dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 517 z 625
Pokaż wyniki od 10.321 do 10.340 z 12494
  1. #10321
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Ja mam marzenia na miarę swoich możliwości i ktoś może powiedzieć, że ten mój, to nie dom (bo mały?) tylko "kupa"- dla mnie to dom wymarzony i realny.
    Przecież każdy ma takie marzenia i nic nowego tu nie wnosisz zresztą widać,że już jedna z nich chyba zrezygnuje po twej soczystej wypowiedzi.Ale niech tam marzyć każdy może.

  2. #10322

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Przecież każdy ma takie marzenia i nic nowego tu nie wnosisz zresztą widać,że już jedna z nich chyba zrezygnuje po twej soczystej wypowiedzi.
    Nie no spoko, każdy ma swoje marzenia, a kolega przeprosił i wyjaśnił o co mu biegało.
    Także, ten tego, nie ma problemu, dyskutujcie dalej, panowie

  3. #10323
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Nie no spoko, każdy ma swoje marzenia, a kolega przeprosił i wyjaśnił o co mu biegało.
    Także, ten tego, nie ma problemu, dyskutujcie dalej, panowie
    Wiem wiem.Chodziło mi tylko o zasadę o ,której zapomniał a Ty mu przypomniałaś.
    Trudno jest dyskutować gdy ktoś swe racje ma ponad wszystkie.

  4. #10324
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Wcale nie twierdzę, że mam zawsze rację(daleki jestem od tego), jednak stwierdzenie "wiem", jest bardziej wiarygodne niż domniemanie typu "wydaje mi się". Swoje "wiem" opieram na zdobytym w życiu doświadczeniu, nie tylko teoretyzowaniu. Gdy słyszę tylko "nie... bo nie" bez uzasadnienia, to co o tym sądzić?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  5. #10325
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    To dlaczego wbrew swoje zasadzie negujesz innych odbierając im prawo wypowiadania się w takim topiku.Skoro np. ja piszę ,że dom to nie coś co go ma przypominać i ,że kasy zbraknie z tych 200 tyś. to Ty walisz z grubej rury ,że pierniczę głupoty bo Ty wybudowałeś.To jest najważniejszy argument???Tego nie mogę zrozumieć.I jeśli napiszę ,że "wiem" ,że taki dom nie powstanie za w/w kwotę to cóż mi odpowiesz???Pamiętaj tylko ,że grzecznie pytam
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 30-03-2014 o 10:53 Powód: kul-turka.

  6. #10326
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    To dlaczego wbrew swoje zasadzie negujesz innych odbierając im prawo wypowiadania się w takim topiku.Skoro np. ja piszę ,że dom to nie coś co go ma przypominać i ,że kasy zbraknie z tych 200 tyś. to Ty walisz z grubej rury ,że pierniczę głupoty bo Ty wybudowałeś.To jest najważniejszy argument???Tego nie mogę zrozumieć.I jeśli napiszę ,że "wiem" ,że taki dom nie powstanie za w/w kwotę to cóż mi odpowiesz???Pamiętaj tylko ,że grzecznie pytam
    Tak, to jest najpoważniejszy argument. Ktoś wybudował, mieszka, spełnia to JEGO oczekiwania - znaczy - da się? Nie jest w tym przypadku ważne, co TOBIE wydaje się, że powinno być w domu.

    Twoje "wiem", "przypuszczam", "zakładam" w konfrontacji z czyimś rzeczywiście stojącym i zamieszkałym domem wybudowanym za 200 tys. naprawdę nie są istotne.
    Ostatnio edytowane przez anSi ; 30-03-2014 o 11:33


  7. #10327
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Within the meaning of the proverb. "Do not speak without being asked".Nich przemówi moja łamana angielszczyzna.Ale czy to zrozumie???

  8. #10328
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    . "Do not speak without being asked".
    Bardzo ważna zasada, spróbuj czasami sie do niej stosować, a świat i to forum będzie piękniejsze. Jest jeszcze jedna mądrosć, o której zapomniałeś "speech is silver and silence is golden". Have a nice weekend everyone!
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  9. #10329
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mam także ważną i to tą ,która jest w tym wątku trafiona nie tak jak ta nade mną,która bardzo skraca pomysł i marzenia.
    "It is easier to criticize than to do something ...."

  10. #10330
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Mam także ważną i to tą ,która jest w tym wątku trafiona nie tak jak ta nade mną,która bardzo skraca pomysł i marzenia.
    "It is easier to criticize than to do something ...."
    Allle ja wszystko sam i dlatego się mądruję, bo "cóś" tam wiem . Anglicy nazywają to "experience" . Niee no niktoś ale się z nas światowcy dzisiaj zrobili . God helg!
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  11. #10331
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Within the meaning of the proverb. "Do not speak without being asked".Nich przemówi moja łamana angielszczyzna.Ale czy to zrozumie???
    Nareszcie pojąłeś, ale ..czy zrozumiałeś na tyle, aby zastosować w stosunku do SIEBIE? Wątpię, forumowy awanturniku


  12. #10332

    Domyślnie

    Hmm, NS ...."It is easier to criticize than to do something ...." ? Przecież to właśnie Dezet się poniżej 200 k wybudował. Więc chyba jest jednym z istotniejszych członków dyskusji w tym topicu? Chyba że czegoś nie załapałem, co sie zdaża

    Swoją drogą - Dezet - ja ze Śląska, ale Dygowo znam i darzę wielką sympatią. Długie lata jeździłem do Łykowa latem
    Serdecznie pozdrawiam.

    EOT

  13. #10333
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia Wojtek Zobacz post
    Hmm, NS ...."It is easier to criticize than to do something ...." ? Przecież to właśnie Dezet się poniżej 200 k wybudował. Więc chyba jest jednym z istotniejszych członków dyskusji w tym topicu? Chyba że czegoś nie załapałem, co sie zdaża

    Swoją drogą - Dezet - ja ze Śląska, ale Dygowo znam i darzę wielką sympatią. Długie lata jeździłem do Łykowa latem
    Serdecznie pozdrawiam.

    EOT
    Sorki, jeszcze nie zakończyłem budowy, ale z tego budowlanego, zdobytego obecnie doświadczenia wiem, że ta kwota jest realna i dom(-ek, jak niektórzy by chcieli) ok.100m2 jest możliwy do zbudowania. Mój jest większy, ma garaż, zwiększony kąt dachu, wiązary zamiast tradycyjnej więźby, komin do kominka- to są niekonieczne wszystkim podrażacze. Wiem, że na tym można zaoszczędzić. Każdy ma inny gust- mnie pasuje to czy tamto, komu innemu co innego. Mamy inne potrzeby i marzenia. Mnie nie potrzeba extra rezydencji, lecz własnego cichego zakątka, do którego wracam z radością, bo taki sobie wymarzyłem.

    Wojtku teraz gmina przeobrażona bardzo. Kilka lat inwestycji w infrastrukturę daje efekty.
    Pozdrawiam.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  14. #10334
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar syla135
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-000
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    a ja jutro podpisuje umowę przedwstępną na zakup działki i po świętach jak mąż przyjedzie dokańczamy sprawę u notariusza
    mam małe doświadczenie w budowaniu, jestem na początku drogi ale widzę jedno kluczem są 2 rzeczy PRACA WŁASNA I OPTYMIZM!!
    dla tego mamy zamiar postawić dom do 85 m2 za 200 tys zł i postawimy!! nie jestem głupia wiem że wiele może się zdarzyć ale uważam że rozsądny projekt i dobrze opracowany kosztorys ułatwi nam sprawę.
    pozdrawiam wszystkich optymistów

  15. #10335
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Sorki, jeszcze nie zakończyłem budowy, ale z tego budowlanego, zdobytego obecnie doświadczenia wiem, że ta kwota jest realna i dom(-ek, jak niektórzy by chcieli) ok.100m2 jest możliwy do zbudowania.

    jednak stwierdzenie "wiem", jest bardziej wiarygodne niż domniemanie typu "wydaje mi się". Swoje "wiem" opieram na zdobytym w życiu doświadczeniu, nie tylko teoretyzowaniu
    To dlaczego nie chcesz przyjąć tego co ja piszę???Mam dom,mieszkam w nim,patrząc na niego bardzo mi się podoba bo klimat w nim i w okół niego stworzyłem razem z małżom.Miałem marzenia ,które się ziściły.Ty nie dość ,że się nie wybudowałeś twierdzisz jak wyżej ,że ta kwota na te 100mkw jest realna.To kuźwa ja nie mogę mieć odmiennego zdania???Twierdząc ,że to nie będzie dom marzeń.Nawet ten 100mkw.w kwocie poniżej 200 tyś zyla???

  16. #10336
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    To dlaczego nie chcesz przyjąć tego co ja piszę???Mam dom,mieszkam w nim,patrząc na niego bardzo mi się podoba bo klimat w nim i w okół niego stworzyłem razem z małżom.Miałem marzenia ,które się ziściły.Ty nie dość ,że się nie wybudowałeś twierdzisz jak wyżej ,że ta kwota na te 100mkw jest realna.To kuźwa ja nie mogę mieć odmiennego zdania???Twierdząc ,że to nie będzie dom marzeń.Nawet ten 100mkw.w kwocie poniżej 200 tyś zyla???
    Możesz mieć odmienne zdanie, pewnie, że możesz. Powiem nawet, że masz od ponad tysiaca swoich "cennych" postów. Masz wymarzony dom (podobno, bo w DB pustki), masz super garaż, w którym myjesz swoją super furkę (podobno masz, bo w wątku o "garażu w bryle budynku" obiecałeś trzy tygodnie temu zdjecia tego cuda iii? znowu cisza). Coś mi sie wydaje ośmiotysięczniku, o sorki już ponad dziewięciotysięczniku, że ściemniasz aż przykro. Silisz się na super znawcę, wytykasz ludziom, którzy budują lub juz wybudowali niewiedzę, Olimpie jeden. Bebloczesz co chwilę nie wiadomo o czym, produkujesz jakieś tobie tylko znane problemy i wpieniasz solidnie innych normalnych na ciele i umyśle forumowiczów. Zamilknij nareszcie człowieczku do pioruna jasnego. Uzupełnij swój DB i wtedy wróć sie mądrować ściemniaczu.
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  17. #10337
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał syla135 Zobacz post
    a ja jutro podpisuje umowę przedwstępną na zakup działki i po świętach jak mąż przyjedzie dokańczamy sprawę u notariusza
    mam małe doświadczenie w budowaniu, jestem na początku drogi ale widzę jedno kluczem są 2 rzeczy PRACA WŁASNA I OPTYMIZM!!
    dla tego mamy zamiar postawić dom do 85 m2 za 200 tys zł i postawimy!!
    Pamiętam dzień, w którym podpisaliśmy umowę kupna działki jak dziś. Tego samego dnia pojechaliśmy na naszą już działkę, żeby się nią nacieszyć. Mieliśmy wreszcie własny, prywatny kawałek ziemi, allle radocha!. Z Waszym, nie znowu takim mikro budżetem, budowa domu poniżej 90m2 powinna się udać. "Prac własna i optymizm" będą niezbędne i niezastąpione. Jest cała masa rzeczy, których nie muszą robić "fachowcy", a na których zaoszczędzicie grube tysiące. Za murowanie fundamentów, ścian i zrobienie więźby bym się nie zabierał, bo szkoda na to zdrowia i czasu ale cała resztę można sie pokusić. Sam się dziwię do czego jest człowiek zdolny jak chce zaoszczędzić troche grosza
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  18. #10338
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar syla135
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-000
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    i takich słów potrzebuje dziś bardzo dziękuje, dodało otychu.
    działkę znalazłam sama, obejrzałam sama, umowę przedwstępną podpisze samą..... ciężko mi a mąż będzie dopiero na święta
    ale nie daruje, baba też potrafi jeszcze ja pokaże jak babeczka umie naginać przy betoniarce

  19. #10339
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał syla135 Zobacz post
    baba też potrafi jeszcze ja pokaże jak babeczka umie naginać przy betoniarce
    Hi hi, i tak trzymaj. Już nie raz pojawiały sie w dziennikach budowy kobitki, które zbijały szalunki ław fundamentowych, smarowały ścianki dysperbitem, pomagały przy ociepleniu fundamentów itd.... . Tak jak Twój maż, pracuję za granicą, buduje tylko w czasie naciaganych urlopów. Większość prac robilismy z żonką pierwszy raz w życiu (po wcześniejszej, solidnej lekturze forum i DB) i daliśmy radę. Bez kobitki na budowie ani rusz . Ja zapewniam wsparcie techniczne i logistyczne, a żonka trzyma cały ten poligon w ryzach i dzięki temu robota biegnie bez przeszkód. Mogłabyś założyć w przyszłości dziennik budowy. Myślę, że sporo osób wsparło by was swoją wiedzą i doświadczeniem i wyłapałoby ewentualne błędy panów budowlańców pokroju "będzie pan zadowolonyyyy" . Takowa pomoc jest nieoceniona. Pozdrówka!
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  20. #10340
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wiesz doskonale ,że nie mogę wklejać fotek a tylko wyrażać chęć ich wklejania a to różnica.Dałbym ci fotki na priva.Zobaczysz je i co z nimi zrobisz???Ja wiem a ty???

Strona 517 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony