dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 501 z 625
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 12494
  1. #10001

    Domyślnie

    Fotki dawajcie tych domów wybudowanych za ok .200tys.,niech ci,którzy ciagle pytają czy jest to możliwe zobaczą jakie domy można w tej kwocie postawić,bo jak na razie sporo osób ma ogromne problemy z wyborem odpowiedniego projektu,a przecież właściwy projekt plus praca własna są kluczowe w tej kwocie.Wy tu sobie piszecie,co i jak a poszukujący recepty na tani dom piszą swoje i za nic mają wasze rady,bo wierzą,ze akurat im na pewno się uda,tanio kupią materiały,wujek,kuzyn i szwagier zbudują za darmo,inwestor sam zrobi wszystkie instalacje i będzie git,być może osobom znającym się na budowlance,umiejących samemu dużo zrobić będzie łatwiej,ale niektórzy tu piszący nie potrafią nawet czytać projektu a chcą sami budować.

  2. #10002
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał namira Zobacz post
    Fotki dawajcie tych domów wybudowanych za ok .200tys.,niech ci,którzy ciagle pytają czy jest to możliwe zobaczą jakie domy można w tej kwocie postawić,bo jak na razie sporo osób ma ogromne problemy z wyborem odpowiedniego projektu,a przecież właściwy projekt plus praca własna są kluczowe w tej kwocie.Wy tu sobie piszecie,co i jak a poszukujący recepty na tani dom piszą swoje i za nic mają wasze rady,bo wierzą,ze akurat im na pewno się uda,tanio kupią materiały,wujek,kuzyn i szwagier zbudują za darmo,inwestor sam zrobi wszystkie instalacje i będzie git,być może osobom znającym się na budowlance,umiejących samemu dużo zrobić będzie łatwiej,ale niektórzy tu piszący nie potrafią nawet czytać projektu a chcą sami budować.

    Jestem za..............fotki ,wyliczenia i wytłumaczenie tym co zamierzają wejść w to gów.........o

  3. #10003

    Domyślnie

    artix 1,co niektórzy mają obsesję,byle taniej,jak najtaniej,najlepiej za darmo,Polak potrafi

  4. #10004
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał namira Zobacz post
    artix 1,co niektórzy mają obsesję,byle taniej,jak najtaniej,najlepiej za darmo,Polak potrafi
    To nie jest obsesja tylko ta nasza smutna rzeczywistość. Czy zaoszczędzenie kilku, kilkunastu albo i więcej tysiecy jest czymś nagannym? Nie wydaje mi się. Każda pomoc właśnie szwagra, wujka, sąsiada itd generuje spore oszczędności. Ja preferuję samorobnie, chociaż budowlańcem nie jestem i nie byłem. W czym problem? Sporą część prac można zrobić samemu, to nie jest fizyka kwantowa. Jeżeli samemu się nie potrafi albo nie chce to już inna sprawa. Nie trzeba kończyć polibudy, żeby odczytać rysynki techniczne. Stan SSO może wykonać murarz z pomagierem (inwestorem), lawirowanie kosztami zaczyna się właśnie od tego etapu. Jeżeli inwestor z 200tys. w kieszeni chce być tylko szefem w garniaku na budowie, to nie ma sprawy. Zejdzie z metrażem do 70m2 i chałupa się zbuduje. 100m2 i więcej wymaga bezwzględnie własnej (szwagra, wujka, ciotki, kuzyna, sąsiada) pracy. Tak, Polak potrafi, jesteśmy bardzo kreatywnym narodem z czego jestem dumny. Poza ględzeniem i pitoleniem na okrągło (sport narodowy), że jest źle, bida, pinindzy nie ma itd. potrafimy uczciwie i profesjonalnie pracować. Trzeba sie brać za robotę, nic nie ma za darmo. Nie potrafię? To sie nauczę albo słono zapłacę za "fachowca" w czym problem?
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  5. #10005

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    czyli rozumiem, że teriwa ale co dalej? ocieplenie do szczytów? okna? to już budujesz tak na prawdę rodzaj poddasza użytkowego ze wszystkimi konsekwencjami, może tylko bez pociągniętych przyłaczy. A co ze schodami?
    Bo różnica jest taka - poddasze nieużytkowe to wełnę kładziesz na stropie i co najwyżej na środku można trochę desek poukładać i coś tam postawić zbędnego w domu. Ale jeżeli chcesz miećpomieszczenia, to siętak nie da, bo zimno będzie. No to trzeba teriwę ocieplić z góry ale wylewkę już zrobić a jak jest okno, to muszisz ocieplenie dać w pionie i je zakryć.... Koszt tej graciarni oceniam na: strop 20 tyś plus wylewki i zabudowa następne 20. To już chyba lepiej garaż wybudować, będzie miejsce na kotłownię i graciarnię a styrych zostawić w spokoju.
    I to jest właśnie pytanie o priorytety. Czy MUSI być terriwa czy nie. A jeżeli musi, to co dlej ma być na tym strychu. Czy ma być do ewentualnej przyszłości czy nie.
    Czy MUSI być dach 4 spadowy?

    A potem, jak sobie na wszystko już odpowiesz, to zaczniesz przycinać oczekiwania do realiów albo szukać dodatkowej kasy
    Na razie tak na prawdę jeszcze nie myśle na 100% o stropie bo nie wybrałem projektu. Oczywiście dach nie musi być czterospadowy w warunkach zabudowy nic takiego nie piszą.
    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    gabione - zajrzyj do mojego db - priorytety były dokładnie takie same, też mamy dwie córki, rodzina do zgromadzenia dwa razy do roku podobna..
    projekt indywidualny ale można się wzorować czy z projektantem pogadać.. co do projektu to zakup plus adaptacja często wychodzi tylko nieco taniej niż indywidualny..
    Tak wiem, że indywidualny nie będzie dużo droższy. Projektant który ma mi to robić w zeszłym roku od mojego szwagra wziął 6 tyś za projekt, adaptacje, projekt garażu, ogrodzenia podjazdu, plus ze wszystkimi papierami latał projektant.

  6. #10006
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    To ja się chyba muszę przypominać co kilka stron A może nie watro?!?!
    W dzienniku fotki! koszty! DOMU ZA 160 000 ZŁ! Jest nas więcej, wystarczy czytać............

  7. #10007
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Dla tych co nie czytają tylko piszą bzdety.
    Dom budowany w latach 2011-2013 - DWA LATA
    Przez dwie osoby (kilka razy, może 4 pomoc rodziny), oboje pracujemy zawodowo!
    Dom na tyle ciepły że w obecnym sezonie grzewczym zużyliśmy 1,2 t ekogroszu (temp w domu 22-23 st.C)
    Ostatnio edytowane przez Kwitko ; 31-01-2014 o 19:43

  8. #10008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    To ja się chyba muszę przypominać co kilka stron A może nie watro?!?!
    W dzienniku fotki! koszty! DOMU ZA 160 000 ZŁ! Jest nas więcej, wystarczy czytać............
    WIem, ,że to nie było do mnie, ale wasz wynik finansowy jest prawie,że rekordem, przy czym domek dla mnie wygląda na luksusowy-bez kitu!
    Innym przykładem jest użytkowniczka np zielony ogród która budowała zielony ogród jeśli dobrze pamiętam wydała 220 tyś przy czym nie robili fizycznie prawie nic przy budowie.
    Ostatnio edytowane przez gabione ; 31-01-2014 o 19:57

  9. #10009
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    Dla tych co nie czytają tylko piszą bzdety. Dom budowany w latach 2011-2013 - DWA LATAPrzez dwie osoby (kilka razy, może 4 pomoc rodziny), oboje pracujemy zawodowo! Dom na tyle ciepły że w obecnym sezonie grzewczym zużyliśmy 1,2 t ekogroszu (temp w domu 22-23 st.C)
    Kwitko jak dobrze, że nie żyjemy w średniowieczu , bo już dawno leżałbyś na stosie i ładnie się podpiekał. Ogniomistrzami byłyby zrzędy i zgredziki forumowe. Chata ma kosztować 350tysi i już. Ja już jestem na czarnej liście, bo przekroczyłem magiczny i jedynie słuszny limit 200tys, a nie powinienem. Oj zgredziki już zbierają drewienko na stosik dla mnie
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  10. #10010

    Domyślnie

    Uważam, że takie przepychanki słowne nie mają sensu, zaśmiecają tylko bardzo dobry temat. A dla osób szukających pomocy nie będzie nic przyjemnego wertować po postach nie wnoszących nic do tematu.Oczywiście nikogo nie chcę urazić, jak to zrobiłem to serdecznie przepraszam.

  11. #10011
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    No właśnie mam wrażenie że te forumowe "zrzędy i zgredziki " nie przyjmują do wiadomości faktów, bo nie chcą Bo w końcu udowodnione jest już że DA SIĘ WYBUDOWAĆ DOM ZA TE PIENIĄDZE.

  12. #10012
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie

    Najgorsze jest to że teraz Niktspecjalny , Namira i inni zniknęli i pojawią się za jakiś czas udając że posta Kwitko nie było. I znów zaczną pisać żeby pokazać zdjęcia, udowodnić że dom za 200 tys da się wybudować . Może to jakiś kompleks ludzi którzy wydali na budowę dużo więcej, plują sobie teraz w brodę że nie wiedzieli co robic żeby było taniej i wyładowują swoją złość w tym wątku.

    Artix Kwitko to kobieta przecież

  13. #10013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Tak tak, kobieta i do tego obecnie rudawa wiec już się boje tego stosu W końcu muszę czarownicą być bo przecież się nie da... a mi się udało, magia

  14. #10014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabione Zobacz post
    Na razie tak na prawdę jeszcze nie myśle na 100% o stropie bo nie wybrałem projektu. Oczywiście dach nie musi być czterospadowy w warunkach zabudowy nic takiego nie piszą.
    .
    wiem, że nie wybrałeś. Dlatego chcę ci uświadomić pewne rzeczy, żebyś wiedział, czego szukać Projektów ładnych jest dużo. Mieszkam już 6 lat i ciągle mnie nachodzi myśl "dlaczego nie mam ... " a potem mi się przypomina - nie mam, bo nie miałam kasy i zrezygnowałam. I mi lepiej.
    Jak wyraźnie określisz, co mieć musisz a z czego jesteś w stanie zrezygnować, to ci będzie łatwiej wybrać

  15. #10015
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Gabione masz całkowitą rację. Nikogo nie uraziłeś oczywiście. Każdorazowe pojawienie się jednego, "kosmatego" osobnika, wywołuje zazwyczaj falę niepotrzebnych postów. Śledzę Twoje zmagania z wyborem projektu, miałem podobne . Nasze gusta budowlane zmieniały się z miesiąca na miesiąc. Wybór takiego, a nie innego projektu zajął nam ponad rok (2lata?). Najpierw musiał być ładny, nie za mały, min120m2 użytk. Z czasem zacząłem się zagłębiać w szczegóły i wybrane projekty nijak nie pasowały do usytułowania budynku względem stron świata, a powinny. Po jakimś czasie zniknęło wykusze, bo nie wiadomo do czego to służy. Mój balkon, który bardzo chciałem mieć też wyleciał. Dach zrobił się dwuspadowy, prosta bryła, na sam koniec odechciało się nam biegania po schodach i została prosta parterówka. 3 pokoje, 2 łazienki, spiżarnia, kuchnia z salonem, wiatrołap, garaż w bryle. Proste to to do budowy jak sznurek, stropu brak (jak pierdyknie jakiś meteoryt, beton i tak nie pomoże), stryszek jest oczywiście. Ryłem fora budowlane całymi godzinami i dlatego w całe to zamieszanie dołączył jeszcze aspekt energooszczędności. Jak dla mnie energooszczędność mojego domu jest sprawą najważniejszą, Na starość nie będę się już podniecał kolorem dachówek i klinkierów, tylko wygodą użytkowania i niskimi rachunkami za energię. Wygląd zewnętrzny jest ważny ale nie najważniejszy, z czasem zieleninka dookoła domu elegancko sobie urośnie i będzie jak w raju . Szukaj projektu do skutku, sprawdź także te, które od razu odrzuciłeś, bo może się okazać, że mają idealny rozkład pomieszczeń. Z zewnątrz można je trochę przybajerować fajną elewacją, drewnem, kolorami i zrobi się fajny domek.
    Ostatnio edytowane przez artix1 ; 31-01-2014 o 21:48
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  16. #10016
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    To i ja się przypomnę.

    Więcej zdjęć, wyszczególnienie materiałów oraz prac wykonanych we własnym zakresie w dzienniku.
    Akurat dziś na konto wpłynęła mi sympatyczna kwota - zwrot VAT-u. Uwzględniając ów zwrot, koszt budowy aktualnego stanu z kostką, płotem, przyłączami i papierologią wynosi 196,5 tysiąca.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  17. #10017
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    Tak tak, kobieta i do tego obecnie rudawa wiec już się boje tego stosu W końcu muszę czarownicą być bo przecież się nie da... a mi się udało, magia
    Chłolerka jaśnista, tak się spieniłem, że kwestia płci zeszła na dalszy plan . Kobitek na stosach się nie pali, nawet rudawych. Bardzo się w życiu przydają, niee... są niezbędne i niezastąpione . Działając w zmowie i w porozumieniu z głównym, tyrającym na budowie inwestorem, ogarniają dzielnie cały ten bałagan i zachęcają (poganiają, zaganiają) nieustannie do roboty . Zero litości ale robota wre i widać efekty
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  18. #10018
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    bowess fajnie że dołączyłaś, musimy sie częściej przypominać i udowadniać tym co nie wierzą My dałyśmy radę więc inni też mogą

  19. #10019
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    artix1 kobiety też tyrają!

  20. #10020
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kwitko Zobacz post
    artix1 kobiety też tyrają!
    Pewnie, że tak. Energii to wam tylko pozazdrościć. Od samego rana ze mną na budowie, posiłki przygotowane na cały dzień, wyprane i posprzątane w mieszkaniu. Wieczorem, jak już ozor wlecze mi się po ziemi, żonka jeszcze podkręca tempo, "bo jak dzisiaj zrobimy to jutro będzie mniej do grzebania" . Co wy macie jakieś reaktory atomowe wszczepione czy co?!
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

Strona 501 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony