dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 625
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 12494
  1. #1041
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    no taka racja, ale jak sam sobie budujesz to marzy deweloperskiej nie liczysz sobie, instalacji drogich tez nie trzeba robic. ja mam CO i CWU za 8 tys zl z robocizna na markowych produktach, da sie tanio? ale nie bede mial taniej eksploatacji. Mozna tak kilka rzeczy jeszcze. do tego dodamy niewielki metraz, i za 200tys dom zrobisz, sam chcialem za 200tys ale bedzie za 250tys, chociaz ja az takiego cisnienia na te 200tys nie mialem. za 240 - 250 zrobie dom, sam dom, bez kosztow obejcia wokol.
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  2. #1042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomi78__ Zobacz post
    Lepiej policzcie sobie odsetki, jaki zaplacicie w RnS, to zobaczycie jak Kaczory z was zdzieraly, dla porownania w PKObp kredyt w RnS byl drozszy od podstawowego, pomono tej super obnizki rat przez 8 lat.....
    tylko w polsce ,,dotowany'' oznacza drozszy
    Ja mam w PKO BP kredyt RNS i płacę mniej iż jakbym wziął zwykły. Mniejszą ratę oczywiście. Marża banku jest większa o 0,5% i tu jest różnica. ALe to co państwo dołoży przez 8 lat to niemało.
    Po 8 latach można kredyt przenieść.
    pozdrawiam
    Nowy kominek wentylacyjny na blachodachówkę taki jak tu: http://kronoplast.pl/product.php?id_product=21
    Kolor brązowy. Odstąpię za <b>100zł</b>
    Rura Dospel fi 125 ocieplana do 250 st.C do DGP 10m za 100zł -chętnie oddam

  3. #1043

    Domyślnie

    Odnośnie kredytu. Z faktami się raczej nie walczy i tez uważam, że ten kredyt może pomóc. Ale sama idea dotowania kogoś innego może się już nie podobać. Ja też jestem zdania, że państwo nie powinno mi drenować kieszeni w takim stopniu jak teraz, ale i też od tego państwa nie chcę za dużo wymagać. Niestety zawsze znajdzie się jakieś lobby w sejmie ze świńska górką i kłopotami z nadpodażą lub ktoś biedniejszy ode mnie komu koniecznie należy pomóc kasą z moich podatków.

  4. #1044
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Ale z tego co słyszałem, zwykłego kredytu nie dostałbyś bez zdolności, a tam było to chyba możliwe przy poręczeniach rodziny.
    W WBK zdolność trzeb było mieć na pełną ratę, wyliczaną "bez dopłaty". Może inne banki mają inne zasady? Nie słyszałem o "poręczaniu rodziny". Można sobie najwyżej dokooptować współkredytobiorcę np. rodziców, których mieszkanie/dom obciąża się hipoteką na rzecz zabezpieczenia. Ale to w przypadku, kiedy jest za mały wkład własny, ale jest zdolność finansowa pokrycia rat.
    Ostatnio edytowane przez jan_z_wolna ; 29-01-2011 o 15:54
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  5. #1045

    Domyślnie

    "Jeśli w ocenie instytucji udzielającej kredyty z dopłatami Skarbu Państwa w ramach programu "Rodzina na swoim" docelowy kredytobiorca (tj. małżeństwo lub osoba samotnie wychowująca dziecko) nie posiada wymaganej zdolności kredytowej, do umowy o kredyt preferencyjny mogą przystąpić inne osoby, które są spokrewnione lub spowinowacone z docelowym kredytobiorcą (np. rodzeństwo, rodzice, ojczym, macocha, teściowie, krewni)."

    Chodziło mi o ten zapis. Standardowe procedury przy zwykłym kredycie mogłyby go całkiem wykluczyć.

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Odnośnie kredytu. Z faktami się raczej nie walczy i tez uważam, że ten kredyt może pomóc. Ale sama idea dotowania kogoś innego może się już nie podobać. Ja też jestem zdania, że państwo nie powinno mi drenować kieszeni w takim stopniu jak teraz, ale i też od tego państwa nie chcę za dużo wymagać. Niestety zawsze znajdzie się jakieś lobby w sejmie ze świńska górką i kłopotami z nadpodażą lub ktoś biedniejszy ode mnie komu koniecznie należy pomóc kasą z moich podatków.
    hahaha.
    A nie pomyślałeś, że z moich podatków ta pomoc ? Ja też płacę.
    Vat odliczasz chociażby za internet ? To może w tej sytuacji na moich podatkach żerujesz?
    Mentalność Polaka=mentalność Kalego
    Mi pomagają -jest dobrze. Komuś pomagają-niedobrze.
    Ostatnio edytowane przez Monti2008 ; 29-01-2011 o 17:26
    Nowy kominek wentylacyjny na blachodachówkę taki jak tu: http://kronoplast.pl/product.php?id_product=21
    Kolor brązowy. Odstąpię za <b>100zł</b>
    Rura Dospel fi 125 ocieplana do 250 st.C do DGP 10m za 100zł -chętnie oddam

  7. #1047

    Domyślnie

    jaki projekt proponujecie za 200tys?

  8. #1048
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej27 Zobacz post
    jaki projekt proponujecie za 200tys?
    maly i tani w budowie
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  9. #1049

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monti2008 Zobacz post
    hahaha.
    A nie pomyślałeś, że z moich podatków ta pomoc ? Ja też płacę.
    Vat odliczasz chociażby za internet ? To może w tej sytuacji na moich podatkach żerujesz?
    Mentalność Polaka=mentalność Kalego
    Mi pomagają -jest dobrze. Komuś pomagają-niedobrze.
    Nie rozumiem tego tonu. Ta pomoc jest z podatków nas wszystkich. Ja się nie mogłem załapać, bo powierzchnia domu nie może przekroczyć 142m2. Wtedy coś byś mi dołożył ze swojej kieszeni. A tak? Nie wiem co możesz powiedzieć na temat mojej mentalności nieznając mnie, tym bardziej nic nie wiesz o mojej deklaracji podatkowej za ub rok i czy w ogóle ją złożyłem? Masz jeszcze jakieś zarzuty?

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monti2008 Zobacz post
    hahaha.
    A nie pomyślałeś, że z moich podatków ta pomoc ? Ja też płacę.
    Vat odliczasz chociażby za internet ? To może w tej sytuacji na moich podatkach żerujesz?
    no nie tylko z Twoich tylko z naszych jesli juz, a jesli mozemy pomoc innym chociaz w ten sposob to dlaczego nie??

    vat odliczam od internetu i co?? z Twojego vatu go odliczam czy ze swojego??jesli nie zaplace vatu to go odliczyc automatycznie nie moge
    a skoro zaplacilem i moge odliczyc to dlaczego by nie??

    poki co to kazdy sponsoruje panow na wiejskiej, to moze do nich te pretensje kierowac
    Ostatnio edytowane przez face ; 29-01-2011 o 18:24

  11. #1051
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monti2008 Zobacz post
    ps. DEZET nie przywołuj normy PN-70/B-02365 gdyż została wycofana, teraz obowiązuje PN-ISO 9836:1997
    -powierzchnię pomieszczenia liczy się w całości, zgodnie z powierzchnią jego podłogi, ale dzieli się ją na dwie części: część o wysokości 1,90 m i więcej oraz część o wysokości poniżej 1,90 m, która może być zaliczona tylko do powierzchni pomocniczej.
    Napisałem , że obowiązywała do 1999roku. Ale wg różnych informacji w necie- nadal czasem jest wykorzystywana, dlatego ją podałem.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  12. #1052
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał ann i pawel Zobacz post
    a mogę zapytać ile ci wyszło za to ssz?ile zakładasz, że starczy ci do wprowadzenia... tak porównuję swoją sytuację... muszę się jakoś nastawić do tych przyszłych wydatków
    Na SSZ (chociaż nie zdążyłem przykryć całego dachu blachodachówką - materiał jest), ok.140tys. W tej kwocie trochę "pociągnęła" mnie konstrukcja wiązarów jakieś 30tys. , ale zyskałem poddasze ok 70m2 po podłodze. W dachu 5 okien Skylight Premium. Ponadto brama garażowa z napędem. Okna złoty dąb na zewnątrz, pakiet 3szybowy i w środku białe. Mam jeszcze materiał na ścianki działowe parteru. Myślę, że nie jest źle.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  13. #1053
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Niestety zawsze znajdzie się jakieś lobby w sejmie ze świńska górką i kłopotami z nadpodażą lub ktoś biedniejszy ode mnie komu koniecznie należy pomóc kasą z moich podatków.
    Ja tam do Twoich podatków nic nie mam
    Aktualnie dopłatami odbieram sobie moje własne składki na ZUS, które ma emeryturze zobaczę (jak dożyję) jak świnia niebo.
    Naprawdę uważasz, że państwo działa właśnie w taki sposób? (pytanie retoryczne lub do wewnętrznie własnych przemyśleń bo się zrobił.)
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  14. #1054
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej27 Zobacz post
    jaki projekt proponujecie za 200tys?
    Trudno wskazać konkretny. Podstawowe cechy to konstrukcji moim zdaniem:
    - pow do 100m2
    - parterowy
    - obrys w czworoboku
    - prosty dwuspadowy dach
    - bez garażu
    - jeden komin w centralnej części domu
    - w tradycyjnych technologiach
    - bez dużych przeszkleń

    Może macie jeszcze inne pomysły?
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  15. #1055

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_wolna Zobacz post
    Trudno wskazać konkretny. Podstawowe cechy to konstrukcji moim zdaniem:
    - pow do 100m2
    - parterowy
    - obrys w czworoboku
    - prosty dwuspadowy dach
    - bez garażu
    - jeden komin w centralnej części domu
    - w tradycyjnych technologiach
    - bez dużych przeszkleń

    Może macie jeszcze inne pomysły?
    myślałem żeby z poddaszem uzytkowym do okolo 120mkw chciałbym parter zrobic w tej cenie co myślisz?

  16. #1056
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jan_z_wolna
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    397
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    tzn górę zostawić do późniejszego wykończenia?

    Tylko wtedy na dole musisz zmieścić wszystkie funkcje - kuchnie, sypialnie, salon, kotłownie, łazienkę, klatkę schodową i wiatrołap. Przy 120m z poddaszem masz około 8 na 10 metrów w obrysie parteru, to mało.

    Pomyśl jednak na parterem. Odpadają schody i strop, izolacja skosów poddasza. To jest kilka tyś do przodu.

    Jak masz pewność, że będziesz miał czas i zdolności do samodzielnej pracy to 200k wystarczy.
    Jak chcesz zobaczyć co oznacza słowo "praca" i ile to trwa to poczytaj spokojnie dziennik Netbeta.

    Ekipami tego nie zrobisz za 200k. Musisz więc być bardzo zdeterminowany. Majstrów brać tylko do rzeczy, na których się zupełnie nie znasz (u mnie np. konstrukcja dachu, CO itd). Murowanie, izolacja, wykończeniówka - samodzielnie, od fundamentów do końca.
    Ostatnio edytowane przez jan_z_wolna ; 29-01-2011 o 21:17
    DZIENNIK
    do zakończenia: gładzie, kafle, malowanie, tynk na elewacji i różne pierdoły


  17. #1057

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_wolna Zobacz post
    tzn górę zostawić do późniejszego wykończenia?

    Tylko wtedy na dole musisz zmieścić wszystkie funkcje - kuchnie, sypialnie, salon, kotłownie, łazienkę, klatkę schodową i wiatrołap. Przy 120m z poddaszem masz około 8 na 10 metrów w obrysie parteru, to mało.

    Pomyśl jednak na parterem. Odpadają schody i strop, izolacja skosów poddasza. To jest kilka tyś do przodu.

    Jak masz pewność, że będziesz miał czas i zdolności do samodzielnej pracy to 200k wystarczy.
    Jak chcesz zobaczyć co oznacza słowo "praca" i ile to trwa to poczytaj spokojnie dziennik Netbeta.

    Ekipami tego nie zrobisz za 200k. Musisz więc być bardzo zdeterminowany. Majstrów brać tylko do rzeczy, na których się zupełnie nie znasz (u mnie np. konstrukcja dachu, CO itd). Murowanie, izolacja, wykończeniówka - samodzielnie, od fundamentów do końca.
    myśle bardziej żeby był z poddaszem

  18. #1058

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej27 Zobacz post
    myśle bardziej żeby był z poddaszem
    ssz zmięście sie w 100tysiącach dodam że jestem stolarzem drzwi schody listwy parapety robie sam cekolowanie malowanie też

  19. #1059

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan_z_wolna Zobacz post
    Ja tam do Twoich podatków nic nie mam
    Aktualnie dopłatami odbieram sobie moje własne składki na ZUS, które ma emeryturze zobaczę (jak dożyję) jak świnia niebo.
    Naprawdę uważasz, że państwo działa właśnie w taki sposób? (pytanie retoryczne lub do wewnętrznie własnych przemyśleń bo się zrobił.)
    I ja również nie pcham nosa do rozliczeń kogoś innego. Jednak już system dopłat i ich sama idea bardzo mnie interesuje, ale nie w kontekscie ich wykorzystywania, tylko jak mocno ten system drenuje moją kieszeń. Już napisałem, że wolę gdy dopłaty idą na pomoc w pozyskaniu mieszkania lub domu młodym ludziom i nawet przytoczyłem na to dowód, ale nie mam pojęcia dla czego rolnik kupujący razem ze mną wódkę w sklepie może podjechać po nią swoim autem napędzanym dotowaną ropą, a ja muszę (lub nie)swoim benzyniakiem z paliwem w pełni obłożonym wszelkimi podatkami. I ten sam rolnik może wspomniany tu zusik w postaci krusu miec kilkakrotnie mniejszy, gdy ja muszę go płacić bo jak nie to 10 lat może mnie komornik ścigać. Faktycznie temat rzeka i zdaję sobie sprawę, że offtp pełną gębą, ale proszę wybaczyć i zrozumieć. Podatki są ok, i można je traktować nawet jako spełnienie jakiegoś obowiązku patriotycznego wobec państwa, ale wszystko pryska gdy stykamy się z prozą życia.

  20. #1060
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    taka racja, dotacje to jak Janosik, z tym ze zabiera biednym zeby pomoc tym troche bardziej sytuowanym...
    ot taka polska specjalnosc....
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

Strona 53 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony