dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Spadek i odwodnienie liniowe w garażu?

Domyślnie Spadek i odwodnienie liniowe w garażu?

Jak macie rozwiązany spadek w garażu i odwodnienie. Mam wyprowadzoną rurę do kratki kanalizacjej po środku niestety w jednej trzeciej długości garażu od strony bramy. Jest to ciut za daleko wg mnie od wjazdu do garażu. Czy sama kratka z syfonem oczywiście wystarczy źeby odebrać wodę ze śniegu. Jak ukształtować spadek przy tak umiejscowionej kratce żeby nie powstał pod bramą mały stożek i żeby z tamtąd nie podwiewało i żeby brama nie przymarzała. Może odwodnienie liniowe załatwi sprawę. Musiałbym wtedy chyba trochę podkuć chudziaka w stronę bramy żeby wycofać się z liniowym. Jakie są wysokości rynien w tym odwodnieniu? Dzięki za podpowiedź.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

Domyślnie

Trochę poszperaj w necie , są różne rozwiązania , ale cena.
    Jedno co podpowiem ,że jeżeli możesz to odprowadź odwodnienie nie do kanalizacji ale do deszczówki.
    Nie będzie cofki zapachów, i możesz umyć samochód bez dodatkowych kosztów .
    Jeżeli do kanalizacji , to trzeba zastosować kratkę z "suchym syfonem ", koniecznie ba inaczej będziesz chodził z wiaderkiem w lecie.

3. Kronika budowy domu z betonu komórkowego H+H. Relacja krok po kroku Czy śruby i kołki można zastąpić klejem? WIDEO: Ścianki kolankowe, ściany szczytowe - z ceramiki poryzowanej. Muruj z "Muratorem" Lellowo - wieś ludzi, którzy chcą mieszkać w domu jednego architekta
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar coulignon
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

Domyślnie

moim zdaniem rura jest wyprowadzona bardzo dobrze. Kratka lub korytko powinno znajdować się pod samochodem - wtedy woda ociekająca z samochodu syfi ci tylko miejsce pod autem. Jeśli zrobisz odwodnienie liniowe pod bramą to cała woda bedzie musiała przepłynąc spod samochodu do odwodnienia i po drodze zostawi cały brud.
    Nasz Dziennik
    Wasze Komentarze

Mam ogłoszenie w "drobnych"

Domyślnie

ja mam założone odwodnienie liniowe na całą szerokość bramy( przy bramie). NIe wiem czy to dobrze czy źle ale pierwszy raz tej zimy korzystam z garażu i trochę tej wilgoci i śniegu jednak się wnosi.
    Spadek mam od początku garażu w stronę odwodnienia.

Umiejscowienie pod samochodem jest pewnie też OK tylko trochę więcej zabawy dla płytkarza żeby zrobił odpowiednie spadki
    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar trafyc

Domyślnie

a spadek podlogi w kierunku drzwi garazu zda egzamin?

Domyślnie

Witam, przygotowuję się do ułożenia odwodnienia liniowego w garażu, nurtuje mnie na jakiej głębokości ułożyć rurę odprowadzającą poza fundamentem, wodę będę chciał odprowadzić do studzienki chłonnej z ewentualnym drenażem. Ogólnie na działce jest piach, chociaż w zeszłym roku utrzymywał się dość wysoki poziom wód gruntowych, około 80cm od góry, później opadł, obecnie jest na poziomie około 1,5-1,8m. Myślałem o wyprowadzeniu rury (pod bramą garażową) około 50cm pod poziomem gruntu, ewentualnie jeszcze ją ocieplić, tylko tyle że bedzie obiążona wjeżdzającym samochodem i ocielenie pewnie nie zda egzaminu. Wiem że powinno być to około 0,8m (centralna Polska) ale uwzględniając jeszcze jakieś spadki, studzienka około 5m od garażu, to studzienka, czy nawet drenaż nie zda egzaminu na głebokości 1,5m.

Piotr

Domyślnie

Ja również zastosowałem system odwodnienia liniowego na całej szerokości bramy garażowej wraz z biegnącym w tym kierunku spadkiem podłogi.Moim zdaniem takie rozwiazanie,przy dużej powierzchni garażu, wygląda lepiej niż centralnie umiejscowiony odpływ.Funkcjonalnośc tego rozwiązania też jest dla mnie ok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia