dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Drafus

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    6

    Domyślnie Podłączenie mieszacza i kotła potrzebna pomoc

    Witam serdecznie,
    Chciałbym zwrócić się do Państwa o pomoc w podłączeniu pieca Immergas Vitrix Superior 26KW oraz mieszacza. Niestety 3 Panów podłączało piec i w dalszym ciągu jest źle podłączony, więc postanowiłem się za to zabrać sam. Jeden specjalista podłączał piec 7 tygodni i na koniec się obraził. Drugi i
    trzeci działali wspólnie, ale podłączyli tak ze rury miedziane odchodzące od pieca są nieposkręcane i w mojej ocenie pomylili zimną wodę z ciepłą (ich robotę odbierała moja narzeczona)... Efekt tego jest taki, że wydałem na kotłownie 3,5 tys zł i pieca nie mogę odpalić... Dlatego też będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc związaną z podłączeniem pieca i mieszacza. Jako załącznik wklejam schemat z ponumerowanymi wyjściami i wejściami
    Jeżeli ktoś byłby tak miły i mógł mi napisać, które rury, z którymi połączyć żeby to wszystko ruszyło ( nie wiem jak połączyć numerki z obrazka 1,2, 3, 4 z 5, 6, 7). Dodam, że na parterze mam 50m podłogówki natomiast na piętrach mam grzejniki. Chciałbym także prosić o opinię czy przy układzie pompa, zawór itd. itp. nic nie brakuje i czy tak to powinno być poskładane.

    Sprawa jest dość pilna ponieważ dom jest bez ogrzewania a jesienią rozpoczęte zostały prace wewnątrz budynku. Będę naprawdę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

    Dziękuję i pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec4..JPG
Wyświetleń:	1072
Rozmiar:	26,1 KB
ID:	36237  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Jeszcze pytanie w którym miejscu instalacji masz ten mieszacz? Domyślam się że jest to układ obniżający temperaturę wody zasilającej podłogówkę? W takim wypadku w środku jest powrót z podlogówki, na górze zasilanie podłogówki, na dole dojście gorącej wody.
    Ale dałeś opis podejść pod kotłem a pasowałoby zobaczyć całą instalację...
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  3. #3

    Domyślnie

    dobrej jakości zdjęcia szczegółów i całości kolego to podstawa by można było Ci pomóc

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Drafus

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mieszacz jest umiejscowiony po lewej stronie na wysokości pieca w odległości 40 cm. Z tego co napisał Plamiak mam na 100% zle podłączone ponieważ podłogówka zasilana jest z powrotu grzejników ze ściany natomiast powrót podłączony jest do zasilania.



    W załączeniu umieściłem tez zdjęcia lepszej jakości.



    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 008..jpg
Wyświetleń:	341
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	36248   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 009..jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	36249   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 010..jpg
Wyświetleń:	454
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	36250  

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Drafus

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zrobiłem też schemat instalacji. Bardzo prosiłbym o potwierdzenie czy tak to wszystko powinno wyglądać . Jeżeli nie tak lub czegoś brakuje proszę o informację.
    Ciepłą wodę na grzejniki i podłogę łącze przed mieszaczem, który sobie już dobierze odpowiednia temp? Zimna z obu obiegów też połączyłem.

    Korzystając z okazji Życzę Szczęśliwego Nowego Roku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat..JPG
Wyświetleń:	410
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	36258  

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    EDIT bo jak sobie poskładałem te zdjęcia do kupy to wychodzi mi że woda z kotła (gorąca) płynie na dół tego układu mieszającego, potem na zawór 3d. Środkowa rura z układu to powrót podlogówki? W takim razie na górze układu mieszającego wylatuje zmieszana woda na podłogówkę. Czy tak?
    Jakbyś mógł schemat tego jakiś narysować...


    EDIT: już widzę że narysowałeś
    Ostatnio edytowane przez plamiak ; 31-12-2010 o 10:40
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Odruchowo napisałem że nie powinieneś łączyć powrotów, lecz jeśli instalator miał na myśli regulację jakościową to są podłączone prawidlowo... Osobna sprawa czy zawór nie jest przekręcony.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Drafus

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Środkowa rura o numerze 3 jest powrotem z grzejników natomiast rura o numerze 2 jest to zasilenie podłogówki. Na schemacie jest dokładnie taka sama kolejność jak u mnie w domu. Ekipa która dokańczała robotę po pierwszym Panu źle podłączyła. Mam też wątpliwości ponieważ stelaż geberitu zamontowali nieprawidłowo więc jak z tym sobie nie poradzili to z piecem też .
    Narysowany schemat przedstawia nie tak jak mam podłączone ale tak jak moim zdaniem powinno być z tego co mi napisałeś . U mnie w domu w chwili obecnej mam połączoną 4 z 6 (ze schematu) oraz 3 z 5.
    Na jednym ze zdjęć widać też że nie mam zamontowanych zaworów na zasileniu budynku w ciepłą wodę oraz na zimnej wodzie. Rozumiem że powinienem tam zamontować zawory ?

    3drogowy zawór jest przekręcony? . Tez mnie to zdziwiło ponieważ ma na przodzie ma napisane "Made in Poland" do góry nogami...

    Rozumiem, że skoro jest to regulacja jakosciowa to nie ma znaczenia w którym miejscu połączę powroty (zaraz przed kotłem też mogę połączyć oraz dać wyście do mieszacza?) Chodzi mi o to czy lepiej jest skierować powrót bezpośrednio na mieszacz a następnie z mieszacza do kotła czy połączyć powroty przed kotłem i cześć tej zimniej wody skierować do mieszacza a część poleci do pieca.

    Jeszcze raz dziękuje za pomoc i cierpliwość do mnie

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Odruchowo napisałem że nie powinieneś łączyć powrotów, lecz jeśli instalator miał na myśli regulację jakościową to są podłączone prawidlowo... Osobna sprawa czy zawór nie jest przekręcony.
    uważam że lepiej było by jednak nie łączyć tych powrotów, bo przy skrajnych temperaturach może ten system głupieć a jak widać na zięciach średnice rur nie są zróżnicowane

  10. #10

    Domyślnie

    VICTRIX ZEUS SUPERIOR 26 kW czy to jest dokładnie ten piec?????
    bo jeżeli tak to po co ta mała pompka pod nim

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Drafus

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czyli jak to wszystko połączyć razem bez łączenia powrotów ? 1 z 6 bezpośrednio a 3 do pieca ? .

    Technicznie troche jestem i dam rade wszystko poskladac do kupy ale musze wiedziec co z czym połaczyć

    Mała pompka pod nim to recyrkulacja. Tak to dokladnie ten piec.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drafus Zobacz post
    Czyli jak to wszystko połączyć razem bez łączenia powrotów ? 1 z 6 bezpośrednio a 3 do pieca ? .

    Technicznie troche jestem i dam rade wszystko poskladac do kupy ale musze wiedziec co z czym połaczyć

    Mała pompka pod nim to recyrkulacja. Tak to dokladnie ten piec.
    jeżeli to ten piec to schemat hydrauliczny pieca mówi że te rury są odwrotnie połączone

  13. #13

    Domyślnie

    zrób to normalnie zasilanie z pieca na grzejniki i powrót grzejników do pieca a podłogówkę podłącz jako dodatkowy grzejnik i dopiero tam zawór 3d i pompka ale zacznij od sprawdzenia z instrukcją tego co wychodzi z pieca

  14. #14

    Domyślnie

    http://instalacjebudowlane.pl/pdf/110405kisan1.pdf
    na stronie 31 w tym pdf jest schemat jak podłączyć samą podłogówkę

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Drafus

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kajman bardzo dziękuje za schemat.

    Mam pytanie w którym miejscu podłączyć powrót z podłogówki ponieważ za zaworem kulowym zimna woda gdzies musi być podłączona (na schemacie za zaworem jest strzałka). Do pieca bezpośrednio nie da rady ponieważ jest tylko 1 wejście na zimną wodę gdzie ma być podłączony powrót z grzejnika. Rozumiem że podłączając grzejniki muszę rozdzielić ciepłą wodę na grzejniki i podłogówkę natomiast na powrocie chyba nie mam wyjścia i muszę powroty połączyć. W załączeniu zdjęcie z instrukcji jakie podłączenia ma piec od dołu

    Chyba, że grzejniki podłączyć normalnie natomiast powrót wody z podłogówki zakończyć zaworem kulowym i dalej już nidzie nie podłączać i niech woda krąży w obiegu za pomocą pompy i zawora trójdrogowego.

    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat pieca..jpg
Wyświetleń:	214
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	36338  

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drafus Zobacz post

    Chyba, że grzejniki podłączyć normalnie natomiast powrót wody z podłogówki zakończyć zaworem kulowym i dalej już nidzie nie podłączać i niech woda krąży w obiegu za pomocą pompy i zawora trójdrogowego.
    Skłaniałbym się ku temu rozwiązaniu.

    PS:
    Pozdrawiam wszystkich nie mogących spać w Nowy Rok!
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drafus Zobacz post
    Kajman bardzo dziękuje za schemat.

    Mam pytanie w którym miejscu podłączyć powrót z podłogówki ponieważ za zaworem kulowym zimna woda gdzies musi być podłączona (na schemacie za zaworem jest strzałka). Do pieca bezpośrednio nie da rady ponieważ jest tylko 1 wejście na zimną wodę gdzie ma być podłączony powrót z grzejnika. Rozumiem że podłączając grzejniki muszę rozdzielić ciepłą wodę na grzejniki i podłogówkę natomiast na powrocie chyba nie mam wyjścia i muszę powroty połączyć. W załączeniu zdjęcie z instrukcji jakie podłączenia ma piec od dołu

    Chyba, że grzejniki podłączyć normalnie natomiast powrót wody z podłogówki zakończyć zaworem kulowym i dalej już nidzie nie podłączać i niech woda krąży w obiegu za pomocą pompy i zawora trójdrogowego.

    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
    ten powrót z podłogówki ma być podłączony do powrotu z grzejników, podłogówka do całego systemu ma być połączona jako dodatkowy grzejnik

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony