dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 625
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 12494
  1. #261

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post

    Po krótce a właściwie w dużym skrócie przedstawiam państwu ten problem.Czy za wybudowaniem domu stoi tylko jego bryła i nic więcej bo jeśli Panie face tak to bardzo Pana przepraszam i życzę by się Panu cudownie mieszkało.Bardzo oszczędnie wybudował Pan dom.To nic ,że nie ma Pan nic więcej kiedyś znowu życzliwi przyjdą Panu z pomocą.
    kto czyta nie bladzi
    u mnie kazdy mial uczciwie ile sobie zarzyczyl
    wiekszosc po 15-20 zl za godzine, wiec w czym rzecz??
    Ostatnio edytowane przez face ; 13-01-2011 o 09:55

  2. #262
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar blekitna
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    585

    Domyślnie

    co do podatku, to jeśli sprzedaż działkę bądz dom bądz mieszkanie przed 5 laty to jest jeden warunek niezapłacenia podatku: deklarujesz w urzędzie, że pieniądze które uzyskałeś z działki w ciągu 2 lach wydasz na cele mieszkaniowe (czyli znowu na działkę,. dom lub mieszkanie) i tak też uczynisz, wtedy nie płacisz ani grosza podatku, ja tam też poczyniłam

    a co do zarobków i kredytów, to uważam, że dla ludzi pracowitych : dla chcącego nic trudnego, znam takich co grosze zarabiają, citają i jakoś tam dają radę, to zależy co kto chce w życiu osiągnąć, jeden woli mieszkać w M1 i wydawać 2 tys na balety, a drugi woli zyć oszczędniej a mieć piękny dom to kwestia wyboru.
    Ostatnio edytowane przez blekitna ; 13-01-2011 o 09:37

  3. #263

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie do face.

    Powiedz mi proszę czego ty jeszcze nie masz w domu...co ci brakuje .Wiem ,że mieszkasz ale chciałbym wiedzieć np. co z twoim poddaszem itp.?Gdzie jeszcze ulokujesz kasę?
    czytanie nie jest Twoja mocna strona

    brakuje mi np 2 sof skurzanych
    telewizora w jednej sypialni i kuchni
    kominka
    nowego materaca do lozka

    na zewnatrz przydal by sie nowy podjazd

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jasne jasne święta racja.Malutkiego domku 80 m2 a potem pretensja do całego świata ,że po co taki mały wybudowałem.Taki domek to się zgadza można śmiało wybudować za 200000 zł i cieszyć jego gabarytami.Kasa zrobi z nami wszystko.
    Nie mierz wszystkich jedna miara...moje zdanie jest takie:
    Dom jest do mieszkania,do wygodnego mieszkania...80-90 m2 + wonostojący garaz+ taras+ kawał trawnika,na którym stoi ..basen,grill,i co tam sobie zamarzysz...dla mnie to nie 80 m2 tylko 80m2+reszta powierzchni która jest czynnie wykorzystywana przynajmniej 7-8 miesiecy w roku...co ja mam robic w sypialni 12m2 w takim domu-przespac noc..a nie pokazywac znajomym.
    Jeszcze nigdy nie przeczytałem ani nie słyszałem by ktos narzekał ze wybudował (celowo)-za mały dom,za to tych co zbudowali duzy i drogi ohoh pełno i to osobiscie
    80m2 wybuduje przy ok 50% wkladzie pracy wlasnej spokojnie na wielkim luzie za 130-150 tys....ty tu mówisz o 200 tys? Tak-pod warunkiem ze kupie fajny 5 letni samochod do kompletu...bo inaczej nie dam rady wydac 200tys zl na taki domek.
    Zeby nie było gołosłownie,postaram sie rzetelnie przedstawic to własnym dziennikiem budowy
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 13-01-2011 o 09:56

  5. #265

    Domyślnie

    Co jakiś czas na forum jest temat
    CZY ZA TYLE A TYLE KASY DA SIĘ WYBUDOWAĆ DOM??
    i jak to w życiu bywa jedni twierdzą że się da a inni że się nie da
    a mieszkać gdzieś trzeba ?? i co tu począć?
    każdy musi sam sobie odpowiedzieć co ma czynić, nie można się sugerować kilkoma postami za lub kilkoma przeciw, nikt za nas tej decyzji nie podejmie oraz nikt nie będzie ponosił konsekwencji takiej czy innej decyzji
    Ja kiedyś też toczyłem zażarte polemiki na tym forum, aż doszedłem do wniosku że nie warto się denerwować lub denerwować innych
    był kiedyś taki wątek
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...wybudowa%C4%87
    Start mojej budowy to 2005 rok zakończenie 2007 jedni powiedzą że za mały domek, a ja powiem że skrojony na miarę, powierzchni użytkowej mam 75 m2 całkowitej ponad 90 m nie mam pralni, suszarni, siłowni, garażu, piwnicy i basenu ale mam własne miejsce na ziemi, nie zrywam się w nocy przerażony że frank lub dolar idzie w górę, choć muszę się przyznać że przy moich dochodach musiał by bardzo dużo iść do góry, postawiłem taki domek gdyż tak chciałem ja i moja rodzinka,
    Ja na swoją inwestycję wydałem /lub może wydam , pozostał mi jeszcze taras do wykończenia/ jakie 150 tys zł w stanie takim jak jest na dzień dzisiejszy.
    sadek125
    jak chcesz fotki daj adres e-mail
    Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji marzeń
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  6. #266
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    kto czyta nie bladzi
    u mnie kazdy mial uczciwie ile sobie zarzyczyl
    wiekszosc po 15-20 zl za godzine, wiec w czym rzecz??
    Tam wyżej prosiłem o odp.w tym rzecz.Jeszcze raz poproszę o odp.

  7. #267

    Domyślnie

    front247
    masz racje,
    muszę powiedzieć że w mojej sypialni która ma 12 m2 śpi się podobnie jak w sypialni kumpla która ma 25 m2, w moim saloniku o metrażu 24 m2 piwo smakuje tak samo a może i lepiej jak w 45 m salonie kumpla, /ciężko trafić aby było piwo u niego/ ale kumpel wydał 400 tys a ja 150, ja w banku mam 40 tys długu a kumpel .................................. szkoda gadać,
    ale ON ma dom a ja psią budę hahahahaha
    on ma garaż gdzie stoi 12 letni Golf , rowery i narty a ja nie mam garażu ale na narty to jadę sobie w góry a nie do garażu, hihihih
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  8. #268
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    czytanie nie jest Twoja mocna strona

    brakuje mi np 2 sof skurzanych
    telewizora w jednej sypialni i kuchni
    kominka
    nowego materaca do lozka

    na zewnatrz przydal by sie nowy podjazd
    Pytałem o poddasze , które masz.Czy jest w pełni wykończone i czy je użytkujesz.

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Pytałem o poddasze , które masz.Czy jest w pełni wykończone i czy je użytkujesz.
    czytales dokladnie co napisalem??
    na co mi 2 kible i dwie umywalki w jednej lazience?? i dwie kabiny i brodziki??
    a 60 m2 paneli to gdzie sobie polozylem???i prawie 110m2 plytek?? - przeciez nie na suficie
    mysle ze to wystarczy
    dom jest caly gotowy i wyposazony

  10. #270
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo Zobacz post
    front247
    masz racje,
    muszę powiedzieć że w mojej sypialni która ma 12 m2 śpi się podobnie jak w sypialni kumpla która ma 25 m2, w moim saloniku o metrażu 24 m2 piwo smakuje tak samo a może i lepiej jak w 45 m salonie kumpla, /ciężko trafić aby było piwo u niego/ ale kumpel wydał 400 tys a ja 150, ja w banku mam 40 tys długu a kumpel .................................. szkoda gadać,
    ale ON ma dom a ja psią budę hahahahaha
    on ma garaż gdzie stoi 12 letni Golf , rowery i narty a ja nie mam garażu ale na narty to jadę sobie w góry a nie do garażu, hihihih
    Kumpel ma salon 22 m2 i często się w nim gościmy nie ma kominka bo go nie lubi.Mój ma 42 m2 i bardzo przypadł mu do gust i zajebiście lubi dokładać do kominka jak impreza przenosi się do mnie.Jak pod browarka upitrasimy w kominku kiełbachę lub szaszłyczka (a za oknem śnieg i -15stC) to mówi ,że mu się podoba.Jak jest nas nieco więcej i zdąży się ,że akurat on śpi w naszej sypialni razem z dziećmi to od razu chce się ze mną zamieniać ,bo go przestrzeń zaskakuje.(około 30 m2 po podłodze po skosach dużo mniej)Mam garaż jednostanowiskowy a w nim oprócz samochodu rowery, legary, duperele a on garażu nie ma a na narty jeździmy w góry ......nie w alpy.

  11. #271
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    czytales dokladnie co napisalem??
    na co mi 2 kible i dwie umywalki w jednej lazience?? i dwie kabiny i brodziki??
    a 60 m2 paneli to gdzie sobie polozylem???i prawie 110m2 plytek?? - przeciez nie na suficie
    mysle ze to wystarczy
    dom jest caly gotowy i wyposazony
    Nie rzucaj się tak ..Czytałem czytałem.Czytałem także ,że w jednym poście nie masz pieca-kotła a nieco niżej ,że z kasy ze skarbówki masz.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 13-01-2011 o 10:52 Powód: .

  12. #272

    Domyślnie

    kociol mialem atmosferyka 10 letniego, teraz mam 2 kotly gazowe
    ponoc od przybytku glowa nie boli

  13. #273

    Domyślnie

    niktspecjalny
    ja to grila robię na zewnątrz nawet przy dużym mrozie da się rozpalić ognisko i zrobić kiełbaski na patyku, no ale ja mam troszkę działki
    a po kilku latach użytkowania kominek już moim przyjacielem nie jest hihihi
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  14. #274
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    kociol mialem atmosferyka 10 letniego, teraz mam 2 kotly gazowe
    ponoc od przybytku glowa nie boli
    No tego akurat nie znalazłem ale poznałem za to że zrozumiałem myśl, którą się kierujesz w swoim budowaniu.To na dzień dzisiejszy mi wystarczy.Jestem już teraz spokojniejszy ,że nie na darmo mam swoją magde gl312 ze studia-atrium,nie obijamy się o siebie w komunikacji między pokojowej,a jak zawołam kota to mnie skubana nie słyszy .

  15. #275
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo Zobacz post
    niktspecjalny
    ja to grila robię na zewnątrz nawet przy dużym mrozie da się rozpalić ognisko i zrobić kiełbaski na patyku, no ale ja mam troszkę działki
    a po kilku latach użytkowania kominek już moim przyjacielem nie jest hihihi
    Wiesz a to już złożona przyjemność .Jak zorganizujemy np.kulig to inaczej smakuje kiełbacha z ogniska .Grill w zimie okazjonalnie ale raczej w lecie gdy na tarasie słychać pasikoniki.

  16. #276

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 27-05-2011 o 19:23

  17. #277

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 27-05-2011 o 19:23

  18. #278

    Domyślnie

    dodam jescze od siebie ze ceny materialow na dzien dzisiejszy spadly w porownaniu z cenami z okresu naszej budowy

    styropian teraz 110zl/m3 z pocalowaniem reki - my 130-140zl
    max 2,8 zl/szt a nawet taniej - my czesc za 2,8 czesc po 3,2 zl
    cement ok 400zl/t - my po 480-550zl
    a i tak kupione tanio jak na tamte lata

    i moge tak wymieniac i wymieniac - wszystko jest tansze, nawet pomimo wiekszego vatu
    jedynie stal kupilismy po pieniadzach ale to inna historia

    ogolnie robocizna tez jest tansza z racji mniejszego popytu
    Ostatnio edytowane przez face ; 13-01-2011 o 12:02

  19. #279

    Domyślnie

    to i ja się odezwę.
    Domek jak w podpisie, 130m pow. użytkowej, garaż jednostanowiskowy.
    Mamy stan SSZ, jest instalacja elektryczna i gazowa zrobiona elewacja zewnętrzna. Doprowadzone wszystkie przyłącza.
    Działka 17 arów od rodziny, transakcja zamienna - koszt pozyskania ok. 17 tys zł. Mam też kupioną wannę, kabinę, umywalkę, baterie do nich...
    Do chwili obecnej wydano na wszystko łącznie z wszelkimi formalnościami 230 tys.
    Dużo to czy mało?
    Dodam że sam robiłem instalację elektryczną i trochę prac przy łopacie, więc mój udział w budowie uważam za pomijalny.
    Plan jest taki aby zmieścić się w 350k. Wykonalne?

  20. #280
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kornacki

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-950
    Posty
    56

    Domyślnie

    To zależy jaki dom. Murowany i bez posiadanego gruntu to nie ma szans nawet za miastem. Chyba, że byłaby to jakaś szopa
    Ale za 200 tys. zł (zakładam posiadanie gruntu) to zostaje tylko drewniany dom typu kanadyjskiego.
    Np. na Favore.pl
    http://www.favore.pl/cat10111710_domy-pod-klucz.html
    domy idą po 2 tys. zł za metr kw. i to w okolicach Warszawy. Czyli wychodziłoby za 100 metrowy dom jakieś 200 tys. zł. To raczej to domeczek niż dom. Chyba za takie pieniądze nie da się nic sensownego zbudować.

Strona 14 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony