dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie projekt PROSTY pracownia MGPROJEKT

    Witajcie,

    Szukam domku prostego z dachem dwuspadowym i ze stosunkowo niskim kosztorysem. Bardzo podoba mi się domek Prosty z MG Projekt
    Podoba mi się jego prostota i efektowne okna.

    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/prosty/index.php




    Oczywiście myślałam nad zmianami ale o tym teraz nie będę pisać.

    Co o nim myślicie ? będzie faktycznie dość tani w budowie ?

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    minia09

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witaj,

    Domek jest śliczny.
    Również jesteśmy z mężem zainteresowani jego budową. Jak sama nazwa projektu wskazuje domek ma prostą bryłę i nieskomplikowany dach, co napewno obniża jego kosztorys - a właśnie na tym najbardziej nam zależy.
    Jedyne czego brakuje nam w projekcie to garaż i porządne pomieszczenie gospodarcze. Ale jego budowa automatycznie podniesie kosztorys ;/ Coś za coś ... No i nie do końca mam wizję jak by ten garaż wkomponować w bryłę
    Jedyna zmiana jaka mi przyszła do głowy to powiększenie kuchni poprzez likwidację zadaszonego tarasu i automatyczne przesunięcie części jadalnej.
    Jestem ciekawa nad jakimi zmianami myślałaś?

  3. #3

    Domyślnie

    o jak miło, że ktoś się odezwał

    Ja rownież myślałam nad likwidacją podcienia tarasowego i wtedy kuchnia się powiększy. Na górze myśleliśmy by przesunąć łazienkę rodziców na pokój dzieci, tak, żeby była większa i tym samym ten pokój po środku powiększyć nieco kosztem tego pokoju od frontu.
    Co do garażu to wymyśliłam, że postawimy obok garaż wolnostojący i będzie tam też kotłownia. W takim małym domu nie wybrażam sobie jeszcze kotłowni na eko-groszek , a tak w garażu będzie cały bałagan.

    Przyznam, że bierzemy również pod uwagę projekt Miejski http://www.mgprojekt.com.pl/domki/miejski/index.php , jest większy , ale góra do przerobienia na wzór Prostego, bo chcemy mieć sypialnię od ogrodu a balkon jest sporawy, więc będzie pięknie Z kotłownią zrobimy ten sam manewr jak w Prostym a w miejsce kotłowni będzie garderoba ogólnodostępna i spiżarnia. Choć spiżarnię możnaby też zrobić kosztem gabinetu, wystarczyłoby 1mx1.5m bez okna.

    Po nowym roku jedziemy do projektanta to dowiemy się co myśli o tych zmianach jeśli są dopuszczalne to kupujemy projekt i zaczynamy !!

  4. #4

    Domyślnie

    Podnoszę temat, może znajdzie się jeszcze ktoś zainteresowany tym projektem

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Weroni00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    WITAM PROJEKT MIEJSKI MI TEZ SIE PODOBA I ZAKUPILISMY JUZ TEN PROJEKT ZA JAKIS MIESIAC RUSZAMY Z BUDOWA W BUDOWIE MIEJSKI I PROSTY TAK NAPRWDE SA CENOWO PODOBNE WYMIARAMI TEZ PLUS MIEJSKIEGO TO ZE NIE MA TEJ WNEKI KTORA POMIEJSZA SALON I MA 3 WIEKSZE POKOJE NA GORZE SKASOWALISMY TYLKO WNEKI NA SZAFY PRZEZ CO JEDNA SYPIALKA BEDZIE WIEKSZA DRUGA MIEJSZA I TROCHE SCIANKE W KUCHNI ZEBY NIE WYSTAWALA TAK DO SALONU.PROJEKT MI SIE PODOBA I MAM NADZIEJE ZE PO BUDOWIE TEZ BEDZIE MI SIE PODOBAC POZDRAWIAM

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    Czy ktoś rozpaczął już budowę, może powklejać fotki z zewnątrz i wewnątrz?

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gmarzec1

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-636
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    również jesteśmy zainteresowani tym projektem.
    Jednak chcielibyśmy zobaczyć taki dom na żywo. I tu pytanie czy ktoś z Was, kto ukończył budowę tego domu lub jest w trakcie, pozwoliłby go oglądnąć? Jeśli tak to proszę o informację na [email protected]. Jesteśmy z małopolski ale możemy podjechać gdzieś dalej.
    Jeśli chodzi o nas to planowalibyśmy kilka zmian w tym projekcie:
    - likwidacja podcienia przy wejściu, dzięki czemu powiększy się sień
    - likwidacja podcienia w salonie, dzięki temu przesunie się jadalnia, powiększy się kuchnia i trochę kotłownia.
    - powiększenie balkonu nad tarasem.
    - przydałaby się spiżarka ale na razie nie mamy dla niej miejsca.
    - likwidacja okna dachowego w łazience połączonej z sypialnią a za to dać okno na ścianie.
    - likwidacja okna dachowego w drugiej łazience na poddaszu.
    Na razie to tyle zmian. Budowę mamy zaczynać dopiero w przyszłym roku, więc jeszcze trochę czasu na wybór projektu. Powodzenia wszystkim którzy już rozpoczęli budowę.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moniakule

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, moim faworytem jest ten projekt Mógłby ktoś udostępnić zdjęcia? Bardzo chciałabym zobaczyć jak wyglądają wnętrza w nim. Pozdrawiam

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moniakule

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy naprawdę nie ma tutaj nikogo kto posiada zdjęcia z realizacji ?

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    moniakule

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Odnawiam temat Są tu osoby które są w trakcie budowy ? Chciałabym wiedzieć ile Was wyniósł SSZ ?

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zygmuntur

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    No to dołączam do tej nielicznej grupki Prostego

    Jak tam Wam przebiegła budowa? Gdzieś fotki można znaleźć z realizacji??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony