dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie jaka elewacja do brązowego dachu?zna ktoś program do robienia wizualizacji elewacji?

    Witam, proszę o radę jak optycznie rozweselić / rozjaśnić domek. Mamy parterówkę z dachem kopertowym Creatona Noblesse (ciemny brąz), okna, drzw i brama będą w kolorze orzech (już zamówione). Narazie mamy zamontowaną tylko deskę czołową kolorze storalki okiennej, ale podbitka również będzie orzechowa. Teraz trochę żałuję, że nie zrobiłam innego dachu (np. czarnego - bałam się, że będzie wygladal za ciężko) bo teraz znowu się obawiam, że będzie zbyt monotonnie. Elewację planuję jasną - ecru, śmietanka, kość słoniowa. Macie może pomysł jak wykończyć z zewnątrz dom? Jak go urozmaicić? Poradzicie mi coś? Myślałam o beżowym łupku wokół wejścia, ale kominy są z klinkieru, więc obawiam się, że już nie będzie pasował (choć trochę zlewją się z dachem). Macie jakiś inny pomysł? Deska elewacyjna?- tylko czy nie za bardzo przyciemni? Zdjęcia mile widziane A może ktoś mi zrobi wizualizację lub podpowie jakiś darmowy program do robienia wizualizacji elewacji? Projekt jest indywidualny, wiec stronki z gotowymi projektami do kolorowania odpada Z góry bardzo dziękuję
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02458..jpg
Wyświetleń:	15945
Rozmiar:	53,0 KB
ID:	33578Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02459..jpg
Wyświetleń:	15922
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	33576Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02428zm..jpg
Wyświetleń:	15909
Rozmiar:	47,3 KB
ID:	33575Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02455zm..jpg
Wyświetleń:	15920
Rozmiar:	57,8 KB
ID:	33577
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?b=111131&goto=prev - Dziennik Naberii i Kristofera

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=komentarze - Komentarze...
    Budowanie to wyzwanie
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie

    Do orzecha/teak pasuje wszystko. Poszłabym raczej w delikatne kolory. Kolor kremowy - jak najbardziej tak. Łupek do tego jak najbardziej tak - ale nie cała ściana. Słup na tarasie masz kwadratowy? Jeśli tak to słup obłóż łupkiem. Wyjdzie naprawdę fajnie.
    Tu masz np. słup w łupku: (tylko we wnętrzu)

    może jedną ze stron domu pomalować na jakiś inny kolor? np. ściany garażu na szary
    A tu przykład:
    ciemnobrązowa dachówka, okna i podbitka orzech. Zdjęcie sprzed 6 miesięcy. Tylko część elewacji pomalowana. innego zdjęcia niestety nie mam.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    AJa, dzięki
    1. Pomysł z łupkiem bardzo mi się podoba. A myślisz, że łupek nie "pogryzie " się z klinkierką na kominie?
    2. Szkoda, że na zdjęciu nie widać efektu też się zastanawialiśmy czy nie "pojść" w popiele...
    Ostatnio edytowane przez naberia ; 10-12-2010 o 20:44
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  4. #4

    Domyślnie

    Tu masz super program do malowania elewacji: http://www.ceresit.pl/kolory/?a=index_login

    Trzeba sie zarejestrowac i pozniej zalogowac.

    Program jest OK. Za pomoca roznych narzedzi na pewno uzyskasz to, co chcesz.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Tu masz super program do malowania elewacji: http://www.ceresit.pl/kolory/?a=index_login

    Trzeba sie zarejestrowac i pozniej zalogowac.

    Program jest OK. Za pomoca roznych narzedzi na pewno uzyskasz to, co chcesz.
    Dzięki! Już próbuję!
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie

    Nie pogryzie się, bo nie mają bezpośredniej styczności My specjalnie przerobiliśmy słup z przodu żeby był kwadratowy żeby dało się nałożyć łupek.

    Kominy kremowe, podciąg nad garażem szary Zdjęć lepszych nie mam, i na pewno teraz nie zrobię, bo nas zasypało Ale ty też chyba nie wykańczasz teraz elewacji więc, jak śniegi stopnieją to pstryknę fotki jak to wygląda Bardzo podobne mamy założenia
    Ostatnio edytowane przez AJa?! ; 09-12-2010 o 19:26

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    AJa, nie mogę się doczekać! Nie wiedziałam, że to Twój domek, a raczej domisko! Duże i ładne Jakby Ci coś jeszcze przyszło do głowy lub byś napotkała jakieś ciekawe zdjęcia to wklejaj! Jeszcze raz dzięki
    Ostatnio edytowane przez naberia ; 10-12-2010 o 20:44
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  8. #8

    Domyślnie

    Mamy ten sam kolor/wykończenie dachówki - Noblesse brąz tyle tylko, że u nas Futura a ta jest chyba najciemniejsza z brązów w Creatonie. Elewację już widzieliście, IMHO śmiało idź w NATURALE materiały czyli kamień, klinkier, deskowanie plus ewentualnie niewielkie frg. tynku. MAcie piękny niski domek, elewacja jest niziutka i z czasem "zarośnie" i wtopi się w tło. Odwagi! Byle tylko nie kolejny budyniowy koszmarek. My też chcieliśmy bardzo czarny dach ale nie pozwoliły na to warunki zabudowy. Dzisiaj nie żałuję. Czarny jest bardzo "twardym" kolorem, wymaga silnego kontrastu dla zrównoważenia więc mocno zawęża a właściwie uniemożliwia jakikolwiek wybór stolarki czy elewacji.
    Pozdrawiam, życzę powodzenia i trafnych wyborów.



    Po zachodzie słońca:

    Ostatnio edytowane przez Croolick ; 09-12-2010 o 22:28

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Croolick, wielkie dzięki. Podziwim Twoją elewację! Jest naprawdę piękna! A można gdzieś zobaczyć Twoje wnętrza??? Pewnie też są takie piękne, jak dom z zewnątrz!

    Croolick, powiedz mi jeszcze - czy kolor ecru lub kość słoniową zaliczasz do budyniowych? Czy radzisz bardziej zastosować beże?
    Zdradź mi jeszcze proszę jaką będziesz miał podbitkę? w szczególności jaki będzie sufit nad tarasem?

    My na tarasie i nad wejściem mamy wylane nadproża, czy belkę (nie wiem jak się to fachowo nazywa) i nie wiem jak wykończyć "sufit" nad wejściem i tarasem. Chcieliśmy "pociągnąć" tam podbitkę, ale przez te bele to teraz lipa
    Ostatnio edytowane przez naberia ; 10-12-2010 o 09:30
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    budowlany laiku, chyba coś robię nie tak ... Popatrz co mi wyszło I ani jasność ani tło nic tu nie daje nie można tego grubiej pokryć - tak żeby nie było przezroczyste?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moja_elewacja_1-1&#4.jpg
Wyświetleń:	15887
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	33693Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moja_elewacja_1-2&#4.jpg
Wyświetleń:	15901
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	33694Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tył_domu_sahara_i.jpg
Wyświetleń:	15803
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	34493Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja_z_trawa..jpg
Wyświetleń:	15782
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	34494 - tu z drewnianą elewacją
    ą
    Ostatnio edytowane przez naberia ; 18-12-2010 o 22:43
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał naberia Zobacz post
    Croolick
    Croolick, powiedz mi jeszcze - czy kolor ecru lub kość słoniową zaliczasz do budyniowych? Czy radzisz bardziej zastosować beże?
    Zdradź mi jeszcze proszę jaką będziesz miał podbitkę? w szczególności jaki będzie sufit nad tarasem?

    My na tarasie i nad wejściem mamy wylane nadproża, czy belkę (nie wiem jak się to fachowo nazywa) i nie wiem jak wykończyć "sufit" nad wejściem i tarasem. Chcieliśmy "pociągnąć" tam podbitkę, ale przez te bele to teraz lipa
    Do budyni osobiście zaliczam monotonnie monochromatyczne elewacje (najczęściej na ścianach 2warstwowych) w kolorach żółtych, pomarańczowych, brązowych i tym podobnych o dosyc mocnym wysyceniu koloru ( czytaj raczej cieme/mocne ) Ecru dobrze "rozcieńczone" do nich nie należy. Oczywiście to moje osobiste odczucia. Nie ma może nic złego w budyniach ale prawie zawsze te elewacje są bezpłciowe, nie maja ani faktury ani urozmaicenia.

    Podbitka będzie drewniana w kolorze okien. Widoczne od strony ogrodowej krokwie nad oknem tarasowym i wykuszem przykryją dla odmiany( od blachy) płytką włóknisto -cementową. Mamy problem z kolorystyką/faktura bramy garażowej i ostatecznie odjedziemy w nieco jaśniejsze rejony bo innej opcji nie ma. Sam garaz w bryle budynku ale jeszcze nie ocieplony i nie obłozpony, albo będzie konsekwentnie klinkier albo deska dla złamania " solidności" wyglądu. Drzwi wejściowe beda równierz w kolorze okien ( Urzędowski ). Matulu... kiedy to wszystko będzie...:/

    Co do belek i podbitki na tarasem to macie relatywnie prosta sprawę. Belki oklejone styropianem i zakołkowane prze siatkę (!) Na styropian zaciągnięty klejem wysokoelastycznym kleicie płytke klinkierowa. Płytkę "produkujecie" na miejscu z całej cegły odcinając z obu stron plasterki.
    Podbitka pójdzie w moim przypadku prostopadle do elewacji. Część nad tarasem jest na tej samej wysokości. Na zdjęciu widać zostawione miejsce na styropian (nad belką drzwi tarasowych) , którym dodatkowo docieplimy strop. Przepraszam za późna odpowiedź, zżera mnie brak czasu.


  12. #12

    Domyślnie

    naberia, w tym programiku zwroc tylko uwage na ważne ustawienia powierzchni: 'łączenie z tlem', 'bez laczenia z tlem' oraz 'pokrycie' i 'jasnosc'.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Super to wygląda! Aaaa, oglądałam rzuty Twojego domu i nie mogę się doczekać wnętrz!
    Ostatnio edytowane przez naberia ; 18-12-2010 o 22:51
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  14. #14

    Domyślnie

    naberia, dopiero odczytałem.

    Spróbuj: 'Tryb kolorowania' > 'bez łączenia z tłem' i później 'Tło' > '% - pokrycie' np. 80 i dopasuj jasność poniżej pola 'pokrycie'. Jeśli pokrycie nie będzie dobre w wielkości 80%, to spróbuj inne.
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Dziękuję budowlany_laiku
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony