dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 544 z 625
Pokaż wyniki od 10.861 do 10.880 z 12494
  1. #10861
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pan_zuczek

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-869
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czyli dokładnie co sam robiłeś (znaczy za co nie płaciłeś za robociznę)?

  2. #10862

    Domyślnie

    Za zbicie szkieletu, drugi murarz do fundamentu był szwagier, mnóstwo prac typu wykopać coś, przynieść, przyciąć wykonałem z rodziną. Ławy zbroiłem i lałem ze szwagrem (z gruchy beton my gładzenie). Sam rozciągam elektrykę, sam położę panele i płyty kg, sam pomaluję, sam złożyłem oczyszczalnię i zasypałem z rodziną. Generalnie wszystko czego nie wymieniłem w poprzednim poście było za darmo (robocizna). Z płaconego jeszcze okna były z montażem bo niższa cena niż bez. GWC i wentylacja też samodzielnie, tylko kopanie płacone.

  3. #10863

    Domyślnie

    Można ale trzeba bardzo wiele samemu zrobić w przeciwnym razie budżet 200 tys. będzie zbyt małym. Podstawą to oczywiście posiadanie własnej działki.

  4. #10864
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Może po pierwsze myśleć.... dobry program... https://www.youtube.com/watch?v=mIZwe72Wgss
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  5. #10865
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar syla135
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-000
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    mój temat który dał mi odwagę by spróbować za tą kwotę wybudować
    ciągle jeszcze sprawdzam czy się da a puki co jestem bogatsza o doświadczenia tj SSO który nas wyniósł puki co 42tys zł, będę starała się teraz na bieżąco prowadzić dziennik budowy bo wiem jaki to pomocne...kto wie może i ja komuś pomogę
    trzymam za wszystkich kciuki bo z każdym dniem moje marzenie że da się za 200tys zł postawić dom przeradza się w pewność choć ona pędzie poparta dowodami za około rok

  6. #10866

    Domyślnie

    Powodzenia! Nam się niestety nie udało zmiescic w 200 tys. ale z rozmysłem. Dużo poszło na energooszczędność.

  7. #10867

    Domyślnie

    Cytat Napisał pan_zuczek Zobacz post
    Mysle o budowie takiego domu. Widziecie jakies wady tego projektu? Mam 250tys. dzialke na wsi (woda, prad), sporo checi i zastanawiam sie czy mam szanse na taki domek.

    http://www.dobredomy.pl/projekt/sloneczkoII/

    255.000zł

    -Budynek z pustaka ceramicznego 30 cm, ocieplony styropianem 10cm i wykończony tynkiem akrylowym (w dowolnym jasnym kolorze).
    -Pokrycie dachu dachówką Brass wraz z orynnowaniem
    -Stolarka okienna PCV system pięciokomorowy
    -Parapety zewnętrzne z blachy powlekanej oraz wewnętrzne plastik lub drewno
    -Drzwi zewnętrzne antywłamaniowe i wewnętrzne standart
    -Taras 36m2 wykończony deską tarasową – bez barierek
    -Schody zewnętrzne wykończone płytkami [zakup płytek po stronie inwestora]
    -Szambo betonowe z rozsączkami
    -Kompletna kotłownia z grzejnikami
    -Kocioł gazowy wraz z zasobnikiem CWU
    -Ściany i sufity wykończone, pomalowane na biało
    -Zabudowany Geberit w toaletach
    -Podłogi betonowe wraz z izolacjami
    -Komin ponad dachem ocieplony i otynkowany
    -Szambo
    -Kominek
    -Instalacje wod-kan
    -Instalacje elektryczną
    -Instalacja grzewcza
    -Kompletny projekt wraz z uzgodnieniami i odbiorem budynku

    cena nie obejmuje:
    -Wykończenia podłóg
    -Wykończenia Łazienek
    -Montażu białego osprzętu (prysznica, wanny, umywalki, wc, baterii umywalkowej itp.)
    -Montażu gniazdek/włączników
    -Przyłączy wody/prądu/gazu

  8. #10868
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar syla135
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-000
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    cena mysle ze niezla licząc ze odchodzą takie ceny jak bieganie załatwianie i martwienie się... dla kogos kto ma taka kase mysle ze warto choć ja wychodzę z zalozenia ze jak sama nie zrobie, nie nadzoruje to będzie zle nie uważam ze mam jakas gigantyczna wiedze ale chcem wszytsko rozumieć widzieć i slyszec uzasadnien dla czego tak a nie inaczej....wyobrazacie sobie jak u mnie maja ciężko ludzie na budowie??

  9. #10869

    Domyślnie

    takie założenie jest błędne

    Gdybym miał zamiar budować dom i zmieścić się w okolicach tych 200tyś, to chyba wybrałbym ten projekt :
    http://projekty.muratordom.pl/projek...rror=yes#rzuty
    rozkład pomieszczeń ok, strop podwieszany co dodatkowo zmniejsza koszty, wiate można przerobić na garaż

  10. #10870
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Rozumiem, że to co wymienione wyceniono na 255k? Nie widzę w tym kosztu wiązarów, a to niemała kwota, oprócz tych wymienionych. Przy wykonaniu wiązarów można z projektantem (obliczenia) pozbyć się słupów na tarasie. Na wykończeniówkę potrzebne będzie jeszcze kilkadziesiąt tys. Koszt całkowity będzie spory, jak na taki domek.

    A "Miodowy" tylko pozornie może wydawać się tańszy w budowie - choćby bryła dachu nie jest prosta, jak w "Słoneczku".
    Ostatnio edytowane przez DEZET ; 31-01-2015 o 17:29
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  11. #10871
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    http://www.domdlaciebie.com.pl/proje...l#!prettyPhoto

    Dla mnie ani jeden, ani drugi, zawsze coś mi nie pasuje. Hugo moim zdaniem jest najlepszy, a myślę, że nawet jakby przedłużyć go o metr, to koszty nie bardzo się zwiększą.

  12. #10872

    Domyślnie

    Nie za 200, ale za 250k przymierzam się do tego: http://extradom.pl/projekt-domu-dom-...zianej-KRK1173
    Co o nim myślicie? Oczywiście dom postawiony będzie na płycie

  13. #10873
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Hugo- fajny domek. Radziłbym nie sugerować się przekrojem Hugo i ew. wykorzystaniem górnej kondygnacji, bo nijak się ma ten rysunek do rzeczywistego kąta pochylenia dachu. Powiększenie domu o 1m, czyli dodanie jakieś 10m2 x 2500= 25k. 10% zwiększenie kosztu budowy to mało, czy nie mało?

    Dom przy Miedzianej za 250k? Wiesz, ile kosztuje jedno okrągłe okno? A tam jest ich 5. Kolejne okna też duże i do tego przesuwne drzwi- poproś firmę o wycenę okien. Obym się mylił, ale będzie... spora. Poza tym żelbeton, żelbeton... Bez dużego wkładu pracy własnej na budowie, ta kwota będzie stanowczo za niska. Dużo bajerów na elewacji- w takim wyglądzie nie za tą cenę.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  14. #10874

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    Dom przy Miedzianej za 250k? Wiesz, ile kosztuje jedno okrągłe okno? A tam jest ich 5. Kolejne okna też duże i do tego przesuwne drzwi- poproś firmę o wycenę okien. Obym się mylił, ale będzie... spora. Poza tym żelbeton, żelbeton... Bez dużego wkładu pracy własnej na budowie, ta kwota będzie stanowczo za niska. Dużo bajerów na elewacji- w takim wyglądzie nie za tą cenę.
    Pomijając kwestię okien (nie orientowałem się jak drogie mogą być okrągłe okna) ten budynek wydał mi się najbardziej ekonomiczny w budowie jak tylko się da (ok, pomijam wykończenie i zwieńczenie elewacji). Budynek na planie "pięknego" prostokąta, bez wykuszy, daszków, balkoników, bez skosów z małą powierzchnią zabudowy, bardzo małym dachem (być może nie każdy poradzi sobie z dachem tego typu), piony wod/kan. nie są w przeciwległych zakątkach domu, kominek dla mnie do wywalenia. Okno tarasowe zamontowałbym tradycyjne - nieprzesuwne. Nieco mały salon, ale jak się otworzy na kuchnie to też może być inaczej.
    Podsumowując:
    Pomijając koszt wykończenia elewacji i zakupu okien czy ten dom nie będzie tani i łatwy w budowie? Z uwagi na małą powierzchnię zabudowy koniecznie widziałbym tam płytę fundamentową. Dachówka nie "jara" mnie, a blacha nie podoba więc kryłbym go gontem, a w razie konieczności cięcia kosztów nie widzę problemu na papie.

    edit:
    Ceny okien okrągłych nie powalają, także nimi się nie przejmuje:
    http://www.oknaokragle.pl/

  15. #10875
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Koncepcja zwartej bryły sześciennej jest jak najbardziej ok. Czy za 250? Około 130m2 po podłogach, dwa stropy. Na moje oko jednak trochę ciasnawy budżet.

    Te okrągłe okienka będą prawdopodobnie fi 900 lub 1000. Nie są to jakieś "dzikie" kwoty, bo wydasz 4500-5000, ale klasyczne prostokątne nie kosztowałyby nawet połowy tego. Ale ogólnie w tym projekcie jest 13 okien - to dużo jak na niewielki dom z trzema sypialniami.
    Tam, gdzie kominek, najprawdopodobniej jest podciąg, bo piętro wyżej widać ścianę nośną.
    Salon jest mały, ale jak dla mnie gorsze w tym projekcie są schody w samym jego centrum i bardzo kiepska kuchnia (mało miejsca na meble, dwa wielkie okna - jak tu przechować cokolwiek). Garaż będzie wymagał solidnego odizolowania od części mieszkalnej budynku - zwłaszcza, że nad nim jest łazienka. Nie widzę, aby ten projekt uwzględniał termoizolację ściany i stropu garaż-część mieszkalna, a warto to zrobić.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  16. #10876

    Domyślnie

    Bardzo rzeczowy komentarz.Biorę go do serca i zaczynam znów szukać swoich typów.
    Dziękuję

    Co byś powiedział o tym? http://projekty.muratordom.pl/projek...=1&wo_1=&wo_0=

    Jest zupełnie inny, ale swoim układem pomieszczeń zadowala mnie. Również wydaje mi się być stosunkowo niedrogi w realizacji.

  17. #10877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mnóstwo okienek. Od której strony świata masz wjazd na działkę?

  18. #10878

  19. #10879
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar syla135
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-000
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    jak chcesz taniej to unikaj
    kopertowych dachow,
    klasyczne okna,
    parterowe i bez piwnicy domy sa tansze
    dobrze zeby bryła była na podstawie prostokąta
    usynać w sumie wszytsko to co jest "fikuśne"
    proponuje unikac tarasów pod którym jest czesc mieszkalna bo często przeciekają
    dobrze aby w środku było blisko siebie pomieszczenia w których jest woda aby nie ciągać instalacji po całym domu
    ....
    nie wiem co jeszcze, ale na pewno tu ci ludzie pomogą
    przejrzyj projekty z500 mi osobiście się bardzo podobają

  20. #10880

    Domyślnie

    Parterowe i bez piwnicy mogą być tańsze gdy są niewielkie do ok.90 m,im większy dom,tym bardziej oplaca się iść w poddasze.

Strona 544 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony