dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 83
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar trafyc
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    107

    Domyślnie

    a spadek podlogi w kierunku drzwi garazu zda egzamin?

  2. #62

    Domyślnie

    Witam, przygotowuję się do ułożenia odwodnienia liniowego w garażu, nurtuje mnie na jakiej głębokości ułożyć rurę odprowadzającą poza fundamentem, wodę będę chciał odprowadzić do studzienki chłonnej z ewentualnym drenażem. Ogólnie na działce jest piach, chociaż w zeszłym roku utrzymywał się dość wysoki poziom wód gruntowych, około 80cm od góry, później opadł, obecnie jest na poziomie około 1,5-1,8m. Myślałem o wyprowadzeniu rury (pod bramą garażową) około 50cm pod poziomem gruntu, ewentualnie jeszcze ją ocieplić, tylko tyle że bedzie obiążona wjeżdzającym samochodem i ocielenie pewnie nie zda egzaminu. Wiem że powinno być to około 0,8m (centralna Polska) ale uwzględniając jeszcze jakieś spadki, studzienka około 5m od garażu, to studzienka, czy nawet drenaż nie zda egzaminu na głebokości 1,5m.


    Piotr

  3. #63

    Domyślnie

    Ja również zastosowałem system odwodnienia liniowego na całej szerokości bramy garażowej wraz z biegnącym w tym kierunku spadkiem podłogi.Moim zdaniem takie rozwiazanie,przy dużej powierzchni garażu, wygląda lepiej niż centralnie umiejscowiony odpływ.Funkcjonalnośc tego rozwiązania też jest dla mnie ok.

  4. #64

    Domyślnie Odwodnienie liniowe w garazu

    Witam wszystkich, mam pytanie dotyczace sposobu odwodnienia garazu w waszych domkach. Czy moglibyscie sie podzielic swoimi doswiadczeniami? Jak to wyglada w praktyce? Zastanawiam sie nad zalozeniem odwodnienia liniowego, ale slyszalam rozne opinie na ten temat np. o wydzielajacych sie nieprzyjemnych zapachach i zapychaniu sie kratek. Czy warto w ogole je montowac? Jesli tak to jakie i w jaki sposob. Z gory dzieki i pozdrawiam.

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Piter3281

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Olesnica
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    odwodnienia liniowe posiadaja(przynajmiej oferowane przez naszą firmę) osadniki z umożliwiajace czyszczenie odwodnień liniowych z osadów
    co do nieprzyjemnych zapachów to jedynie zrobienie syfonu na rurze może pomóc

  6. #66

    Domyślnie Odwodnienia liniowe

    Cytat Napisał AgnieszkaMaszner Zobacz post
    Witam wszystkich, mam pytanie dotyczace sposobu odwodnienia garazu w waszych domkach. Czy moglibyscie sie podzielic swoimi doswiadczeniami? Jak to wyglada w praktyce? Zastanawiam sie nad zalozeniem odwodnienia liniowego, ale slyszalam rozne opinie na ten temat np. o wydzielajacych sie nieprzyjemnych zapachach i zapychaniu sie kratek. Czy warto w ogole je montowac? Jesli tak to jakie i w jaki sposob. Z gory dzieki i pozdrawiam.
    Witam Pani Agnieszko,

    jak kolega wcześniej wspomniał syfon może być zamontowany w rurze lub odwodnienia liniowe mogą posiadać swój własny wyciągany syfon. O tyle to drugie rozwiązanie jest lepsze że zawsze można wyczyścić takie odwodnienie. dodatkowo przy doborze odwodnienia liniowego proszę się zastanowić czy wybierze Pani rozwiązanie betonowe czy plastikowe oraz jaki będzie ruszt przykrywający. Ponieważ jest to garaż więc napewno trzeba ruszt przykrywający dobrać tak żeby był w stanie przenieść obciążenie koła samochodowego. Jest to klasa obciążenia B125 wg PN-En 1433. Dodatkowo dobrze jeżeli odwodnienia liniowe a właściwie ich miejsca odpływu wyposażone są w dodatkowy kosz osadczy lub sitko wyłapujące odpady.

    A czy warto montować ? No jeśli odwodnienia liniowe są dobrze zamontowane oraz użytkowane w sposób zgodny z zaleceniami producenta to jak najbardziej tak. Może Pani w garażu myć samochód a woda pośniegowa w zimie zostanie odprowadzona do kanalizacji. Ostatecznie to Pani decyzja zakupu .

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sunman7 ; 22-09-2012 o 11:57

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnieszkaMaszner Zobacz post
    Witam wszystkich, mam pytanie dotyczace sposobu odwodnienia garazu w waszych domkach. Czy moglibyscie sie podzielic swoimi doswiadczeniami? Jak to wyglada w praktyce? Zastanawiam sie nad zalozeniem odwodnienia liniowego, ale slyszalam rozne opinie na ten temat np. o wydzielajacych sie nieprzyjemnych zapachach i zapychaniu sie kratek. Czy warto w ogole je montowac? Jesli tak to jakie i w jaki sposob. Z gory dzieki i pozdrawiam.
    Odwodnienie najlepiej połączyć do deszczówki, brak zapachów.

    Można też zastosować rewizję z klapą zwrotną.

    pozdrawiam

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MikeTNK

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-401
    Posty
    50

    Domyślnie Odwodnienie liniowe w garażu - w poprzek czy wzdłuż ?

    Witajcie

    Bez długich wstępów - mam w garażu zrobiony wpust do kanalizacji biegnącej pod chudziakiem. Umiejscowienie tego wpustu wypada gdzieś tak na 1/4-1/3 długości garażu od wjazdu.

    Zastanawiam się czy robić odwodnienie liniowe
    a) w poprzek garażu
    czy może
    b) wzdłuż

    Wariant b początkowo mi się podobał, ale chodzi mi po głowie, że to tak naprawdę nic nie "polepszy" , a spadki będą musiały być zrobione od boków do środka garażu - i co wtedy ze szczelnością bramy garażowej.
    Wariant a jednakże jest trochę ryzykowny bo nie wiadomo czy odpływ nie wypadnie akurat pod kołami samochodu.

    Jakie jest wasze zdanie ? Co wy byście wybrali ? Tylko uprzedzam od razu - odpływ chcę robić na 100% i z niego nie zrezygnuję

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    replo

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-185
    Posty
    103

    Domyślnie

    Witaj,

    Moim zdaniem w poprzek garazu. Blisko bramy garazowej. Zima woda nie bedzie podchodzila pod brame i tam nie zamarznie.

    Woda pod uszczelkami oraz czesta zmiana stanu skupienia (z wody w lod i odwrotnie) po pewnym czasie spowoduja nieszczelnosc owej bramy.

    Druga sprawa to osobiscie nigdy nie widzialem odwodnienia poprowadzonego wzdluz garazu.

    Pozdrawiam
    Andrzej

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał replo Zobacz post
    Witaj,
    (...)
    Druga sprawa to osobiscie nigdy nie widzialem odwodnienia poprowadzonego wzdluz garazu.

    Pozdrawiam
    Andrzej
    spotyka sie takie rozwiazania i wg mnie nie jest to zle rozwiazanie. Widzialem takie zrbione w osi garazu (czyt. pod samochodem). Spadek podlogi jest wiadomy i topniejacy snieg lud woda splywa pod samochod, dzieki czemu po bokach pojazdu nie pojawia sie woda...

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MikeTNK

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-401
    Posty
    50

    Domyślnie

    Ok, załóżmy że robię wzdłuż garażu po środku. Czy wziąć odpływ wysokości 10 cm i i postawić go na chudziaku czy wysokości 5 cm i postawić go na 5 cm styropianu parkingowego (taki będzie w garażu położony pod wylewkę) ?

  12. #72
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MikeTNK

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-401
    Posty
    50

    Domyślnie

    Czytałem, ale głównym tematem jest garaż w bryle domu i jak była mowa o odwodnieniach to głównie w wariancie kratki pod bramą garażową.
    Na 99% będę robił wzdłuż garażu bo i dzięki temu spadek można zrobić łagodniejszy (po jakieś 1,5 cm z obu boków garażu, zamiast 5-6 cm różnicy między tyłem a przodem)

  14. #74

    Domyślnie Odwodnienie liniowe w garażu

    Mam doprowadzoną rurę fi 110 pod bramę segmentową w garażu. Niedługo będę wylewał posadzkę. Chciałbym wstawić odwodnienie liniowe,przed bramą, na długość 3mb.
    Przeglądałem ofertę odwodnień i nie mogę znaleźć takiego zestawu nadającego się do wnętrza, gdzie 1m odcinki odwodnienia będę łączyły się ze sobą na uszczelkę, tak żeby zapewnić szczelność połączenia. Garaż będzie ogrzewany, na chudziak pójdzie styropian. Większość elementów łączy się po prostu na styk...na zewnątrz nie stanowi to problemu, ale w środku woda będzie przedostawała się pod posadzkę, do styro. Nie przewiduje lania wody szlaufem do tego odwodnienia, także nie bedzie jej tam dużo. Chciałbym coś kupić szczelnego. Miał Ktoś z tym do czynienia?

  15. #75
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    "Odwodnienie najlepiej połączyć do deszczówki, brak zapachów." taaa a potem się dziwić że polskie rzeki to ścieki
    PC 12 kw - brak kominów i kominków, to jest to Nie smrodzę innym.
    PV 9.9 kw - Stoją i produkują atomy, gazy, brudasy i kopciuchy mają w tyłku.

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    Zbigniew100 "Jedno co podpowiem ,że jeżeli możesz to odprowadź odwodnienie nie do kanalizacji ale do deszczówki." kurcze to wlasnie przez takich jak ty idziesz z dzieckiem obok rzeczki gdzie jeszcze były z 15 lat temu raki a teraz płynie ściek ! bo imbecyle myją auta szamponami, woskami, czyszczą z olejów itp i siu do rzeczki ! a potem sie dziwić że rak raka pogania ale w szpitalu !
    PC 12 kw - brak kominów i kominków, to jest to Nie smrodzę innym.
    PV 9.9 kw - Stoją i produkują atomy, gazy, brudasy i kopciuchy mają w tyłku.

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Salah Zobacz post
    Zbigniew100 "Jedno co podpowiem ,że jeżeli możesz to odprowadź odwodnienie nie do kanalizacji ale do deszczówki." kurcze to wlasnie przez takich jak ty idziesz z dzieckiem obok rzeczki gdzie jeszcze były z 15 lat temu raki a teraz płynie ściek ! bo imbecyle myją auta szamponami, woskami, czyszczą z olejów itp i siu do rzeczki ! a potem sie dziwić że rak raka pogania ale w szpitalu !
    mysle ze po 6 latach juz tu nie zaglada, ale co ja tam wiem ))

    a co do odplywu, wg mnie najlepszy jest odplyw punktowy na srodku garazu, jak wczesniej pisali przy liniowym caly syf leci przez cały garaz i rozlewa sie na boki, a tak robi sie spad kopertowy na srodek, kratka 30x30 i wszystko scieka pod samochod. tak mam zrobione i jestem mega zadowolony. przy liniowym duzo gorzej wyprowadzic spad kopertowy
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  18. #78

    Domyślnie Odwodnienie liniowe w garażu

    Witam, gdzie kupić dobre odwodnienie liniowe (tzn. żeby można było po nim jeździć ) do garażu?
    W moim składzie budowlanym nie mają Podpowiedzcie...

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w internecie szukałeś?

  20. #80

    Domyślnie

    Tak, w Castoramie jest żeliwne:ACO żeliwne i skrzynka odpływowa
    Ale nie wiem czy da się to łączyć ze sobą? i czy żeliwo to dobry wybór?

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony