dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 512 z 625
Pokaż wyniki od 10.221 do 10.240 z 12494
  1. #10221

    Domyślnie

    Mam wrażenie że wartość merytoryczna wypowiedzi gdzieś uciekła i o ile czytając ten wątek od początku można się bardzo wiele nauczyć to gdzieś to powoli ucieka.

    Otrzymałem od firmy kosztorys ogólny budowy - przypomnę tylko że chodzi o http://www.hgatelier.com.pl/h7g/inde...id_projektu=98
    Wg średnich stawek krajowych koszt budowy HG-H7G w stanie wykończeniowym (pod klucz) - wynosi ok. 290 - 320 tys. PLN.
    Powyższy koszt uwzględnia kompleksową realizację przez firmę budowlaną,
    na powyższą kwotę składa się:
    1- robocizna: 65-75 tys. PLN,
    2- materiały: 190-200 tys.PLN,
    3- zysk firmy: ok 12 tysPLN,
    4- koszty pośrednie: ok 35tysPLN,
    5- sprzęt: 4tysPLN

    Realizacja tzw "systemem gospodarczym" wynosi przeważnie ok 70 - 80 % kwoty kosztorysowej- tak więc można przyjąć około 240-260 tys.
    Myślicie że taki kosztorys jest realny ?

  2. #10222

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzaleq Zobacz post
    Mam wrażenie że wartość merytoryczna wypowiedzi gdzieś uciekła i o ile czytając ten wątek od początku można się bardzo wiele nauczyć to gdzieś to powoli ucieka.

    Otrzymałem od firmy kosztorys ogólny budowy - przypomnę tylko że chodzi o http://www.hgatelier.com.pl/h7g/inde...id_projektu=98

    Myślicie że taki kosztorys jest realny ?
    Przeczytaj posty kolegi NS , bo marzenia masz ogromne a budżet malutki . Tego domu nie wzbudujesz tanio i dobrze .

  3. #10223

    Domyślnie

    Prostokąt z dwuspadowym dachem, bez lukarn, okien dachowych, piwnic, garażu. Tego mnie nauczyła lektura tego i podobnych tematów w sieci. I wtedy być może do 110-120 metrów da się wybudować za 200 tys.

  4. #10224

    Domyślnie

    Ale ja mówię o ciut innej sytuacji kiedy to za 250tyś chcemy się wprowadzić, nie wszystko musi być wykończone na 100%. Stąd ten kosztorys jest dla mnie w miarę optymistyczny, zwłaszcza że ujęta tam jest np. dachówka a pewnie założymy blachę itp. Pytanie tylko czy taki kosztorys nie jest zaniżony i nie ma mnie tylko skusić do kupna projektu a potem będę się bujał ze stanem surowym, kredytem i brakiem kasy :/

  5. #10225

    Domyślnie

    Cytat Napisał luntrusk Zobacz post
    Michał - zdążyłam zauważyć, że na nieruchomościach się mało znasz. Działka, nieruchomość jest tyle warta ile ktoś jest w stanie za nią dać. Ty jesteś typem konsumenta - w praktyce oznacza to tyle, że każdy obiegany w temacie wykorzysta Twoją niewiedzę. I zarobi na Tobie ile tylko się da...

    Kupiłam już 4 działki w ciągu dość krótkiego życia, jedną rolną (którą podzieliłam na 5 działek budowlanych). Gdyby zliczyć wszystkie działki to mam ich aż 8.

    Nawet w Warszawie są okazje - tylko trzeba wiedzieć jak i gdzie szukać.
    No ja mam tylko 4 działki więc co ja tam wiem, a sprzedałem 4 domy z działkami.
    Więc jak znajdziesz tą okazję koło lasu kabackiego w Warszawie to daj znać. Jadę z pieniędzmi.

  6. #10226
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzaleq Zobacz post
    Ale ja mówię o ciut innej sytuacji kiedy to za 250tyś chcemy się wprowadzić, nie wszystko musi być wykończone na 100%. Stąd ten kosztorys jest dla mnie w miarę optymistyczny, zwłaszcza że ujęta tam jest np. dachówka a pewnie założymy blachę itp. Pytanie tylko czy taki kosztorys nie jest zaniżony i nie ma mnie tylko skusić do kupna projektu a potem będę się bujał ze stanem surowym, kredytem i brakiem kasy :/
    Nie będę pisał, czy ten projekt da się za tyle, czy tyle. Jeśli chcesz to porównaj ten ww z moim obecnym stanem budowy (ssz)- koszt ok.150k.
    Praca głównie własna (robocizna ekip to ok. 18-19k.- fundament, mury zewn. wiązary i częściowo pokrycie dachowe, bo część robiłem sam).
    Powierzchnie podobne, jednak moja bryła prosta. Wnioski myślę, że wyciągniesz.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  7. #10227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Dość dużo, podawałem tu przykład Kolegi Kamil i Basia "arnika skazana ...bla bla bla "
    Surowyj zaparty kosztował ich ~130 kzł w tym 3 płyty na 30cm XPS'a i 30cm grafitowego na ścianę plus dachówka ceramiczna.
    Wniosek to co za oszczędzili na robociźnie, dało się przekuć w dom koło pasywny.
    95 % robót samemu. Jakościowo byłem widziałem bardzo dobrze się spisali.

  8. #10228
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    strzaleq - nie obraź się za słowa ale frajerujesz się Budowa parterówki 150 m2 za 250 tyś by zamieszkać i do tego przez firmę budowlaną, której zysk (abstrakcja, laikowi by się nie chciało tyle zarabiać...) jest śmiesznie mały. I nie ważne jest ile kosztów ukryła w materiałach, robociźnie, itp...
    Ten dom to minimum 2,5 tyś x 150 = 375 tyś - budowany systemem gospodarczym. Przez firmę minimum dodatkowe 50 tyś.

    Mam kolegę, który przez taką wycenę popłynął na ponad 100 tyś zł.... Piszę to Tobie bo w moim zawodzie i prywatnie stykam się często z przewartościowaną nieruchomością, niedokończoną budową, nie mierzeniem sił na zamiary przez inwestorów. Nie bierz sobie moich słów do serca - decyzję podejmiesz sam, sam też za budowę swojego domu zapłacisz

    Michał_Wawa - przeczytałam na szybko kilka Twoich postów by zobaczyć jak myślisz i postrzegasz świat Już wiem jakim jesteś typem człowieka Pierwsze co się nasuwa to:

    nielogiczne jest to co piszesz i to co robisz w życiu... Jak wybudowałbyś 4 domy to 5 rekreacyjny budowałbyś bez konsultacji na forum... bazując na dotychczasowym doświadczeniu.

    Twoje słowa: rozwój budowlanki ograniczają wysokie ceny działek budowlanych.... Absurd! Sorry ale to co piszesz to się "kupy nie trzyma". Nie obraź się za moje słowa. Znam wiele laików co pobudowali domy w boomie a gdy przyszedł kryzys, normalna sytuacja na rynku to popłynęli finansowo... Znam też takich co wybudowali domy, sprzedawali i TERAZ lub w BOOMIE szukali działek pod budowanie na sprzedaż... Porażka jak nic W kryzysie skupujesz ile się da działek budowlanych i rolnych, w boomie kupujesz tylko działki rolne. I nie ma szans by mieć przestój w projektach... Teraz - po skupieniu czego się tylko dało - jest świetny czas na budowanie Dlatego sprzedam 5 działek i wybuduję 3 domy do końca 2019 roku. Zysk - murowany. Klientów (potencjalnych) na dwa domy we Wrocławiu już mam.

    Dlatego nie zgadzam się z tym co piszesz. Może i wybudowałeś 4 domy (choć wątpię - napisałam dlaczego wątpię) ale nie potrafisz tego powtórzyć skoro skarżysz się na ceny działek i mówisz otwarcie, że hamują one rozwój budownictwa. Człowiek to istota myśląca (z założenia...) i sama decyduje o swoim rozwoju. Sytuacja czy drugi człowiek nie ma wpływu na Twoją sytuację ekonomiczną i rozwój.
    Ostatnio edytowane przez luntrusk ; 14-03-2014 o 14:57

  9. #10229

    Domyślnie

    Cytat Napisał luntrusk Zobacz post

    Pierwsze co się nasuwa to:

    nielogiczne jest to co piszesz i to co robisz w życiu... Jak wybudowałbyś 4 domy to 5 rekreacyjny budowałbyś bez konsultacji na forum... bazując na dotychczasowym doświadczeniu.

    Twoje słowa: rozwój budowlanki ograniczają wysokie ceny działek budowlanych.... Absurd! Sorry ale to co piszesz to się "kupy nie trzyma". Nie obraź się za moje słowa. Znam wiele laików co pobudowali domy w boomie a gdy przyszedł kryzys, normalna sytuacja na rynku to popłynęli finansowo... Znam też takich co wybudowali domy, sprzedawali i TERAZ lub w BOOMIE szukali działek pod budowanie na sprzedaż... Porażka jak nic

    Dlatego nie zgadzam się z tym co piszesz. Może i wybudowałeś 4 domy (choć wątpię - napisałam dlaczego wątpię) ale nie potrafisz tego powtórzyć skoro skarżysz się na ceny działek i mówisz otwarcie, że hamują one rozwój budownictwa. Człowiek to istota myśląca (z założenia...) .
    1. Zapytałem na forum czy ktoś może ma jakieś Dodatkowe pomysły na tani domek rekreacyjny. Odzewu brak. Więc zbuduje tak jak uważam z doświadczenia własnego.
    2. Co do cen działek, to jest to wg mnie Oczywiste że wysokie ceny hamują rozwój budownictwa. Nie skarżę się na to tylko stwierdzam fakt. Nie mówię o ziemi rolnej na zadupiu którą kiedyś uda sie odrolnić i na wspomnianym zadupiu budować domki tylko o Uzbrojonej Ziemi Budowlanej położonej w cywilizacji- mam nadzieję że nie muszę rozwijać tego pojęcia?
    Oczywistym jest, że cena działki wyższa niż powiedzmy 300zl/mkw jest czynnikiem hamujacym rozwój budownictwa. A wierz mi, że w niektórych rejonach i 600zl nie wystarczy na 1 mkw działeczki.
    3. Z mojej strony starczy. Nie będę tu dyskutował o biznesie developerskim i zakupach ziem rolnych.

  10. #10230
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    To nie ten wątek na taką dyskusję...

    Ja pisałam o budowlanych działkach w aglomeracjach. O działce rolnej napisałam dodatkowo i nie pod kątem budowy na sprzedaż (bo jestem daleka od budowania dla kogoś na zadupiu i pakowania się w kłopoty finansowe).

    Co do taniego domku rekreacyjnego - szkielet wyniesie Cię trochę taniej ale szału nie ma. Mój projektant od płyty budował domek szkieletowy. Wyszło taniej.

  11. #10231
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Odbiliście od tematu- czas wrócić na właściwe tory
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  12. #10232

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Odbiliście od tematu- czas wrócić na właściwe tory
    Masz rację. Czyli wracając do tematu moim zdaniem Da się zbudować dom w stanie developerskim za 200 tys. Oczywiście bez działki i kosztów przyłączy. Warunek: kupujemy jak najtańsze materiały a co najważniejsze wybieramy jak najprostszy i najsensowniejszy projekt. Żadnych wykuszy, lukarn, wielkich okien, balkonów, pierdół itp. Prosta stodoła. Żadnych wydumek elektrycznych, rekuperatorów, gwc itp.
    Wiem za ile firmy budują dla developerów, i wiem że za 200 tys domek postawisz.

  13. #10233
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Na jakie Ty tory chcesz wracać???Tym ludziom ,którzy mają marzenia potrzeba także zdrowego rozsądku..........Wiesz co ja widzę jak wychodzę z mojego domu???Życie,fajne rośliny (dzięki tłumaczeniom naszej forumowej ogrodniczki i jej rodom,podglądaniu co mają inni) obserwowanie z taniego tarasu i szczęście ,że mam to co chciałem,że Wszyscy w domu cieszą się ,że nie widzą mnie ,który kombinuje jak skończyć to co jest jeszcze nie wykończone........i tą wizję, jak tego nigdy nie będę mógł wykończyć.Obecnie uwagę swą skupiam na udoskonalaniu,serwisowaniu i poprawie by było im jeszcze lepiej.

  14. #10234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    W wątkach o energooszczędnych pisałem nie raz nie dwa, niech dom kosztuje raz.
    Łatwo wywnioskować, jaki to ma wpływ na dalsze postępowanie.
    Mnie cieszy czysta prostota, ale dobra w detalu, równa staranna linia, ale to tylko mnie.
    Jaki cel mam tu udzielając się ? aby otworzyć ludzi na myślenie.
    Nie zajmuje się staniem przy maszynie np, czy nie jestem przedstawicielem handlowym.
    Mam bardzo dużo czasu na budownictwo i przemyślenia nad nim. Łączy się to z pasją i pracą.
    Nawet praca pod budowę jest ustawiona, tak aby mieć czas 7 rano parę chwil pracy przy kompie .
    10 amciu i do budowy. aby odpocząć. Cały czas działam kompleksowo i globalnie.
    Nie myślę ile mnie będzie kosztować jedna belka ... tylko ile belek będę mógł zrobić jak najtaniej.
    Ile jeszcze zyskam na tym że masowo przerobię drewno na dom.
    Od maszyn CNC po robienie mieszanki betonowej.
    Jak mnie trwoga dopadnie z braku wiedzy to w tedy udaję się do odpowiedniego speca pomóż.

    A nic innego nie przetwarzam jak tylko proste klocki, http://www.speedwaymotors.com/97-Sty...tting,951.html ot taka pierdółka
    bazuje na prostej zasadzie centrowania i docisku na stożku.
    Z budynkiem jest to samo.
    Będę męczył się łopatą z drewna bo nie chciało mi się dołożyć 15 zł na stal hartowaną, ale zaoszczędziłem 15 zł

    Mój szlagier to robienie termomodernizacji ... no nie dam 15 cm izolacji bo to straszne koszty.
    Główny sprawca cena materiału izolacyjnego
    No to jak tak jest ktoś nastawiony to nie ma co mu tłumaczyć że działanie A ... wpłynie na B.
    Stąd wycieczki i ataki na dobrą izolację.
    Jak by kto dobre patrzył w moją stopkę to nie narzucam nikomu żadnego materiału izolacyjnego, pokazuję iż izolacja może być naturalna.
    Stąd nie raz nie dwa narażam się ... piewcą różnych cudów.
    Bo jego jest super inne izolacje złe.
    Rozmawiając ze mną w sprawach doboru materiałów może się zdarzyć iż nie będzie konkretów, a tyko przez to że nie mogę skreślić jednej izolacji kosztem drugiej. Jak ma być styropian to styropian i jak wyniknie konkretne przeciwwskazanie na styropian to zmieniam.

  15. #10235
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dodek77

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    małopolska
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.Czy dobrze kombinuje myśląc nad takim projektem
    Projekt domu: Murator M164aL
    Złote runo - wariant I czy raczej to projekt do innego wątku tj tego o stówę większego.Bardzo proszę o jakąś odpowiedz.Dziękuję i pozdrawiam

  16. #10236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dodek - ten dom to nie jest najlepszy projekt, jesli chodzi o funkcjonalność.
    Wyobraź sobie zagospodarowanie wnęki pod schodami w pokoju. Albo gdzie odwiesisz płaszcz po wejściu do domu? Pod skosami bardzo mało miejsca.
    Z rzeczy podnoszących koszty - balkon.
    Poza tym aż trzy kominy - kominek, kotłownia i wentylacja kuchni + odpowietrzenie kanalizy

    Szukasz projektu z kotłem na paliwo stałe?

  17. #10237
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dodek77

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    małopolska
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam.Szukam taniego domu,Dokładnie potrzebuje 4sypialnie i jakiś dzienny pokój,ten jeden pokój raczej na dole.Co do wyglądu zewnętrznego ,nie mam żadnych konkretnych wymagań.Szukam tak jak radzicie tu Drodzy Forumowicze dach dwuspadowy, żadnych lukarn balkonów itp.Garaż też jest mi nie niezbędny.Elfir Dzięki za opinie,co do kotła nie musi być na paliwo stałe,mam tu akurat możliwość wyboru,a co do tamtego projektu rzeczywiście ma balkon...Kurcze nawet jeszcze projektu nie mam,dostaje już oczopląsów od oglądania a to dopiero początek ufff.Jeżeli ktoś wie o projekcie spełniającym moje skromne wymagania to proszę o rade.Dziękuje

  18. #10238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #10239

    Domyślnie

    Jeśli może być kalenica do drogi to Małgosia jest fajna: http://www.mgprojekt.com.pl/malgosia U mnie odpadła właśnie ze względu na tę kalenice.

  20. #10240
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dodek77

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    małopolska
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    37

    Domyślnie

    z79 ładny Zonie się podoba,ale Małgośka wydaje się być tańsza?Dziękuje za podpowiedzi i myślę dalej.Pewnie w tym wątku się nie zmieszczę cenowo przykładowo z taką ,,Małgośką"więc przeniosę się do tego następnego. Ale reasumując MR Code Snipper, ten projekt nie ma tych wszystkich bajerów to się nada czy nie?Tzn czy jest tani?Potrzebuje kopa i Waszego Doświadczenia

Strona 512 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony