dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 510 z 625
Pokaż wyniki od 10.181 do 10.200 z 12494
  1. #10181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://www.domywstylu.pl/projekt-dom...rgetyczna_opis zobacz na harakterystykę
    ja patrzyłem, poplątanie z popertaniem, kocioł gazowy, z zapartą komorą spalania i w je komin sorry
    ale widać iż projektować trudna język

  2. #10182
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Z opisu Sójka 2 - efektywność energetyczna:
    " Mała wartość współczynnika świadczy o niskich nakładach ponoszonych na dostarczenie do granic budynku energii (gazu, prądu, energii odnawialnej itp.)."
    A co ma wspólnego z efektywnością energetyczną budynku koszt doprowadzenia mediów, skoro ceny przyłączy są różne w kraju?

    Kosztorys też dziwny... bez instalacji i kwoty netto dla osoby fizycznej ;( Konieczne przeliczenie we własnym zakresie.

    msikora2 - bez sensu pomysł w sójce2 z niewykończeniem pokoju na parterze i piętrze- faktycznie oznacza to rozbebłaną budowę, nie dom, w którym można mieszkać. Nie lepiej wykończyć cały parter?
    Z4 dla mnie to z zewnątrz "gargamelek"- lukarny (nie wykusze) zastępują okna dachowe, ale czy dodają uroku?. Zobacz na filmiku czy poddasze z taką ścianą kolankową (pewnie ok.1m) będzie Ci odpowiadać.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  3. #10183

    Domyślnie

    Z zetów na tani dom to Z7, Z8, Z12, Z34, Z14. Tak na szybko tyle ile pamietam. Reszta odpadała jak szukałem. Tam są fajne dyskusje pod każdym projektem, można się wiele dowiedzieć.

  4. #10184
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KIMKO

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witajcie,
    dołączam do grupy marzycieli. Na razie formalności ale projekt mamy już w 99% wybrany. Bardzo podoba mi się Z8 ale po naciskach ze strony współmałż. będzie domek parterowy z poddaszem. Korzystając z waszych cennych rad: domek będzie miał prostą bryłę na planie prostokąta,żadnych lukarn, podcieni, wykuszy itp. Okno dachowe szt 1 albo w ogóle. Ogrzewanie niestety na ekogroch ale nie da rady inaczej. Dach prosty dwuspadowy, materiał jeszcze do ustalenia. Wolelibyśmy dachówkę, ale wszystko zależy od ceny... no właśnie. Bardzo chcielibyśmy się zmieścić w 200, ale przerażają nas ceny robocizny. Niestety wiele rzeczy musimy zlecić, nie z braku chęci do pracy ale zwyczajnie z braku czasu ... Proszę o radę: Bijemy się z myślami nad materiałem na ściany: porotherm czy silka ? Czy wykonanie domu z silikatów będzie droższe? Tzn, czy murarz policzy drożej ze względu na ciężar materiału ? Pozdrawiam

  5. #10185
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Witaj KIMKO!
    Fajny domek. Jeśli będzie to wersja parterowa to w 200k powinniście się zmieścić, choć nie ukrywam, że ekipami może być problem.
    Wersja z poddaszem bez okna- jako strych? Nie bardzo to rozumiem. Na pewno wyjdzie drożej z poddaszem, bo inne obciążenia, czyli większe przekroje belek, czy konstrukcji wiązarów.
    Co do samego projektu: na rzucie brakuje mi wentylacji łazienki, wc, kuchni. W jedynym kominie nie ma na to miejsca.
    Pomieszczenia gospodarczego z piecem na ekogroszek nie ma- to, które jest, będzie za małe. I znowu brak komina.
    Nie wiem czy różnica w wadze materiałów na ściany jest istotna przy budowie- murarz ma zbudować za określoną kwotę. Nikt nie pyta, np. czy bloczek fundamentowy jest lekki- cena jest za wykonanie fundamentu.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  6. #10186
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KIMKO

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki Dezet za odpowiedź. Z8 bardzo mi się podoba ale to jednak nie będzie Z8, m. in z powodów, które wymieniłeś: kotłownia na ekogroszek. Będzie to najprawdopodobniej projekt indywidualny parterowy z poddaszem, wyśrodkowana wersja miedzy Z40, Z14 a Z101 . Co do okien dachowych to wchodzi w grę jedno nad klatką schodową (super doświetla nie tylko poddasze ale i przedpokój na parterze) ale jak takie okno dogrzać, żeby nie wykraplała się na nim woda? Czy ma ktoś taki problem? No i jak takie okno myć ? Chyba potrzebna drabinka . Założyliśmy taki układ pomieszczeń, że powinny wystarczyć okna w dwóch ściankach szczytowych. Taki jest nasz plan, resztę zweryfikuje architekt Co do materiału, to musimy konkretnie pogadać z ekipami bo na razie wszyscy nam odradzają te silkę.

  7. #10187
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał KIMKO Zobacz post
    Co do materiału, to musimy konkretnie pogadać z ekipami bo na razie wszyscy nam odradzają te silkę.
    silkę wszyscy odradzają z dwóch powodów o których otwarcie nie powiedzą, mianowicie:
    - jest bardzo ciężka (cegła z silki około 24 kg a porównywalna z porotermu czy BK około 15.. - i trzeba to ręcznie targać po rusztowaniach
    - nie da się jej praktycznie naciąć brzeszczotem i stuknąć młotkiem tylko trzeba mieć dużą piłę z drogą (ponad 1000zł) tarczą - u mnie ekipa zużyła półtorej tarczy - to koszty a młotek mają za darmo..

    te powody zdradził mi mój budowlaniec, który zobaczył że nie dam się przekonać argumentami że zimna, że obory z tego budują, że wodę ciągnie itp...
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  8. #10188

    Domyślnie

    Jakbym mial miec murowany dom, to robiłbym z silki - w murowancu wszak chodzi o akumulację między innymi. I tu silka wygrywa.

  9. #10189
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    KIMKO - silka jest paskudna w obróbce i ciężka, dlatego budowlańcy wybierają inne ww. Porotherm znowu dla elektryka będzie "problemem", bo wiercić na puszki nieciekawie. Najłatwiejszy w obróbce jest suporeks i chyba najmniej odpadów (przynajmniej ja tak miałem).
    Dobre okno ("ciepłe") powinno załatwić sprawę wykraplania- tylko po co ten wymyślony problem, skoro jeszcze nie mieszkasz? Od usunięcia nadmiaru wilgoci jest wentylacja. Poza tym chyba nie będzie ono szerokie, skoro nad schodami, żeby z boku nie można go podejść i umyć?! Gdybam, bo rzutu poddasza nie ma.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #10190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie demonizujmy silki - ciezka tak, ale obróbka normalna.

  11. #10191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie demonizujmy silki - ciezka tak, ale obróbka normalna.
    Chyba żartujesz?
    I już mieszkamy !

  12. #10192
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie demonizujmy silki - ciezka tak, ale obróbka normalna.
    spróbój sama albo męża namów do testu to zobaczysz (a raczej usłyszysz )
    no własnie ta "norma" to u większości ekip brzeszczot czy coś takiego (flex) i walnięcie młotkiem.. a przy silce nie ma na to szans..
    efekt jest taki że odpadów czysto materiałowych u sąsiada przy BK jest 4 kupki gruzu (pewnie ponad m3) a u mnie 5 wiaderek.. tyle że jak pisałem u mnie duża piła z diamentową tarczą o średnicy jakieś 40-50cm.. ale z jednej cegły i 3 kawałki się wykroiło..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  13. #10193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mój majster nie narzekał - nacinał, trzepnął młotkiem i jechał dalej ze ścianą.

  14. #10194

    Domyślnie

    Wszyscy by chcieli wybudować dom za 200tyś zastanawiam się co to był by za dom.
    Ja pod koniec 2013 roku skończyłem budować dom który budowałem od końca 2011 roku.
    Za sam dom z meblami i sprzętem RTV i AGD bez ogrodu, ogrodzenia i kostki wyszło mi około 900tyś dom o powierzchni użytkowej około 220m2 plus tarasy około 30m2 w tym dwu stanowiskowy garaż, dość prosta bryła domu. Sam starałem się wszystkiego pilnować były poprawki z różnych powodów bo chciałem coś zmienić lub coś było źle zrobione. Dom wykonany w wysokim standardzie na drogich materiałach z full bajerami, zabudowy z ledami, kamieniem ozdobnym tu i tam, odkurzaczem centralnym, z centralą alarmową, kamerami, wszystkim mogę sterować przez tel. dwie łazienki, ogrzewanie podłogowe dół i częściowo góra ze strefami, pogodówka, solary. Dwa kominki. Wyszło nieco ponad 4200zł brutto za m2.
    Jak bym miał tylko 400tyś złoty bo wydaje mi się że minimum tyle trzeba mieć żeby wybudować dom murowany, wybrał bym projekt maks 110m2 powierzchni użytkowej wtedy myślę że by powstał fajny domek bez szaleństw.
    Ostatnio edytowane przez BobBudowniczyDom ; 12-03-2014 o 02:45

  15. #10195
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie

    BobBudowniczyDom, sorry - ale po co ten post ? To jak ma wyglądać dom za 200 tys zostało tu już milion razy napisane i rady kogoś kto wydał na swój dom 900 tys są raczej bez sensu. Wydaje ci się że minimum na dom to 400 tys, czyli nie masz pojęcia o czym jest ten wątek bo tu udzielają się osoby którym udało się wybudować dużo taniej.
    Co jakiś czas pojawiają się nowe osoby które czytają chyba tylko tytuł tematu albo ostatnie kilka stron i zaczynają swoje wywody. Wysil się trochę, przeczytaj choćby kilkadziesiąt stron jak chcesz coś do tematu dodać.

  16. #10196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Za sam dom z meblami i sprzętem RTV i AGD bez ogrodu, ogrodzenia i kostki wyszło mi około 900tyś dom o powierzchni użytkowej około 220m2 plus tarasy około 30m2 w tym dwu stanowiskowy garaż, dość prosta bryła domu
    Ło Jezu Miłości Twej, 900 tyś, stać by mnie było kupić sobie, Boobcata, mini koparkę, ciągniczek, piłę formatową nową, grubościówkę z heblarką.
    Frezareczkę, ściska do klejenia drewna bym sobie zamówił, betoniarkę na 1m^3 zrobił, a izolacji bym dał na cały dom równo 1m,
    Odpadło by minie jakiekolwiek grzanie. Ciężko mi sobie wyobrazić tyle kasy.
    Gdzie Kolega surowy zaparty pasywny miał na 130 kzł. http://forum.muratordom.pl/showthrea...ht=kamil+basia
    A to i tak drogo, ponieważ dom ma 3 płyty !

  17. #10197

    Domyślnie

    Witam,
    wiem że z tym domem może być ciężko się zmieścić w 250 tyś. więc teoretycznie wątek nie ten ale tu zaglądają ludzie najtwardziej stąpający po ziemi stąd pytanie zamieszczam tu.
    Ponieważ wynajmujemy wybraliśmy z żoną projekt i zastanawiamy się czy za 250 tyś. uda się wprowadzić.

    Założenia:

    1.Elementy trudne robi firma, niedroga ale sprawdzona (fundament,murowanie,dach,tynki wewnętrzne, ogrzewanie podłogowe)
    2.Elementy proste robimy sami (ocieplenie zewnętrzne, panele, kanalizacje, być może np. elektrykę itp)
    3.Do wprowadzin nie potrzebujemy wszystkich pokoi (salon z kuchnia, jeden pokój i jedną łazienke) np. garaż może być nieotynkowany w środku i z wylewką na podłodze, z zewnątrz tylko styropian siatka i klej itp.
    4.Z "Udziwnień" zdecydujemy się prawdopodobnie tylko na kominek (zrobimy sami kupujemy tylko wkład) i ogrzewanie podłogowe w łazienkach.
    5.Materiały raczej średnie tzn. np. na dachu blacha a w łazienkach zwykłe płytki bez udziwnień.
    6.Do wprowadzin nie potrzebujemy kostki, ogrodzenia itp.


    Działkę już mamy jest długa i szeroka wiec w projektach można przebierać, ponieważ nie lubimy biegać po schodach wybraliśmy parterówke. Wydaje nam się że w miarę prostą.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	h7gparter.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	19,1 KB
ID:	247922

    http://www.hgatelier.com.pl/h7g/inde...id_projektu=98

    Teraz proszę o opinie i konstruktywną krytyke:
    - Czy uda się wprowadzić
    - Czy projekt jest w miarę "optymalny" tzn co mogło by być inaczej żeby było taniej

  18. #10198
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie

    Co mogłoby być taniej ? Dużo- inna bryła, bez garażu i prosty dwuspadowy dach. Wybrałes projekt prawie 150 m z drogim, skomplikowanym dachem.

  19. #10199
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Każdy ma prawo się wypowiedzieć w tym wątku - także osoba, która wybudowała dom za 900 tyś.

    Lepszy jest dom za 900 tyś (jeśli kogoś na to stać) niż 30-letni dom w granicy działki z rozwalającym się dachem...

    Ten wątek miałby jakąś wartość merytoryczną gdyby wypowiadały się w nim tylko osoby, które same dorobiły się swojego domu, bez niczyjej pomocy. A tak w wątku poziom dostosowany jest do osób, które nic innego nie robią całymi dniami tylko czatują na internecie i piszą cały dzień na muratorze.

  20. #10200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Lepszy jest dom za 900 tyś (jeśli kogoś na to stać) niż 30-letni dom w granicy działki z rozwalającym się dachem...
    ależ dobrze.
    tylko ciężko mi sobie wyobrazić 900 tyś za dom 220 m^2.

    Ten wątek miałby jakąś wartość merytoryczną gdyby wypowiadały się w nim tylko osoby, które same dorobiły się swojego domu, bez niczyjej pomocy. A tak w wątku poziom dostosowany jest do osób, które nic innego nie robią całymi dniami tylko czatują na internecie i piszą cały dzień na muratorze.
    No pomarzyć zawsze można.
    Jest tu wiele osób, które mają firmy i się udzielają.
    Boje toczą się czasem długie. A to tylko przez to że jak ktoś wybudował, obojętnie jak.
    Staje się nagle guru. To samo pan majster klepka on wie, tak bo tak.

    Nic na to nie poradzę że ludzie mają podstawowy problem, myślą o budowaniu domu jako, szeregu schodów, tylko jakoś nie widzą, że te schody są powiązane ze sobą.
    Ja np, siedzę i piszę, ponieważ głowa nie może cały czas patrzeć na kreski .
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 12-03-2014 o 16:43

Strona 510 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony