 40 dB. Optymalna szybka to 44 dB.
    Jednak aby precyzyjnie ustalić Rw należy przebadać obiekt sonometrem chyba, że miasto posiada mapę hałasu. Zresztą powinno ją mieć dostępną w Urzędzie Miasta.
    A z roletami na pancerzach metalowych to uważaj na rezonans. Jeśli już to drewniane. Twój ukochany Stolbud Włoszczowa powinien je potrafić wykonać
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #9

    Domyślnie

    Witam! Ja mam okna Stolbudu drewniane białe. Wstawione były 6 lat temu, więc mogę na ich temat coś powiedzieć. Jeśli chodzi o zamykanie, rozszczelnianie itp. to ok, ale do szału doprowadza mnie mycie. W oknie uszczelka jest z jakiegoś gumowego dziadostwa, które przy myciu szyby rozmazuje się po całej szybie i ni cholery tego umyć. Poza tym od zewnątrz powinnam je już pomalować, bo zchodzi farba. Nie wiem po jakim czasie drewniane okna wymagają malowania, więc czy to wada nie wiem.
    xlenka

  10. #10

    Domyślnie

    Z myciem doświadczeń nie mam, ale z malowaniem owszem.. Trochę szybko chyba jak na 6 lat eksploatacji, ale jeśli na nasłonecznionej ścianie, a przy tym nijak nie osłonięte, to pewnie jest to możliwe. Wada? Nie, chyba to juz taki "urok" drewna..

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał xlenka Zobacz post
    .... uszczelka jest z jakiegoś gumowego dziadostwa, które przy myciu szyby rozmazuje się po całej szybie i ni cholery tego umyć. Poza tym od zewnątrz powinnam je już pomalować, bo zchodzi farba. Nie wiem po jakim czasie drewniane okna wymagają malowania, więc czy to wada nie wiem.
    Jeśli Cię dobrze zrozumiałem to piszesz o silikonie, a on nie powinien się rozmazywać - chyba, że to wpływ detergentu użytego do mycia okien. Czy na "sucho" też tak się dzieje ?

    Jeśli chodzi o kolorystykę to znani mi producenci okien drewnianych dają gwarancję: 2 lata na kolory transparentne, 3 lata na kolory kryjące.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    Jeśli chodzi o kolorystykę to znani mi producenci okien drewnianych dają gwarancję: 2 lata na kolory transparentne, 3 lata na kolory kryjące.
    To straszna cienizna

  13. #13

    Domyślnie

    Odpowiednia konserwacja przedłuży znacznie ten okres. Znam przypadki, że i 10 lat okna nie były malowane. Ale to u każdego będzie inaczej, chociażby ze względu na wpływ warunków atmosferycznych. Każdy kto kupuje okna/drzwi drewniane powinien zdawać sobie sprawę z tego, że co kilka lat będzie renowacja.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Znani Fixowi.. to nie znaczy że to rynkowy standard. Poza tym tanie okna stolbudowskie to nie jest dobry standard do porównywania (tak jakby w plastiku odnosić się do okien trzykomorowych).
    Normą jest gwarancja na 3 lata. Odważniejsze firmy piszą juz 5 lat gwarancji (bo tyle często dostają od swoich dostawców lakierów), ale są i tacy co dają do 10 lat pod warunkiem podpisania umowy konserwacyjnej. Tego się nie da określić, bo lakier na oknach w wili na plazy czy też na Gubałówce nie wytrzyma tyle, co w normalnym terenie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał _FIX_ Zobacz post
    Jeśli Cię dobrze zrozumiałem to piszesz o silikonie, a on nie powinien się rozmazywać - chyba, że to wpływ detergentu użytego do mycia okien. Czy na "sucho" też tak się dzieje ?

    Jeśli chodzi o kolorystykę to znani mi producenci okien drewnianych dają gwarancję: 2 lata na kolory transparentne, 3 lata na kolory kryjące.
    Na sucho raczej nie przecieram szyb więc nie wiem, ale faktycznie to chyba jakiś silikon. W dotyku przypomina zaschniętą gumę do żucia. A myję szyby ściereczką z mikrofibry samą wodą.
    xlenka

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalinowscy Zobacz post
    Są to nieliczne drzwi zewnętrzne wykonane naprawdę z pełnego drewna ( bez styropianu jak np. w CALU ).
    To ma być zaleta? Chyba od biegania po pustym biurze zakręciło ci się w głowie...

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Dobrze by było, aby producenci drzwi drewnianych mieli standard wykonania na poziomie wyrobów z CAL-a.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał xlenka Zobacz post
    Witam! Ja mam okna Stolbudu drewniane białe. Wstawione były 6 lat temu, więc mogę na ich temat coś powiedzieć. Jeśli chodzi o zamykanie, rozszczelnianie itp. to ok, ale do szału doprowadza mnie mycie. W oknie uszczelka jest z jakiegoś gumowego dziadostwa, które przy myciu szyby rozmazuje się po całej szybie i ni cholery tego umyć. Poza tym od zewnątrz powinnam je już pomalować, bo zchodzi farba. Nie wiem po jakim czasie drewniane okna wymagają malowania, więc czy to wada nie wiem.
    Tak sobie zapisałem, gdyby znowu pojawiła się jakaś dyskusja na temat drewna. Zwłaszcza, że aktywny kolega "z góry" jakoś zamilkł po tym poście.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To normalne..
    pracownicy w chwilach nudy trafiają na forum, ale potem na długo zapominają o takim miejscu. Aż do następnej nudy.. Sam tak miałem na początku..

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gandolf

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-075
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Jestem nowy na form. Z zainteresowaniem przeczytałem powyższą dyskusję na temat Stolbudu. W najbliższych dniach powinienem wybrać stolarkę okienną do całego domu. Miał być Jezierski na pcv Schuco ale ze względu na opóźnienia ale przede wszystkim ze wzgledu na wymiary niektórych otworów nie uda się zrobić :( więc trzeba chyba wrócić do drewnianych. Poza Milewskim, Dudkiem mam właśnie ofertę od Stolbud Włoszczowa.
    U mnie montaż na JBD, 15 cm wysuniete i muszę przyznać że Stolbud jako jedyni kumają o co chodzi i nie muszę im odkrywać tajników tej wiedzy tajemnej.
    Martwią mnie info że mięka farba (u mnie mają być całe białe) i ten silikon rozmazujacy się. Ktoś wspomniał o niedbałym wykonaniu (u mnie prawie wszystkie okna z łukami) więc czekam na kolejne Wasze doświadczenia.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony