dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 281
  1. #1

    Domyślnie Zmywarka - co zrobić z tym fantem

    Mam zmywarkę CANDY i od jakiegoś czasu nastawiam zmywanie, stosuję tabletki 3 w 1 różnych firm. Często zdarza się tak, że po skończeniu zmywania zostaje nie rozpuszczona tabletka która leży na dole zmywarki. Nie jest to za każdym razem i nie wiem od czego to jest uzależnione. Powiedzcie czy macie taki problem i czy też Wam się to zdarza. Pozdrawiam.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dorolek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    6

    Domyślnie

    nie mialam wprawdzie takiego problemu, ale przychodzi mi do glowy takie rozwiązanie: nie wszystkie zmywarki "rozpoznają" tabletki 3 w 1. może Twoja też?... spróbuj ze zwyklymi (odzdzielnie tableta, oddzielnie sól).

  3. #3

    Domyślnie

    A mnie się wydaje, że możesz mieć czasem po prostu mniejsze ciśnienie wody, któe nie do końca wypłukuje tę tabletkę. Ja stosuję proszek i też nie zawsze bierze mi cały, czasem zostają takie zbite zawilgotniałe grudy.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Uważaj też ja załadowujesz zmywarkę. W mojej muszę uważać, żeby nic nie zablokowało otwacia kieszeni na tabletkę.

  5. #5

    Domyślnie

    Przecież ona się nie otwiera podczas zmywania, tylko woda ją wypłukuje proszek przez dziurki w klapce Przynajmniej u mnie tak jest... A o tym ciśnieniu napisane jest w mojej instrukcji obsługi w rozdziale "Rozwiązywanie problemów".

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Madziu w moim typie niestety się otwiera. Sama na początku kilka razy się wystraszyłam co się dzieje, bo słyszałam jakieś uderzenie. Dopiero potem fachowcy poinformowali mnie, że niektóre zmywarki mają tak.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    W mojej zmywarce też jest klapka, ktora z trzaskiem odskakuje po plukaniu naczyń. Przez 2 lata zdarzylo sie chyba ze 2 razy, ze nie wyplukalo tabletki do końca. Zwalilam winę na siebie samą, podejrzewająć, ze nie zamknęłam dobrze klapki i tabletka spadla za wcześnie. I mojej zmywarce jest napewno obojetne czy daję 3 w 1, czy tylko podwojną.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    U mnie podobnie- jest klapka i podobnie zdarzyło się raz czy dwa, że tabletka wylądowała nie do końca zuzyta na dnie zmywary. Niestety naczynia nie były też do końca wypłukane. Teraz wolę proszek- jakoś lepiej wyglądają naczynia- przede wszystkim szkło jest bez smug. Przy tabletkach (przede wszystkim Calg...3w1) smugi były zawsze (ach te reklamy) Może wina wody może nie, w każdym razie się zraziłam i powróziłam z powrotem do proszku, nabłyszczacza i soli i jestem

  9. #9

    Domyślnie

    A ja mam inny problem - po umyciu naczynia są suszone i to jest normalne. Natomiast jeśli w porę nie uchylę drzwiczek, to ciepło i para wodna, która znajduje się w środku zmywarki, w miarę jej stygnięcia skrapla się i na moje czyste, nabłyszczone i suche naczynia spada deszcz. A nie mogę tego uniknąć, ponieważ włączam zmywarę o godz. 22 (kiedy mam tani prąd) i otwieram dopiero rano, nie będę się przecież zrywać ok. północy, żeby otworzyć zmywarkę, kiedy skończy!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Madzia, zmywarka ma z tyłu takie wywietrzniki. masz je otwarte?

    Smugi robią mi sie na naczyniach, kiedy mam za malo wsypanej soli. W mojej zmywarce nie odnalazłam do tej pory jakiegoś jej czujnika.

  11. #11

    Domyślnie

    nic nie wiem o żadnch wywietrznikach !!! nie widziałam żadnych, nie wiem więc, czy są otwarte, czy zamknięte, w instrukcji nic chyba o nich nie bylo?
    A ja mam wskaźnik soli, więc to nie o sól chodzi.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja miałam zacieki na szklankach jak było za dużo nabłyszczacza - zmniejszyłam i rewelacja. Stosuje tabletki 3 w jednym i mam do tego wsypany nabłyszczacz - więc siłą rzeczy było go za dużo. Bardzo dużo moich znajomych miało taki sam problem........

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, w mojej zmywarce też otwiera się klapka i z tego pojemniczka do którego wkłada się tabletkę czasami ona wylatuje częściowo zużyta. Nie potrafię zauważyć w jakich okolicznościach, napewno nie zależy to od rodzaju tabletki (wylatują z różnych firm). Chyba muszę zasięgnąc porady fachowca. Pozdrawiam.
    Satina

  14. #14

    Domyślnie mnie tez sie zdazylo 2 razy, ze tabletka spadla

    tabletka spadla i to napewno nie bylo normalne, podejrzewam, ze za slabo zamknelam klapke. Zacieki to napewno wina nablyszczacza- za duzo

  15. #15

    Domyślnie Problem ze zmywarką - niedokładnie myje na górze...

    Witam!

    Mam zmywarkę Aristona. Od jakiegoś czasu nie chce jej się myć górnego kosza. Nie wiem co jest grane. Oczyściłem wszystko, co można zwyczajnie oczyścić. A teraz to już nie wiem co mogę zrobić. Może macie jakieś pomysły...?

    Proszę o pomoc...bo już ręczne zmywanie mnie nudzi...

    Pozdrawiam

    T.

  16. #16

    Domyślnie

    Forum budowle, a ty taki temat.

    Ale ci doradzę: KUP NOWĄ ZMYWARKĘ
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    moze nie az tak radyklane posuniecie ci zasugeruje jak kupno nowej zmywarki - trzeba ja dokladnie wyczyscic ale tego juz sam raczej bez jej rozbierania nie zrobisz
    a na przyszlosc zanim wlozysz cos to jednak splucz wieksze zabrudzenia pod kranem z biezaca woda
    moja polowa podobnie zanieczyscila doslownie wszystko co tylko mozna bylo a zaczelo sie wlasnie do niedomywania gornego kosza
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #18

    Domyślnie

    zezo Jak pewnie już po roku użytkowania forum wiesz, że liczymy tu na pomoc nie tylko w kwestiach budowlanych. Rozmawiamy o tym jakie AGD wybrac, kto woli psy a kto koty, a kto może siatkówkę...więc nie czuję żebym zrobił coś złego. Nie zamierzam też kupić nowej zmywarki, więc z Twoich rad nie skorzystam.

    jareko Zazwyczaj staram się płukać, ale myślałem, że to czego nie dam rady, zostanie w tym filtrze co go się raz na jakiś czas czyści. A tu klops... Tak więc sugerujesz, że samemu to lepiej nie grzebać...? A jeśli to jest tyko jakieś jedno siteczko... Jak sobie przypomnę odcinki Usterki z TVNu to mną trzęsie na myśl, że mam jakiegoś fachowca wezwać...

    Pozdrawiam

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Tommco - badz optymista - albo dogadaj sie z ekipa TVN
    Moja tez plukala i nici - moze to wina proszkow? W koncu ta sama woda w kolko sie kreci i myje U mnie po czyszczeniu przez fachure bylo OK przez kilka miesiecy ale wysiadl termostat i teraz stoi nie uzywana a mnie szalg trafia gdyz rekawy sam musze zakasac a jest to czynnosc ktorej nienawidze bardziej niz Leppera
    Alibo bledem bylo popierac rodzimy przemysl Amice kupujac - sam juz nie wiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    a jest to czynnosc ktorej nienawidze bardziej niz Leppera
    i tu żeś mnie zawiódł

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony