dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Problemy z oknami plastikowymi

    Wprowadziliśmy sie do nowego szeregowca 9 miesięcy temu.

    Od jakiegoś czasu zaczęłam obserwować dziwne spękania na łączeniach ram okiennych ze ścianami - tak, jakby okna chciały odejść od ściany (pęknięcia zaczynające się od dołu). Problem w zasadzie dotyczy wszystkich okien, ale najbardziej rzuca się w oczy przy dużych tarasowych i balkonowych oknach:







    a na dodatek wczoraj zauważyłam, że jedna z ram okiennych pękła:


    Chcę jak najszybciej zgłosić reklamację do dewelopera.Według was - skąd taki problem - spartaczony montaż, praca budynku, coś jeszcze innego?
    Macie jakieś uwagi, którymi mogłabym ewentualnie argumentowac moją reklamację..... (jakby za bardzo kombinował)???
    Ostatnio edytowane przez romapoz ; 21-12-2010 o 21:27

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie tylko - przede wszystkim developer - wybral nasjtańszego dostawcę - standard
    kolejny 0 nie zastosowane liswt dylatacyjne badz wartswa akrylu stanowiaca elastyczne polaczenie tynku z oknem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    okno z pękniętą ościeżnicą do wyrzucenia - musi być nowe.
    Szybko reklamuj u developera wadę - na takich inwestycjach jest 1 rok gwarancji !.

    podejrzewam, że okna nie posiadają wzmocnień bądź mają je cząstkowe a w najlepszym wypadku mocno pocienione - w związku z tym podczas wymiany, jak wyjmą Ci "stare" okno to przetnij flexem ościeżnicę i skrzydło i będzie to koronnym dowodem dla sprawy. Informuj nas o tym co sie będzie działo a doradzimy NAWET co masz mówić żeby było fachowo !

    Pod wpływem ostatnich temperatur - w nocy -15 a w środku +20 PLASTIK pracuje mocno. Wygina się liniowo, kurczy się i rozszerza. W narożach kumuluja sie duże napreżęnia. jesli wzmocnienie stalowego nie ma, bądź jest cząstkowe lub mocno pocienione to PLASTIK gnie się "w cały świat". Zadaniem wzmocnienia stalowego w oknie plastikowym jest min. kompensacja naprężeń.

    W każdym razie masz okno do wyrzucenia i musisz mieć nowe.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Pęknięcia tego typu - najpierw po zgrzewie , później w bok - zdarzają się przede wszystkim od uderzenia "kantem" ościeżnicy o podłoże.
    Śmiem twierdzić, że takie okno zostało zamontowane a nie pękło po roku.
    Jeżeli brak jest wzmocnień czy budynek osiada to najpierw ramy się wyginają zakleszczając skrzydło i wcale nie muszą pękać na zgrzewach.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Pęknięcia tego typu - najpierw po zgrzewie , później w bok - zdarzają się przede wszystkim od uderzenia "kantem" ościeżnicy o podłoże.
    Śmiem twierdzić, że takie okno zostało zamontowane a nie pękło po roku.
    Jeżeli brak jest wzmocnień czy budynek osiada to najpierw ramy się wyginają zakleszczając skrzydło i wcale nie muszą pękać na zgrzewach.
    ..nic dodać nic ująć

    Charlie spokojnie wszyscy wiedzą , że Ty tylko drewno sprzedajesz ale w "cały świat" to okna z PVC już się nie wyginają choć faktycznie w przypadku developerki to nie jest to produkt nawet z średniej półki

    do wymiany futryna okna , skrzydła pewnie są ok..

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kornacki

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-950
    Posty
    56

    Domyślnie

    Pewnie deweloper wcisnął wam jakąś tanią tandetę. Widać, że okna mają jakieś wady techniczne i powinny być wymienione.
    Zgłoś się do tego co budował niech usunie usterkę.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kornacki Zobacz post
    Pewnie deweloper wcisnął wam jakąś tanią tandetę. Widać, że okna mają jakieś wady techniczne i powinny być wymienione.
    Zgłoś się do tego co budował niech usunie usterkę.
    a czy ty widziałeś budowę gdzie deve;loper wybiera dobrego dostawcę ? Kasa kasa jak najmniejsza kasa sie liczy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A ja za przyczynę pęknięć tynku wokół okna podejżewałbym jeszcze brak odpowiedniej liczby mocowań (za mało kotew lub dybli, ew. są za daleko od narożnika).

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a może okna montowała ekipa w cenie 4,- PLN/mb więc zapomnij o kotwach czy pianie prawidłowo zaaplikowanej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Też nie chce mi się wierzyć, że na deweloperce może być wysoki standard okna i montazu...
    Chociaż.. z tego co wiem, to szef budowy jak chce "uwalić" dostawcę, to sprawdza zgodność montażu z instrukcją..
    Jak chce..

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a chce?
    Czy wiesz że najwieksza korupcja jest w budowlance? Zapewne wiesz o tym doskonale
    Na budowach, w zależności od wielkości zamówienia, wynosi od 5 do nawet 15% wartości brutto fakturowanych prac
    Więc.... zostawmy ten tenmat
    REasumując, okna popękane do wymiany - i ktoś tu dobrze zasugerował - po wyrwaniu przeciąć każdą ościeżnice i nawet skrzydło a jak jest tak jak sugerujemy (jest jedna firma w okolicach Wawy szczycąca sie tym że nie zna słowa "wzmocnienie") to sprawe od razu zgłosić do GUNB
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    a czy ty widziałeś budowę gdzie deve;loper wybiera dobrego dostawcę ? Kasa kasa jak najmniejsza kasa sie liczy
    Nie wiem jak Kornacki, ale ja mam widzieć. Jak zobaczę, to pokażę. Budowę i dewelopera. Kasy dżentelmeni nie pokazują.
    PRO QUALITY

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    a chce?
    Czy wiesz że najwieksza korupcja jest w budowlance? Zapewne wiesz o tym doskonale
    Na budowach, w zależności od wielkości zamówienia, wynosi od 5 do nawet 15% wartości brutto fakturowanych prac
    Więc.... zostawmy ten tenmat
    REasumując, okna popękane do wymiany - i ktoś tu dobrze zasugerował - po wyrwaniu przeciąć każdą ościeżnice i nawet skrzydło a jak jest tak jak sugerujemy (jest jedna firma w okolicach Wawy szczycąca sie tym że nie zna słowa "wzmocnienie") to sprawe od razu zgłosić do GUNB
    Jak Ziobro szalał z CBA to się bali kierownicy budów wziątek brać na państwowych obiektach ale teraz za Tuska to dają do wiwatu Każdy chłam przejdzie !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Charlie, niebezpiecznie mieszasz politykę do okien. Pragnienia uzyskania najlepszej (czyt. najniższej) ceny nie wyplemi żaden minister.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    A ja za przyczynę pęknięć tynku wokół okna podejżewałbym jeszcze brak odpowiedniej liczby mocowań (za mało kotew lub dybli, ew. są za daleko od narożnika).
    Święte słowa.

    Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Charlie, niebezpiecznie mieszasz politykę do okien. Pragnienia uzyskania najlepszej (czyt. najniższej) ceny nie wyplemi żaden minister.
    Alleluja, amen!

    Może być po 5 Ziobrów na każdej budowie, ale jak ktoś chce kupić tanio, to kupi. Gdzie w tym łamanie prawa, to ja nie rozumiem?
    Wyedytowany, a szkoda...

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    nie tylko - przede wszystkim developer - wybral nasjtańszego dostawcę - standard
    nie moge sie zgodzic z takim stanowiskiem,ze najtanszy to najgorszy
    11 lat temu wymienialam w starym domu okna,z kasa bylo krucho,wybralam najtanszego producenta,firma garazowa krzak,ktora juz nawet nie istnieje i okna dzisiaj po tych 11 latach wygladaja jak nowe i sa idealne w kazdym detalu!co prawda mam malutkie zastrzezenie,zzolkly mi biale klamki,no,ale bylabym smieszna,gdybym to uznala za wade....
    dzisiaj juz bardziej swiadomie wybieram jezierskiego,no ale czasy tez inne,mam wiekszosc swiadomosc tego czym czego na pierwszy rzut oka nie widac,takie okna sie roznia od tych,ktore mam obecnie....

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    nie moge sie zgodzic z takim stanowiskiem,ze najtanszy to najgorszy
    Tak niestety przeważnie jest. Co nie oznacza automatycznie, że najdroższy jest najlepszy.

  19. #19

    Domyślnie

    Oj nie ma towarów/ usług idealnych. Zawsze znajdzie się coś, co może się na pewnym etapie produkcji nie udać.

    Rzecz w tym, że na wady produktów tanich przymykamy szybciej oko, wychodząc z załażenia, że towar ten jest wyprodukowany po najmniejszej linii oporu i jego jakość nie może być powalająca.
    Przy produkcie droższym czasem wymagamy aż za wiele, stąd niejednokrotnie potężne rozczarowanie.
    Wyedytowany, a szkoda...

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał tribalrs Zobacz post
    Rzecz w tym, że na wady produktów tanich przymykamy szybciej oko, wychodząc z załażenia, że towar ten jest wyprodukowany po najmniejszej linii oporu i jego jakość nie może być powalająca.
    Przy produkcie droższym czasem wymagamy aż za wiele, stąd niejednokrotnie potężne rozczarowanie.
    I tu chyba wytłumaczyłeś cały mechanizm zadowolenia z rzeczy tanich! Kupujemy tanio godząc się na pewne niedoróbki, niedociągnięcia, niską jakość i trwałość. Do tego często przed samym sobą (i znajomymi) nie chcemy się przyznać do błędu i dorabiamy ideologię do swoich decyzji.
    Sam tak wiele razy robiłem

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony