dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 503 z 625
Pokaż wyniki od 10.041 do 10.060 z 12494
  1. #10041
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kama33

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    podkarpackie
    Posty
    245

    Domyślnie

    Ja bardzo proszę w imieniu głównie własnym, ale pewnie też innych budujacych, o zdefiniowanie pojęcia >>prawdziwego bezpiecznego domu "niekupy"<<. Z tego co pisał Arturo72 wychodzi, ze dom niekupa :
    1. Ma byc na płycie
    2. mieć energooszczędne okna
    3. Pompa ciepła koniecznie!
    3. mieć rekuperację
    4. Nie blachodachówka tylko dachówka ceramiczna (a betonowa?)
    5. Ocieplenie inne niz w projekcie (jakie?)
    6. Budowany przez FIRMY

    Proszę o uzupełnienie co jeszcze? Niech kazdy inwestor wie, czy buduje całą kupę, półkupę czy od razu biegunkę....

  2. #10042

    Domyślnie

    Arturo, moze i konstrukcyjenie dom wybudowales ok jednak wewnatrz masz niestety istna 'kupe'
    No ale czasem tak bywa...
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    ...Jeśli komuś zależy,żeby mieszkać w prawdziwym domu....
    ps. @niktspecjalny, artek - jak na 'olimpow' to prezetujecie dosc plytki poziom...

  3. #10043
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Tak Arturo olśniłeś NS, że nie doczytał o jaką płytę chodzi. A dom-kupa...hmmm, wolę swoją kupkę niż wegetację na kupie w bloku.Ale kto bogatemu zabroni mieć droższy dom... ze zwrotem xx kasy z kopalni, który równoważy "trochę" budżet.
    A ja jasnowidz jestem. Porównanie płyty lanej w zestawieniu z PC,np do kuchennej to chyba siakiś sarkazm bo jak inaczej to to nazwać.Po co Ci ten blok???Dom do 200 tyś i moje trzy punkty na ,które nikt nie chce odpowiedzieć.Masz tą kupę w 200 tyś.???Mam podłogę-podłogówkę w całym domu to jak myślisz mam dużo podłogi czy podłogówki???

  4. #10044

    Domyślnie

    NS jesteś pewien , że masz Dom bo z twoich postów wynika raczej budynek mieszkalny w którym nawet nie mieszkasz tylko czasami przebywasz .

  5. #10045
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gti11 Zobacz post
    NS jesteś pewien , że masz Dom bo z twoich postów wynika raczej budynek mieszkalny w którym nawet nie mieszkasz tylko czasami przebywasz .
    Masz rację ale ja w nim żyję choć jest dużo droższy i wypowiadać się może i nie powinienem do czego się publicznie przyznaje ale mierzi mnie to ,że ci co wybudowali coś nie chcą tego publicznie potwierdzić i chodzą po omacku i ściemniają jacy to oni są fantastyczni w tych swoich cosiach.
    SJP.Dom
    1. mieszkanie
    2. budynek
    3. domownicy, gospodarstwo domowe
    Punkt 3. chyba jest poza Twoja uwagą.

  6. #10046

    Domyślnie

    Nie rozumiem skad u ciebie (jak i u artka) tyle zarozumialosci???czlowieku, masz drozsza chate, stac cie - ciesz sie ale nie krytykuj i nie drwij z innych tylko dlatego, ze maja inny budzet!
    Zaluz sobie watek "nasze idealne domy - nie kupy" i klepcie sie tam z artkiem wzajemnie do woli...

    Witki opadaja...

  7. #10047
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Gdybym nie zapodał okien energooszczędnych,gdybym nie instalował pompy ciepła,gdybym nie instalował rekuperatora,gdybym miał izolacje takie jak w projekcie,gdybym na dachu miał blachodachówkę zamiast ceramicznej,gdybym nie budował na płycie,gdybym nie budował z firmą to miałbym spokojnie dom-kupę za ok. 200tys.zł.
    Jeśli ktoś chce mieć kupę zamiast domu to wybuduje spokojnie do 200tys.zł...
    Prawdziwego domu ale nie kupy,nie wybuduje się w koszcie do 200tys.zł.
    Człowieku, zlituj się...
    Okna energooszczedne, to miałeś za 1000zł dopłaty, pompę za 5000zł wiecej, niż gaz, czy groszek, masz tanią ceramiczną dachówką (zaden luksus), blacha na 4spadowym dachu to żadna oszczędność.
    A budżet 200tyś przebiłeś o jakieś 80-100 tyś.
    Od kiedy dom MUSI mieć płytę, żeby nie był "kupą" ? ?? Albo wkładkę terno w oknach ?

    Mam ci pokazać domy na ławach, przy których Twój jest skromniutki....?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 02-02-2014 o 13:18
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #10048
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Nie rozumiem skad u ciebie (jak i u artka) tyle zarozumialosci???czlowieku, masz drozsza chate, stac cie - ciesz sie ale nie krytykuj i nie drwij z innych tylko dlatego, ze maja inny budzet!
    Zaluz sobie watek "nasze idealne domy - nie kupy" i klepcie sie tam z artkiem wzajemnie do woli...

    Witki opadaja...
    Napisałem by nie było podobnych jak twoja odpowiedzi ale na nic i to się zdaje. Równie dobrze mogłem napisać ,że mi ściany popękały ale je na nowo sam posklejałem to wtedy odniosło by wymierny skutek a tak kopać z koniem nie da rady.

  9. #10049
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Człowieku, zlituj się...
    Okna energooszczedne, to miałeś za 1000zł dopłaty, pompę za 5000zł wiecej, niż gaz, czy groszek, masz tanią ceramiczną dachówką (zaden luksus), blacha na 4spadowym dachu to żadna oszczędność.
    A budżet 200tyś przebiłeś o jakieś 80-100 tyś.
    Od kiedy dom MUSI mieć płytę, żeby nie był "kupą" ? ?? Albo wkładkę terno w oknach ?

    Mam ci pokazać domy na ławach, przy których Twój jest skromniutki....?
    Nie licytuj tylko pokaż.Jak widzisz pustego gadania w tym wątku masa.Uwzględnij kwotę 200 tyś nic więcej nawet na tych Twoich ławach.

  10. #10050
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Arturo, moze i konstrukcyjenie dom wybudowales ok jednak wewnatrz masz niestety istna 'kupe'
    No ale czasem tak bywa...


    ps. @niktspecjalny, artek - jak na 'olimpow' to prezetujecie dosc plytki poziom...
    Domy wybudowane mamy i w nich mieszkamy drogie ale mieszkamy.A Ty gdzie mieszkasz???Zarzucasz wiele to wrzuć coś co nas zaskoczy.Oceniaj-krytykuj jak masz lepiej lub tak samo ,jeżeli nie masz nic to wyglądasz jak "proszę idź stąd".

  11. #10051

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Domy wybudowane mamy i w nich mieszkamy drogie ale mieszkamy.A Ty gdzie mieszkasz???Zarzucasz wiele to wrzuć coś co nas zaskoczy.Oceniaj-krytykuj jak masz lepiej lub tak samo ,jeżeli nie masz nic to wyglądasz jak "proszę idź stąd".
    Skad Ty sie urwales... ewidentnie masz kompleks malutkiego jak to nazwales 'juhasa' Dom buduje i wprowadzic sie planuje za rok ale napewno nie bede sie licytowal z Toba czyj dom lepszy i czy lepszy bo drozszy... czasy piaskownicy juz dawno mam za soba... Ponawiam prosbe - lecz komplesy z artkiem w innym poscie

  12. #10052
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Skad Ty sie urwales... ewidentnie masz kompleks malutkiego jak to nazwales 'juhasa' Dom buduje i wprowadzic sie planuje za rok ale napewno nie bede sie licytowal z Toba czyj dom lepszy i czy lepszy bo drozszy... czasy piaskownicy juz dawno mam za soba... Ponawiam prosbe - lecz komplesy z artkiem w innym poscie
    Przede wszystkim zadbaj o interpunkcje ponieważ fatalnie w niej wychodzisz.To po pierwsze zapytałbym po juhasa się tu udzielasz jak jeszcze nic nie masz???Krytykujesz narażając na szwank dobrze już idące w tym wątku kierunki.kierunki. Skoro taki jesteś roszczeniowy napisz ile kasy już włożyłeś i pochwal się fotkami.Na to Cię chyba stać.Jeśli nie to Ty trollujesz. Jeśli pozwolisz to i ja Cię grzecznie poproszę .Skoro nie marzysz i nie masz bladego pojęcia o domu za 200 tyś .udzielaj się w swoim nowo założonym topiku np. Kto tak jak ja wprowadza się za rok.Zmieszczę się w/w kwocie.amen.

  13. #10053
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    A ja jasnowidz jestem. Porównanie płyty lanej w zestawieniu z PC,np do kuchennej to chyba siakiś sarkazm bo jak inaczej to to nazwać.Po co Ci ten blok???Dom do 200 tyś i moje trzy punkty na ,które nikt nie chce odpowiedzieć.Masz tą kupę w 200 tyś.???Mam podłogę-podłogówkę w całym domu to jak myślisz mam dużo podłogi czy podłogówki???
    Potwierdza się tylko, że się na budowlance nie znasz, o czym wspominałeś wcześniej.
    Naprawdę ciężko Cię zrozumieć. Niewygodne posty pomijasz milczeniem, by za chwilę wołać: "Gdzie te domy za 200k?"
    Pomogę: post nr10073(Kwitko) i post nr 10083(bowess).

    O co chodzi z tą podłogą i podłogówką? Konstrukcję mam Ci tłumaczyć... przecież widziałeś chyba, jak zakładali?
    No i to też dobre: 2 WC- to oznaka bezpiecznego domu.... często biegunkę musisz mieć, żeby jeden wolny był. Może to przez "udzielanie" się na forum
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  14. #10054

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przede wszystkim zadbaj o interpunkcje ponieważ fatalnie w niej wychodzisz.To po pierwsze zapytałbym po juhasa się tu udzielasz jak jeszcze nic nie masz???Krytykujesz narażając na szwank dobrze już idące w tym wątku kierunki.kierunki. Skoro taki jesteś roszczeniowy napisz ile kasy już włożyłeś i pochwal się fotkami.Na to Cię chyba stać.Jeśli nie to Ty trollujesz. Jeśli pozwolisz to i ja Cię grzecznie poproszę .Skoro nie marzysz i nie masz bladego pojęcia o domu za 200 tyś .udzielaj się w swoim nowo założonym topiku np. Kto tak jak ja wprowadza się za rok.Zmieszczę się w/w kwocie.amen.
    Znalazłem zdjęcia i koszty szybciej niż to nabazgrałeś . Da się ?

  15. #10055
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...Najprościej w tym watku jest napisanie:

    1.mój całkowity wkład w budowę domu za 200 tyś,nie za 300 tyś tylko właśnie za 200.czyli na czym zaoszczędził ,jakie wykonał prace sam,kto pomagał mu bez firm,ekip budowlanych itp.
    2.jak wygląda za te 200 tyś chałupka (na potwierdzenie fotka),która powstała na kanwie jakiegoś wzoru lub zmianach w adaptacji.
    3.Co tak naprawdę posiada ten dom by spokojnie w nim można było mieszkać.Spokojnie ale i bezpiecznie.Przepraszam za słowo bezpiecznie.

    Nie czepiam się zagadnień stricte budowlanych ale tych z życia wziętych.
    O te punkty chodzi?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  16. #10056
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Potwierdza się tylko, że się na budowlance nie znasz, o czym wspominałeś wcześniej.
    Naprawdę ciężko Cię zrozumieć. Niewygodne posty pomijasz milczeniem, by za chwilę wołać: "Gdzie te domy za 200k?"
    Pomogę: post nr10073(Kwitko) i post nr 10083(bowess).

    O co chodzi z tą podłogą i podłogówką? Konstrukcję mam Ci tłumaczyć... przecież widziałeś chyba, jak zakładali?
    No i to też dobre: 2 WC- to oznaka bezpiecznego domu.... często biegunkę musisz mieć, żeby jeden wolny był. Może to przez "udzielanie" się na forum
    Znowu turbulencje.Więc powiedz co mam napisać według Ciebie w tym wątku???Jak piszę a mogę bo we wolnym kraju żyję ,że nie wyobrażam sobie wybudowania domu za 200 tyś podnosisz larum.Jak chcę by odpowiedziano mi na trzy wcześniej postawione w punktach pytania podnosisz larum .Jak cieszę się ,że mam dwa WC podnosisz larum i bezczelnie wkręcasz biegunkę.Nie szukam awantury bo wiadomo czym się kończy piszę i przyznaję ,że nie powinienem pisać tu bo mam droższą chatę podnosisz larum.Jakie są to niewygodne posty ,przecież jeśli coś sklecę i się wypowiem wpadasz tu i mi zarzucasz wszystko.


    No i to też dobre: 2 WC- to oznaka bezpiecznego domu.... często biegunkę musisz mieć, żeby jeden wolny był. Może to przez "udzielanie" się na forum
    A to według Ciebie są posty wyważone na miarę osoby identyfikującej się tak znamienitym opisem.czego chcesz ode mnie kolego DEZET???

  17. #10057
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał gti11 Zobacz post
    Znalazłem zdjęcia i koszty szybciej niż to nabazgrałeś . Da się ?
    No to opisz to łaskawie i wklej fotki.Wybacz ale nie wierzę w nic co piszesz.

  18. #10058
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Podałem NS nr postów- potrafisz to znaleźć i odnieść się do tych zbudowanych? Dlaczego nie chcesz uwierzyć, że się da- fakt nie wszystkim ludziom!!
    Nie podnoszę larum- odnoszę się do postów nie wnoszących nic do wątku.
    Jesteś za bardzo przewrażliwiony na swoim punkcie- więcej luzu - ironii też nie czujesz (o bezpieczeństwie z 2wc).
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  19. #10059

    Domyślnie

    Kolega 'specjalny' nie rozumie ani ironii ani sarkazmu... jak dziala wyszukiwarka tez chyba nie rozumie... ogolnie malo rozumie

  20. #10060

    Domyślnie

    3 kliknięcia i masz zdjęcia kolegi http://forum.muratordom.pl/showthrea...96#post6293796 . Da się ? Proste jak budowa domu za 200 k .

Strona 503 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony