dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 625
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 12494
  1. #2001
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    bowess czyli najlepiej żeby szukać projektu z prostymi ścianami ?? będzie taniej . Właśnie zastanawiałem nad skasowaniem wykuszy na tej ścianie w łazience i salonie żeby były proste i zmniejszenia kotłowni na rzecz łazienki .

  2. #2002
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Będzie pewnie troszkę taniej (jedno większe okno zamiast trzech wykuszowych, mniej materiałów), ale przede wszystkim dużo łatwiej, gdyby przyszło wykonać stan zero we własnym zakresie. Wszelkie naroża, wcięcia, wypustki zabierają najwięcej czasu w wykonaniu i psują najwięcej krwi, gdy okazuje się, że coś się nie zgadza.

    Zauważyłam, że Amadej wymaga działki szerokiej na 23,1m. Zmieści się na upatrzonej, czy to był tylko taki przykład ogólnej koncepcji domu? Masz jakieś projekty alternatywne? Czy na działce do 8 arów na pewno chcesz wykluczyć poddasze użytkowe?
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  3. #2003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    I tu dobre pytanie ten projekt mi się podoba odnośnie rozmieszczenia pomieszczeń , a według mnie poddasze mieszkalne jest kosztowniejsze niż budowa pokoi na parterze, pierwsze moje plany był budowy domu z poddaszem mieszkalnym salon kuchnia na dole a sypialnie na górze ,działka będzie około 20m szerokości .

  4. #2004
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Chyba jeszcze nikomu na forum nie udało się udowodnić tezy, że parteowe/z poddaszem (niepotrzebne skreślić) są tańsze w budowie.
    Zależy to od wielu rozwiązań techniczno-konstrukcyjnych i w obu przypadkach można uzyskać zbliżoną cenę za m2 powierzchni netto. Raczej decydujące są więc gusta inwestorów i wymiary działki. No i jeszcze przy mniej zasobnym portfelu dobrze wziąć pod uwagę, że tak powiem strukturę populacji. Młoda rodzina, planująca dzieci za parę lat może rozważać np. dom z poddaszem do wykończenia nieco później, a na teraz mieć parter z salonem i jedną lub dwiema sypialniami. Rodzina o ustalonej liczebności raczej nie buduje z zapasem, a na teraz potrzebuje stosownej liczby sypialni.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #2005
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Z tą rodziną masz racje ale jak już budować dom na kredyt to moim zdaniem pobudować go tak żeby później go nie poprawiać i nic nie wykańczać tylko żyć sobie i spłacać oczywiście kredyt przez 30 lat ale zawsze wiadomo że jest się na swoim, mam teraz nowe wytyczne i szukam od nowa projektu .A jak rozwiązać sprawę garażu jak mam działkę szr 20m dłu.40 m czy szukać projektu domu z garażami chodzi mi o garaż na dwa auta czy może dom osobo i garaże w granicy i może z kotłownią czy w domu zrobić ??
    Ostatnio edytowane przez byry007 ; 01-06-2011 o 23:13

  6. #2006
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Z rodziną to najlepiej z daleka

  7. #2007
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    bitter - trudno się nie zgodzić, nawet jak są znakomite relacje.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  8. #2008

    Domyślnie

    natomiast trudno się zgodzić na garaż na dwa samochody, gdy walczymy o 200 tysięcy za całość - z info na forum taki garaż to 30-50tys!

  9. #2009
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    za 200 tys. - wyjdzie garaż na dwa samochody z dobudowanym małym domkiem dla ludzi. stary temat - budowanie garazu jak ledwo ma sie pieniądze na dom...a przy tej kwocie trzeba z czegoś zrezygnować.

  10. #2010
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Nie sądziłem że aż tyle a jak by to wyglądało jak bym miał projekt na dom no i jak by mi się udało pobudować a później znów projekt na garaże ? czy może z płyt betonowych postawić i zadaszyć ale też musze mieć zezwolenie i pozwolenie na budowe czy są jakieś furtki prawne ??

  11. #2011
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    mozna chyba wybrac projekt z jedna wolna ścianą, do której ewentualnie w przyszłości mozna cos dostawić, albo projekt z garażem z boku z odrębnym dachem, którego narazie mozna nie budować.... my planowalismy dostawienie garazu przy scianie szczytowej domu w razie przypływu gotówki. Przypływ gotówki był i kupilismy nowszy samochód i połozyliśmy kostkę na podjeździe, garaz zszedł na baaardzo daleki plan, samochód sobie swietnie radzi pod gołym niebem. Pewnie lepiej postawic od razu i później spłacać, ale na pewno nie uda sie to za 200 tys. Chyba że dom 50m2 i garaż 50 m2. To juz lepszy dom 100m2 i samochód pod oknem.

  12. #2012
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witaj Byry! Poproś architekta o umieszczenie rzutu jakiegoś garażu na planie jaki będzie składany o PNB, dostaniesz wszystko razem z pozwoleniem na budowę O ile wymiary twojej działki sa odpowiednie architekt umieści tak garaż żeby bylo zgodnie z przepisami. Ty będziesz budował dom, póżniej wykańczał, urządzał a garaż sobie poczeka z pozwoleniem na budowę na lepsze czsy. Jeśli planujesz oczyszczalnię czy szambo to na takim planie też należy umieścić to razem z domkiem, żeby póżniej nie latac i zgłaszać wszystkiego z osobna. Przynajmniej ja tak myślę.

  13. #2013
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Ale jak będę sie starał o kredyt i w projekcie będzie garaż to mi się wydaję że go będę musiał postawić żeby zakończyć budowę .

  14. #2014
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Byry007 - w mojej ocenie tak jest, jak piszesz. Natomiast architekt może ci poradzić ja usytuować dom, żeby można było w przyszłości wystąpić raz jeszcze o pozwolenie i wybudować garaż. Coś za coś.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  15. #2015
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Udzielę ci rady od serca bo jestem od ciebie duuużo starsza. To co chcesz zrobić dla swojej rodziny to piękna rzecz. Nie martw się zatem o dom dla samochodu. Wiata mu też wystarczy, zaznacz miejsce parkingowe i tyle. Nie poświęcaj 30 lat zmartwień na samochód. Buduj ten dom i już. Tak jak ci ktoś tu już napisał za ten garaż to urządzisz ten dom, jak skromnie to jeszcze ci zostanie. Mam wielu znajomych, którzy mają graciarnię w garażach, a samochody stoja na wjeżdzie bo im się tez i nie chce do garażu wjeżdżać. To co nasze samochody dostaną w kość na polskich drogach to już postanie przez kilka godzin pod chmurką mu bardziej nie zaszkodzi.
    Podejmij męską decyzję dom,drzewo i syn/może być córka/ nikt nie wspomniał o domu dla samochodu. Bardziej martwilabym się o psa. Tudzież papugę.
    Pozdrawiam

  16. #2016
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Też racja najpierw dom później garaż .

  17. #2017

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    mam upatrzoną działkę tak do 8ar szerokość 20 m na 60m
    20x60 to raczej 12 arów . Sam mam taką.
    Co do kwoty. Hmmm, generalnie mam przeznaczoną większą. Budujemy domek WB 3303 z pracowni Agrobisp. Generalnie bez żadnych zmian. Obecnie zalany strop. Zakupiony materiał na resztę ścian. I wpłacona zaliczka za 50% więżby.
    Mamy ekipę, która robi stan surowy, razem z pokryciem dachu, obróbkami, rynnami, oknami dachowymi (robocizna 37 tys. zł). Do tej chwili zapłacilismy im 23500 zł.
    Ogólnie do tej pory wydaliśmy niecałe 70 tys. zł. Czyli na materiały poszło ponad 45 tys. zł. Budujemy z Solbetu 36cm i 24cm (garaż). Myślę, że to całkiem niezły wynik (dużo lepszy niż mielismy załozone w kosztorysie), co pozwala nam myśleć, że ogólny koszt budowy będzie niższy niz zaplanowane 300 tys. zł.
    Materiały kupujemy w jednej hurtowni, ostro walcze o rabaty. Beton, materiał na strop, kominy - wszytko kupujemy u znajomego w betoniarni, co wiąże sie z dobrymi (niskimi) cenami.
    Na dach wybraliśmy dachówkę Sirius z Rupp Ceramika, antracyt angoba. Oferta na pełne pokrycie wraz z rynnami Lindab (tytanowo-cynkowe) to troche ponad 12 tys. brutto.

    Media mamy na granicy działki - odległość od domu około 10m.

    Myślę, ze jak ktoś ma pojecie o pracach budowlanych i sporo czasu, to z palcem w d... wybuduje dom za 200 tys.
    piotr

  18. #2018
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buniek100

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    50-434
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze 200 tys to za malo na stan surowy

  19. #2019
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buniek100

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    50-434
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zejdzcie na ziemie, dom za 200 tys, chyna 200 tys dollarow

  20. #2020

    Domyślnie

    Przeczytaj temat a dowiesz się, że są ludzie, którzy już takie domy wybudowali.
    Nie wiem skąd to parcie na budowę garażu tym bardziej przy takich funduszach. Ciekaw jestem co to za gabloty będą stały w tych garażach. Nie lepiej ubić wiatę ew kupić blaszaka jak się nie chce odśnieżać samochodu w zimę?

Strona 101 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony