Cytat Napisał naberia Zobacz post
Croolick
Croolick, powiedz mi jeszcze - czy kolor ecru lub kość słoniową zaliczasz do budyniowych? Czy radzisz bardziej zastosować beże?
Zdradź mi jeszcze proszę jaką będziesz miał podbitkę? w szczególności jaki będzie sufit nad tarasem?

My na tarasie i nad wejściem mamy wylane nadproża, czy belkę (nie wiem jak się to fachowo nazywa) i nie wiem jak wykończyć "sufit" nad wejściem i tarasem. Chcieliśmy "pociągnąć" tam podbitkę, ale przez te bele to teraz lipa
Do budyni osobiście zaliczam monotonnie monochromatyczne elewacje (najczęściej na ścianach 2warstwowych) w kolorach żółtych, pomarańczowych, brązowych i tym podobnych o dosyc mocnym wysyceniu koloru ( czytaj raczej cieme/mocne ) Ecru dobrze "rozcieńczone" do nich nie należy. Oczywiście to moje osobiste odczucia. Nie ma może nic złego w budyniach ale prawie zawsze te elewacje są bezpłciowe, nie maja ani faktury ani urozmaicenia.

Podbitka będzie drewniana w kolorze okien. Widoczne od strony ogrodowej krokwie nad oknem tarasowym i wykuszem przykryją dla odmiany( od blachy) płytką włóknisto -cementową. Mamy problem z kolorystyką/faktura bramy garażowej i ostatecznie odjedziemy w nieco jaśniejsze rejony bo innej opcji nie ma. Sam garaz w bryle budynku ale jeszcze nie ocieplony i nie obłozpony, albo będzie konsekwentnie klinkier albo deska dla złamania " solidności" wyglądu. Drzwi wejściowe beda równierz w kolorze okien ( Urzędowski ). Matulu... kiedy to wszystko będzie...:/

Co do belek i podbitki na tarasem to macie relatywnie prosta sprawę. Belki oklejone styropianem i zakołkowane prze siatkę (!) Na styropian zaciągnięty klejem wysokoelastycznym kleicie płytke klinkierowa. Płytkę "produkujecie" na miejscu z całej cegły odcinając z obu stron plasterki.
Podbitka pójdzie w moim przypadku prostopadle do elewacji. Część nad tarasem jest na tej samej wysokości. Na zdjęciu widać zostawione miejsce na styropian (nad belką drzwi tarasowych) , którym dodatkowo docieplimy strop. Przepraszam za późna odpowiedź, zżera mnie brak czasu.