dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy macie umywalkę ?

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Alape

    0 0%
  • Art Ceram

    1 4,35%
  • Catalano

    0 0%
  • Ceramica Dolomite

    0 0%
  • Cersanit

    7 30,43%
  • Disegno

    0 0%
  • Duravit

    0 0%
  • Flaminia

    0 0%
  • Globo

    1 4,35%
  • Hatria

    1 4,35%
  • Ideal Standard

    0 0%
  • Keramag

    1 4,35%
  • Kerasan

    1 4,35%
  • Kohle

    0 0%
  • Koło

    6 26,09%
  • Laufen

    1 4,35%
  • Marmorin

    0 0%
  • Ravak

    1 4,35%
  • Roca

    5 21,74%
  • Simas

    0 0%
  • Villeroy&Boch

    2 8,70%
  • Zovo

    1 4,35%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mhryc

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Jakiej firmy macie umywalkę ?

    Właśnie zabieram się za wykańczanie mieszkania i jestem ciekaw Waszych opinii na temat dostępnych na rynku umywalek.

    Na razie nastawiony jestem na Villeroy & Boch

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Isildur
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Małopolska
    Kod pocztowy
    32-432
    Posty
    14

    Domyślnie

    serdecznie polecam umywalki firmy roca lub kolo , solidnie i estetyczne , przyjemny montaż

  3. #3

    Domyślnie

    jestem wierny firmie Cersanit.W trakcie remontu łazienki w poprzednim mieszkaniu kupowałem tylko Cersanit i teraz budując nowy dom mam tylko Cersanit:wanna,kabina,umywalki,sedes,bidet.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Teraz mam Cersanit. Nie narzekamy

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    W jednej lazience mamy umywalke nablatowa okragla Villeroy & Boch (od 3 lat), a w drugiej owalna firmy Keramag (od 8 lat).
    Umywalki sa pokryte specjalna powloke ulatwiajaca ich pielegnacje.
    Z obu produktow jestesmy bardzo zadowoleni.
    Pozdrawiam

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    cersanit

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam taką umywalkę firmy ArtCeram, rewelacyjna w użytkowania i utrzymaniu czystości.

    [IMG][/IMG]

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Qbass

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-603
    Posty
    5

    Domyślnie

    ja popieram Polskie produkty, czyli cersanit i koło

  9. #9

    Domyślnie

    W obu łazienkach Villeroy&Boch. Najpierw mieliśmy w łazience na dole, a ponieważ się sprawdziła, to kupiliśmy też do łazienki na górze, ale wzięliśmy inny model.

  10. #10

    Domyślnie

    Nasza Roca jest najwyraźniej robiona bez smaku, pomysłu i pasji, ale o dziwo podoba się i sprawdza w użytkowaniu. W Casto do drugiej małej łazienki znalazłem pasującą szeroką, ale płytką umywalkę za, uwaga!, 168zł. Pewnie z azji i nie wiem czy nie zżółknie za jakiś czas.
    I już mieszkamy !

  11. #11

    Domyślnie

    Kamieniarz też zrobi oryginalną, designerską, z dobrego materiału, w dodatku razem z blatem. Tylko będzie nazywał się Malinowski, a nie lupi .
    I już mieszkamy !

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Kamieniarz niekoniecznie zrobi wszystko, w dodatku z dużym blatem. Problemem dla kamieniarza są np. odpływy liniowe. Trudno zrobić też umywalki podwójne, wielostanowiskowe, bez łączeń. Waga dużych umywalek kamiennych przekracza możliwości większości lekkich ścianek z bloczków, nie wspominając o GK. Dobrze kiedy producent takiej umywalki zapewni także idealnie spasowaną w każdym aspekcie szafkę łazienkową. No i nie musi to być Antonio Lupi. Wystarczająco dobre są polskie marki, posiadające nie gorszą wiedzę, park maszynowy i dostęp do najlepszych materiałów. Pan Malinowski, z całym szacunkiem, nie dysponuje odpowiednimi możliwościami technologicznymi i logistycznymi do sprostania oczekiwaniom wymagających klientów.
    http://www.luxum.pl/umywalki_pl/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Umywalka podwójna na wymiar Luxum.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	332420 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Umywalka z odpływem liniowym wykonana z Corianu.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	37,9 KB
ID:	332421Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	umywalka podwójna z szafką w klasycznym, minimalistycznym stylu. Wyposażenie łazienki przygo.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	332422Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	umywalka z blatem, odpływ liniowy. Dostępna na wymiar w dowolnym kolorze.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	332423Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Umywalka Luxum, dostępna w dowolnym kolorze i rozmiarze.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	28,4 KB
ID:	332424
    Ostatnio edytowane przez Luxum ; 29-09-2015 o 16:36

  13. #13

    Domyślnie

    Znam Malinowskich działających dłużej niż wy i raczej nie odważyłbym się podważać ich wiedzy praktycznej już w pierwszych postach na płatnym profilu. No cóż, ale gdy się sugeruje dobremu kamieniarzowi, że stawia ciężkie elementy wyposażenia na BK to cóż tu pisać?
    I już mieszkamy !

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie Wiedza merytoryczna

    Wielce cenimy sobie dyskusję z liderem tego forum. Nigdy nie pozwolimy sobie na odbieranie dobrym kamieniarzom ich kompetencji. Nikt nie zarzuca kamieniarzom, że montują kamienne umywalki do lekkich ścianek, raczej zwracamy uwagę na pewne ograniczenia w zastosowaniu tradycyjnych materiałów. Pokazujemy zupełnie inne możliwości, jakie dają nowe materiały i nowe technologie w produkcji wyposażenia sanitarnego. Staramy się przedstawiać kwestie merytorycznie i być pomocni w rozwiązywaniu problemów użytkowników forum, w oparciu o wieloletnie doświadczenie produkcyjne ponad 50-cio osobowej kadry, w której znajduje się także, Pan Kazimierz Malinowski . Nasz profil jest firmowy, więc płatny, zgodnie z regulaminem forum.
    Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy Pana do odwiedzenia siedziby i zakładu produkcyjnego Luxum, gdzie można będzie zobaczyć ciekawe rozwiązania technologiczne oraz osobiście poznać rzemieślników z pasją, w dalszym ciągu używających tradycyjnych, ręcznych metod obróbki.
    Ostatnio edytowane przez Luxum ; 15-04-2015 o 20:47 Powód: literówki

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luxum Zobacz post
    .. Problemem dla kamieniarza są np. odpływy liniowe. ...
    Ok , to konkretnie, opisz jakie problemy ma kamieniarz z odpływami liniowymi i jak wy ten problem rozwiązujecie. Bo już ustaliliśmy chyba, że na lekkich ściankach profesjonalista ciężkiego kamienia nie położy.
    I już mieszkamy !

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    W bardzo prosty i skuteczny sposób. Otworzyliśmy własną produkcję szybkiego modelowania rynienek spustowych, bezpośrednio podpinanych pod linię odpływu, wyłożonych polimerem z dodatkiem antybakteryjnych cząsteczek srebra i zatopioną rurką fi 32, którą bezpośrednio można wpiąć w standardowy syfon przycinając ją uprzednio do żądanej wysokości. Odpływ konstruowany jest tak, że najwęższym gardłem jest szczelina, a najszerszym syfon, eliminując możliwość zapychania się odpływu. I dlatego właśnie możemy dostarczać bez problemów umywalki z odpływem liniowym w dowolnym rozmiarze. Rozwiązania Luxum doceniane są nie tylko przez odbiorców prywatnych, ale także inwestorów instytucjonalnych, ceniących sobie trwałość i innowacyjność naszych rozwiązań w umywalkach wielostanowiskowych do łazienek publicznych.
    Przykład z ostatniej realizacji: Umywalki wielostanowiskowe Luxum w łazience na poziomie 3 w Złotych Trasach w Warszawie. Projekt Rubicon Group:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0202.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	313940
    Ostatnio edytowane przez Luxum ; 20-04-2015 o 23:11 Powód: literówki

  17. #17

    Domyślnie

    Podałeś przykład na prawdę bardzo popularnego rozwiązania. Aż przebieram nogami z ciekawości ile taki jeden segment kosztuje. Jednak dalej nie wiem w którym momencie standardowo wyposażony zakład kamieniarski z tradycją na rynku, miałby sobie nie poradzić ze zleceniem tego typu? W najgorszym przypadku użyje water jeta przy wymagającej precyzji obróbce otworu i będzie to dalej kamień
    I już mieszkamy !

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Tak, to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie w umywalkach z odpływem liniowym. Wymyślone i pierwszy raz zastosowane przez Luxum. Posiadając własną modelarnię i linię technologiczną do produkcji armatury dla potrzeb zindywidualizowanych projektów, Luxum jest wstanie zrealizować najbardziej ambitne i skomplikowane projekty wyposażenia sanitarnego zarówno w łazienkach prywatnych,jak i przestrzeni publicznej. Nie bez znaczenia jest międzynarodowe doświadczenie kadry i bezpośredni dostęp do najlepszych technologii oraz materiałów.

  19. #19

    Domyślnie

    Polecam KOLO, przy zakupie nie zwracałem uwagi na firmę ale jak się szybko okazało był to faworyt . Nie będę oceniał wyglądu( tym się w sumie kierowałem), jedyne co mogę powiedzieć to to że pierwszy raz kupywałem umywalkę i łatwo poszło z montażem. Szkoda tylko, że ciężko to porównać. Dobry zakup, w dobrej cenie. Choć podejrzewam, że reszta firm też będzie trzymała poziom...
    REKLAMA NA FM JEST PŁATNA

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Moich nie ma: Midas Galassia.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony