dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 10
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 190
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    djcezar

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dębica
    Posty
    139

    Domyślnie

    Witam
    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Jak chcesz to możesz kupić na aledrogo bufort za 1700 z blachy 3mm na pewno rok wytrzyma, bo czołgi to trzymają że hoohooo, twój czołg ma wszystkie dane na kołnierzu łącznie z wagą i data produkcji.

    Jak nie wiesz jak to wstawić to może się lepiej za to nie brać. Moj ojczulek sam kolca zdjął z busa wystarczył mu tylko bloczek nic na prąd sama głowa i mięśnie tylko że w dobrej kolejności.

    A a o próg o wysokości 0,7 mb (metra bieżącego) bedzie cieżko zmieścić coś co ma promieni 400mm, co innego jak byś miał 1 n.p.m. wtedy by pewnie samo wpadło
    Widzisz drogi kolego, Ty masz ojca i ma Ci kto pomagać, ja niestety nie mam takiego luksusu muszę większości działać sam.
    a poza tym
    swój buforek już wciągnąłem sam do salonu za pomocą wciągarki elektrycznej, nawet sprawnie poszło, przedłużyłem ją kawałkiem rury o 0,7mb, gdzie pospawałem i będę leciał dalej z otworami, wężownicami itd.

    pozdrawiam Djcezar

  2. #102
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał efka3 Zobacz post
    Witam,

    Podglądam Twój dziennik od jakiegoś czasu zwłaszcza ze względu na ten zbiorniczek ) od kilku dni także jesteśmy jego (myślę szczęśliwymi) posiadaczami.
    Dotarł z Poznania do Lublina ... Najpierw załadowali na miejscu toto na busa kolegi, który akurat buduje w Poznaniu, potem mój brat załadował to na TIRa sam z pomocą jednego człowieka - na pasach wciągnęli kolosa na samochód - oczywiście pasy były ciągniete samochodem ) a na naszą działkę się poprostu sturlał...

    teraz musimy go pociąć, poskładać i do przeznaczonego pomieszczenia dostarczyć.... Będzie wtaczany przez taras i salon, więc jeszcze płytek nie kładziemy ) w mini kotłowni, nie ma ściany z otworem na drzwi, powstanie dopiero gdy zbiornik stanie na miejscu...

    Trzeba jeszcze opracować jakiś sposób na przewiezienie go przez salon... ale zakładam, ze to już nie problem, jakąś platformę jeżdżącą się skleci....
    wystarczy na palete wcisnac i paleciakiem... jesli masz mozliwosc pozyczenia. ja bylem przerazony kiedy organizowalismy trasport i obmyslalem jak to wrzucic do garazu. pewnego razu jechala spychaczka i na lyche wziela i wrzucila w 1min hihibhio
    Ostatnio edytowane przez madric ; 10-05-2012 o 05:04

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    djcezar, ile miala udzwigu wciagara....
    Ostatnio edytowane przez madric ; 10-05-2012 o 05:04

  4. #104
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    djcezar

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dębica
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał madric Zobacz post
    djcezar, ile miala udzwigu wciagara....
    Nie ma dużo myślę, że 300kg podniesie tylko, że zrobiłem dodatkowy rozkład mocy na zbloczu zamontowanym na buforze.

  5. #105
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał djcezar Zobacz post
    Nie ma dużo myślę, że 300kg podniesie tylko, że zrobiłem dodatkowy rozkład mocy na zbloczu zamontowanym na buforze.
    I brawo dla kolegi !!!

    Twórcze myślenie popłaca, a z baniaka będzie kolega zadowolony z razie wojny jako schron osobisty jak znalazł .

  6. #106

    Domyślnie

    Witam !
    Bardzo fajny dom,ale jestem pod wrażeniem nie tyle domu co tego ,że podołałeś go sam wybudować ( no dobra nie wszystko ale większość). Ja kilka budów już widziałem trochę się przyuczyłem ,kumple ( budowlańcy) proponowali mnie pomoc .Ale nie odważyłbym się bo jestem pewny ,że coś na bank bym schrzanił.Także chylę czoła i pozdrawiam .

  7. #107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Dzięki. Nie żartuj. Kierownika i projekt masz od tego aby nie schrzanić, reszta to sposoby i siła/wytrwałość. edit: Są postępy, są nowe pomysły... Bufor wczoraj zamknięty i połowa dekla zaspawana, troszkę czasu schodzi przy tym:/, zwłaszcza tigiem. Wczoraj wpadłem na pomysł jak wrzucić go to kotłowni. Po prostu wytnę w ścianie dziursko hahahahahahah, podjadę paleciakiem bokiem, włożę dno do dziurska i bloczkiem zaczepionym o podciąg postawię go. Zobaczymy czy dam radę sam.







    Dzisiaj zamykamy do końca i próby...Harmonogram - czas wydłużył sie o 2 tygodnie. No ale dalej zakładam że przed jesienią zamieszkamy. Najważniejsze opędzlować mieszkanie.
    Ostatnio edytowane przez madric ; 11-05-2012 o 12:52

  8. #108
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    djcezar

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dębica
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał madric Zobacz post
    Dzięki. Nie żartuj. Kierownika i projekt masz od tego aby nie schrzanić, reszta to sposoby i siła/wytrwałość. edit: Są postępy, są nowe pomysły... Bufor wczoraj zamknięty i połowa dekla zaspawana, troszkę czasu schodzi przy tym:/, zwłaszcza tigiem. Wczoraj wpadłem na pomysł jak wrzucić go to kotłowni. Po prostu wytnę w ścianie dziursko hahahahahahah, podjadę paleciakiem bokiem, włożę dno do dziurska i bloczkiem zaczepionym o podciąg postawię go. Zobaczymy czy dam radę sam.

    Dzisiaj zamykamy do końca i próby...Harmonogram - czas wydłużył sie o 2 tygodnie. No ale dalej zakładam że przed jesienią zamieszkamy. Najważniejsze opędzlować mieszkanie.
    Witam
    moja rada, nie podnoś tego baniaka sam, bo albo się krzywda stanie albo uszkodzisz pół domu, lepiej mieć kilka osób do asekuracji, cosik przytrzyma, przesunie, za dużo to waży żeby się tak mordować.
    Pozdrawiam

  9. #109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał djcezar Zobacz post
    Witam
    moja rada, nie podnoś tego baniaka sam, bo albo się krzywda stanie albo uszkodzisz pół domu, lepiej mieć kilka osób do asekuracji, cosik przytrzyma, przesunie, za dużo to waży żeby się tak mordować.
    Pozdrawiam
    Djcezar z tym "sam" to raczje góra 2-3 osoby. Napisałem tak, bo myślałem wcześniej o 8osobach. Masz oczywiście rację.

  10. #110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    hej Wam
    Jest trochę newsów. Tragedia mała z buforkiem, broń Was abyście próbowali przyspawać jakiekolwiek mufy czarne/ocynkowe do takiego zbiornika. Po prostu nie ma szans (pisałem o tym w wątku o buforze)...

    Tynk zrobiony. czyli z głowy. Posadzki jak się wyrobie to pod koniec maja.





    Oczywiście genialny pomysł na zrobienie dziury w ścianie aby wstawić bufor



    jakby co to pytać. Męczę się ciutkę z tym buforem, ale może dlatego że na początku nie zorganizowałem wszysstkiego.

    po krótce to:
    1. kupić z 5-10 lasek lutu twardego fosforowo miedzianego
    2. jak ma się tiga to zaopatrzyć się w dużą butlę argonu, bo może pójść jakieś 30-40litrów.
    3. do spawania kołnierza najlepiej elektrodą z otuliną 3,2 (różową). Jakieś 20szt 35cm'trowych powinno wystaczyć.
    4. mufy spawalnicze lub rura pocięta na kawałki co najmniej 1"
    5. 15-20 tarcz cienkich do metalu 125mm (wg tego ile mi poszło na przecięcie tego zbiornika z 12mm ścianką)
    6. 1m2 blachy na lejek
    7. 1 mb rury z blachy (Adam mówił że wystarczy 100mm)
    8. bręt 8mm na krzyżak do zamocowania lejka z rurą
    9. kolana hamburskie, redukcje do 3/4
    10. conexy badź lut srebny i złączki mosiężne. (następny zbiornik spróbuję na lucie srebnym - myślę że będzie mniej problemów)
    11. Wężownice i wszelkie złączki (dokładnie to 2kolana 22mm + 1trójnik 22mm dla wężownicy cwu 22mm z podmieszaniem + 1mb rurki cu 22 oraz dla weżownicy 15mm, 2 trójniki 18mm + 1 kolano 18mm + 4 redukcje z 15 na 18 + kawałek rurki cu 18 z 1mb.
    12. na połączenie weżownic aby się nie rozchodziły, zamiast drutów, prętów mosiężnych można kupić rurkę 15 lub 18 i przeciąć ja kątówką na 3 części wzdłuż, następnie zbić młotkiem do kształtu płaskownika i lutować do wężownic.\
    kilka rad z życia:
    13. lutowanie propan butanem i zwykłym palnikiem topexa to porażka - odradzam będzie może miejscacami się przyklejać lut ale będzie to wyglądało jak smarkanie. Najlepszy to tig z pulsem to już rewelacja (czyli taka jka moja) nei wiem jak palnikiem tlenowo-acetylenowym ....
    14. wężownicę tak jak mówią nie wyginać do złącz tylko wstawić kolanka, bo na bank rurka pęknie.
    15. do zrobienia lejka obliczyć rozwinięcie stożka - podawałem gdzieś arkusz i nie spawać, wystarczy złapać na pchły etc.
    16. jakby ktos próbował spawać elektrodą z otuliną pierwszy raz w życiu to pamiętać że należy zachować kąt elektrody do płaszczyzny spawania, wówczas nie będzie żużlu w spawie (kutwica mnie brała na początku, ale poczytałem, poćwiczyłem i w miarę ok)
    17. do napełnienia ciśnieniem chyba najlepije jakaś sprężarka bo zadymałby się człowiek pompką ręczną
    18. ja osobiście lutowałem również miedź w baniaku nie jest to aż tak straszne jak wygląda.
    19. uważać na ocynk - jakby komuś przyszło spawać rurki do zbiornika jak mi to nie wdychać dziadostwa bo ponoć silnie trujące. Generalnie ponoć powinny być czarne. No cóż już po ptakach...
    20. aby wężownica nie latała w środku zrobiłem jej takie odboje z czarnymi silikonowymi nakładkami, wygląda na ustabilizowaną kiedy są włożone 3 króćce przez ścainkę zbiornika.
    Ostatnio edytowane przez madric ; 15-05-2012 o 20:27

  11. #111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar efka3
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Madric,

    solidnie się napracowałeś... i jeszcze ta lista Mogę powiedzieć, że "mamy szczęście", przymierzamy się do tej roboty i jakoś tak ciężko się zebrać, no ale skoro taki gotowiec tu prezentujesz, to trzeba brać się za robotę. Lista zakupów już jest...

    Na szczęście teścio spawacz już na emeryturce więc zajmie się rozpruwaniem i spawaniem baniaczka, reszta w rękach inwestora. Sobie zostawiam relację foto i oczywiście nadzór merytoryczny
    Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny.
    Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny.


    Dziennik budowy

  12. #112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Służę pomocą...

    Mufki spawalnicze wstawione, jeszcze kwestia uszczelnienia i skończę bestię...

    pozdrawiam.
    ps. wżownice cwu możesz nawinąć na tym kołnierzu dłuższym. idealnie będzie 70cm średnicy a zbiornik będzie miał 80cm.
    Ja go odciąłem bo po co mi to dźwigać a i dostęp od góry lepszy. Jak kupisz 25mb 22ki to idealnie na całą wysokość tego kołnierza się nawinie i bez problemu zejdzie.
    Na górze masz dwa zawory, ale przy próbie okazało się ze zawory są otwarte/przebite. Ty już wiesz, wiec możesz wkręcić tam zaślepkę w jeden zawór a w drugi spokojnie odpowietrznik.
    Ostatnio edytowane przez madric ; 16-05-2012 o 13:56

  13. #113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    djcezar

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dębica
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał madric Zobacz post
    hej Wam
    po krótce to:

    8. bręt 8mm na krzyżak do zamocowania lejka z rurą

    9. kolana hamburskie, redukcje do 3/4

    10. conexy badź lut srebny i złączki mosiężne. (następny zbiornik spróbuję na lucie srebnym - myślę że będzie mniej problemów)

    12. na połączenie weżownic aby się nie rozchodziły, zamiast drutów, prętów mosiężnych można kupić rurkę 15 lub 18 i przeciąć ja kątówką na 3 części wzdłuż, następnie zbić młotkiem do kształtu płaskownika i lutować do wężownic.\

    kilka rad z życia:
    13. lutowanie propan butanem i zwykłym palnikiem topexa to porażka - odradzam będzie może miejscacami się przyklejać lut ale będzie to wyglądało jak smarkanie. Najlepszy to tig z pulsem to już rewelacja (czyli taka jka moja) nei wiem jak palnikiem tlenowo-acetylenowym ....

    Witam
    sorki, że w Twoim dzienniku piszę ale muszę się podzielić, u mnie też końcówka wpakowałem wężownicę do solara i CWU, zostająmi mufy pod grzałki i kończę to ustrojstwo.
    a co do Twoich spostrzeżeń to
    ad. 8 - 6mm w zupełności wystarczy
    9 - o co chodzi z tymi redukcjami z kolanami hamburskimi?
    10,13 - ze zdjęć widziałem, że tylko propanem to lutowałeś? ja spróbowałem to nawet złączki nie rozżarzyłem,
    pożyczyłem butle z tlenem i powiem, że to jest inna bajka. w kilka sekund złącze jest rozżarzone i można śmiało lutować.
    Łączenie wężownic z baniakiem lutowałem twardym lutem otulonym Ag44-45, samo rozgrzanie już złączki mosiężnej w baniaku to tak z 5 minut grzania mocnego ale lut super się rozpływa i dobrze trzyma. Dla czytających to samym propanem tego się nie zrobi.
    12 - święta prawda, tylko rurka twarda

    Najlepszy to tig z pulsem to już rewelacja (czyli taka jka moja) nei wiem jak palnikiem tlenowo-acetylenowym ....

    palnik acetylenowy bardziej jest do cięcia niż lutowania, za duża moc.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez djcezar ; 16-05-2012 o 15:34

  14. #114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar efka3
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    No to zabieram się za skompletowanie papierowej wersji "jak zrobić bufor" i niech się chłopaki biorą za robotę...
    Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny.
    Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny.


    Dziennik budowy

  15. #115
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał djcezar Zobacz post
    9 - o co chodzi z tymi redukcjami z kolanami hamburskimi?
    10,13 - ze zdjęć widziałem, że tylko propanem to lutowałeś? ja spróbowałem to nawet złączki nie rozżarzyłem,
    ad9: Chodziło mi o to że wspawywałem rury calowe z obu stron gwintowane, takie 20cm kawałki. W wewnątrz nakręciłem kolano zwykłe (tak mi się nazwało - hamburskie wyglądają w rzeczywistości inaczej i wydaje mi się że są spawalne) z drugiej strony nakręciłem mufę redukującą z 1'' na 3/4'' później nypel i zawór kulowy...

    BTW.
    Tam gdzie przechodzi miedź dawałem właśnie nieszczęśliwe mufy calowe -> redukcja na 3/4 GW -> conex 3/4 22mm
    Problem jest z tą blokadą w środku conexa - osobiście za dużo w jednej podszlifowałem i pękła podczas wkręcania (najprawdopodobniej za dużo pakuły dałem i przy dokręcaniu coś musiało puścić.

    Nie pamiętam kto, ale ktoś używał conxów 1'' 22mm tam jest ta blokada bardzo wąska i łatwa do usunięcia. Generalnie wydaje mi się że na calowych conexach szłoby lepiej. Ja nie mogłem dostać w casto....

    ad10,13
    kolano na końcu 22m wężownicy polutujesz od bólu ale trójnika na środku wężownicy za ch.... nie da rady za mało ciepła. Resztę lutowałem tigiem...


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez madric ; 16-05-2012 o 17:29

  16. #116
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    jakie dedrowskie wycinanki kupowałeś ?? jakiś zestaw czy pojedyńczo ??

  17. #117
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Na all... ZESTAW OTWORNIC BIMETALOWYCH YT-3380 YATO

    Wygląda na to że walka wygrana bufor zamknięty, wczoraj zalepiona ostatnia dziurka. Całkiem dobrze wspawują się te mufy spawalnicze. Że ja ... wa nie wiedziałem o nich wcześniej. Nic tak nie uczy jak życie...
    Dzisiaj rozkładamy styro... i trzeba gnać podłogówkę w wekend

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    a ja dedry szukałem

  19. #119
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    a ja dedry szukałem
    dedry też widziałem ale te yato chwalone były i ja też chwalę. Wiertarka dostaje trochę po dupie. Mam bosha niebieskiego 900W i kurcze grzała się dość mocno przy dwóch otworach, bo trzeba na wolnych obrotach jechać i do tego spore tarcie...

    Rozmiary są w sam raz pod 1, 3/4, 1/2 cala. Wytniesz tak że średnica wew. mufki będzie równiutka z śred. otworu. Pozostanie sfazować i rzucić spawem.

    btw. jakby ktos pierwszy raz spawał, to lepsze efekty są jak złapie się spoiną ok. 1cm z 4 stron, bo inaczej nie miłosiernie ściąga i spaw pęka:/.

    PANIE I PANOWIE. REAKTOR W KOTŁOWNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    wrzucony został też piec i już wczoraj połączony z buforem. Siedziałem sobie do 2 w nocy i lutowałem. Świetna sprawa. Później pare fotek.
    rozłożył sie też styropian. Żona dostała po kościach i wymiękła... niech ma też wkład w budowe. Super założenie, to posadzka wylana jeszcze w maju.







    Dokumentacja







    Nam chłopom dużo do szcześcia nie potrzeba stolik=cokolwiek/łyżeczke = nóż,śrubokręt/widelec=nóż, śrubokręt, gwóźdź



    Jak wcześniej pisałem robią się styropiany. Jest wtopa@/asldkjf;as okno tarasowe nisko ... o 2cm. Kuźwa trzeba będzie obmyślić plan jak je podnieść. Na szczęście jest miejsce nad oknem



    Mniam... nabiera kształtów... pieprzone okno. Zmęczeni byliśmky tym 300kg oknem i poszło jak poszło. Zastanawiam się jakby to zostawić, ale czy 4,5 cm posadzki wystarczy aby było to w miare sztywne. Dodam że podłogówka będzie przy oknie
    Pozdr

    Ostatnio edytowane przez madric ; 20-05-2012 o 23:45

  20. #120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    djcezar

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dębica
    Posty
    139

    Domyślnie

    Witam
    Super, że już buforek na miejscu, ja dzisiaj zamykam,
    napisz jak sobie z tym wnoszeniem poradziłeś, może jakieś sugestie dla innych z zamiarem przenoszenia tego ustrojstwa
    Pozdrawiam

Strona 6 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony