dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 10
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 190
  1. #81
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Pawos ja zaraz też mykam na budowe. Szczerze powiedziawszy, nie chcę wyjść na zarozumialca ale woda/co to przecie nic trudnego. Jedną zrobiłem w OC działa do dzisiaj wiec i moją zrobię. Teraz przy pompkach cyrkulacyjnych to trzeba się namęczyć aby coś nie działało tym bardziej jak są same grzejniki.
    Ja dzisiaj równam pobojowisko, bo sąsiad uparł się że płot stawia, więc i ja muszę pociągnąć. Lubię jak jest porządek na budowie i w miejscu roboty. Widać wtedy że idzie roobta
    ps. ja bloczki wyliczyłem praktycznie co do sztuki:d będę jeszcze 8 musiał dokupić na dokończenie

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Gdzie kupiłeś baniaczek ???

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Gdzie kupiłeś baniaczek ???
    http://allegro.pl/zbiornik-stalowy-1...249890568.html

    jego ścianka to conajmniej 12mm. Waży ok. 700kg.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    jaka jest jego średnica i wysokość ???

    To jest po gazie ??? wiesz jakim ???
    Ostatnio edytowane przez kalio ; 16-04-2012 o 08:13

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    jaka jest jego średnica i wysokość ???

    To jest po gazie ??? wiesz jakim ???
    Wymiary są pod linkiem ktory podałem. Mój ma 80cm szerokości wysokości z podstawką dolną ok. 210cm
    Na moim jest napis R507. Facet jak dobrze pamiętam mówił że to po gazach chłodniczych nie zagrażających wybuchem czy też zatruciem. W sumie tutaj bedzie tylko woda kotłowa...

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    czy wiesz z jakiej stali to jest zbiornik kwasiak czy tylko ocynk ???

    masz może jakąś tabliczke znamionową ???
    Ostatnio edytowane przez kalio ; 17-04-2012 o 21:05

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Cieżko mi powiedzieć. Ocynk raczej nie, bo tam gdzie ciąłem pordzewiało. Kwasiak hmmmm mógłbym magnesem zobaczyć, ale raczej wydaje się że to jedna z zwykłych stali (grubych bo ponad 12mm). Tabliczki nie uwidziałem... jest napisane tylko ile waży i jaki gaz.

    Wracając do robótek budowlano...

    Nawinąłem wężownicę. Jeśli chodzi o 22mm to bez żadnego problemu, poprostu łapiesz i z wyczuciem dociskasz do "formy". Gorzej jest z 15mm, przy starcie tak jak pisali dobrze jest sklepać i przytwierdzic do podstawy ( w innym wypadku będzie się kręcić w kółko) w pierwszy kręgu miałem kilka przełamań, bo chyba nie ma szans przy 15cm średnicy wygiąć ją. Później to już bułka z masłem.
    1.

    2.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	567890-=.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	28,9 KB
ID:	111879   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123456789.jpg
Wyświetleń:	1151
Rozmiar:	33,8 KB
ID:	111880   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lkjhlkh.jpg
Wyświetleń:	1151
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	111881  
    Ostatnio edytowane przez madric ; 18-04-2012 o 08:00

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Kurka wodna. Grzebię się z tą hydrauliką.
    Walka z PP wyrównana, lepszej roboty nie widziałem a pamiętam jak 2tyg giąłem/ciąłem/gwintowałem swego czasu rurki oc. Rozkręcam się również z buforkiem... dzisiaj ma przyjść otwornica i lecimy z otworkami, bo jednak te 200A z dederki to nie przepali 15mm blachy a jeśli już to będzie to trwało sporo czasu........


  9. #89
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Widzę ze kolega szaleje.... czekamy na efekty.
    Pozdrawiam

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Robota na kilka frontów. Otwornice przylazły i jestem mile zaskoczony, bo tną jak żyletki. 3godz. i wycięte 10 otworków calowych, dzisiaj najgorsze bo 3otwory na 6/4", później spawamy i zobaczymy.

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie


    Walka można powiedzieć jest do wygrania co najmniej na dwóch frontach, czyli bufor i cwu

    Pytanie: Jak podnieść leżace 600kg do pionu???????????????????????????????????? jest pomysł ustawić warszawiaki nad buforem i bloczkiem podnieść z jednej strony. drugi pomysl to włożyc belkę pod bufor - 6 chłopa i do góry:d

    Kilka zdjęć anonima cały czas rejestruje w imię pamięci. Pierwszy raz w życiu lutowałem na twardo! Nic trudnego. Poprostu wypróbować na innej rurce prąd na tigu i do przodu. Kupiłem tą dederke 203 z pulsem i muszę powiedzieć że faktycznie się sprawdza.
    zamiast kombinować z rurkami do wzmocnienia wężownicy, przeciąłem rurkę 15 na 3 części i zrobiłem płaskowniczki, które przylutowałem. Jest sztywne i 3 razy tańssze.





    będą też grzałeczki, czyli 14kW ... powinno sobie poradzieć w 4godz. z nagrzaniem w nocnej taryfie.



    Pierwszy raz w życiu spawałem stal tigiem (tzn,miałem tiga w ręku - nie boję się go już, ale nie spawałem tak starannie)
    Nie jest źle na pierwsze oko, ciekawe jak z przetopem i szczelnością





    Tak więc, dzisiaj robimy cwu...










    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C360_2012-04-27-22-56-18.jpg
Wyświetleń:	1990
Rozmiar:	44,2 KB
ID:	113729   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C360_2012-04-27-22-55-47.jpg
Wyświetleń:	2127
Rozmiar:	52,5 KB
ID:	113730   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C360_2012-04-27-22-56-54.jpg
Wyświetleń:	1979
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	113731   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C360_2012-04-27-22-57-34.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	27,2 KB
ID:	113732   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C360_2012-04-27-22-56-38.jpg
Wyświetleń:	1024
Rozmiar:	35,8 KB
ID:	113734  

    Ostatnio edytowane przez madric ; 28-04-2012 o 09:07

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Robi się dalej. Gaz się skończył i nie można było spawać. Jak się tigiem zacznie spawać/lutować to już palnika nie chce się dotykać.

    Zrobiły się wężowniczki do solarka w totalu jakieś 24,5m. Stożek do lejka wycięty z blachy ocynkowanej
    http://www.lw.cad.pl/oblinz/stozsym.htm




    Kurcze harmonogram zaczyna mnie wyprzedzać i to sporo. Zobaczymy kto wygra...
    Ostatnio edytowane przez madric ; 30-04-2012 o 19:25

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    do bufora to chyba ocynku nie powinno się pchać

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    do bufora to chyba ocynku nie powinno się pchać
    Tak wiem, słyszałem. Nie mam z czego zrobić tego lejka, chcę to pomalowac proszkowo, więc zobaczymy, ktoś piewrszy musi być.
    edit
    przypomniało mi się że jeden z kolegów użył do tego profili cd, przecie one też z ocynku.
    Ostatnio edytowane przez madric ; 05-05-2012 o 07:02

  15. #95
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Szaleje się szaleje dalej. Zbiorniczek praktycznie już do zamknięcia, może jutro/pojutrze. Tynki się robią, w tym tygodniu pewno się skończą i umawiać trzeba się na posadzki. Później płyty...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	114725   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	145
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	114726   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	114727  

  16. #96
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    djcezar

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dębica
    Posty
    139

    Domyślnie

    Witam
    widzę, że masz taki sam zbiorniczek jak ja.
    Kobieta, która to sprzedawała albo nie wie albo nie chciała wiedzieć, że jest on o ściance 12mm, mi mówiła że 8mm max, jakby to nie było tak daleko to bym ten zbiorniczek kazał sobie jej wsadzić w .....
    teraz mam dylemat jak to kurestw...... wpakować do kotłowni, robiliśmy przymiarki z 4 chłopa i nie dało rady nawet przez próg o wys. 0,7mb przenieść, gdzie nie było jednego już dekla.
    Napisz jakiej masz średnicy przepusty w buforku oraz jakie to otwornice przeorają tę czołgową blachę.

    Pozdrawiam Dj_
    Ostatnio edytowane przez djcezar ; 07-05-2012 o 17:53 Powód: zmiana

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał djcezar Zobacz post
    Witam....otwornice przeorają tę czołgową blachę.

    Pozdrawiam Dj_
    Jak chcesz to możesz kupić na aledrogo bufort za 1700 z blachy 3mm na pewno rok wytrzyma, bo czołgi to trzymają że hoohooo, twój czołg ma wszystkie dane na kołnierzu łącznie z wagą i data produkcji.

    Jak nie wiesz jak to wstawić to może się lepiej za to nie brać. Moj ojczulek sam kolca zdjął z busa wystarczył mu tylko bloczek nic na prąd sama głowa i mięśnie tylko że w dobrej kolejności.

    A a o próg o wysokości 0,7 mb (metra bieżącego) bedzie cieżko zmieścić coś co ma promieni 400mm, co innego jak byś miał 1 n.p.m. wtedy by pewnie samo wpadło

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał djcezar Zobacz post
    Witam
    widzę, że masz taki sam zbiorniczek jak ja.
    Kobieta, która to sprzedawała albo nie wie albo nie chciała wiedzieć, że jest on o ściance 12mm, mi mówiła że 8mm max, jakby to nie było tak daleko to bym ten zbiorniczek kazał sobie jej wsadzić w .....
    teraz mam dylemat jak to kurestw...... wpakować do kotłowni, robiliśmy przymiarki z 4 chłopa i nie dało rady nawet przez próg o wys. 0,7mb przenieść, gdzie nie było jednego już dekla.
    Napisz jakiej masz średnicy przepusty w buforku oraz jakie to otwornice przeorają tę czołgową blachę.

    Pozdrawiam Dj_


    No mi też P. Andrzej który sprzedawał zapewniał że to 8mm. W sumie na aukcji też było. Myślę że i tak bym kupił...

    Początkowo myślałem że przepalę dederką otworki. Zrobiłem otworek wiertłem i jazda ... przy takiej grubości blachy to z 300A albo i wiecej trzeba mieć, ostatecznie wyłożyłem 120pln i kupiłem otwornice yato (z resztą już chwalone na forum o buforze) rydza jak w maśle (oczywiście ważne to w miarę spokojne obroty i woda)

    Stary ja pocieszam się tym że piramidy wybudowali to 700kg nie postawie!


    Plan jest taki:

    1. Biorę paleciaka (baniak leży na boku)
    2. podjeżdżam do otworu drzwi w kotłowni, wjadę tak aby dno było już za progiem kotłowni (bo garaż niżej od reszty)
    3. 6chłopa plus asekuracyjnie bloczek na podciągu który jest w mojej kotłowni, podnosimy na paletę za progiem, później paleciak z drugiej strony palety i jedziemy ... (podnosić myśleliśmy tak aby 3było na górze ciągnęło za linę a 3 na dole).

    Będzie dobrze! teraz mi się przypomniało o przyspawaniu śruby do przymocowania ochronnego przewodu. goood...


    średnice od 1/2 do 6/4. Wyrobić wszystkie otwory tymi otwornicami to dobre kilka godzin roboty
    . Jedno powiem jeśli ktoś chce sam to wszystko robić czyli bufor, to kawał roboty. Mając wszystkie detale, kształtki srałki itd to dobre kilka pełnych 12godzinnych dni:d.
    Ostatnio edytowane przez madric ; 08-05-2012 o 06:25

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    A i tak cenowo nie wyjdzie taniej sam materiał rura plus dennice to prawie dwa razy tyle co dajemy, ja wiem jedno mam blachę 12mm czyli przynajmniej 25 lat spokoju

  20. #100
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar efka3
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Witam,

    Podglądam Twój dziennik od jakiegoś czasu zwłaszcza ze względu na ten zbiorniczek ) od kilku dni także jesteśmy jego (myślę szczęśliwymi) posiadaczami.
    Dotarł z Poznania do Lublina ... Najpierw załadowali na miejscu toto na busa kolegi, który akurat buduje w Poznaniu, potem mój brat załadował to na TIRa sam z pomocą jednego człowieka - na pasach wciągnęli kolosa na samochód - oczywiście pasy były ciągniete samochodem ) a na naszą działkę się poprostu sturlał...

    teraz musimy go pociąć, poskładać i do przeznaczonego pomieszczenia dostarczyć.... Będzie wtaczany przez taras i salon, więc jeszcze płytek nie kładziemy ) w mini kotłowni, nie ma ściany z otworem na drzwi, powstanie dopiero gdy zbiornik stanie na miejscu...

    Trzeba jeszcze opracować jakiś sposób na przewiezienie go przez salon... ale zakładam, ze to już nie problem, jakąś platformę jeżdżącą się skleci....
    Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny.
    Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny.


    Dziennik budowy

Strona 5 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony