dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 551 z 625
Pokaż wyniki od 11.001 do 11.020 z 12494
  1. #11001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    do stanu developerskiego za 1500 pln za metr można zrobić BEZPROBLEMU !!!!!!!! - tu dam pare wykrzykników.

    policzmy zatem 1500x120=180 000 na papiery i inne sprawy poszło 10tyś czyli za stan deweloperski masz 190tyś wydane. Za 10 tyś wykończysz 120m2 ?

  2. #11002
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    policzmy zatem 1500x120=180 000 na papiery i inne sprawy poszło 10tyś czyli za stan deweloperski masz 190tyś wydane. Za 10 tyś wykończysz 120m2 ?
    Co tutaj udowadniasz ? Może weźmiesz słowik i znajdziesz słowo bezproblemowo ?

  3. #11003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Co tutaj udowadniasz ?
    Zgadnij.

  4. #11004

    Domyślnie

    Ja zabardzo nie mam co napisac w tym temacie bo jeszcze nigdy nic nie budowalem i nie mam dosiwadczenia. Ale naprawde trudno mi uwierzyc ze deweloper ma jakies materialy duzo tansze. U nas jeden deweloper buduje dom 140 m za 250000. Dzialka mala bo 170m. U nas srednia cena ziemi to ok 100 zl za metr. Czyli dom juz jest wart 233 tys. Bylem ogladac, woda podciagnieta, gaz podciagniety, kanalizacja podciagnieta, nie ma ogrzewania, jest instalacja elektryczna. Trzeba zrobic sufity, instalacje wodno kan, ogrzewanie, wylewki. To wszystko z tych wazniejszych rzeczy. ale podczas budowy widzialem ze kazdy segment ma swoje sciany boczne, miedzy segmentami jest jakies 3 moze 5 cm styropianu. Podczas rozmowy z deweloperem dowiedzialem sie ze zatrudnia jedna forme do murowania, druga do ocieplenia, trzecia firma robi elektryke, czwarta wstawia okna, a piata robi dach. I kazda z tych firm ma zysk z tego. Rozumiem gdyby ten deweloper mial firme budowlana i placil stala stawke sqoim pracownikom ale on zatrudnoa firmy do tego, plus zysk dewelopra. To na czysty rozum ile kosztuje wybudowanie takiego domu? Moze 140 moze 160 tys wiecej nie. To teraz dlaczego budujac samemu dom koszt bylby 3 razy wyzszy. Nie umiem tego zrozumiec.
    Chcialbym aby wypowiedzial sie ktos kto budowal i napisal jaki byl koszt w kosztorysie budowy a ile faktycznie kosztowalo wybudowanie domu.

  5. #11005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Kamil z Twoich wyliczeń wynika że zysk na jednym segmencie szeregówki w zasadzie w stanie surowym zamkniętym +prąd to 73-93 tyś za jeden segment. Nie wiem gdzie jest ta mityczna kraina w której mieszkasz ale nie trać czasu zajmij się deweloperką.

    Nie mam siły i czasu się tu wykłócać ze białe jest białe. Buduj i licz a potem pochwal się jak poszło. Życzę sukcesów.

  6. #11006
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur i Lidia
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil2015 Zobacz post
    ... ile faktycznie wyniósł was ten domek oraz jakie koszty budowy były napisane w projekcie. Chciałbym się dowiedzieć jakie odchylenie jest od projektu. Oraz gdzie mogę znaleźć takie dzienniki ??
    Tak jak napisałem w poście wyżej, koszt całkowity budowy z wykończeniem, meblami i wszystkim co potrzebne do urządzenia domu to około 245 tys. zł. Na stronie studia z500.pl podają kosztorys orientacyjny na 160 tys. zł dla z7 35, w moim rozumieniu to kwota do stanu tzw. deweloperskiego. Zajrzyj do realizacji z7 na stronie studia z500 jest trochę realizacji, ale kultowy dziennik budowy jest na tym forum, czyli Bukowa chatka, warte przeczytania.
    Zobacz tego bloga http://z500.pl/plac-budowy/Z7_35/834...html?sort=data .
    Ostatnio edytowane przez Artur i Lidia ; 05-05-2015 o 19:17

  7. #11007

    Domyślnie

    No to ładnie na tej stronie z500 zaniżyli ten kosztorys.

    Ale jestem Ciekawy jaka może być cena postawienia tego domu według was? m172 http://projekty.muratordom.pl/projek...ge=2#materialy

  8. #11008
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur i Lidia
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Nie do końca jest tak, że na stronie z500 zaniżyli kosztorys, tam podają ceny średnie i wykończenie podstawowe. A ja podałem Ci mój koszt całkowity wraz z umeblowaniem i różnicą w cenie z uwagi na zmiany w projekcie i wybór materiałów,itp. Sam stan surowy zamknięty w moim przypadku to około 95 tys. zł.
    A kosztorys projektu do którego podałeś link wygląda mi na stan deweloperski i może okazać się realny, ale to zależy od systemu budowy, przy systemie gospodarczym realne.
    Ostatnio edytowane przez Artur i Lidia ; 12-05-2015 o 18:45

  9. #11009
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Zapomnieliście o jednym- najczęściej na stronach projektów podawana cena jest netto. Nie zaglądałem tu jakiś czas, a nagle znacznie wzrosły ceny za m2: 2500-3000 ? Ja buduję 116m2 pow. użytkowej; z garażem i pom. gosp. 152m2. Na razie wyszło ok. 160k. Wszystkie media na działce. Zostało do zrobienia 200m2 tynków, wylewka z podłogówką, instalacja wodna i gazowa, ocieplenie zewnętrzne, szpachlowanie sufitów i ich docieplenie, potem płytki, panele, malowanie. Co się da robię sam!
    Jak się nie ma wielkiego budżetu to wystarczą drzwi za 300zł, nie muszą być za 600. Inne rzeczy też nie muszą być za "kosmiczne" pieniądze.
    Warto tam, gdzie to możliwe wydać więcej- chodzi mi o elementy, których potem poprawić nie można- np. lepsze rury do instalacji, lepsze materiały na ocieplenia. Zamiast "standardowego" 12cm styro na elewacji dać min.20cm, itp. To się potem zwróci w rachunkach za ogrzewanie.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  10. #11010

    Domyślnie

    Przeczytałem cały temat, na moje szczęście zanim zacząłem budowę. Projekt, który kupiłem wylądował na allegro, na moje szczęście. Ale do rzeczy, po lekturze tego tematu i wielu przemyśleniach zweryfikowałem marzenia o zdrowy rozsądek. Mam kilka projektów wraz z przeróbkami jakich chcę dokonać.

    Projekt nr 1

    http://www.tooba.pl/projekt-domu-Karol-TRW-972

    Po przeróbkach

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Karol-hw_modyf.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	317101

    Projekt nr 2

    http://z500.pl/projekt/381/Z11_120,p....html?mirror=0

    Po przeróbkach

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z11_modyf.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	60,5 KB
ID:	317103

    Projekt nr 3

    http://z500.pl/projekt/726/Z253,part....html?mirror=0

    Po przeróbkach

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z253_modyf.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	317104

    Projekt nr 4

    http://z500.pl/projekt/229/Z262,pros....html?mirror=0

    Po przeróbkach

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z262_modyf.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	317107

    Projekt nr 5

    http://z500.pl/projekt/758/Z308,maly....html?mirror=0

    Po przeróbkach

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z308_modyf.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	51,8 KB
ID:	317109

    Projekty od 1 do 4 są w lustrzanach odbiciach, projekt 5 jest "normalny". Wszystkie projekty są w zasadzie podobne, różnią się tylko metrażem. No i w z11 nie wygospodarowałem w domu pomieszczenia gospodarczego, jest powiększona kotłownia na to. Celowo wybrałem małe domki tak, żeby zmieścić jeszcze kotłownie+ garaż i nie przekroczyć 100m w sumie. Dużo myślałem nad prądem, ale koszt kotłowni zwróci się po około 10-12 latach, do tego dochodzi czynnik psychologiczny w postaci - mniejszy rachunek co miesiąc, lepsze samopoczucie. Z garażu chciałem zrezygnować w każdym projekcie, ale jeśli już wymyśliłem sobie tą kotłownię na ekogroch to głupio by chyba wyglądała taka sama dobudówka (bez garażu) do domu. Tak przynajmniej myślę. Garaż byłby dobudowany, nie w bryle domu, nieocieplony. Z kominków rezygnuje w każdym projekcie. Czy te projekty kosztami będą się znacznie od siebie różnić? Czy wybierać obojętnie jaki? Coś pominąłem, o czymś nie pomyślałem? Swego czasu zapowiadała się tu ciekawa dyskusja, o ile obniżać metraż tak aby malały koszty. Niżej niż te 67-75 metrów już nie zejdę, to minimum. Rodzina 2+1. Oczywiście chciałbym w magicznej kwocie się zmieścić. Niestety wiele przy budowie nie pomogę, znam się tylko teoretycznie, z fizycznych prac mogę jedynie coś nosić, trzymać, mieszać, podawać.Roboty się nie boję, ale niestety się nie znam. Budowa ekipami, miejsce - podkarpacie. Szarpać się?

  11. #11011
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    ale jeśli już wymyśliłem sobie tą kotłownię na ekogroch
    Przy tym metrażu domu to chyba nie najlepszy pomysł. Nie ma tak małych kotłów na groch. Co z CWU latem?
    Czemu nie gaz?

  12. #11012
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    W kwestii tematu domu za 200tyś zł...

    Niedawno oglądałem trzy domy poleconej mi firmy (nie będę wymieniał nazwy i robił reklamy bo nie o to chodzi), z którą współpracuje bliska mi osoba z mojej rodziny. Namawiano mnie, abym pojechał i zobaczył zanim zdecyduje się na murowany dom.

    No i pojechałem, zobaczyłem.... Oględziny dały mi baaaaardzo do myślenia, czy nie postawić takiego szkieletora w 2 miesiące i po prostu mieszkać... Przyjechałem skołowany, bo wizja budowy domu w 2 miesiące gotowego do zamieszkania jest kusząca.

    Kilka szczegółów:
    - konstrukcja szkieletowa na palach.
    - dom stawiany od A do Z w 2 miesiące - wystarczy wstawić meble, załatwić przyłącza, papiery i mieszkać
    - wykonanie według indywidualnego projektu
    - architekt+papierologia+kierownik budowy w jednym = 7tyś zł ekstra
    - wykonanie łącznie z ogrzewaniem, płytkami, malowaniem itd itp.
    - ogrzewanie kominkiem lub piecem gazowym - grzejniki w domu
    - klimatyzacja mechaniczna płatna ekstra
    - wybieramy jakie chcemy panele, płytki, kolory
    - drzwi i okna drewniane bardzo dobrej jakości
    - blachodachówka
    - wykonane wszystkie instalacje - co, woda, prąd, kanalizacja
    - grubość ściany około 26cm (jeżeli dobrze zapamiętałem)

    Cena 2100zł brutto/m2, co dla domu 90m2 daje 189tyś zł. 11tyś zł zostaje w zapasie na różne załatwienia (jak pisałem ekstra trzeba doliczyć architekta 7tyś zł).

    Widziałem trzy domy zbudowane przez tą firmę. Rozmawiałem z właścicielem, który zrobił na mnie duże wrażenie - starszy doświadczony Pan, który widać było, że chciał nam doradzić, pomóc - ponieważ byliśmy z polecenia u niego.

    Piszę o tym, ponieważ postawienie domu za 200tyś zł w takiej technologi z odpowiednia firmą wydaje się jak najbardziej realne. I to tylko w 2 miesiące zamiast w 2-3 lata + użeranie się z ekipami i wykonawcami.

    Oczywiście poza samym domem trzeba mieć na meble, roboty przydomowe - np. droga, podjazd, studzienka, przyłącze i inne które się napatoczą. Nie wspominam już nawet o działce... Temat rzeka....
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 14-05-2015 o 16:47

  13. #11013

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Przy tym metrażu domu to chyba nie najlepszy pomysł. Nie ma tak małych kotłów na groch. Co z CWU latem?
    Czemu nie gaz?
    W tym problem, że gazu nie ma i się nie zanosi. CWU latem - ekogroch. Piece jakieś 10-12 kW są. Będą za duże?

  14. #11014
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Antymateria - 2-3m-ce samo postawienie domu. Wcześniej trzeba te podstawowe elementy zmontować w fabryce- to też jakiś czas, papierologii też w tydzień nie załatwisz.. Spokojnie dodaj kilka m-cy na wszystko. Jak dobrze pójdzie w ciągu pół roku (optymistycznie) się wprowadzisz. Znajdz takie domy tego wykonawcy, które mają kilka lat i spytaj właścicieli, jak się mieszka.

    Eryk77- w Z11 - problematyczne przesuwne drzwi w salonie dzielące stół na pół.
    Z253 - jakaś ciasnota w przejściu z kuchni do jadalni (stół)
    Z262 - jakieś zbyteczne moim zdaniem ścianki- salon, kuchnia.
    Z308 - nieakceptowalne wejście do łazienki z wiatrołapu.
    To tak na szybko moje uwagi.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  15. #11015

    Domyślnie

    Te ścianki to kosmetyka, można wyrzucić. A kwestia kosztów? Obojętnie jaki project wybiorę czy gdzieś o czymś zapomniałem? Da się to upchnąć w 200 tysiącach z tym garażem I kotłownią? Bo sama kotłownia to chyba głupio będzie wyglądać

  16. #11016

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    Te ścianki to kosmetyka, można wyrzucić. A kwestia kosztów?
    Walcząc o każdą złotówkę robienie domu z garażem jest Idiotyczne.
    Wystarczy najprostsza wiata + grzałka elektryczna do bloku silnika i nagrzewnica w środku auta. I za sumaryczną cenę (razem z tą wiatą) ze 3 tys zł wsiada się do ciepłego auta.

  17. #11017
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    To się tylko tak wydaje, że wiata to grosze. Poza tym kolega potrzebuje też kotłownię, więc do dobudowania zamiast wiaty, która musi mieć solidny dach- kawałka fundamentu i ściany nie jest już wielkim kosztem. Może być bez bramy garażowej(wiata jej nie ma), ale zawsze można dołożyć. Tynki też nie muszą być od razu. Kiedyś liczyłem i mój garaż zmieści się w ok.20-25tys., ale od postawienia murów wszystko robię sam.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  18. #11018

    Domyślnie

    Z7 to jest 150 tysięcy + 100 tysięcy robocizna....pod klucz z bardzo dobrych materiałów..oczywiście bez działki.
    pozdrawiam

  19. #11019
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Artur i Lidia
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    62
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    To co napisał front247 nawet w wersji Z7 35 bez większego problemu pod klucz , licząc w to projekt, adaptację, mapy, geodetów, przyłącza z wykonawstwem.
    U mnie wiata w której mieszczą się 2 samochody z dachem wykonanym podobnie jak dom wyniosła 9 tys.zł.

  20. #11020

    Domyślnie

    Będzie jednak Z78 z małymi zmianami

    http://z500.pl/projekt/76/Z78,projek...a-dzialke.html

    Kuchnia zostanie przeniesiona tam gdzie jest w oryginale pomieszczenie gospodarcze. Budynek zostanie w tym miejscu wyrównany ze ścianą tak aby zwiększyć kuchnię. Wnęka będzie tylko tam gdzie są drzwi wejściowe. W miejscu kuchni powstanie mały pokoik około 8m2.

    Teraz powstaje pytanie - garaż dokleić do budynku jako nieocieplony i nieogrzewany czy zrobić tak jak w tym projekcie?

    http://z500.pl/projekt/500/Z78_GL,z-...ej-strony.html

    Rozumiem, że w takim przypadku gdy ścianki nośne są również w bryle garażu to musiałbym go ocieplić i ogrzewać? Czy nie ma znaczenia, który wariant wybiorę?

    Kotłownię planuję z tyłu garażu, czy w związku z tym można umieścić komin w kotłowni czy musi on być gdzieś w domu?
    Ostatnio edytowane przez eryk77 ; 25-05-2015 o 09:45

Strona 551 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony