dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Zbyt miękki materac

    Witam wszystkich Forumowiczów
    Zwracam się do Was z ogromną prośbą o poradę. Otóż niedawno kupiłem materac na Allegro, wiem niezbyt to mądra decyzja, ale jest już po fakcie.
    Kierowałem się stopniem twardości - w tym przypadku H3, czyl dla osób powyżej 80 kg. Na nowym materacu śpi mi się niewygodnie, jest zbyt miękko, trudno mi zasnąć i budzę się po kilka razy w nocy. Co możecie mi doradzić? Mam stelaż elastyczny.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą sugestię.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Twardość materaca to nie jedyne na co trzeba zwrócić uwagę.
    Materac szerszy (o tym samym H,) będzie miększy niż materac węższy.

    Kupiłeś, to już po ptokach.
    Spróbuj położyć materac na podłodze , jeśli będzie wygodniej, znaczy ,że warto wymienić stelaż na stabilny sztywny.
    Drugie rozwiązanie, to nakładka na materac np. kokosowa lub z pianki memory (taki jakby cienki materac w poszewce), choć ta druga da komfort, ta pierwsza "usztywni" materac.
    No i trzecie wyjście - kupić nowy, ale wcześniej bardzo dokładnie go przetestować

  3. #3

    Domyślnie

    Kupno nowego materaca raczej odpada, bo dopiero co kupiłem ten. Spróbuję z tą podłogą, może faktycznie stelaż jest zbyt elastyczny.
    Co do nakładki - czy to jest skuteczne rozwiązanie, które w znaczący sposób usztywni materac? Materac 140x200.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Nakładka (czasem zwana ochraniaczem) w tym wymiarze kosztuje 150-400 zł , zależy od grubości.
    Nie wiem jak kosztowny był Twój materac, wiec sam musisz przekalkulować czy opłaca się doinwestowanie tego, czy raczej zakup nowego

    Rozwiązanie jest o tyle skuteczne, że kokos jest twardy i dość sztywny, zupełnie inaczej będzie przenosić obciążenia niż "goły" materac.

    Zrób podstawowy test materaca : połóż się na wznak z wyprostowanymi nogami i poproś kogoś by wsunął rękę pod Twoje plecy w odcinku lędźwiowym.
    Jeśli ręka wsunie się bez oporu - materac jest zbyt twardy jeśli potrzebna będzie duża siła - zbyt miękki Opór powinien jednak być, ale naprawdę niewielki.

    Zrób to samo z materacem na podłodze.

    W łóżku spędzamy 1/3 życia, od dobrego snu zależy nasze funkcjonowanie w ciągu dnia, częste bóle głowy, zmęczenie to w większości problemy złego snu - moim zdaniem lepiej spać na dobrym materacu, choćby walniętym na gołą podłogę, niż w wypasionym łóżku z byle jakim materacem

  5. #5

    Domyślnie

    Ręka wchodzi ciężko, więc materac jest chyba zbyt miękki. W sumie materac nie był bardzo kosztowny, ale też jak na moje możliwości nie najtańszy - 850zł. Nawet bez tego testu mogę stwierdzić, że jest zbyt miękki, bo się po prostu w niego zapadam. Jeżeli zainwestuję w tą nakładkę, a i to nie pomoże to kolejne pieniądze pójdą w błoto. Być może najlepszym rozwiązaniem będzie faktycznie kupno nowego materaca.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał locker14;6342365[B
    ]Ręka wchodzi ciężko, więc materac jest chyba zbyt miękki.[/B] W sumie materac nie był bardzo kosztowny, ale też jak na moje możliwości nie najtańszy - 850zł. Nawet bez tego testu mogę stwierdzić, że jest zbyt miękki, bo się po prostu w niego zapadam. Jeżeli zainwestuję w tą nakładkę, a i to nie pomoże to kolejne pieniądze pójdą w błoto. Być może najlepszym rozwiązaniem będzie faktycznie kupno nowego materaca.
    Oczywiście masz racje, już poprawiłam,za szybko myślę,za wolno piszę

    Otóż to, kolejna inwestycja , wcale nie musi poprawić stanu rzeczy - ja np. nie lubię kokosowych nakładek, ani materaców z warstwą kokosa. Wiem to bardzo subiektywne, ale tak mam.

    Wiem,że w sieci, można kupić znacznie taniej niż w sklepach stacjonarnych, wiem też ,że to co zaproponuje nie jest do końca fair, ale i tak popłynąłeś juz na niemałą kasę.

    Po prostu sprawdź materac stacjonarnie, a kup w sieci. Albo zapytaj sprzedawcy, czy jest w stanie obniżyć cenę do poziomu tej z netu

    I ostatnia uwaga, którą powtórzę, H jest podawane dla materaca chyba 90 cm szerokości - czym większy materac (z tym samym H) tym będzie on miększy.


    Powodzenia i dobrych wyborów

  7. #7

    Domyślnie

    Więc kolejna inwestycja przede mną...
    Dziękuję! Bardzo mi pomogłaś
    Pozdrawiam.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Ten bez problemu sprzedasz na all, albo jakiejś tablicy.

    I będziesz spał wygodnie

    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    locker, miałam taki sam problem w zeszłym roku. Kupiłam w sklepie internetowym nakładkę kokosową i jest dużo lepiej, choć nie idealnie ale niewątpliwie to tańsze rozwiązanie niż kupowanie nowego materaca.

  10. #10

    Domyślnie

    No tak Aga, może to i tańsze rozwiązanie, ale wciąż nie będę miał pewności, że wtedy będzie już OK.
    Poza tym sprzedawca zgodził się na zwrot więc będę w plecy 200 zł. Nie jest to mało, ale przekonałem się, że dla dobrego snu, warto nadszarpnąć budżet.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zamurowana - jest potężny wątek na ten temat...

  12. #12
    Banned
    Jarek Oczos

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-506
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że warto zainwestować w jakieś usztywniające wypełnienie, np. z wkład kokosowy. To powinno usztywnić materac.

  13. #13

    Domyślnie

    trochę sie podłaczę pod temat, bo też mam trochę za miekki materac i myślałem nad kupnem maty , tyle że lateksowej i trochę zbiliście mnie z tropu tym kokosem
    a może jednak mata gr. 5-7 cm a nie nakładka 1,5cm

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darten

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Ropczyce
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia jeśli chodzi o kokos to jest on fajny jako usztywnienie, ale niestety szybko się zużywa. Miałem nakładkę kokosową na materacu i na początku działała świetnie lecz z czasem staje się miękka i nie spełnia swojej roli. To samo dotyczy materaca wkładką kokosową, na początku był super, wydawał się dość twardy, z czasem nie nadaje się do użytku, materac jest za miękki i wstaję połamany - bóle w lędźwiach.

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    antos

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał darten Zobacz post
    Z mojego doświadczenia jeśli chodzi o kokos to jest on fajny jako usztywnienie, ale niestety szybko się zużywa. Miałem nakładkę kokosową na materacu i na początku działała świetnie lecz z czasem staje się miękka i nie spełnia swojej roli. To samo dotyczy materaca wkładką kokosową, na początku był super, wydawał się dość twardy, z czasem nie nadaje się do użytku, materac jest za miękki i wstaję połamany - bóle w lędźwiach.
    dwa lata temu kupiłem materac kokosowy do tej pory nic się z nim nie robi. Nie odkształca, nie wgniata. Jestem zadowolony dlatego mogę polecić innym!
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 08-02-2016 o 09:10 Powód: REKLAMA W DEBIUCIE, USUNIĘTA

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dolgvilla

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-985
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja już z neta nie zamówie zadnych mebli, to jak kupowanie kota w worku . W końcu meble trzeba dotknąć, a materac to już w ogóle wczoraj odwiedzilam sklep Serene W Waw i utwierdzilam się w przekonaniu, ze najbardziej lubię twardsze materace. szczególnie jeden z modeli Hilding wpadł mi w oko. ma ktoś może taki?

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Clayman

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Kutno
    Kod pocztowy
    33-159
    Posty
    1

    Domyślnie

    Głównym problemem w doborze materaca jest bagatelizowanie ważnych czynników. Waga jest właśnie jednym z nich, ale nie tylko. Do tego dochodzi jeszcze bardzo ważne kryterium, tzn wzrost, albo to w jakiej pozycji najczęściej śpimy, czy mamy jakieś dolegliwości bólowe. Jeśli się przeanalizuje wszystkie potrzeby to można kupić materac nawet przez internet, ale trzeba zwracać uwagę na to, czy jest to polecany producent i jak bogatą ma ofertę. Ja właśnie kupowałem swój materac internetowo, producent [spam] i jestem bardzo zadowolony, nie było żadnych niespodzianek dlatego, że dokładnie wiedziałem czego chcę i na stronie było również wszystko dokładnie opisane, w razie czego można też poprosić konsultanta o poradę.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-08-2017 o 17:06

  18. #18

    Domyślnie

    Nie wiem czy można jakoś to poprawić... Może faktycznie jakieś dodatkowe wypełnienie, ale nie wiem jak z trwałością i czy to nie uszkodzi struktury całego materaca. Ja bym chyba kupił nowy materac, chociaż wiem, ze to duży wydatek, ale to z pewnością najbezpieczniejsze wyjście.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony