dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    halek

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    53

    Domyślnie Skrzypiący dębowy parkiet?

    Witam Was,

    Dziś piszę w sprawie mojej Babci, która w mieszkaniu w kamienicy ma strasznie skrzypiący dębowy parkiet. Dokładniej są to 2 warstwy skrzypiących dębowych klepek. Babcia nie może znieść skrzypienia parkietu i prosi mnie o pomoc. Domyślam się, że nie obędzie się bez zerwania jednej warstwy klepek, a pewnie nawet i dwóch. Pytanie tylko co zrobić, aby to jakoś sprytnie i oczywiście niedrogo wygłuszyć. Jest jakaś dobra metoda?

    Pozdro

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    z.gerdziel

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    17

    Domyślnie

    Skrzypiąca podłoga to sygnał, że podłoga niedomaga. Czas na remont!. Z doświadczenia wiem, że warto zerwać dwie warstwy klepek, bo jedna Ci nic nie da. Nie wspomniałeś, czy podłoga jest prosta czy krzywa. Jeżeli to drugie, to musisz położyć od nowa podłkad aby wyrównać strop, np. za pomocą wylewki samopoziomującej. Do izolacji akustycznej możesz użyć wełny mineralnej. To jakiego materiału użyjesz do wykończenia parkietu, zależy przede wszystkim od tego jaką masz powierzchnię. Wspomniałeś że jest to kamienica, to pewnie spory metraż.
    Pozdrawiam
    Zygmunt

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    halek

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cześć Zygmunt, wielkie dzięki za odpowiedź. Metraż w pokoju jest spory, bo sięga ok 25 metrów kwadratowych, a podłoga faktycznie jest krzywa. Zastanawiam się więc, jak zachowa się wylewka na drewnianym stropie. Po prostu nie chciałbym narobić niepotrzebnych szkód. Zapytam przy okazji, czego uzyć do wykończenia przy takiej powierzchni? Pozdrawiam
    hałek

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    z.gerdziel

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    17

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o podłogę drewnianą to trzeba zachować większość ostrożność, aby nie przeciążyć stropu. Najlepiej zgłosić się do fachowca. W przypadku krzywej podłogi, nie radzę ci na własną rękę stosować wylewki samopoziomującej Jest to trudne do wykonania, a zbyt gruba porcja wylewki może doprowadzić, że strop zacznie się uginać. Jeżeli chodzi o podkład to wybór jest spory, zaprawy stosowane na mokro lub płyty gipsowe lub deski drewnopodobne.
    Pozdrawiam
    Zygmunt

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    halek

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    53

    Domyślnie

    Dzięki Zygmunt jeszcze raz za rzeczową odpowiedź. Byłem dziś jeszcze raz u babci z długą poziomicą. Ta podłoga generalnie jest w miarę prosta z wyjątkiem jednego miejsca w którym jest jakby dołek. Nawet wpadłem na pomysł, by z płyty drewnianej dorobić nakładkę na to zagłębienie. Lubię dłubać sobie w drewnie, więc z tym coś bym zrobił. Taką kombinację wymyśliłem tylko dlatego, że te stropy wydają się być naprawdę słabe.
    Przede wszystkim zastanawiam się nad tym, czy po prowizorycznym wyrównaniu podłogi, gdy użyję wełny mineralnej i położę na nowo parkiet, czy są szanse na to, by było lepiej? Pozdrawiam
    hałek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony