dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 116 z 625
Pokaż wyniki od 2.301 do 2.320 z 12494
  1. #2301
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    no to kanał. Bo do mnie byłoby przez całą Polskę ściągać więźbę.
    Masz tu Kolego do wyboru Bitter miał z Partnera, ja mam wiązary z Trak-budu (zach-pomorskie).
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  2. #2302
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlo111 Zobacz post
    Nie mam zamiaru nikogo zniechęcać ale trzeba być świadomym że bardzo trudno za 200 tys wybudować i powiedzmy sobie szczeże jest to prawie nierealne z wykończeniem.
    Niestety mylisz się- wiele jest tutaj osób które mieszkają w takich domach i do tego wykończonych.

    Sadek125
    - jak pisali poprzednicy, kupuj działkę, choć może najpierw sprawdź dostęp do prądu , wody bo to najważniejsze w życiu, a jeśli po zakupie okaże się, że musisz zrobić 500m kabla, to porażka. Moja działka leżała prawie 10 lat, ale miałem już podstawę dla banku. Na papierologię trzeba ok.5-8tys. Dziś inaczej bym zaczynał- najpierw sam zrobił fundamenty, a potem dopiero do banku po kredyt. Rzeczoznawca pierwszy raz dziwnie patrzył na działkę porośniętą metrowym zielskiem ogrodzoną tylko z 3 stron siatką I jeśli nie chcesz od razu mieć "stresa" to niech za Ciebie szukają kredytu doradcy finansowi- Expander lub Open Finanse- za darmo, a Ty nie musisz latać po bankach.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  3. #2303
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mlyneck

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Też uważam, że taki dom 150m2 za 300 tys. to dość przystępna cena. Nie wiem jak inne rejony ale pod Warszawą to ze świeczką szukać takich ofert trzeba. Działka też nie droga - 30 tys. to nawet goła (bez mediów) jest dobra cena. Wybudować za 200 tyś. pewnie dałbyś radę ale nie dasz rady wykończyć. Jak sama nazwa wskazuję wykańczanie jest wykańczające

  4. #2304
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    wmnich, widzę że ty tak jak i ja - postawiłeś na prosty nieduży dom, za to porządnie wykończony i bez męczenia się ze żmudną samodzielną budową.
    ja juz nie chciałam tego pisać, bo nikt i tak nie wierzy w dom za 200 tys., ale ja naprawdę nie wiem, jaki jest problem w wybudowaniu takiego domu. nie wiem co musiałabym jeszcze zrobić, żeby wybudować drożej. a palcem przy budowie nie tknelismy.
    myślę, że najwiekszym problemem przy budowie takiego domu są marzenia i chęć ich zrealizowania. ja po prostu wybudowałam mieszkanie na działce, a ludzie chcą budować domy marzeń..... mnie nie stać na realizacje marzeń, więc wybudowałam po prostu dom.
    wmnich, twój projekt jest super odważny, a za 200 tys. to będzie dom wykończony na wysokim poziomie. zrobisz pewnie ogród, zieleń przy takim projekcie jest bardzo ważna, wręcz decydująca o wygladzie zewnętrznym domu. widze tam wysokie trawy i o w ogóle ogród w nowoczesnym stylu....

  5. #2305
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Ja tylko robię remont prawie 500 m2 ruinki. Parter około 250m2 (50% ścian przemurowanych) stan na dzień dzisiejszy to prawie połowa parteru zamieszkana reszta stan surowy otwarty (bonus-kilka lat darmowego opału)
    Kupiłem ruinkę z działką 5000m2 za 25 tyś. zł. doprowadzenie do obecnego stanu około 35 tyś. zł.
    Zamieszkaliśmy prawie natychmiast po zakupie... lampy naftowe... wodę woziłem prawie 40km...

    ps. domek około 80m2 mogę zrobić za połowę tytułowej ceny
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  6. #2306

    Domyślnie

    firewall nawet o tym nie myśl

  7. #2307
    Eskaa
    Guest
    Eskaa

    Domyślnie

    wmnich, zielony ogród bardzo się cieszę, że tu jesteście, dzięki wam ciągle wierzę ,że wybuduję tanio dom.
    U nas sytuacja wyglądała następująco- kilka lat temu kupiliśmy dom 110 m do kapitalnego remontu.
    Wymieniliśmy wszystkie okna, wszystkie instalacje zrobiliśmy od podstaw ( każda rurka i kabelek jest nowy) , tynk został zbity , na to położone wszędzie płyty.
    Zrobiliśmy ogrzewanie (nie było w ogóle), na poddaszu zrobiliśmy 2 pokoje i łazienkę ( nie było tam nic-ani jednej ścianki działowej). Robiliśmy nowe wylewki i poprawialiśmy schody ,dobudowaliśmy taras 20 m. Dom został ocieplony i otynkowany. Na cały opisany remont wydaliśmy 100 tyś -razem ze wszystkimi meblami do salonu , sypialni, pokoju dziecka, kuchni, przedpokoju. Wszystko oprócz położenia tynku zrobiliśmy sami ( ocieplaliśmy też sami). Na zewnątrz równiez wszystko jest zrobione.
    Dlatego wierzę ,że się da

  8. #2308
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Gdzie takie cuda kupuje się za 25 000zł i w jaki sposób?
    ogłoszenie z gazety anonse
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  9. #2309

    Domyślnie

    wmnich a gdzie takie tanie działki??? za 55tys. to bym od razu brała
    Wszystko zależy od rejonu, bo niestety w moich okolicach Okazja to minimum 130zł za metr

  10. #2310

    Domyślnie

    Wmnich to chyba na pokaz robisz, bo czyta się to jak przechwałki... ale Twoja sprawa.
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  11. #2311
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    wmnich, ja mysle podobnie- jak sobie pomyślę, ze np. miałabym postawić piwnicę za 50 tys. po to, aby trzymać w niej rowery i inne graty powiedzmy warte 5 tys., to wolę co sezon te graty wyrzucić i przez 10 lat kupowac co roku nowe.....uważam, że wartość pomieszczeń nie będących koniecznymi do zycia nie powinna przekraczać wartości rzeczy, które w tych pomieszczeniach chcę przechowywać. Oczywiście to dotyczy tylko i wyłącznie osób niezamożnych.

  12. #2312
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gremlinka Zobacz post
    Wmnich to chyba na pokaz robisz, bo czyta się to jak przechwałki... ale Twoja sprawa.
    ja myslę, że wmnich chciała w ten sposób pokazać, że czasami (własnie jak nie mamy wiele pieniędzy) nie jest najważniejszy sam dom, a jego zawartość, bo to ona daje nam poczucie komfortu, a nie kształt dachu czy inne wykusze. prosze zobaczyć jej projekt.... nie jest często spotykany, oj nie. dom na pewno nie na pokaz, wprost przeciwnie.

  13. #2313

    Domyślnie

    W okolicy Środy Wielkopolskiej można kupić działki po ok. 40 zł za m2.

  14. #2314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gremlinka Zobacz post
    Wmnich to chyba na pokaz robisz, bo czyta się to jak przechwałki... ale Twoja sprawa.
    nakręciła się trochę kobitka, też tak miałem ( a może dalej mam)
    ja trzymam za nią kciuki.
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #2315
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmnich Zobacz post
    Chcemy sie zmiescic w 150 tys a i powierzchnia domu: 95 metrow (liczyli wylewkarze i ja sprawdzilam)
    Duuuuuuuuuuużo optymizmu Super! Mam nadzieję, że Wam się uda!
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  16. #2316
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    tak było jak wmnich pisze......majster ławę zalewał a ja podpisywałam umowę na kominek i drzwi wewnętrzne, okna juz dawno były zamówione..... terminy realizacji umów precyzyjne, z dokładnością do 2-3 dni.....wszystko pieknie zagrało. Pamietam, jak kolejne umówione ekipy byly w szoku, że np. my ławy zalewamy, a oni mają przyjść za 4 tygodnie sufity podwieszać....nie zdążyłam się tą budową nacieszyć.

  17. #2317

    Domyślnie

    wmnich napisałam tak, nie o Twoim domku tzn o jego wygądzie. Po prostu nie wyobrażam sobie kupować kanapy za 5 tyś jak za 2 lata nie będę mogła na nią patrzeć, bo mi się znudzi- wolę kupić tańszą i wymienić Nikogo nie neguję za wydatki, bo każdy ma jakieś przemyślenia i własne potrzeby i wizje
    U nas w rejonie ciężko kupić działkę, małą, tanią i jeszcze taką, żeby można było postawić dom parterowy. Niestety takie tereny. A na poziomie morza nie chcieliśmy mieszkać...
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  18. #2318
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    http://www.projektdlaciebie.pl/domy/109/Bajkowy/rzuty

    taki projekt, tylko bez daszku nad drzwiamy wejsciowymi, bez okien w dachu - prosty dach - blachodachówka na rąbek, albo gont, sciany solbet 25 plus 15 cm styropian , albo 42 solbet - tylko nie wiem co taniej wyjdzie - ogrzewanie - grzejniki - piec na eko groszek z podajnikiem - troche porobie sam, mozliwe ze ocieplenie, troche taniej wyjdzie mi zrobienie dachu ( na robociznie) bo kuzyn robi dachy i pewnie mi troche mniej policzy

    marzyc ze zmeiszcze sie w 200 tys... ???

    pozdrawiam !@

  19. #2319
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel2210

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    kepno
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    witam was może ktoś pomorze mi odnośnie tego stropu o który pytałem kilka postów wcześniej?

    Jesli chodzi o dom za 200tys to wydaje mi się ze są dwie możliwości; pierwsza to jak wyżej pisał zielony ogród i wmnich żeby budować jak najmniejszy i najprostszy domek wtedy można w pełni korzystać z usług fachowców. A druga to wszystko robić samemu i kombinować jak tylko się da (polska to piękny kraj w którym idzie kombinować) wtedy można trochę poszaleć z metrażem i wyglądem zewnętrznym(wykusze itp)....
    Ja wybrałem ta druga opcje mam dom ponad 200m2 pow. uzyt.i garaż doklejony do domu... nie wiem czy wybuduje za 200kola ale nie spieszy mi się z budowa, planuje wprowadzić się pod koniec 2013roku i myślę ze jakoś to będzie, na pewno nie chce za nic przepłacić jak narazie mam zrobiony cały fundament( zaizolowany, ocieplony, kanaliza, wylany chudziak) fundament kosztował mnie 18500zl dużo pracy własnej i materiałów poszło :beton na lawy 27m3,bloczki betonowe1250sztuk podsypka i żwir 27 kamazów, ekipa murarska 1900zl itd gdybym miał jeszcze raz to robić to mieszał bym beton w betoniarce i morował bym sam troszkę bym zaoszczędził nadrobię to w kolejnych etapach budowy. od poniedziałku zaczynam morować pierwsza kondygnacje
    POZDRAWIAM

  20. #2320
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel2210

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    kepno
    Posty
    191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    pawel, powodzenia!
    dziekuje bardzo

Strona 116 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony