dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 625
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 12494
  1. #1

    Domyślnie dom za 200 tysiecy zl?

    Witam! Czy waszym zdaniem mozna wybudowac dom nie przekraczajac 200 tysiecy zl? Oczywiscie plus ziemia. Czy tanszy jest dom z uzytkowym poddaszem, czy parterowy? Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    pewnie że mozna. zalezy tylko co. pałacu raczej się nie da ale domek napewno

  3. #3

    Domyślnie

    Mam na mysli stan pod klucz za 200 tys. Oczywiscie nie chodzi mi o zadne luksusy.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Zależy jaki duży i gdzie , jeœli do 130 m2 i z dala od drogich ziem to spokojnie.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #5

    Domyślnie

    Milion wątków z takim pytaniem już było na forum na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie zamiast zadawać je po raz kolejny. Bez urazy.
    Potrzebujesz połozyć płytki, zrobić łazienkę itp. pisz na PW.

  6. #6

    Domyślnie

    Wg mnie nie. Pod klucz w jako takim standardzie - NIE. ALe to wszystko zależy od regionu i wkładu pracy własnej. Jeżeli WSZYSTKOW będziesz wykonywać sam (z rodziną i znajomymi), przy tanich materiałach - to masz szansę. Inaczej zapomnij. Ja planowałam swój dom (GLX19 ze studia Atrium) postawić za 250kPLN, a już wydałam 300kPLN i do skończenia z płotem i działka brakuje jakiś 100kPLN. Budowa na Górnym Śląsku.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał on33
    Mam na mysli stan pod klucz za 200 tys. Oczywiscie nie chodzi mi o zadne luksusy.

    musisz liczyc pod klucz conajmniej 2000 ( bez białego montażu) chyba, że sam ten dom, własnymi ręcami postawisz.
    I do tego ziemia...

    Masz szansę na 100 metrów ale działki w tym nie ma. A co z przyłączami ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #8

    Domyślnie

    aldonka wez buzie na klodke bo to co piszesz jest zenujace

    zastanawiam sie czy 100 tys ktore ci brakuje tez wyciagniesz z kieszeni

    nefer przeciez napisal ze bez ZIEMI !!!!!!!!!!!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał holusio
    aldonka wez buzie na klodke bo to co piszesz jest zenujace

    zastanawiam sie czy 100 tys ktore ci brakuje tez wyciagniesz z kieszeni

    nefer przeciez napisal ze bez ZIEMI !!!!!!!!!!!


    No to z dużym wiatrem masz 100 metrów domu, bez białego montażu, podłóg i takich tam innych ekstrawagancji
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Tak sie zastanawiam - te domy za te 300-450 tys (100m2) to do mieszkania czy pokazywania...i gdzie?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Zakładając, że działka z mediami nie jest liczona do tej kwoty to na pewno. Jeśli do tego znajdziesz wykonawców którzy będą mieli materiały z 7% VAT'em toi szanse rosną. Jeśli na wykończeniu dodasz duży wkład własny to robi się optymistycznie.
    Jesli chcesz większy dom to pomyśl o takim w którym możesz teraz uzyskać samowystarczalny parter a potem jak znajdziesz gotówkę dorobić poddasze.
    W przypadku naszego domu który do małych nie nleży, a do tego dużo zrobiliśmy na poddaszu które ciągle nie jest wykończone i zamieszkałe, jeśli odliczymy od wydatków działkę z mediami to wyjdzie niewiele więcej ponad to co zakładasz. A jesteśmy jeszcze przed zwrotem VAT'u czyli koszty się zmniejszą... niestety mamy już plany co zrobić z tymi pieniędzmi

  12. #12

    Domyślnie

    holusio - JA TEZ NAPISŁAM BEZ DZIAŁKI - TO CO MIAŁAM NA MYSLI TO ZAGODPODAROWANIE DZIAŁKI (ALEJKI, PODJAZD, ŚCIEŻKI DO DOMU, SCHODY WEJŚCIOWE) ORAZ OGRODZENIE (ROLKA SIATKI 1,5M WYSOKOŚCI, 20 MB DŁUGOŚCI KOSZTUJE OD 150pln W ZWYŻ, POLICZ NP KLINKIER Z PRZODU, BRAME WJAZDOWĄ, ITP.). POLICZ SOBIE RÓWNIEŻ BIAŁY MONTAŻ, KAFELKI, PODŁOGI, FARBY, DRZWI, ITP.)
    JA TEŻ MIAŁAM TAKIE OPTYMISTYCZNE ZAŁOŻENIA, ALE RZECZYWISTOŚĆ WYSZŁA TROCHĘ INNA.
    TE 100kPLN TO NP: W DOMU MAM 12 BRAKUJĄCYCH DRZWI (4 W PIWNICY), WSTĘPNE WYCENY MIESZCZĄ SIĘ W PRZEDZIALE 12-15kPLN (POLSKONE) DLA DEWRO LUB SAPELI CENA SKACZE O JAKIEŚ 5-7kPLN W GÓRĘ.

  13. #13

    Domyślnie Re: dom za 200 tysiecy zl?

    Cytat Napisał on33
    Witam! Czy waszym zdaniem mozna wybudowac dom nie przekraczajac 200 tysiecy zl? Oczywiscie plus ziemia. Czy tanszy jest dom z uzytkowym poddaszem, czy parterowy? Pozdrawiam.
    co znaczy plus ziemia?
    ze w 200 tys to koszty ziemi i domu?
    to nie zmiescisz sie

  14. #14

    Domyślnie

    Pod Warszawą, metodą mocno gospodarczą, z ogrodzeniem, mediami (dość długie odcinki kanalizy i wody)- 130-140 użytkowej, nie zmieszczę się w takiej kwocie, żeby wykończyć całość, ale na zamieszkanie na gołych podłogach może wystarczyć.......z dużym bólem.
    Tyle, że np ogrodzenie w ciągu 2 lat u gościa gdzie kupowałem, zdrożało 2-krotnie. Jeśli inne towary i usługi też tak podskoczyły, to wielkich szans bym ci nie dawał.
    Pozdrawiam
    KrzysiekSw

  15. #15

    Domyślnie

    Jezeli zakładasz, że na dom chcesz wydać 200tys. to lepiej budować dom z poddaszem użytkowym niż parterowy o podobnej powierzchni. Ponieważ zawsze można wykończyć tylko dół jeżeli zabraknie pieniędzy na całość i górę wykańczać stopniowo. Przy domu parterowym takie stopniowe wykańczanie... mogłoby Was szybciej wykończyć

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quasim
    Jezeli zakładasz, że na dom chcesz wydać 200tys. to lepiej budować dom z poddaszem użytkowym niż parterowy o podobnej powierzchni. Ponieważ zawsze można wykończyć tylko dół jeżeli zabraknie pieniędzy na całość i górę wykańczać stopniowo. Przy domu parterowym takie stopniowe wykańczanie... mogłoby Was szybciej wykończyć
    Zrobiłem ten błąd...
    Najpierw zrobic należało górę a potem dół.
    Zrobisz dół i potem cały czas robiąc górę na dole będzie totalny syf.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  17. #17

    Domyślnie

    mpoplaw - Masz rację. Tylko dodaj od razu ile kosztuje piwnica!!!!!!!!!! Ten post mówi o domu za 200kPLN (co wg mnie jest bez piwnicy juz nie mozliwe do wykonania - chyba że w bardzo niskim standardzie). Dom parterowy to również większe koszty dachu, i strat ciepła. NAtomiast na pewno gdybym ja jeszcze raz budowała dom, to wg Twoich zaleceń - to jest najwygodniejsze rozwiązanie - dom parterowy z piwnicą (zawsze można tam wysłać chłopów podczas imrezy )

  18. #18

    Domyślnie

    on33 prześlij mi swój adres na priv to Ci podrzucę dokładny spis moich dotychczasowych wydatków. Stawiam 170sqm + 45sqm garaż w okolicach W-wy, czyli teoretycznie najdroższym rejonie Polski. Planuję 180-200kPLN za całość z ociepleniem, tynkami i dachówką. Bardzo dużo pracy własnej i budowa powolna bardzo przemyślana.
    ppp.j

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał Quasim
    Jezeli zakładasz, że na dom chcesz wydać 200tys. to lepiej budować dom z poddaszem użytkowym niż parterowy o podobnej powierzchni. Ponieważ zawsze można wykończyć tylko dół jeżeli zabraknie pieniędzy na całość i górę wykańczać stopniowo. Przy domu parterowym takie stopniowe wykańczanie... mogłoby Was szybciej wykończyć
    Zrobiłem ten błąd...
    Najpierw zrobic należało górę a potem dół.
    Zrobisz dół i potem cały czas robiąc górę na dole będzie totalny syf.
    Pisząc wykańczanie mam na myśli biały montaż, panele podłogowe, meble, lampy, itp. itd...... Przy tym raczej niewiele się brudzi, a jest to kosztowny wydatek.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Piwnica to ok 30% kosztów domu ale za to ma się dom o 100% większy, zysk bardzo okazały, piwnice nie mają skosów, nie maja drogich lukarn, nie ma tam schodów do codziennej wspinaczki.
    Jak to nie ma schodów? Czyli jest winda czy co? Jak chcesz schodzić do tej piwnicy?

    Co do samej powierzchni - fakt, że możemy uzyskać 100% powierzchni domu, ale czy jest ona tak samo funkcjonalna? Czy w piwnicy zrobimy sypialnię albo pokój dla dziecka?

Strona 1 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony