dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie okna PCV profil Aluplast proszę o pomoc w wyborze

    Witam..
    w moim regionie(Łuków) są dwie firmy produkujące na profilach aluplast, Są to Aluplast i Łukplast obie firmy robią dodatkowo na innych profilach odpowiednio Brugmann i Rehau. Czy waszym zdaniem opłaca się dopłacać za lepsze profile???
    Proszę o pomoc
    niech się mury pną do góry

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlasnydomek Zobacz post
    Witam..
    w moim regionie(Łuków) są dwie firmy produkujące na profilach aluplast, Są to Aluplast i Łukplast obie firmy robią dodatkowo na innych profilach odpowiednio Brugmann i Rehau. Czy waszym zdaniem opłaca się dopłacać za lepsze profile???
    Proszę o pomoc
    Ale Aluplast też ma "lepsze" i "gorsze" profle (cokolwek małoby to znaczyć). Polecam ich gazetkę firmową i BLOG

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    blokno, a może to Aluplast jest tu "tym lepszym" i za to jest dopłata?
    PRO QUALITY

  4. #4

    Domyślnie

    chodziło mi o profil ideal 4000 lub ewentualnie 2000
    niech się mury pną do góry

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    ideal 2000, to mocno stara technologia o praktycznie żadnych właściwościach jak na dzisiejsze czasy. Odradzam.
    PRO QUALITY

  6. #6

    Domyślnie

    Aluplast Ideal 4000 to średnia półka jakościowo-cenowa i jest podstawą produkcji obu firm. Tym niemniej okno to nie tylko profil i z takiego średniego profilu może powstać dobry wyrób lub badziew. Tu odeślę do artykułu http://oknotest.pl/1/news/artykuly/o...-wykonanie.php na stronie mego interlokutora z innego wątku.
    A jeśli już rozpatrujemy podane profile to ja stawiam na Brugmanna, wygrywa sztywnością pod warunkiem oczywiście stosowania zalecanych przez systemodawcę wzmocnień. W statystyce okiennych reklamacji beznadziejnych prowadzą te spowodowane wyginaniem się profili i stąd ten mój typ.
    I nie waż się zamówić drzwi balkonowych rozwierno-uchylnych bo Siegenia S-line jest w czołówce w analogicznych statystykach okuciowych.

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    na idealu 4000 toja zrobiłem sobie okna do piwnicy, w domu jest na 6000, jak dla mnie ok
    aha, i mam jedno okno balkonowe RU ale okucia winkhaus, jak dotąd bez zarzutu (no a okna czasem używam w obu konfiguracjach, nie tak ze wstawione i stoi nietykane)

  8. #8

    Domyślnie

    Faktycznie Ideal 2000 jest już produktem sukcesywnie wycofywanym z oferty, dlatego lepszym wyborem jest seria Ideal 4000. Zdecydowanie najpolularniejszym obecnie rozwiązaniem są profile Ideal 4000, które od kilku lat są już rynkowym standartem. Jak widać z przywołanego powyżej i publikowanego na naszych łamach artykułu Pana Bogdana Wójtowicza z Laboratorium Techniki Budowlanej w systemie Ideal 4000 można wykonać okna zarówno o ponadprzeciętnych właściwościach, jak również pozaklasowe. To jednak dotyczy wszystkich systemów profili i nie zależy tylko od profilu, ale od doboru wielu komponentów, jak również kultury produkcji i przestrzegania reżimów technologicznych przez producenta okien. Dlatego tez lepeij kierować się opinią o producencie okien, pytać o ewentualne referencje i rekomendacje ze strony innych klientów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony