dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 75
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał gandolf Zobacz post
    Martwią mnie info że mięka farba (u mnie mają być całe białe) i ten silikon rozmazujacy się. Ktoś wspomniał o niedbałym wykonaniu (u mnie prawie wszystkie okna z łukami) więc czekam na kolejne Wasze doświadczenia.
    Włoszczowa to jeden z technologicznie lepiej poukładanych polskich producentów, więc to dobry wybór. A jeśli silikon bedzie "rozmazany" to po prostu reklamuj przy odbiorze. Możesz jeszcze spojrzeć na okna Pozbudu (na Bartyckiej) i w Kobyłce pod W-wą masz dobrą stolarnię p.Kusiaka. pzdr

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gandolf

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-075
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedź. Poczytałem o tym Pozbudzie. Wydaje się, że firma Ok. Kupili podobno nową linię produkcyjną i chwalą dokładność produktów dzieki tej inwestycji. Eksportują i są na giełdzie więc muszą prezentować sprawozdania finansowe.
    Zgłosiłem sie do nich po ofertę (a własciwie do ich dilera). Cena w zasadzie nie odbiega od ceny Stolbudu. Stolbud daje przy profilu 68 szybę 4/16/4 a Pozbud 4/10/4/10/4 i trochę lepszą uszczelkę (piankową). Przy oknch "cieplejszych" (88 pozbud i 92 stolbud) ceny też są porównywalne. W takim wypadku bardziej skłaniałbym sie ku Pozbudowi jednak cena montażu to już w Pozbudzie prawie razy 2 tego co inni. Mam 18 okien na długich konsolach JBD. Moim zdaniem albo diler drogo kupuje konsole albo chce zarobić dużo na montażu. Więc mnie zniechęcili.
    Wobec tego
    - może ktoś ma jeszcze doświadczenia z produktami Stolbudu Włoszczowa i Pozbudu - trwałość konstrukcji, trwałość farby jakość wykonania itd. Często jakość tego co przyjeżdża na budowę znacznie odbiega od produktów na wystawkach.
    - jakie mogą być ceny konsoli JBD i JB-DK - aby sprawdzić koszty materiałów?
    - a może warto zapłacić więcej za montaż bo okna Pozbudu są dużo "lepszej jakości" i warto dorzucić te pare tysięcy różnicy w montażu aby posłużyły na dłużej??
    Dzieki za podpowiedzi. Ciągle w punkcie wyjścia, a czas goni.

  3. #23

    Domyślnie

    Witam.
    Mam w domu drewniane okna stolbud Włoszczowa. Wstawiane były w 2001 roku. Okna potrzebują regulacji ale nie widzę żadnej śrubki do regulacji na okuciach. Czy ktoś może mi pomóc.?? Pracuje przy produkcji okien z aluminium i okucia roto czy fapim w aluminium mam opanowane, w małym paluszku ale na drewnie się nie znam. Możliwe jest że nie ma regulacji.?? patrząc na ramkę szyby wygląda na to jakby szyba źle była ułożona i skrzydło opadło, trzeba by na szybie podnieść skrzydło, czy w drewnie jest to możliwe.?? Proszę o pomoc
    Ostatnio edytowane przez pawel. ; 23-06-2011 o 21:38

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał gandolf Zobacz post
    - jakie mogą być ceny konsoli JBD i JB-DK - aby sprawdzić koszty materiałów?
    - a może warto zapłacić więcej za montaż bo okna Pozbudu są dużo "lepszej jakości" i warto dorzucić te pare tysięcy różnicy w montażu aby posłużyły na dłużej??
    Dzieki za podpowiedzi. Ciągle w punkcie wyjścia, a czas goni.
    Ceny konsol JBD możesz sprawdzić w hurtowni Sparta. Ale to mit, że montaż w wartswie ocieplenia musi być "o kilka tysięcy" droższy. Problemem jest oczywiście podparcie okna. Ja zacząłem się ostatnio skłaniać do rozwiązania, że przykręca się do muru dyblami kantówkę 70x150 mm i to ona stanowi próg dla okna. Koszt nie wyższy niż 30 zł. A jak wyliczył Soudal, koszt taśm uszczelniających (jeśli konieczne) nie powinien przekraczać 10-15 zł/mb plus robocizna kolejne 15 zł/mb. Na szybko licząc koszt szczelnego montazu warstwowego w warstwie ocieplenia dla okna 150x150 cm może być nie wyższy niż 200-250 zł.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewaznorwegii

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Norwegia
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    1

    Domyślnie

    Stolbud Włoszczowa? Nie polecam! Brudne szyby i brzydko położone silikony!
    Kupiłam okna w tej firmie w lutym 2013 roku. Zapłaciłam 9000 zł i zostały przywiezione do Norwegii, gdzie mieszkam. Po zamontowaniu i myciu okien zobaczyłam, że są one brudne w środku, silikony są popękane, woda dostaje się między ramę a szybę, co powoduje szybkie niszczenie się okien. Próbowałam dogadać się z firmą, ale oni stwierdzili, że nie uznają mi reklamacji ze względu na wysokie koszty przyjazdu do Norwegii. Chcę tą wiadomością ostrzec tych, którzy mieszkają za granicą, a planują kupić okna w Stolbudzie Włoszczowa. Lepiej uważajcie, bo później nikt nie będzie chciał Was słuchać, a co najgorsze – zapłacisz za towar wysokiej klasy, a dostaniesz wadliwy. Nie kupuj okien w Stolbudzie Włoszczowa, bo będziesz miał same problemy.
    Ewa z Norwegii

    (kontakt: [email protected]

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP2882.jpg
Wyświetleń:	463
Rozmiar:	15,7 KB
ID:	191935
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP2895.jpg
Wyświetleń:	378
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	191940
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP2890.jpg
Wyświetleń:	376
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	191941
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP2893.jpg
Wyświetleń:	282
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	191942

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Myślę, Ewa, że to jeszcze nie koniec Twoich przygód z tanimi oknami drewnianymi z StW
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Staram się nie eksportować okien, bo wiem, że polskie gwarancje mają zwykle zapis: "obowiązuje na terenie RP" a ja jako sprzedawca odpowiadam pomimo takich zapisów.
    Ale jest też coś takiego jak gwarancja w świetle przepisów europejskich...

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    selko

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Lublin
    Posty
    6

    Domyślnie

    Niektórzy mówia o nich StolPaw nie bez powodu

    http://www.youtube.com/watch?v=1UgDGJKJKX8

    edit.
    filmik usuniety po 2 miesiacach walki dogadałem sie z firmą jesli ktośbędzie miał z nimi problemy prosze o Priv dam info jak postępować
    Ostatnio edytowane przez selko ; 13-09-2013 o 17:37

  9. #29

    Domyślnie

    Nie polecam firmy: Ekoprofit z Wrocławia,

    jest to salon firmowy Stolbud Włoszczowa



    Zamowienie na 36tys + montaz 6tys. Umowa niewykonana, bledy pomiaru, montazu, reklamacja nie załatwiona od 3 miesiecy na dzien dzisiejszy, pomimo wysyłanych pism, ogledzin na budowie - 4 razy, opini rzeczoznawcy powołanego prywatnie, federacji konsumentów, opini kierownika budowy. Budowa stoi, sprzedawca nie wykazuje checi wspołpracy, nie poczuwa sie do opowiedzialnosci, interwencja bezposrednio u producenta nieskuteczna.

    Wiecej szczegołowych informacji w moim wątku, w dziele okna.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewka_so

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    57

    Domyślnie

    Mamy Stolbud w pakiecie trzyszybowym i jest OK - jak ktoś pisał, okna jak okna. Problemów z nimi nie ma, ładne są (kwestia gustu), więc mogę polecić.

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Mamy okna Stolbudu. Pakiet trzyszybowy, drewno meranti.Terminowo oraz montaż bez zarzutu. Polecam. Krótko i na temat - w sumie to tylko okna - ma być ciepło i ładnie.

  12. #32

    Domyślnie

    Widzę, że Stolbud zatrudnił firmę od PR internetowego Nie lepiej dogadać się z niezadowolonymi Klientami?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Widzę, że Stolbud zatrudnił firmę od PR internetowego Nie lepiej dogadać się z niezadowolonymi Klientami?
    Moze zapomnieli gdzie mnie znalesc.. tu jestem

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Widzę, że Stolbud zatrudnił firmę od PR internetowego Nie lepiej dogadać się z niezadowolonymi Klientami?
    Jestem w 100% zadowoloną klientką firmy i mam prawo wystawić w swoim imieniu pozytywną rekomendację na forum.

    Dla odświeżenia pamięci zabrałam swego czasu głos w wątku UGI gdzie jako jedna z pierwszych i nielicznych osób poparłam inwestorkę w jej roszczeniach. Napisałam tam również o posiadaniu okien ww. firmy.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga11* Zobacz post
    Jestem w 100% zadowoloną klientką firmy i mam prawo wystawić w swoim imieniu pozytywną rekomendację na forum.

    Dla odświeżenia pamięci zabrałam swego czasu głos w wątku UGI gdzie jako jedna z pierwszych i nielicznych osób poparłam inwestorkę w jej roszczeniach. Napisałam tam również o posiadaniu okien ww. firmy.
    Nikt nie odbiera Ci prawa do pochwał Tylko jest pewien zbieg okoliczności, że akurat teraz te pochwały.

    Zwykle zresztą Klienci nie chwalą firm na forach. Głównie wypowiadają się niezadowoleni.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    Widzę, że Stolbud zatrudnił firmę od PR internetowego Nie lepiej dogadać się z niezadowolonymi Klientami?
    Coś Ty się człowieku przyczepił do tego Stolbudu? Sprawa dotyczy UGI i salonu Ekoprofit. Stolbud nie ma tu nic do rzeczy. Stolbud jest tylko i wyłącznie wykonawcą stolarki, a jakoś nie doczytałam się aby co do jej jakości padał akurat zarzut w tym wątku.
    To nie pracownik Stolbudu zawierał umowę z inwestorem i czynił wszelkie ustalenia. Stolbud dostał zlecenie to je wykonał. Tak między Bogiem a prawdą to w fabryce nawet nie musieli mieć świadomości, że na tej budowie będzie tak duża witryna. Wystarczyło, że dealer rozpisał poszczególne gabaryty wchodzące w skład całości jako pojedyncze elementy zamówienia i nikt poza nim nie ma wiedzy co będzie z nimi robił dalej.
    Na tej budowie doszło do pomyłki. Pomyłka rzecz ludzka, nie myli się tylko ten co nic nie robi. Co do wysokości balkonów to rzecz jest bardzo prosta. Wystarczy tylko sprawdzić czy wymiary z umowy są zgodne z wymiarami z zamówienia. Jeżeli są to najprawdopodobniej na inwestycji doszło do zmiany poziomu docelowej podłogi. Nie udawajmy, ze na inwestorze nie ciąży w żaden sposób odpowiedzialność za pomiar i jest nieboraczek nieświadomy tego co podpisuje. UGI na początku dyskusji napisała, że po pomiarze sprawdzali osobiście wymiary z zamówienia z wymiarami otworów i się wszystko zgadzało. No to jak to jest, że przestało się zgadzać w dniu montażu. Wyjścia są dwa : balkony są w wymiarze niezgodnym z zamówieniem albo grubość wylewki się zmieniła.
    Jeżeli balkony są niezgodne z zamówieniem to jakim cudem inwestor zgodził się na ich montaż?
    Piszecie aby UGI powoływał się na niezgodność towaru z umową. Według mnie to już stracił taką szansę bo nie wstrzymał montażu . Zgodził się aby zamontowali towar niezgodny z zamówieniem ( o ile ten towar taki właśnie jest).

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Samar, myślę że ujęłaś w tym poście samą esencję sprawy, która w innym wątku toczy się na 33 stronach

    Ja tam wierzę użytkownikowi Aga11. Nie każdy pozytywny post musi być reklamą (tzn kłamstwem )
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #38

    Domyślnie

    [QUOTE=Samar;6569849]Coś Ty się człowieku przyczepił do tego Stolbudu? Sprawa dotyczy UGI i salonu Ekoprofit. Stolbud nie ma tu nic do rzeczy. /QUOTE]

    Do Stolbudu nic nie mam. Ale jak widzę ich brak działania to mnie to irytuje Delikatnie mówiąc. I nie opowiadaj, że to nie ich sprawa. Poprzez takie opinie popierasz firmy - partaczy. Wiem, że ten kto nic nie robi się nie myli, ale jak już jest problem i pomyłka to się go rozwiązuje. A nie wątek na 33 strony.

    I jeszcze jedno pamiętaj : ZA POMIAR I ODPOWIEDNIE DORADZTWO ODPOWIADA WYKONAWCA A NIE INWESTOR.
    Jeżeli tego nie rozumiesz to trudno to komentować

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    I jeszcze jedno pamiętaj : ZA POMIAR I ODPOWIEDNIE DORADZTWO ODPOWIADA WYKONAWCA A NIE INWESTOR.
    Jeżeli tego nie rozumiesz to trudno to komentować
    Za pomiar i doradztwo tak, ale jak klient "wie lepiej" i rząda takiego wymiaru, coś w międzyczasie zmieni, ustali że podmuruje we własnym zakresie itp. to chyba nie powiesz, że za to wykonawca też ma odpowiadać?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Za pomiar i doradztwo tak, ale jak klient "wie lepiej" i rząda takiego wymiaru, coś w międzyczasie zmieni, ustali że podmuruje we własnym zakresie itp. to chyba nie powiesz, że za to wykonawca też ma odpowiadać?
    Oczywiście Tylko jeżeli Wykonawca nie zgadza się z Klientem który "wie lepiej" to wpisuje to w umowę i jest "kryty".
    A jeżeli przyjeżdża na pomiar, źle mierzy i źle doradza bo się na tym nie zna to jego kwestia.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony