dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 625
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 12494
  1. #21

    Domyślnie

    ja juz sie nie wypowiadam

    chyba jesli chlop chce wydac 2 paki to nie bedzie dudowal 200 m2

    aldonka chcialbym zobaczyc co ty masz za bajer dom albo lepiej nie jak to napisal kolega w podobnym watku
    a bardzo niski standard tez bul opisany tj ognisko na srodku salonu dzieci przewracajace sie o linoleum i kapiace sie w bali na dworzu

    do tego mozna dolozyc spanie na snopkach itd...



    obsluguje przewarznie nowo wybudowane domy i w wiekszosci nie sa to ludzie nadmiernie bogaci a mimo to maja piekne nowoczesne domy ktorych na pewno nie moga sie wstydzic


    a domy z seri bogetych to przede wszystkim naladowane bezgustowna kasa ktora lepiej przeznaczyc na dozywianie dzieci a jak ktos nie lubi to psow i kotow...

  2. #22

    Domyślnie moja rada...

    czytaj różne porady na forum muratora z i nie bierz ich zbytnio do siebie..

    200tys.. oczywiście sie da!!... w zależności gdzie mieszkasz.. i po ile są działki... ja swoja kupiłem i uzbroję za w sumie 25tyś...

    nie buduj kolosa 250 m2.. z najtańszych materiałów.. tylko 130-140 m2 z lepszych.. nie ładuj sie w drogie rozwiązania : skomplikowane formy grzewcze itd.. a raczej pomyśl perspektywicznie i zbuduj taki dom aby za parę lat w miare możliwości finansowych go ulepszyć.. tak że na początek zwykłe C.O. na węgiel wystarczy..... okna PCV.. nie wierz że są lepsze i gorsze... (są.. ale nie odbiegają od siebie aż tak bardzo jak to firmy sugeruja ).. więc jakie bys nie kupił na pewno wytrzymaja 15- 20 lat..
    Duzo prac wykonaj samodzielnie.. lub z pomocą znajpmego który sie na tym zna.. uczestnicz w budowie- jak czytam niektóre posty to nie wiem czy płakać czy śmiać sie ... inwestorzy są niedzielnymi gościami na budowie a potem płaczą że maja piwnice wysoka na 1,50 m (fakt)..

    I to właśnie "oni" najwięcej krytykuja takich entuzjastów.. i uważają że porywamy sie z motyka na słońce (200 tyś)

    Ja osobiście zaczynam sie budować na wiosne...... moim sąsiadem jest rodzin która skończyła budowę w zeszłym roku... ładny domek o pow ok. 130 m2 .. ocieplony i otynkowany.. (nie pomalowany) dach dwuspadowy.. kosztował 140 tyś.... być może bez działki i mediów ..ale jak juz mówiłem to koszt ok... 25 tys...

    pozdrawiam i życzę powodzenia..

  3. #23

    Domyślnie Re: moja rada...

    Cytat Napisał Świerzak
    czytaj różne porady na forum muratora z i nie bierz ich zbytnio do siebie..
    Coz, jakie pytanie takie odpowiedzi.
    Ja obawiam sie, ze za 25 tys nie dociagne nawet mediow. I tego nie przeskocze. Jest blisko, ale przez asfalt. Teraz walcze z wjazdem (mam row) a to tez pare tysiecy. Dobrze, ze dzialke mam ogrodzona

    Jak policzysz te wydatki + papierologia + materialy (nawet te najtansze) to juz sie robi ciasno.
    Na robociznie mozesz oszczedzic, ale kaloryfery musza byc, rury tez, dach tez, kable tez, geodeta, kierownik itd itp.

    Tu jest milion czynnikow wplywajacych na koszt koncowy.
    Jeden nawali i 200 tys peka jak banka mydlana.

    Qdlaty

  4. #24

    Domyślnie

    zgadza sie zalezy od punktu SIEDZENIA

    moja dzialka wyszla 15 000 z uzbrojeniem w wode i prad za 900 m2(5 km od 50 000 miasta)

    i w dodatku w slepej uliczce jako ostatnia posesja


    dla innej lokalizacji te koszty to tylko uzbrojenia moga dotyczyc

    jesli chodzi o sama bryle budynku to te koszta nie sa az tak rozchwiane choc roznice moga wynikac z roznych przyczyn ale nie sposob o tym pisac

    w kazdym razie na sam dom 1500-2000 za m2 jest wystarczajace

  5. #25

    Domyślnie

    holusio - nie mam żanych wielkiech bajerów. Jeżeli chodzi o projekt (pisałam juz o tym w innych wątkach) to GLX19 http://www.studioatrium.pl/projekt-d...8,61,opis.html z pełnym podpiwniczeniem. A te koszty (o których mówisz że jakieś wyimaginowane, to podam tylko kilka szczegółów do przemyslenia: piasek na budowę: około 18kPLN, drzwi wejściowe = 4500PLN, brama garażowa z automatyką = 5000PLN, schody wewnętrzne dębowe = 12000PLN <tylko z parteru na poddasze>, trepy na schody do piwnicy = 4500PLN <tez dębowe>, farba na ściany = prawie 4000PLN, koszt tynków i gładzi = prawie 30000PLN, itp., itd). Sama nie wiem skąd się biorą takie wielkie kwoty: bo pojedyńcze kwoty są na prawdę OK, np. m2 położenia gładzi tylko 8,50PLN (bez materiałów) - tyle że tych metrów ponad 450 (bo w obliczenia w projekcie są do BANI ). Stąd się biorą te kwoty, policz do tego podłogi, łazienkę (wanna średniej jakości z KOŁA to wydatek od 1000,00PLN, prysznic kompletny to wydatek też od 3000PLN), i tak dalej liczysz, liczysz i ni jak nie chce wyjść te 200.000,00PLN. A koszt budowy domu 120m2 a np. 200m2 nie rośnie w sposób liniowy. Czym mniejsza powierzchnia domu, tym jednostkowy koszt większy, i to znacznie!!!!!!!!!!!!!!
    Ale się rozpisałam.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Aldonko - a kto każe wsadzać zaraz schody dębowe?
    Albo drzwi wejœciowe za 4,5kzł? A jeszcze małutki luksusik brama z automatykš...za 5 kzł.
    Tak to chałupa może wyjœć za 500 tys zł...
    Albo prysznic za 3 kzł...dobra szkalna kabina na rolkach kosztuje w granicach 800-1000 zł wraz z brodzikiem, bateria (nie najtańsza) to koszt ok. 100-150 zł itp itd.
    Każdy kupuje na co go stać - jeden powie że nie kupi np Kabi bo to shit i wyda kesz na Schuco,bateria zwykła? No nie - trzeba kupić termostatyczna za 1500zł...
    Nie mówišc o tynkach za...30 kzł (tynk maszynowy gipsowy jest sporo tańszy).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppp.j
    170sqm + 45sqm
    światowiec
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  8. #28

    Domyślnie

    I ja sobie pozwolę zabrać głos w tym temacie. Całe to budowanie to sztuka wyboru. Inna sprawa, że nieraz aby coś wybrać to trzeba mieć jakąś wiedzę. Np. wybór projektu. Tu bardzo dużo możemy zaoszczędzić na przyszłych kosztach - zgodzicie się chyba, iż jest to podstawa naszych wydatków?. Dalej to jakim sposobem będziemy budowali - gospodarczym (co nie oznacza, że wszystko zrobimy sami, chodzi tu o dobór ekip do poszczególnych prac i negocjacje), czy wynajmiemy firmę i tylko będziemy podpisywać faktury. Ostatnia sprawa to wybór materiałów, a już najbardziej to wykończeniowych. I wszędzie musimy wybierać i to jest najtrudniejsze, bo możemy skusić się na coś droższego a tak naprawdę to tańsze też spełniałoby tą samą rolę. No chyba, że ktoś planuje budować dom na pokaz i musi mieć wszędzie metki z nazwą drogiej firmy.
    Tak jak u mnie stanąłem przed wyborem drzwi wejściowych. W projekcie były drzwi dwuskrzydłowe o wymiarach 180X235. Ładnie się komponowały. Dałem do wyceny i po negocjacjach cena wyszła na 7500 zł. Dodam, że normalne ładne drzwi z tej firmy kosztują około trzech tysięcy. Trochę mi szkoda było tyle kasy wydać, tym bardziej, że naprawdę planuję postawić chałupę jak najmniejszym kosztem - oczywiście z sensem. Przekonałem żonę do drzwi standardowych i już mam w kieszeni 4500 zł. A rozważam jeszcze drzwi metalowe w okleinie i ocieplane za 1200 zł! I to jest trudna sztuka wyboru. Mógłbym przecież powiedzieć a cóż tam jedne drzwi to więcej tylko X zł? A czy inaczej będzie się wchodziło przez te za 1200 ? I tak jest ze wszystkim. Nic dziwnego, że ci co zapomnieli, że dom budują dla siebie i dali się ponieść emocjom przekraczają zaplanowane koszty o 100000zł lub więcej.
    I tak na marginesie. W ubiegłym roku w sierpniu, dostałem telefon do całkiem nieznajomych mi ludzi, którzy kończyli budowę domu (chodziło o pewne rozwiązanie techniczne, które mnie nie interesowało). Umówiłem się i pojechałem z żoną na ich budowę. Dom stał ocieplony, pod dachem, w 80 % ułożona terakota-podłogi (na całym dole - góra nieużytkowa), prosta bryła i dach i około 90 mkw. użytkowej. Zapytałem o koszty. Odpowiedź brzmiała:"W tej chwili mamy wydane 130 tys., wydamy jeszcze 20tys. zł. Działkę mieliśmy już wcześniej...."
    Muszę przyznać, że to mnie podbudowało, tym bardziej, że 3 miesiące wcześniej chcieliśmy kupić mieszkanie nowe, 70 mkw. za 170 tys. do wykończenia.
    Pozdrowienia

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    holusio - nie mam żanych wielkiech bajerów. Jeżeli chodzi o projekt (pisałam juz o tym w innych wątkach) to GLX19 http://www.studioatrium.pl/projekt-d...8,61,opis.html z pełnym podpiwniczeniem. A te koszty (o których mówisz że jakieś wyimaginowane, to podam tylko kilka szczegółów do przemyslenia: piasek na budowę: około 18kPLN, drzwi wejściowe = 4500PLN, brama garażowa z automatyką = 5000PLN, schody wewnętrzne dębowe = 12000PLN <tylko z parteru na poddasze>, trepy na schody do piwnicy = 4500PLN <tez dębowe>, farba na ściany = prawie 4000PLN, koszt tynków i gładzi = prawie 30000PLN, itp., itd). Sama nie wiem skąd się biorą takie wielkie kwoty: bo pojedyńcze kwoty są na prawdę OK, np. m2 położenia gładzi tylko 8,50PLN (bez materiałów) - tyle że tych metrów ponad 450 (bo w obliczenia w projekcie są do BANI ). Stąd się biorą te kwoty, policz do tego podłogi, łazienkę (wanna średniej jakości z KOŁA to wydatek od 1000,00PLN, prysznic kompletny to wydatek też od 3000PLN), i tak dalej liczysz, liczysz i ni jak nie chce wyjść te 200.000,00PLN. A koszt budowy domu 120m2 a np. 200m2 nie rośnie w sposób liniowy. Czym mniejsza powierzchnia domu, tym jednostkowy koszt większy, i to znacznie!!!!!!!!!!!!!!
    Ale się rozpisałam.

    Aldonko, co do piasku to się nie bedę wypowiadać, bo nie mam pojęcia, ale z tego co tu wyliczasz, to właśnie MASZ wielkie bajery. Ja sobie nie wyobrażam wydawać takich pieniedzy np. na same drzwi. I nic dziwnego, ze nijak się nie mieścisz w kosztorysie. Nie zrozum mnie źle, nie krytykuję twojego wyboru, ale w wątku o oszczędnym budowaniu ty wyskakujesz z tymi kwotami, jakby to było cos najnormalniejszego na świecie. A z całą pewnością da się wykończyć domek za dużo mniejsze pieniadze.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Wybudowałem 290 m2 pow całkowitej + bud gospodarczy 80m2 + 850mb ogrodzenia siatką leśną za 250000 zł - wprowadziłem się w grydniu 2002.
    Sam jedynie administrowałem budową. Dom stoi na kupionej wcześniej 2,5 ha działce rolnej. Dom jest b.ciepły, standart niezły.
    Dlatego jestem pewien, że mając trochę inwencji i zachowując się zdroworozsądkowo, można spokojnie wybudować dom za 200000 (mniejszy niż mój).

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    holusio - nie mam żanych wielkiech bajerów. Jeżeli chodzi o projekt (pisałam juz o tym w innych wątkach) to GLX19 http://www.studioatrium.pl/projekt-d...8,61,opis.html z pełnym podpiwniczeniem. A te koszty (o których mówisz że jakieś wyimaginowane, to podam tylko kilka szczegółów do przemyslenia: piasek na budowę: około 18kPLN, drzwi wejściowe = 4500PLN, brama garażowa z automatyką = 5000PLN, schody wewnętrzne dębowe = 12000PLN <tylko z parteru na poddasze>, trepy na schody do piwnicy = 4500PLN <tez dębowe>, farba na ściany = prawie 4000PLN, koszt tynków i gładzi = prawie 30000PLN, itp., itd). Sama nie wiem skąd się biorą takie wielkie kwoty: bo pojedyńcze kwoty są na prawdę OK, np. m2 położenia gładzi tylko 8,50PLN (bez materiałów) - tyle że tych metrów ponad 450 (bo w obliczenia w projekcie są do BANI ). Stąd się biorą te kwoty, policz do tego podłogi, łazienkę (wanna średniej jakości z KOŁA to wydatek od 1000,00PLN, prysznic kompletny to wydatek też od 3000PLN), i tak dalej liczysz, liczysz i ni jak nie chce wyjść te 200.000,00PLN. A koszt budowy domu 120m2 a np. 200m2 nie rośnie w sposób liniowy. Czym mniejsza powierzchnia domu, tym jednostkowy koszt większy, i to znacznie!!!!!!!!!!!!!!
    Ale się rozpisałam.
    30000zł za 450m2 tynków i gładzi? 66zł/m2?? Kryminał.Piasek na budowę 18tys? po 20zł za tonę licząc to 900Ton!!!
    Po co kobieto w ogóle zabierasz głos w takiej dyskusji?
    To na ile Cię orżnął instalator i elektryk boje się spytać....
    Poza tym ten akurat dom z Atrium będzie kosztował ze 300tys.To nie jest mały dom.To że użytkowej jest 130 ileś ale powierzchnia całkowita z garażem to ponad 190m2-jakby nie licząc to minimum 300koła z cenami które Ty podajesz (patrz schody dębowe mocne )

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    Ja bym wolała mieć 250 000 na taki domek . 200 to bardzo ciasny budżet - praktycznie bez miejsca na nieprzewidziane koszty. Działka uzbrojona najlepiej - media też potrafia "skubnąć" nieźle . Trzeba by mieć bardzo szczegółowy i kompletny plan poszczególnych etapów, którego byś się trzymał - zwłaszcza na etapie wykończeniówki to ciężka sprawa - wszystko kusi i wydaje się w zasięgu . Tylko budzet się coraz bardziej rozpina zamiast dopinać . Poza tym sporo kosztuja różne bzdurki i pierdołki, których człowiek nie bierze pod uwagę, a które "robią koszt" całkiem niezły globalnie.
    Jesli chodzi o koszty Aldonki - ten piasek musiał byc chyba złoty , albo na trzy budowy . Reszta kosztów - ja za podobnej klasy rzeczy zapłaciłam sporo taniej
    Powalający jest koszt tynków - u mnie (240m po podłodze) całość nie powinna przekroczyć 15 000 (robota + tynk, gładzi na razie nie robię) 30K za sporo mniejszy dom to rozbój
    Reszta - drzwi zewnętrzne - około 3000 (b. dobra firma), brama 3600 (z automatyką) - obłozenie schodów - jakieś 5500 (mam betonowe). Za to wanny i kabiny masz niedoszacowane - dolicz sobie baterie, zabudowy itp Tu też można baardzo duzo wynegocjować, chociaz jest upierdliwe
    Holusio - JA WTEDY ŻARTOWAŁAM (mówię o linoleum i ognisku), a Ty mnie w takim kontekście cytujesz . Nieładnie ...

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wilcza75

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Przeczytałem kilka razy opinię AldonkiS i nie rozumiem za bardzo czy traktuje poniższe poważnie czy jako żart.
    nie mam żadnych wielkiech bajerów. Jeżeli chodzi o projekt (pisałam juz o tym w innych wątkach) to GLX19 http://www.studioatrium.pl/projekt-d...8,61,opis.html z pełnym podpiwniczeniem. A te koszty (o których mówisz że jakieś wyimaginowane, to podam tylko kilka szczegółów do przemyslenia: piasek na budowę: około 18kPLN, drzwi wejściowe = 4500PLN, brama garażowa z automatyką = 5000PLN, schody wewnętrzne dębowe = 12000PLN <tylko z parteru na poddasze>, trepy na schody do piwnicy = 4500PLN <tez dębowe>, farba na ściany = prawie 4000PLN, koszt tynków i gładzi = prawie 30000PLN
    W tym wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=58023 i paru innych, napisano już sporo o tanim budowaniu....

    ..... dla porównania z Aldonką przypomnę tu swoje ostatnie wydatki:
    drzwi zewn. z montażem 2x 750zł = 1,5tys.
    schody dębowe z montażem 140zł stopień x 13 =1,8tys
    Myślę że jak ktoś poszuka to znajdzie trepy na schody do piwnicy i za 10tys.zł, a drzwi za 14,5tys.
    Wszystko zależy w której lidze gramy. Ja próbuję w okręgówce, a koleżanka w II lidze, są zaś tacy dla których liga hiszpańska to właściwy poziom.


    ze sportowym pozdrowieniem -t

  14. #34

    Domyślnie

    Własnie sprawdziłem - w moim ecelowym arkuszu ostatnią sumą jest 220 tys.

    parametry:
    - dom parterowy, 110 m2 plus wiata garażowa.
    - większość grubych kosztów zdążyłem przed wzrostem VAT (piec, okna, POŚ)
    - dachówka cementowa, duzy skomplikowany dach (200 m2, bo też nad wiatą garażową)
    - okna drewniane, parapety drewniane
    - w koszty wliczam prawie kompletne wykończenie, a więc: kafle w dwóch łazienkach, kuchni i wiatrołapie, wanna, kompletny biały montaż, meble kuchenne na zamówienie, w salonie podłoga z desek dębowych, drzwi wewnętrzne (tu w wersji najtańszej z marketu), zmywarka, kominek
    - wchodzi w to też podjazd (100 m2 kostka betonowa z układaniem), ogrodzenie (boki siatka, przód sztachety drewniane)

    Generalnie sam to pomalowałem ściany. Budowałem szybko i już gdzieś od połowy ze zmęczenia sprawdzałem minimalną ilość ofert wykonawców... ot żeby się mieściło w transzy...

    Nie wiem, na ile teraz się zmieniły ceny, ja skończyłem budowę jakieś półtora roku temu, budowa pod Wrocławiem.

    Generalnie: jeżeli chcesz wytanić to musisz się liczyć z dużym wkłądem własnym pracy, albo przynajmniej czasu i telefonów na szukanie materiałów i wykonawców...

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał wilcza75

    ..... drzwi zewn. z montażem 2x 750zł = 1,5tys.
    To ja bym prosił o namiar gdzie takie drzwi kupić

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    Cytat Napisał ppp.j
    170sqm + 45sqm
    światowiec
    Ale za jakie pieniądze
    ppp.j

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Mamy podobne pieniądze (bankowe ma się rozumieć ), wprawdzie działka z piwnicą i przyłączami już stoi, za te 2 paczki trzeba resztę postawić i wykończyć. I z wyliczeń wynika, że zmieścimy się z bardzo niewielkim luzem (może wystarczy na ogrodzenie a może dopiero za rok).

    Jeśli budujecie od podstaw to siądźcie sobie z kierbudem i ołówkiem w ręku, wyliczcie REALNE koszty wszystkiego, dodajcie tak z 20% i zobaczycie, jak to się układa.

    IMHO tak na oko to na 100 m dom pow. całkowitej bez piwnic powinno wystarczyć nawet z założeniem 20% marginesu na niespodzianki. Oczywiście bez wydawania 4,5 tys na drzwi (jak się ma budżet ciasny to i za tysiąc się drzwi da znaleźć z atestowanym zamkiem).
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wilcza75

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał NJerzy
    To ja bym prosił o namiar gdzie takie drzwi kupić
    W fabryczce niedaleko Kolna w woj.Podlaskim. jakieś 500km od Sosnowca, ale jeśli chcesz mogę Ci wysłać nr telefonu.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Albo prysznic za 3 kzł...dobra szkalna kabina na rolkach kosztuje w granicach 800-1000 zł wraz z brodzikiem, bateria (nie najtańsza) to koszt ok. 100-150 zł itp itd.

    Dobra szklana kabina na rolkach 800-1000 z brodzikiem????
    Chyba w innych krajach żyjemy. Koło kosztuje prawie 2 tysiące a dobra kabina jeszcze więcej.

    Bateria za 100-150 złotych? Jak chcesz wymieniać co roku to można... kupiłem jakiś czas temu do mieszkania w bloku "chińczyka" za 100 parę złotych. Po roku z kawałkiem lało się z niego bez otwierania kurka
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Ludzie, nie demonizujmy!

    Fakt, że kupować badziewia z ChRL nie ma co, ale np. Armatura Kraków robi b. porządne bakterie - u mnie są już z 10 lat w łazience i złego słowa nie powiem. Wiem, że inne modele mogą się komuś bardziej podobac, ale temat dotyczy TANIEGO budowania, czyli wykończenie na poziomie zapewniającym funkcjonalność lecz bez zbytniej rozrzutności.

    Można przecież kupić "zwykłe" baterie na kurki i "normalne" uszczelki za kilkadziesiąt zł i wymienić je, kiedy pojawi się jakaś ekstra kasa, można wstawić "zwykły" brodzik zamiast kabiny za 4 tysiące... kompakcik za 200 zł (mam taki już 4-ty rok, Cersanit - bez zastrzeżeń) zamiast Geberita za 10x tyle, drzwi wewnętrzne po 200 zł a nie po tysiąc itede, itepe - wiadomo, że trzeba porządnie wymurować, ocieplić i zadaszyć, a wyposażenie upgrade'ować w miarę możliwości.
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

Strona 2 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony