dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Średnio ile prądu zużywacie?

    Pytam, ponieważ właśnie otrzymałam rachunek za prąd. Dom 140m2, 4 osoby a rachunek za 2 miesiące to 600zł, Zużycie przez ten czas to 920 kwh. Fakt, że nadal mamy prąd budowlany ale to i tak wydaje nam się dużo. Proszę napiszcie jak to wygląda w Waszych domach. Dodam że dzwoniłam dzisiaj do Enei (jesteśmy z Poznania) i pani stwierdziła, że mamy napisać pisemko i nie płacić do momentu ekspertyzy licznika.

  2. #2

    Domyślnie

    Aha nie dodałam, że NIE ogrzewamy domu prądem

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja w swoim domku 136m2 4 osoby CWU na prąd , wentylacja mechaniczna, zużywam około 14 kwh na dobe czyli za 2 m-ce ok 840kwh. Czyli twoje 920 to nie tak najgorzej ...
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  4. #4

    Domyślnie

    Ale ja nie ogrzewam domu prądem i wydaje mi się to trochę dużo, ciepła woda też na gaz, chodzi tylko pompa do cyrkulacji

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja też ci podadeł zużycie prądu bez ogrzewania, wychodzi ci średnio 15 kwh na dobe, jakie masz urządzenia, jak częste ich używasz, wystarczą 2 duże telewizory przez 5 godzin dziennie i juz masz 4 kwh, zmywarka 2, pralka też 2 i już masz 8
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  6. #6

    Domyślnie

    Kurcze wszyscy moi znajomi mieszkający w domkach twierdzą, że płacą ok 250 zł. W domu mam ok 25 halogenów, jeden 46calowy TV, jeden mały TV, zmywarka, pralka, zmiękczacz wody ( nie wiem ile to zużywa ) komputer non stop na czuwaniu i inne lampy. Ja się jednak cały czas porównuję do innych i wydaje mi się to dużo

  7. #7

    Domyślnie

    Ostatnio oglądałam jakiś program w TV właśnie o tym jak enea oszukiwała ludzi, a po zobaczeniu własnego rachunku byłam prawie pewna, że jestem ich kolejną ofiarą

  8. #8

    Domyślnie

    Może ktoś jeszcze się wypowie???

  9. #9

    Domyślnie :)

    ja zużywam około 9 kwh na dobę....biorąc średnią z ostatnich 12 miesięcy tego roku
    3 osoby, pralkaco drugi dzień, tv42 " plazma chodzi po 10 godzin dziennie....
    zmywarka co drugi dzień, lodówka AAA+, i wszędzie żarówki energooszczęne, 2 pompki do CO na I biegu 70 W, co na miał, woda z bojlera ogrzewanego piecem,(latem nie chodzą żadne pompki....z pieca do bojlera idzie gorąca woda grawitacyjnie....
    ....
    prąd budowlany często w swoich opłatach posiada dużą wartość opłat dodatkowych stałych....wiem bo sam jeszcze początkiem ubiegłego roku płaciłem...i mnie szla....trafiał....że aż tyle za bardzo nie wielką ilość kwh zuzytych

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Terry Zobacz post
    Pytam, ponieważ właśnie otrzymałam rachunek za prąd. Dom 140m2, 4 osoby a rachunek za 2 miesiące to 600zł, Zużycie przez ten czas to 920 kwh. Fakt, że nadal mamy prąd budowlany ale to i tak wydaje nam się dużo. Proszę napiszcie jak to wygląda w Waszych domach. Dodam że dzwoniłam dzisiaj do Enei (jesteśmy z Poznania) i pani stwierdziła, że mamy napisać pisemko i nie płacić do momentu ekspertyzy licznika.
    U mnie 993 kWh z tym, że za 4 miesiące, faktura 460zł. Dom 123m2 4 osoby. Od września chodzą pompy, wentylacja mechaniczna całą dobę i do tego 20 halogenów, pozostałe żarówki energooszczędne, zmywarka co drugi dzień, telewizor LED 40cali kilka godzin dziennie, dekoder HD z nagrywarką (podobno dużo prądu zużywa), komputer, laptop kilkanaście godzin dziennie. Wydaje mi się, że dużo płacę. Zmieniłam żarówki halogenowe na świetlówki energooszczędne, zobaczymy czy zmniejszy się zużycie.

  11. #11

    Domyślnie

    U mnie około 420-450 KW/m-c. Gotuję na prądzie, pompy od pieca , wentylacja mechaniczna + inne sprzęty domowe. Mieszkają 3 osoby

  12. #12

    Domyślnie

    Nie wiem dokładnie ile to kilowatów, ale ostatnio przyszedł rachunek za pół roku - około 900 zł. Dom 120 m2, 3 osoby, zmywarka, pralka, TV, zmiekczacz, pompa od pieca, pompa do szmba ekolog.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DonGemolo
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Dzielnica
    Deszczno
    Posty
    75

    Domyślnie

    Telewizor, 2 komputery,pralka, 20 halogenów, płyta elektryczna, krajzega do drewna, i elektryczny przepływacz 15kw - tylko latem, oraz pompka i dmuchawa do pieca CO..
    380zł co drugi miesiąc.3 osobowa rodzina, 125m

  14. #14

    Domyślnie

    A więc po przeczytaniu tego co napisaliście, utwierdziłam sie w przekonaniu, że coś jest nie tak, chyba poproszę o tę ekspertyzę. Z drugiej strony jeśli z licznikiem wszystko będzi OK to jeszcze będę musiała zapłacić 90 zł za samą ekspertyzę

  15. #15

    Domyślnie

    Ja ostatnio zacząłem się poważnie zastanawiać, jak mogę dziennie zużywać 11-13KW [dom 150m2 - dwie dorosłe osoby, dwoje dzieci, kuchenka gazowa!] . Tak mi wychodzi z wyliczeń. Nie chodzi o koszt [także ciągle prąd budowlany ale o ilość prądu]. Wydawało mi się to strasznie dużo. Do tego są miesiące, gdzie zużywam tylko ok 60% tej ilości, przy tym samym użytkowaniu. Stąd moje podejrzenia, że coś nie gra.
    Wydaj 90zł, może się okazać, że zwróci ci się za dwa miesiące...

  16. #16

    Domyślnie

    witam temat już kiedyś był poruszany, proponuję zakupić na allegro licznik zużycia energii, watomierz, można tym zmierzyć pobór prądu każdego urządzenia el. Zakupiłem podobny ponad dwa lata temu i jakie było moje zdziwienie ile prądu pobiera każda " el perdółka". Jak się okazało, że np dekoder pobiera w czuwaniu 40W to go wyłączam z sieci, telewizor LCD 32" w zal od ustawienia jasności pobiera od 90 do 130W, ale plazma 42" potrafi brać ponad 350W, za to w czuwaniu ok 2W - nie warto wyłączać z sieci. Wymieniłem żarówki na energooszczędne (te które długo świecą). I po roku - miłe zaskoczenie - przez 6 lat zużywałem ok 3500 - 3600kWh rocznie a w 2009 roku zużycie spadło do 2600kWh, w tym wychodzi podobnie - to jest tańsze niż ekspertyza i może skutecznie pomóc .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony