dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 625
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 12494
  1. #181

    Domyślnie

    to ja mopze;
    2 pokoiki 36m2,czynsz +woda -400zl,prąd spokojnie 150 zł,net+tv 120,gaz 30 zl,syf kiła i mogiła,i jest wspólnota mieszkaniowa. Moja mama ma 58m2 w spłdzielni miesieczne opłaty 800 zł...

  2. #182

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 27-05-2011 o 20:20

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To może ja 60m.kw,czynsz 490zł,światło 90zł,gaz 90zł=670zł miesięcznie=8000zł rocznie
    To może ja

    Blok z 2003r , mała spółdzielnia mieszkaniowa. Mieszkanie 65m2 (I piętro). Płacimy od 7 lat czynsz (jest w nim wszystko (woda,ogrzewanie,fundusz remontowy i itd - oprócz prądu) 350-400zł.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #184
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    robdk

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Końskie
    Kod pocztowy
    26-200
    Posty
    680

    Domyślnie

    To przecież dokładnie to samo jak doliczysz światło i gaz.

  5. #185
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    zapraszam na kawe i ciasto to sie przekonasz
    ps - kawa moze byc z laxigenem za impertynencje
    Przywykłem i do tego.Za zaproszenie dziękuje bo ten wykończony dom po dawce jaką mi naszykowałeś byłby bardzo ..powiedzmy to nieestetyczny w zapachu ponieważ mógłbym się odwodnić.Nadal nie wierzę ,że wybudowałeś go za 200000 zyla nie przedstawiając żadnych konkretnych argumentów. Robociznę pominę boś fachowiec od wszystkiego.

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał sonkal Zobacz post
    Zaczęłabym od sprawdzenia w bankach czy przy dochodzie 3300 można dostać kredyt na 200 tys lub więcej ( dochodzi koszt działki) i ile wyniesie rata.
    Wierzę,że można wybudować mały domek za 200 tys, choć jest to bardzo trudne. Ale pytanie co dalej- wystarczy wypłaty,żeby żyć w miarę normalnie?
    Trzeba czytać ze zrozumieniem. Autor wąku już dawno napisał, że ma może wziąć kredyt pod zastaw ziemi rodziców a co do zarobków - po prostu trzeba zarabiać więcej. Jak jest motywacja to i dochody rosną, bo czlowiek się stara. Wszystko jest kwestią priorytetów w życiu. jeden sobie nie wyobraża rezygnacji z wakacji a drugi woli mieć dom. Kwestia gustu

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nadal nie wierzę ,że wybudowałeś go za 200000 zyla nie przedstawiając żadnych konkretnych argumentów. Robociznę pominę boś fachowiec od wszystkiego.
    kurcze,ja tez nie wiem jak ludziom udaje sie taka rzecz ......pomijam osoby,ktore buduja dom ladnych kilka lat,bo ceny trzeba by uaktualnic,w koncu 10 lat temu wszystko jednak bylo tansze i nie sa to wiarygodnie obliczenia....
    rozmawialam z kolezanka,ktora jest przedstawicielem jednego z producentow materialow budowlanych,w zwiazku z czym ma dostep do wszystkich materialow w cenie producenta i co ona mi rzekla?powiedziala mi,ze wlasnie dokonala z kolega obliczen dla materialow do wybudowania domu 160metrow w stanie pelnym developerskim i wyszlo im z mocnym okladem 120 tys(materialy z wyzszej polki)....
    wychodzi na to,ze powierzajac wszystkie prace wykawcom jest w stanie wprowadzic sie za 300 tysiecy do dosc duzego domu
    nie moge jakos w to uwierzyc....hmmm......uwierze jak zobacze,a jak zobacze to tutaj opublikuje....
    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 11-01-2011 o 10:15

  8. #188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Witam

    POLECAM DZIENNIK" ja 14" - CHYBA RZETELNY OPIS BUDOWY TANIEGO DOMU

    pozdrawiam

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    rozmawialam z kolezanka,ktora jest przedstawicielem jednego z producentow materialow budowlanych,w zwiazku z czym ma dostep do wszystkich materialow w cenie producenta i co ona mi rzekla?powiedziala mi,ze wlasnie dokonala z kolega obliczen dla materialow do wybudowania domu 160metrow w stanie pelnym developerskim i wyszlo im z mocnym okladem 120 tys(materialy z wyzszej polki)....
    nie moge jakos w to uwierzyc....hmmm......uwierze jak zobacze,a jak zobacze to tutaj opublikuje....
    to 80 tys na robocizne malo??sama potwierdzilas ze mozna wlasnie tym wpisem
    pozdrawiam

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przywykłem i do tego.Za zaproszenie dziękuje bo ten wykończony dom po dawce jaką mi naszykowałeś byłby bardzo ..powiedzmy to nieestetyczny w zapachu ponieważ mógłbym się odwodnić.Nadal nie wierzę ,że wybudowałeś go za 200000 zyla nie przedstawiając żadnych konkretnych argumentów. Robociznę pominę boś fachowiec od wszystkiego.
    moze jednak??

    jeszcze pozwole sobie Twoj cytat:
    "skoro nie wierzysz ,to ja by pozostać wiarygodnym musisz do mnie przyjechać.Zapraszam cię,zobaczysz dotkniesz ,poliżesz,popatrzysz na licznik ,spiszesz ,w m
    iędzy czasie coś upitrasimy...a najlepiej wiesz co ?Zapraszam cię razem z familią. Porównamy jak u ciebie zużycie gazu ,popatrzymy na nastawy,fachowiec taki jak ty by przecież nie mówił tak bez podparcia się faktami,nie przelewał by z pustego w próżne.Twoje zużycie gdzieś mi umknęło ale zapewne jest na znakomitym poziomie.No to czekam na rychłą odpowiedź i oczywiście na termin przyjazdu."
    Ostatnio edytowane przez face ; 11-01-2011 o 10:48

  11. #191

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    face.... szkoda że nie masz dziennika... byłoby czarno na białym...

    ale wierzę że można...
    niestety nie bylo mnie na tym forum gdy budowalismy domek
    ale moze to i dobrze

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    to 80 tys na robocizne malo??sama potwierdzilas ze mozna wlasnie tym wpisem:)
    pozdrawiam:)
    wiesz co,ja niczego nie potwierdzam,tylko przedstawiam punkt widzenia kolezanki,nie wiem na ile to jest prawda....
    czekam dalej na wynik jej dzialan,nawet porzucilam budowe domu systemem gospodarczym i jezeli rzeczywiscie to co ona mowi jest realne,powierze jej organizacje materialow,a wybudowanie domu jednej ekipie......pozyjemy zobaczymy.....:)

  13. #193

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    wiesz co,ja niczego nie potwierdzam,tylko przedstawiam punkt widzenia kolezanki,nie wiem na ile to jest prawda....
    oki, zle zrozumialem
    w kazdym razie mozna i to przy standardzie dosc wysokim wlasnie

  14. #194

    Domyślnie

    Dać się da, ale trzeba dużo motywacji - jak patrzę wstecz to nie wiem skąd ja znalałem, albo może skąd wziął ją mój Tata... Zwłaszcza prostą parterówkę się da w tej cenie wybudować, ale i coś ciut większego też. Ja przestałem liczyć przy 170k pln, ale miałem już wtedy stan deweloperski prawie.
    Sprzedam rozdzielacz do podłogówki, 5 obiegów - http://allegro.pl/rozdzielacz-o-podl...758976487.html
    212 m2 p.u., podłogi ok. 250 m2, ściana szary BK24 + 16 cm styro, dach deskowany, blachodachówka, 25cm wełny 0,039, podłogówka 100% - ok. 1400 mb pexa, zero grzejników, Junkers Cerapur Smart 3-14 kW, pogodówka FW100, zasobnik cwu 220L bez cyrkulacji, 2 osoby, wentylacja grawitacyjna, brak kominka, zużycie gazu za cały rok ok. 1300 m3, koszt ok. 3000 zł,

  15. #195
    so**l
    Guest
    so**l

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Trzeba czytać ze zrozumieniem. Autor wąku już dawno napisał, że ma może wziąć kredyt pod zastaw ziemi rodziców a co do zarobków - po prostu trzeba zarabiać więcej. Jak jest motywacja to i dochody rosną, bo czlowiek się stara. Wszystko jest kwestią priorytetów w życiu. jeden sobie nie wyobraża rezygnacji z wakacji a drugi woli mieć dom. Kwestia gustu
    Zgadzam się,że wszystko zależy od priorytetów, ale nie zgodzę się z tym,że jak jest motywacja to dochody rosną. To nie jest takie proste, nie każdy może awansować, dostac dużą podwyżkę czy zmienić pracę na lepszą. Poza tym to,że autor dostanie kredyt pod zastaw ziemi to nie znaczy,że stac go będzie na jego spłatę. Dlatego proponuję najpierw sprawdzić wysokość raty i policzyć wszystkie wydatki.

  16. #196
    so**l
    Guest
    so**l

    Domyślnie

    Ja chcę wierzyć,że budowa domu za 200 tys jest realna,ponieważ chcę za rok,dwa wybudować prosty i tani domek. Dopóki nie czytałam tego wątku byłam pewna,że damy radę zmieścić się w podobnej kwocie, ale teraz zaczynam wątpić...
    Plusem jest to,że mamy działkę i zostanie coś ze sprzedaży obecnego domu ( po spłaceniu reszty kredytu).

  17. #197

    Domyślnie

    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...876ebc544,2273
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...70a77abb5,2273

    polecam te linki i zakladke koszty
    sa tam porownanie kosztow calkowitych budowy
    zycze milej lektory

  18. #198

    Domyślnie

    jeszcze wsadze kij w mrowisko

    rozpoczecie budowy: 31.07.2007
    przyjecie obiektu do uzytkowania: 05.01.2009

    od rozpoczecia do zamieszkania 17msc

  19. #199

    Domyślnie

    Cytat Napisał sonkal Zobacz post
    Ja chcę wierzyć,że budowa domu za 200 tys jest realna,ponieważ chcę za rok,dwa wybudować prosty i tani domek. Dopóki nie czytałam tego wątku byłam pewna,że damy radę zmieścić się w podobnej kwocie, ale teraz zaczynam wątpić...
    Plusem jest to,że mamy działkę i zostanie coś ze sprzedaży obecnego domu ( po spłaceniu reszty kredytu).
    trudno jest przewidziec jak beda ksztaltowaly sie koszty za rok,a tym bardziej dwa....
    no i nie sugeruj sie takimi ogolnymi watkami,tylko poszukaj na forum kogos,komu to sie udalo i jest w stanie przedstawic realnie wszystkie poniesione koszty....

  20. #200
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    moze jednak??

    jeszcze pozwole sobie Twoj cytat:
    "skoro nie wierzysz ,to ja by pozostać wiarygodnym musisz do mnie przyjechać.Zapraszam cię,zobaczysz dotkniesz ,poliżesz,popatrzysz na licznik ,spiszesz ,w m
    iędzy czasie coś upitrasimy...a najlepiej wiesz co ?Zapraszam cię razem z familią. Porównamy jak u ciebie zużycie gazu ,popatrzymy na nastawy,fachowiec taki jak ty by przecież nie mówił tak bez podparcia się faktami,nie przelewał by z pustego w próżne.Twoje zużycie gdzieś mi umknęło ale zapewne jest na znakomitym poziomie.No to czekam na rychłą odpowiedź i oczywiście na termin przyjazdu."
    A ten cytat do czego ma ci posłużyć .jest kierowany do kogoś innego i to jeszcze w inny topiku.Odpowiadasz mi jak byś miał paszcze zapchaną np ciastkiem.Wal z grubej rury.NP.

    W domu który zacząłem budować w 1990 roku systemem gospodarczym zrobiłem następujące prace własnymi ręcami i pazurami.
    1.....to to
    2......to to i to
    3. .....itd.
    Materiały kupiłem bardzo tanio w firmie lub mam je z odzysku.Wszystko w domu umeblowałem sam łącznie z szafami wnękowymi ,schodami i stolarką drzwiową.Łazienki z glazurą na czela położyłem sam a wanny i brodziki obsadziłem tak jak by to zrobił fachowiec.Skosy na poddaszu ocieplenie wełną PKG sam docinałem i układałem,kupiłem tanie plastiki (okna) ,które sam wstawiłem pięknie obrabiając przy tym glify itp.Panele lub inne tam deski układałem sam i co się z tym wiąże materiał miałem o połowę tańszy.Pod podłogami sam zrobiłem wylewki wycieplilem styro.Mam dużo podłogówki,którą pomagał mi układać szwagier.Kotłownie wraz ze sterownikami zaprojektowałem sam a adoptujący mi się tylko pod tym podpisał i wziął tylko na flakona.Całą chydraulikę zawn tak jak i wew zrobiłem sam łącznie z łączeniami itpDom ociepliłem sam styro a fakturę śmignąłem z kumplem w jeden dzionek.Przed domem mam podjazd z kostki i chodniki z niej które przy pomocy zagęszczarki z wypożyczalni zrobiłem właściwy użytek. Ogrodzenie to już pikuś mam z siatki ,ktora jest bardzo tania i razem z sąsiadem na spółę żeśmy postawili.W domu korzystam z następujących źródeł pozyskiwania energii np.

    1.solary
    2.PG
    3.piec na paliwo stałe
    4.PC
    5 KZPŁW
    6.inne dostępne na rynku

    Działkę i przyłącza masz za friko.t/z ofiarowano ci rodzinnie część działki na której były już media.Wszystko zgodne ze sztuką budowlaną i odpowiednimi wpisami do DB oddałem pod nadzór budowlany i tym samy budynek mi przyjęto i oddano do użytku.Mieszkam sobie bez długów jest mi dobrze zarobiony jestem.Wydałem na to wszystko 200000 zyla i nic już więcej nie dołożę bo mi nie trza..amen
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 11-01-2011 o 13:16 Powód: działka

Strona 10 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony