dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 145
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Ciśnieniowy ekspres do kawy

    Nie wiem czy taki temat pasuje we wnetrzach, ale sprawa jest dość pilna a tutaj częściej zaglądacie
    Mam dylemat jaki kupić ekspres ciśnieniowy. Wymarzyłam sobie zrobić taki prezent na gwaizdkę dla mężusia a tutaj klops. Taki wybór, że włos na głowie staje- bez waszej pomocy będę musiała jednak zdradzić się z pomysłem i wybierać ekspres z mężem. I będzie po niespodziance Proszę was o opinie na powyższy temat.

  2. #2

    Domyślnie

    Dużo zależy od budżetu jaki chcesz na to przeznaczyć, bo można wydać od kilkuset złotych do kilku tysięcy, a jak się postarasz to nawet i więcej.

    Jak określisz cenę to łatwiej będzie doradzić co w tych pieniądzach można kupić najlepszego.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Myślę, że ok.1000zł.

  4. #4

    Domyślnie

    Pani w Pożegnaniu z Afryką uświadamiała nas, że dobre są właśnie takie od 1000 zł, a najlepsze to takie z 2 tys. Firmy nie wymieniała, ale jak macie gdzieś jakiś specjalistyczny sklep z kawą, to spóbuj tam zapytać. Tyle, że to normalne, że oni będą namawiali na droższy. Chociaż ta nasza pani była bardzo powściągliwa we wciskaniu czegokolwiek.

  5. #5

    Domyślnie

    1000 to i dużo i mało, kupisz za to dobry ekspres manualny, czyli kawa będzie dobra ale będziesz musiała kupować kawę mieloną lub mielić w młynku i bawić się w każdorazowe wsypywanie i wysypywanie.

    Nie kupisz jednak automatu z wbudowanym młynkiem, gdzie kawę robi się naciskając jeden przycisk.

    Z własnego doświadczenia: w domu mam manualny, w pracy automat. Kawa smakuje podobnie, ale w pracy pije jej znacznie więcej z uwagi na łatwą i szybką obsługę, w domu czasami po prostu nie chce mi się robić.

  6. #6

    Domyślnie

    Prenumeruje czasopismo konsumenta "Which?", ostatnio byl przeglad roznego rodzaju ekspresow. Moge tu wrzucic kilka opinii, tylko np. czy takie ekspres ma miec funkcje spieniania mleka itp?

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam ciśnieniowy KRUPSa (z taką opcją, że druga część to przelewowy i jest tez spieniacz mleka). Jeśli jesteś smakoszem to ja polecam taki ciśnieniowy, który ma sporo barów (mój ma 15), kawa jest pyszna, mocna, gęsta (o ile tak można rzec ) i aromatyczna.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Ja polecałbym co najważniejsze ekspres z dyszą do spieniania mleka.
    O ciśnieniu to chyba każdy wie. A czy taki z większą ilością automatyki, czy nie - zależy od Ciebie ( i Twojej kieszeni). Ja użytkuję (od kilku ładnych lat) dość prosty ekspres i jestem z niego zadowolony.
    Mimo, ze jest trochę zabawy z ze zrobieniem kawy - ma to swój urok - picie kawy (i jej przygotowanie) jest pewnym rytuałem

  10. #10

    Domyślnie ekspres

    Kupiłem Krupsa bo do włoskich wyrobów nie mam zaufania poza tym miał fajny wygląd (w otwrtej kuchni jest to dość wżne) Warczy co prawda jak traktor (w pierwszej chwili chciełem go oddać) ale kawę parzy pyszną. Jak wejdziesz na strnę maniaków kawowych to się dowiesz że ekspres manualny poniżej 2 K to nie ekspres a kawa mielona sprzedawana w marketach to nie kawa. Ale nie dajmy się zwariować najważniejsze aby mieć radochę z picia dobrej kawy.

    Pozdrawiam i zyczę słusznych wyborów

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo wam dziękuję za pomoc. Wczoraj widzialam Krupsa przecenionego z ok.900zł na 550zł. Wyglądał ładnie, miał funkcję capuccino plus- spienienie mleka, miejsce na 2 filiżanki. Nie pamiętam teraz cisnienia, ale było większe niż tych ekspresów co stały w pobliżu.
    Chyba się zdecyduję.

  12. #12

    Domyślnie

    1,5 roku temu był na tym forum wątek kawowo-ekspresowy.
    Można odszukać.

  13. #13

    Domyślnie

    Poszukaj na te stronie. Dobry ekspres ciśnieniowy to taki, do którego wlewasz wodę i sypiesz kawę ziarnistą. Potem tylko naciskasz guzik i po 15s kawa zaparzona w filiżance i oczywiście świeżo zmielona.
    Wada to dość duże urządzenie raczej do większych kuchni no i fakt że urządzenie pobiera trochę energii, nawet jak wyłączysz opcjonalnie aby nie podgrzewało tacki na filiżani.
    Ale smak kawy jest nieporównywalny z ekspresami ciśnieniowymi, które działają na zasadzie napełniania każdorazowo zmieloną kawą sitka z rączką na jedną filiżankę.
    Piszę to na podstawie wrażeń smakowych (mam taką w biurze).

    http://www.saeco.com.pl/saeco_incant...uxe_black.html

  14. #14

    Domyślnie

    Duże ale są takie , które można pieknie wbudować w szafke tak jak kuchenkę i inne sprzęty, niestety jedna wada : dużó droższe od wolnostojących

  15. #15

    Domyślnie

    Ja polecalabym ekspresy Gaggia, Seaco tez sa dobre. Moim absolutnym marzeniem jest ten, firmy kitchenaid. Mam robota tej firmy i blender, produkty kitchenaid sa po prostu niezawodne.

    oto ten ekspres
    http://www.cookinstyle.co.uk/default...Shopzilla&pd=Y
    Cena jest zabojcza, ale dziala i wyglada super

  16. #16

    Domyślnie

    A my mamy ekspres szwajcarskiej firmy Jura
    http://www.jura.com/en/products_com/...-line-/e80.htm
    Kawka wychodzi znakomita.

  17. #17

    Domyślnie

    Widzialam ten ekspres jura, super i kawa tez znakomita
    Kitchenaid podoba mi sie za troche retro stylistyke, no i te czerwien Mozna wybrac tez bardziej stonowany kolor. pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Mam KRUPS-a i polecam

  19. #19

    Domyślnie

    A ja mam SAECO rewelacja,polecam,kawka jest przepyszna.

  20. #20

    Domyślnie

    Ja w pracy mam Saeco Royal Digital Plus
    I również potwierdzam, że kawa rewelacja. Do domu też sobie kupie jakiś automat tej firmy.
    pozdrawiam
    Konrad

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony