dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 625
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 12494
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    ale przerazajaca jest ilosc nowo wybudowanych domow poza miastem do sprzedania
    to mini deweloperka, domy postawione na zarobek, jesc im nie daja i czekaja na chetnego

  2. #242
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    żeby to chociaż faktycznie dzieła sztuki były.... architekci wiedzą, że jestesmy narodem "postaw sie a zastaw się" i specjalnie takie cudaki skomplikowane projektują, bo wiedzą, że to się sprzeda. Spójrzmy na domy w Niemczech, w Anglii, w Szkocji - sa nieduże i proste, z materiałów jednolitych w całej okolicy, nowe nie róznią sie od starych, a stać ich na wiele więcej niz nas. A krajobraz jak na tym zyskuje.

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola z Melisy Zobacz post
    Do tej oferty dodaj stówkę na w miarę przyzwoita działkę i masz 80 metrowy domek za 370 tys. To raczej szału nie ma, bo dwa razy taki zbudowaliśmy sami za tę kasę. Gdyby autor wątku miał uzbrojona działką i próbowała w dwustu tys zmieścić się z budowa malutkiego, skromnego domku, to wierzę, że może to się udać.
    zgadzam sie
    zapominamy w tej dyskusji,ze autor watku nie ma dzialki i nie wiadomo ile z tej kwoty misielby na nia przeznaczyc....
    co do cen to roznie jest,kolega ostatnio kupil na wsi dzialke za 20 tys zl,robi studnie,szambo-no,ale on sie tam urodzil i wychowal,wiec tak jakby wszystkie problemy o ktorych ja pisze, kompletnie go nie dotycza.....

  4. #244

    Domyślnie

    Z przyjemnością przeczytalam ostatnie posty,w 100% zgadzam się z ich autorami,pozdr.....

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    to mini deweloperka, domy postawione na zarobek, jesc im nie daja i czekaja na chetnego
    te ktore sa na zarobek,to sa na zarobek
    jest wiele domow na rynku wtornym
    ostatnie 2 lata ogladalam takie domy,poniewaz bilam sie z myslami budowac czy kupowac nowe....
    wiec powody podawane przez wlascicieli-pomieszkali,ale nie stac ich do konca na wykonczenie,za daleko od miasta,rozwodza sie,wybudowali za duzy itd...wiele,wiele nieprzemyslanych inwestycji i marzen,ktore jak juz sie spelnily,zaczely byc kula u nogi....

  6. #246
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jagawe

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    38
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Dodam i swoje trzy grosze. Koszt budowy domu wg projektu archonu Dom w winorośli wyniósł mnie jak do tej pory 280 tys. Do zakończenia brakuje płotu wokół domu, elewacji i balustrad balkonowych, oraz wykończenia jednej łazienki plus zieleń wokół domu. W tej cenie jest AGD meble kuchenne, płytki podłogi itp. Budoiwa trwała 6 miesięcy. Oprócz elektryki wszystkie prace zlecone.
    Co do mieszkania na wsi, koszty utrzymania domu porównywalne jak w mieście. Ogrzewanie plus CW, wywóz śmieci, ZW miesięcznie to około 450-600 zł jak do tej pory.
    Różnica jest tylko w dojeżdzie do pracy, bo trochę więcej paliwa tu koszt wzrósł o 200 zł na dwóch samochodach, ale połowa tej kwoty to wyższa cena paliwa niż była ona 2-3 lata temu. Do pracy mam 22km poprzednio 12 km mieszkając w mieście. Natomiast śr. spalanie obecnie 7l poprzednio 9,5l.
    Najbardziej zadowolona z przeprowadzki jest córka. Dużo koleżanek, gimbus i dużo miejsca dla swoich zabawek. Najmniej chyba ja.
    Jednak moje niezadowolenie rekompensuje brak odgłosów imprez nocnych, pralki bo sąsiadce się przypomniało że o 1 w nocy trzeba pranie zrobić, stukających "szpilek" rano, a przedewszystkim to że przyjeżdżam po pracy i mam gdzie zaparkować.

  7. #247

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    wiec powody podawane przez wlascicieli-pomieszkali,ale nie stac ich do konca na wykonczenie,za daleko od miasta,rozwodza sie,wybudowali za duzy itd...wiele,wiele nieprzemyslanych inwestycji i marzen,ktore jak juz sie spelnily,zaczely byc kula u nogi....
    jak na allegro, zwykle likwidacja sklepu, egzemplarz powystawowy itd. Tam nikt nie napisze, ze podróba a tu nikt nie powie, że za ten dom, co chce ci sprzedać, to sobie i córce ma zamiar wybudować
    A'propos twojego wcześniejszego postu, choć nie na temat (sorry): o tym spontanicznym odwiedzaniu kogoś - nie wszyscy mają ten zwyczaj. U nas nawet sąsiad, który widzi przez okno, że siedzę przy stole, dzwoni, czy "jesteśmy w domu" I odwrotnie

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    albo ten:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...do=&p=20&nr=29

    śliczny dom proszący sie o piękny ogród, nieuciążliwy na stare lata

  10. #250

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi.
    Mam teraz pytanie dot. zakupu działki i jej ewentualnej sprzedaży po jakim czasie moge ją sprzedac w razie nieprzewidzianych okoliczności(w moim przpadku może to byc kupno mieszkania na rynku wtórnym).

  11. #251
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał jagawe Zobacz post
    Dodam i swoje trzy grosze. Koszt budowy domu wg projektu archonu Dom w winorośli wyniósł mnie jak do tej pory 280 tys. Do zakończenia brakuje płotu wokół domu, elewacji i balustrad balkonowych, oraz wykończenia jednej łazienki plus zieleń wokół domu. W tej cenie jest AGD meble kuchenne, płytki podłogi itp. Budoiwa trwała 6 miesięcy. Oprócz elektryki wszystkie prace zlecone.
    Co do mieszkania na wsi, koszty utrzymania domu porównywalne jak w mieście. Ogrzewanie plus CW, wywóz śmieci, ZW miesięcznie to około 450-600 zł jak do tej pory.
    Różnica jest tylko w dojeżdzie do pracy, bo trochę więcej paliwa tu koszt wzrósł o 200 zł na dwóch samochodach, ale połowa tej kwoty to wyższa cena paliwa niż była ona 2-3 lata temu. Do pracy mam 22km poprzednio 12 km mieszkając w mieście. Natomiast śr. spalanie obecnie 7l poprzednio 9,5l.
    Najbardziej zadowolona z przeprowadzki jest córka. Dużo koleżanek, gimbus i dużo miejsca dla swoich zabawek. Najmniej chyba ja.
    Jednak moje niezadowolenie rekompensuje brak odgłosów imprez nocnych, pralki bo sąsiadce się przypomniało że o 1 w nocy trzeba pranie zrobić, stukających "szpilek" rano, a przedewszystkim to że przyjeżdżam po pracy i mam gdzie zaparkować.
    Jak widać nawet dom tego samego projektu można wybudować za zupełnie różne pieniądze Też buduję Dom w Winorośli. Mam dopiero SSZ z instalacją elektryczną, a wydałem już prawie 200k. Do pełni szczęścia potrzebuję drugie tyle.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  12. #252
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    bez podatku ziemię mozna sprzedać po 5 latach, chyba że coś się zmieniło ostatnio w przepisach

  13. #253

    Domyślnie

    A w przeciągu tych pieciu lat jaki podatek bedzie nałożony 9 czy 19 % ? jakoś nigdzie nie moge sie doszukac tych informacji.

  14. #254
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maxwell61

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-242
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał martek1981 Zobacz post
    Jak widać nawet dom tego samego projektu można wybudować za zupełnie różne pieniądze Też buduję Dom w Winorośli. Mam dopiero SSZ z instalacją elektryczną, a wydałem już prawie 200k. Do pełni szczęścia potrzebuję drugie tyle.
    Ja myśl.ę, że się da do 200tys wybudować. Byle robocizna zamknęła się w max. 60tys. za wszystko. Domek max 80m2-parter.

    Wg mnie SSO to max 80tys. pozwolenia i podłączenia to 20 tys. (w zależności jak daleko media).
    Tynki zew i wew ok 20 tys.
    instalacje ok 30tys.
    wylewki 8tys.
    okna +drzwi - ok 15tys.
    mamy 173 tys. czyli 27 zostało. - pozostało płytki za 10m2 i panele w tej samej cenie

    Ceny sa bardzo orientacyjne, bo co powiat to inna cena

    pozdrawiam

  15. #255
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

  16. #256
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    witam wszystkich

    Czytam tak i czytam i doszedłem do wniosku ,że autorowi trochę namieszano z tymi cenami.Bardzo obrazowo wszyscy przedstawili swoje koszta związane z budową zapominając jednak o bardzo ważnej rzeczy a mianowicie.Odpowiedzią nie zostanie postawione przeze mnie pytanie.

    Co rozumiemy przez wybudowanie domu za 200000 zł,czy wybudowanie domu to także dodatki bez których nie funkcjonujemy normalnie(łazimy po błocie a potrzeby załatwiamy w wychodku budowlanym):
    1.szambo lub OE
    2.ogrodzenie plus furtki i brama wjazdowa plus zjazd z drogi na posesję,zabezpieczenie estetyczne przed posesją itp.
    3.chodniki i podjazdy pod dom z kostki czy innych upodobanych materiałów
    4.oświetlenie terenu(bez tego można żyć) kable na przyszłość (przewidujący wzrost np zarobków czyli polepszenie sytuacji finansowej)do domofonów siłowników itp.
    5.upiększenie terenu czyli zielono mi(drzewka,trawniki,ukształtowanie terenu np.(kaskady,oczka wodne itp) bez tego można też żyć
    6.altany grille drewutnie

    Po krótce a właściwie w dużym skrócie przedstawiam państwu ten problem.Czy za wybudowaniem domu stoi tylko jego bryła i nic więcej bo jeśli Panie face tak to bardzo Pana przepraszam i życzę by się Panu cudownie mieszkało.Bardzo oszczędnie wybudował Pan dom.To nic ,że nie ma Pan nic więcej kiedyś znowu życzliwi przyjdą Panu z pomocą.

    Tak dla porównania z Panem face....jak wszyscy to i ja też.

    Do magda gl312 ze studia-atrium w samej bryle z uzbrojeniem wewnętrznym by móc zamieszkać i normalnie funkcjonować wyniósł 280000 zł.Licznik pracuje nadal

    serdecznie pozdrawiam życząc sukcesów autorowi wątku, a Pana Panie face jeszcze raz przepraszam ,za słowa . których użyłem niepotrzebnie.

  17. #257
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    W Polsce domek ok 100-130m2,dwudziestu inwestorów zbuduje za 350-400 tys zł....natomiast trafi sie jeden ,moze dwóch gdzie identyczny projekt postawi za 150tys...potem na forum teoretycy teoretyzują...ze jak to mozliwe,pewnie ze słomy budował ,albo materiały nakradł...bo to niemozliwe.
    A to nie jest kwestia cen materiałów i robocizny ,to kwestia tylko i wyłącznie podejscia do tematu.
    Nawet na tym forum jest kilkadziesiąt gotowych dzienników,ba przepisów na to ja spokojnie zbudowac prostu dom za tanie praisy...tyle ze mentalnosc i stereotypy zakorzenione w głowie cięzko wyplenic,ale cóz kazdy ma swoje pieniadze i robi z nimi co chce
    pozdrawiam
    Jasne jasne święta racja.Malutkiego domku 80 m2 a potem pretensja do całego świata ,że po co taki mały wybudowałem.Taki domek to się zgadza można śmiało wybudować za 200000 zł i cieszyć jego gabarytami.Kasa zrobi z nami wszystko.

  18. #258
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie do face.

    Powiedz mi proszę czego ty jeszcze nie masz w domu...co ci brakuje .Wiem ,że mieszkasz ale chciałbym wiedzieć np. co z twoim poddaszem itp.?Gdzie jeszcze ulokujesz kasę?

  19. #259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    witam!!! chciałam wtrącić swoje pięć groszy uważam, że postawienie małego domku jest realne za tą kwotę, ale trzeba się szczypać z kasą i samemu robić wiele rzeczy jako przykład podaje siebie co prawda nie jest to dom tylko budynek firmowy ale spokojnie możnabyłoby tam mieszkać, sama planuje się tam wynieść na stare lata,

    budynek ma 80 metrów użytkowych, przykryty jest dachem jednospadowym (blacha), na dole jest łazienka, mini kuchnia, mini kotłownia i pokój 25 m2, na poddaszu dwa pokoje po ok 16 m2, schody na góre drewniane z netu za 1500 zł, prosta kanalizacja, małe szambo a w środku wszystko zrobione po taniości (tanie meble, podłogi gres przemysłowy), tylko okna antywłamaniowe na dole bo to firma, tania ekipa murarska - 10 tys zł w tej cenie zrobili więźbę i blachę :O koszt budynku - 150 tys zł bez działki oczywiscie, acha dodam, że budowaliśmu to 40 km od Warszawy.
    Ostatnio edytowane przez blekitna ; 13-01-2011 o 08:45

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadek125 Zobacz post
    Dzieki wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi.
    Mam teraz pytanie dot. zakupu działki i jej ewentualnej sprzedaży po jakim czasie moge ją sprzedac w razie nieprzewidzianych okoliczności(w moim przpadku może to byc kupno mieszkania na rynku wtórnym).
    niby mozesz sprzedac placac podatek jezeli sprzedaz przed 5 latami od zakupu.Tylko wez tez pod uwage ,iz dzialka moze stac sie niebudowlana w tym czasie .W mojej gminie zaskarzono MPZP i nagle dziaki budowlane maja nieuregulowany status ,a co za tym idzie sa niesprzedawalne ( no chyba ze po 2-3 zl m.kw).Poza tym zyjemy w kraju w ktorym obowiazuje np: przepis ,ze jezeli dzialka przylegajaca do naszej ma nieprzeprowadzone sprawy spadkow e,to urzdenicy moga nie wydac zgody na budowe na naszej dzialce (nie czesto to stosuja ,ale zdarza sie).Birac pod uwage jakie masz dochody daj sobie siana ,wez pod uwage ,iz sredni miesieczne koszt kredytu bedzie Cie kosztowal ok 1500zl ,a znajac zycie nawet wiecej.Pzdr
    Regulamin forum

Strona 13 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony