dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 625
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 12494
  1. #61

    Domyślnie

    Kolego ja nie piszę o 100 tyś..nie chce mi się szukać tamtej historii- podejrzewam że wyszła jedna wielka kicha, czy tak?

    Nei piszę o rzeczach o których się nie znam, oboje z mężem mamy wiedzę branżową zaangażowanie fizyczne? TAK: ja sama osobiście targałam na ręcach pustaki, wywiozłam i rozplantowałam za pomocą taczek i łopaty 2 tony ziemi itd.W pilnowaniu ekip pomagają tesciowe- zresztą wszystkie są znajome i sprawdzone.

    Coś za coś- albo daję 400-6oo tyś i nic mnie nie obchodzi,bo dom sam się buduje, alebo poświęcam kilka lat życia

  2. #62
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Nie mam zamiaru nikogo zniechęcać ale trzeba być świadomym że bardzo trudno za 200 tys wybudować i powiedzmy sobie szczeże jest to prawie nierealne z wykończeniem.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    ja z narzeczona kupilem stary dom (widoczny w avatarze) z lat 60tych do remontu za 340 tys w okolicach Poznania gdzie dom kilka posesji nizej od naszej z dzialka 1000m2 i domem 200m2 wyceniono na 950tyszl. sasiad z naprzeciwka sprzedaje dzialke o pow 1948m2 z domkiem 78m2 za 650tys http://otodom.pl/dom-wiry-78m2-65000...id7139861.html (dowod ze mozna trafic okazje i kupic w dobrym miejscu nieruchomosc za 'grosze' w porownaniu z innymi) . dom ma powierzchnie liczac juz z pietrem uzytkowym ok 110m2 , dzialka ma powierchnie 1882m2 z mediami : prad , woda , kanalizacja , telefon i znajduje sie na terenie Wlkp Parku Narodowego przy lesie z dogodnym dojazdem do Poznania . dodam ze na dzialce jest przepeikny starodrzew ktory komponuje sie nam z wizja domu i tarasu... dostalismy 75tyszl na remont i czesc bedziemy mieli z wlasnych pieniazkow . remont bedziemy przeprowadzac systemem gospodarczym (mamy w rodzinie budowlancow ze znajomosciami ) np okna plastikowe 5+balkonowe otwierane na dwie strony 170x220 wyjda nas niecale 5tys z wymiana

    wsumie nieliczac wkladu wlasnego mamy 366tys kredytu i rate w pln na poziomie 2150zl i mimo sporych problemow zwiazanych z dokumentacja nieruchomosci ja nie pakowalbym sie w budowe bo jak widze jak sie teraz wznosi chalupy to rece opadaja (w 2 letnim bloku zapadaja sie stropy do piwnicy , w domu wielorodzinnym trzeba 2 pietra trzeba ok 750kg kleju do plytek zeby byly rowne ) . stary dom mozna ocieplic wg nowych standartow i bedzie ok a to co mialo sie ulozyc i popekac to juz dom ma za soba i widac co go boli a w nowych nigdy nie wiadomo co wyskoczy ...ot , moje zdanie


    przykladowo:
    http://otodom.pl/dom-kopina-pow-parc...id8140603.html 160tys
    http://allegro.pl/show_item.php?item=1394481480 230tys
    http://otodom.pl/sprzedam-dom-murowa...id8123045.html 200tys
    http://allegro.pl/show_item.php?item=1384663789 260 tys
    nie wiem jak to daleko od Twojej miejscowosci ale czasem warto sie przeprowadzic . mnie sie udalo i mam tylko 6km dalej od Poznania-miejsca pracy niz mialem a szukalismy odpowiedniej nieruchomosci ok pol roku
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 02-01-2011 o 15:59

  4. #64

    Domyślnie

    cuuube, jak sobie przypilnujesz- tak Ci wybudują a tak serio, to stary dom jest fajny do remontu o ile nie jest za stary. Tobie się udało, ale chyba nie jest łatwo znaleźc coś odpowiedniego (aczkolwiek poszukać nie zaszkodzi )

  5. #65

    Domyślnie

    My też szukalismy starego domu ale ceny są kosmiczne wogole nie opłacalne.Przykładowo dom do całkowitego remontu dach okna podłogi ściany a cena 200 tys masakra.
    Zapomniałem dodac, że ojciec żony ma tartak także za dach zapłaciłbym tylko za samo drzewo.Ale to chyba małe pocieszenie...
    Napewno zaczniemy od zakupu działki a wtedy zobaczymy jak to sie wszystko potoczy. Działaka o której pisałem nie jest uzbrojona ale gmina wystawia ja do sprzedazy jako dzialke budowlana maja chyba robic w tym roku droge dojazdowa do tych działek(3 w kupie)nasza jest pośrodku.

  6. #66
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DonGemolo
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Dzielnica
    Deszczno
    Posty
    75

    Domyślnie

    2150zł raty, to sporo dla przeciętnego Kowalskiego.Całe życie do gara nie ma co włożyć, ale dom jest.
    Aby spokojnie spłacać hipoteczny kredyt, potrzeba w budżecie domowym minimum 5000zł (a jeszcze dzieci są przecież).

  7. #67

    Domyślnie

    entuzjaści starych domów pamiętajcie że remont kosztuje o wiele więcej niż budowa nowego domu, a najwyższe standardy nie są osiągalne w starych realiach konstrukcyjnych, moim zdaniem 200tys przy bardzo mądrym gospodarowaniu wystarczy tylko najpierw dokładnie trzeba wszystko przemyśleć od początku do końca by nie było żadnej nawet najmniejszej wpadki i żadnego marnotrawstwa

  8. #68

    Domyślnie

    Przeczytaj sobie o domach z gliny i siana. Powaznie! Sami zastanawialismy sie czy aby taki nie zbudowac. W Niemczech i w krajach skandynawskich jest to obecnie bardzo popularny typ domu. Ze wzgledu na tanie koszty budowy (sam go stawiasz), jest ekologiczny i zdrowy. Zreszta w Polsce stoja takie chałupy juz od lat i sa bardziej wytrzymałe od murowanych. Poczytaj sobie, poszukaj na internecie-powstalo sporo programow na ten temat.

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bullineczka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RSR
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    cuube, stare to jest dobre wino i skrzypce a i jeszcze wapno. Stary dom z lat 60-tych moim zdaniem NIGDY nie dorówna parametrom domu nowego-przy takich samych kosztach! Wiem z dośwaidczenia

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    [QUOTE=dziobeczek1;4484316]Kolego ja nie piszę o 100 tyś..nie chce mi się szukać tamtej historii- podejrzewam że wyszła jedna wielka kicha, czy tak?

    QUOTE]
    nie, nie wyszła kicha. Ale ten dom za 100 tys, który ja widziałam, był budowany w 2006 r i realia były trochę inne. Budował go ten sam murarz, co u mnie. Wtedy mój dom wycenił na 10 tyś ze ścianami działowymi i wszystkimi szykanami. Nie dostałam pozwolenia. Jak przyjechał do mnie po roku (2007) to już żadał 20 tyś a o prace typu zasypanie i ocieplenie fundamentu, chudziak itd musieliśmy dbać sami. Teraz za 100 tyś by się nie dało, ceny inne.

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadek125 Zobacz post
    Zapomniałem dodac, że ojciec żony ma tartak także za dach zapłaciłbym tylko za samo drzewo.Ale to chyba małe pocieszenie...
    .
    Zmieni o tyle, ze możesz robić więcej z drzewa. Szukaj projektu parterówki z drewnianym stropem, nie myśl o dachówce ale o pełnym deskowaniu i np gont na to.
    Za to na szwarga możesz liczyć tyle o ile, on też musi z czegoś żyć.

    Rada z kupnem działki jest dobra. Zobaczysz, jak się żyje z ratami...
    Co do ceny domu - bardzo zależy od lokalizacji i projektu. Punkt pierwszy, zdaje się, masz na plus. Piszesz, że Tomaszów lub. To pewnie masz większą szansę, niż w okolicach Wawy . Idż na grupę lubelską (na pewno jest taka) i popytaj, jak ceny u ciebie w regionie. Punkt drugi zależy od ciebie. Moja rada - projekt gotowy nie zawsze wychodzi taniej, niż robiony na zamówienie ale pod kątem oszczędności. Maksymalnie prosta forma, mało ścian nośnych, parterówka - bez stropu, schodów, okien dachowych i łatwiej samemu ocieplić. Musisz dokladnie wiedzieć, czego chcesz i co ile kosztuje. Zanim spłacisz kredyt za dziakę, wymyślisz sobie projekt
    Powodzenia

  12. #72
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadek125 Zobacz post
    Wraz z żoną mocno zastanawiamy sie nad budowa domu jednorodzinnego o wielkości ok. 110m2.
    Sęk w tym ze nie mamy praktycznie żadnych oszczednosci (15 tyś) ani działki pod budowe.
    Do rzeczy na oku mamy działke o wymiarach 23 na 49m za ok 30 tys. Łaczne dochodzy moje i żony na reke to ok 3300zł.
    Po pierwsze, kupić teraz działkę
    Po drugie, szukać dodatkowych pieniędzy.
    Po trzecie, zmniejszyć dom o połowę i wybrać taki, który można relatywnie łatwo rozbudować, jeśli będzie potrzeba.
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofLis2 ; 02-01-2011 o 18:39 Powód: poprawka cytowania
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Proponuje przeanalizowac link w mojej stopce - koszty co do zlotowki. Dom podobny. Materialy kupowalem w cyklicznym dolku, tzn. taniej na pewno juz nie bedzie. Robocizne tez mam dosc tania, zreszta mozna ja "odjac". Wg. mnie realnie 300 tys + dzialka za dom 110 m2 to wszystko co mozna wycisnac...
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Po pierwsze, kupić teraz działkę
    Po drugie, szukać dodatkowych pieniędzy.
    Po trzecie, zmniejszyć dom o połowę i wybrać taki, który można relatywnie łatwo rozbudować, jeśli będzie potrzeba.
    Dokładnie - ale z jednym zastrzeżeniem - ogólnie wybudować cały, ale wykończyć część - najlepiej górę jeśli piętrowy. Jak zostaniecie na etapie piętra to nieprędko zrobicie cośkolwiek dalej.
    PS - niedaleko mnie są dwa domy gotowe do zamieszkania za ok. 300 tys. zł.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #75

    Domyślnie

    Dom za 150tyś - możliwe!!
    Zobacz dziennik budowy: Cedryk bez tajemnic Netbet wymiata
    Albo Dziennik takiej ja LMB- 01
    Warunek - robicie dom sami w dosłownym tego słowa znaczeniu.
    Trzeba mieć dużo czasu chociaż przy Netbet ni jak się to ma
    Musicie być przygotowani na ciężką pracę. Dom prosty (bryła np: kwadratowa, dach prosty z poddaszem użytkowym) i macie swój własny kąt.
    Wykończyć dom też można tanio
    Jak chęci są to wszystko można zrobić
    Najważniejsza działka!!

  16. #76
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    gotowce zaczynają się od 200, ale są to golasy i czesto trzeba jeszcze sfinansować media, czasem fundament

    http://www.espolska.pl/esp/dom.php?E...e9be&MESSAGE=0

  17. #77

    Domyślnie

    kurt76 dobiłeś mnie totalnie ale chyba niestety takie są fakty. Gdy popatrzyłem na Twoje koszty budowy to się załamałem.

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MORHOT

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadek125 Zobacz post
    kurt76 dobiłeś mnie totalnie ale chyba niestety takie są fakty. Gdy popatrzyłem na Twoje koszty budowy to się załamałem.
    NIE, NIE, NIE !

    Nie pękaj człowieku!!!n Przejżyj te koszty!! Sama działka u kurta67 to było 70 000, poza tym jest tam sporo kosztów, których spokojnie da się uniknąć (jak choćby 90 ton humusu, czy kostka brukowa za kupę kasy!!), poza tym koszty robocizny też dość wysokie...
    Przy sporym nakładzie własnej pracy jestem pewien, że w 250 000 się zmieścisz, nie licząc działki!!

    Po pierwsze kupcie działkę !! jeśli się Wam podoba, to tą, co macie upatrzoną!
    Spłacając działkę czytaj tematy o tanich domach, kombinuj jaki projekt by Wam odpowiadał, przeglądaj katalogi w poszukiwaniu inspiracji
    Ostatnio edytowane przez MORHOT ; 02-01-2011 o 20:30

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kurt76
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Środa Wielkopolska
    Posty
    821

    Domyślnie

    Lepiej znac prawde. Mozna zaoszczedzic na wlasnej robociznie, tylko tutaj.
    Ja osobiscie oceniam, ze zatrzymam sie gdzies na 380-390... bez wykanczania pietra i garazu.
    Dom z poddaszem, dach dwuspadowy, brak kominów, brak garażu, 165 m2 po podłodze. Ytong 600 24 cm, cokół 12 cm EPS100 0,038, podłoga 20 cm EPS100 0,038, ściana 25 cm EPS70 0,040, okna 3-szybowe 0,5 w warstwie ocieplenia JB-D, dach 36 cm wełna 0,033, WM Bartosz bez GWC, ogrzewanie Dimplex DuoHeat, brak kominka, okien połaciowych, schody i taras oddzielone od budynku. PV 9,4 kWp SolarEdge + Hoymiles. Szacunkowe zapotrzebowanie na energię 36 kWh/m2.

  20. #80
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dawidek150

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    juncewo
    Kod pocztowy
    88-430
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!! Moim zdaniem może dużą ilościa osób sie nie zgadzać ale to jest moja opinia.wiec tak> ja wybudowalem dom za 150tys w stanie surowym zamknietym. lecz nie musialem wydawac na firmę bo sam postawiłem dom z pracownikami 2 .myslalem ze koszt postawienia bedzie duzo większy dzialke kupilem za 50tyś nie mam zadowalajacych materjalów na domie .sciany mam z silki która kupiłem okazyjnie za grosze jeden pustak za 2zł pewnie dziwicie sie dlaczego tak tanio jest to silka z odpadow ,npulamany narożniki nie rowne wysokosci szerokości itp.ale wszyski material jest do wykorzysania jeżeli sie wrzystko na zaprawe robi .mam srednią parterówke 130m2 .moze co nie ktorych z was to dziwi ze dom wyniósł mnie tak malo ale to prawda pozdrawia

Strona 4 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony