dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 566 z 625
Pokaż wyniki od 11.301 do 11.320 z 12494
  1. #11301
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Może wypowiedz się na temat sensu inwestycji w dom, mając w zanadrzu kredyt do spłacenia. No słucham, mędrcze?
    To ja powiem jak ja to widzę i chyba nie spodoba Ci się to
    Za gotówkę budują tylko nie potrafiący liczyć mając do dyspozycji najtańszy kredyt w Polsce czyli hipoteczny
    Co Ty na to ?
    Zanim odpowiesz na to to pomysl

    Drugie coś co ci się nie spodoba.
    Mając mieszkanie warte 200tys.zł nie widzisz sensu budowy domu za 200tys.zł opierając się tylko i wyłącznie na kredycie hipotecznym ?
    Bo ja widzę taki sens a czemu to pomyśl
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-09-2015 o 15:22

  2. #11302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Drugie coś co ci się nie spodoba.
    Mając mieszkanie warte 200tys.zł nie widzisz sensu budowy domu za 200tys.zł opierając się tylko i wyłącznie na kredycie hipotecznym ?
    Bo ja widzę taki sens a czemu to pomyśl
    Jeżeli chodzi o drugie, to po pierwsze nigdzie nie napisałem o bezsensie budowania domu, mając kapitał 200 tys zł. Manipulujesz.

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Za gotówkę budują tylko nie potrafiący liczyć mając do dyspozycji najtańszy kredyt w Polsce czyli hipoteczny
    Co Ty na to ?
    A ja na to, że ten "najtańszy kredyt" wykończył co piątego inwestora w tym kraju, ale o tym się oczywiście nie pisze. Trzeba doić ludzi i za pożyczenie 200 tys. zł. na hipotekę, ludzie muszą oddać 300 tys.zł. Tak wygląda ten twój "najtańszy kredyt" i mamienie ludzi pięknymi wizjami domu z ogrodem.

    Co ty na to? Pomyśl.

  3. #11303

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    Po cholere tu włazisz i wyzywasz od głupków? Niczym się ode mnie nie różnisz
    Wypraszam sobie porównanie mnie do ciebie! Nie pochlebiaj sobie.

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    tylko ja się przynajmniej nie boję przyznać, że jestem laikiem
    A ja się nie boję pisać prawdy.

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    Jak mniemam 90% forumowiczów to głupki bo budują z kredytu, nie?
    Nie.

  4. #11304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.654
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    A ja na to, że ten "najtańszy kredyt" wykończył co piątego inwestora w tym kraju, ale o tym się oczywiście nie pisze. Trzeba doić ludzi i za pożyczenie 200 tys. zł. na hipotekę, ludzie muszą oddać 300 tys.zł. Tak wygląda ten twój "najtańszy kredyt" i mamienie ludzi pięknymi wizjami domu z ogrodem.

    Co ty na to? Pomyśl.
    Sprawdż lepiej, jakiś jest procent zagrożonych, niespłacanych kredytów hipotecznych, a jaki konsumpcyjnych.
    Czy możesz podać żródło informacji o tej 1/5 inwestorów "wykończonych" przez kredyt hipoteczny ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #11305

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego, jak nie spłacony kredyt hipoteczny. Każdy tego typu kredyt jest, a priori, spłacony wraz z odsetkami. Czy to przez wierzyciela, czy tez przez działanie komornika.
    Nie ma wiarygodnych źródeł dla tego typu badań, chociażby dlatego, że większość ludzi jeszcze nie spłaciła tych 20-30 letnich "pożyczek", ale czytałem na forach poświęconych ekonomii i bankowości, iż przewiduje się, że 20 % osób nie będzie w stanie spłacić takiego kredytu, w związku z różnymi zmiennymi - od utraty pracy począwszy, na śmierci współmałżonka zakończywszy.
    Banki to wiedzą i dlatego golą taki procent, a Państwo udaje, że pomaga.

  6. #11306

    Domyślnie

    Trzeba doić ludzi i za pożyczenie 200 tys. zł. na hipotekę, ludzie muszą oddać 300 tys.zł.
    Jedna rzecz, skoro tak czytasz fora bankowe i ekonomiczne to zapewne wiesz na czym polega zmiana wartości pieniądza w czasie. Ja za 15 lat będę miał ratę taką samą jak dziś. Czy moje zarobki za 15 lat będą takie same jak dziś? Bo porównując aktualne do tych sprzed 15 lat była to tendencja wzrostowa. Owszem, bank zarobić musi, ale nie pleć, że będzie to 1/3 tego co pożyczę. Oczywiście, mogę pracę stracić, może mnie potrącić szalony rowerzysta, ale to jest ryzyko, które świadomie podejmuję chcąc przeprowadzić się z namiotu do swojego domu
    przewiduje się, że 20 % osób nie będzie w stanie spłacić takiego kredytu
    Znalazłem archiwalne wiadomości sprzed kilku lat gdzie wszelkiej maści eksperci przewidywali, że frank będzie stabilną walutą i warto brać kredyty w tej walucie. Byłbym ostrożny co do wszelkich "przewidywań" "ekspertów"
    Ostatnio edytowane przez eryk77 ; 13-09-2015 o 18:35

  7. #11307
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał eryk77 Zobacz post
    Jedna rzecz, skoro tak czytasz fora bankowe i ekonomiczne to zapewne wiesz na czym polega zmiana wartości pieniądza w czasie. Ja za 15 lat będę miał ratę taką samą jak dziś. Czy moje zarobki za 15 lat będą takie same jak dziś? Bo porównując aktualne do tych sprzed 15 lat była to tendencja wzrostowa. Owszem, bank zarobić musi, ale nie pleć, że będzie to 1/3 tego co pożyczę. Oczywiście, mogę pracę stracić, może mnie potrącić szalony rowerzysta, ale to jest ryzyko, które świadomie podejmuję chcąc przeprowadzić się z namiotu do swojego domuZnalazłem archiwalne wiadomości sprzed kilku lat gdzie wszelkiej maści eksperci przewidywali, że frank będzie stabilną walutą i warto brać kredyty w tej walucie. Byłbym ostrożny co do wszelkich "przewidywań" "ekspertów"
    Mijasz się z prawdą. Rata kredytu zależy od poziomu stóp procentowych co przekłada się na WIBOR.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  8. #11308

    Domyślnie

    Rata kredytu zależy od poziomu stóp procentowych co przekłada się na WIBOR.
    Tendencja przez ostatnie 15 lat jest jednak spadkowa

  9. #11309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.654
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Nie ma czegoś takiego, jak nie spłacony kredyt hipoteczny. Każdy tego typu kredyt jest, a priori, spłacony wraz z odsetkami. Czy to przez wierzyciela, czy tez przez działanie komornika.
    Nie ma wiarygodnych źródeł dla tego typu badań, chociażby dlatego, że większość ludzi jeszcze nie spłaciła tych 20-30 letnich "pożyczek", ale czytałem na forach poświęconych ekonomii i bankowości, iż przewiduje się, że 20 % osób nie będzie w stanie spłacić takiego kredytu, w związku z różnymi zmiennymi - od utraty pracy począwszy, na śmierci współmałżonka zakończywszy.
    Banki to wiedzą i dlatego golą taki procent, a Państwo udaje, że pomaga.

    Przepraszam, ale przed chwila napisałeś, źe kredyt hipoteczny "wykończył" 1/5 inwestorów, a teraz piszesz , że ktoś PRZEWIDUJE, źe być moźe 20% kredytobiorców MOŻE MIEĆ PROBLEMY.
    To może określ sie, jak w końcu jest....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #11310

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Mijasz się z prawdą. Rata kredytu zależy od poziomu stóp procentowych co przekłada się na WIBOR.
    Fenix2, daj już ludziom zaciągnąć ten kredyt, bo jeszcze się spłoszą i banki nie zarobią.
    Oni potrzebują mieć dom z wizją porannej kawy na tarasie i nawet jak piszesz im, że 200 + hipoteka = 300 to oni i tak tego nie zrozumieją.
    A niech się cieszą.

  11. #11311

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przepraszam, ale przed chwila napisałeś, źe kredyt hipoteczny "wykończył" 1/5 inwestorów, a teraz piszesz , że ktoś PRZEWIDUJE, źe być moźe 20% kredytobiorców MOŻE MIEĆ PROBLEMY.
    To może określ sie, jak w końcu jest....
    Ale czego nie rozumiesz?
    Że co piątego inwestora nie stać na spłatę lichwy?
    Przecież pisałem ci, że analitycy bankowi tak wyliczyli, a chyba z kosmosu sobie tych danych nie wzięli, tak? Ja nie znam się na bankowości, ale podejrzewam, że oni mają dostęp do takich danych. Więc skoro teraz wg nich, 20% kredytobiorców hipotecznych nie jest w stanie spłacić lichwiarskiego kredytu, to ta stała będzie się utrzymywać, albo zmniejszać, albo powiększać - od tego oni są, żeby to wyliczyć.
    Natomiast jedno wiem, że oni oszukać się nie dadzą i kredyt hipoteczny jest jednym z najbardziej korzystnych kredytów!
    Dla banków.

  12. #11312
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Że co piątego inwestora nie stać na spłatę lichwy?
    Więc skoro teraz wg nich, 20% kredytobiorców hipotecznych nie jest w stanie spłacić lichwiarskiego kredytu,
    Ale jakiej lichwy ? To jest ok.5%,to jest lichwa ?
    http://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne,porownanie,0,250000,30,zakup_mi eszkania_domu,300000,pln,rowne,wtorny,0,0,0,0,0#wy niki
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-09-2015 o 19:44

  13. #11313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.654
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Ale czego nie rozumiesz?
    Że co piątego inwestora nie stać na spłatę lichwy?
    Przecież pisałem ci, że analitycy bankowi tak wyliczyli, a chyba z kosmosu sobie tych danych nie wzięli, tak? Ja nie znam się na bankowości, ale podejrzewam, że oni mają dostęp do takich danych. Więc skoro teraz wg nich, 20% kredytobiorców hipotecznych nie jest w stanie spłacić lichwiarskiego kredytu, to ta stała będzie się utrzymywać, albo zmniejszać, albo powiększać - od tego oni są, żeby to wyliczyć.
    Natomiast jedno wiem, że oni oszukać się nie dadzą i kredyt hipoteczny jest jednym z najbardziej korzystnych kredytów!
    Dla banków.

    Dalej poproszę o link do informacji o tym, że "teraz 20% kredytobiorców hipotecznych nie jest w stanie spłacić lichwiarskiego kredytu"

    Prypomnę, że przed chwilą napisaleś:
    "przewiduje się, że 20 % osób nie będzie w stanie spłacić takiego kredytu"

    To sie zdecyduj, czy JUŻ nie są w stanie, czy dopiero NIE BĘDĄ w stanie.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-09-2015 o 20:11
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #11314

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dalej poproszę o link do informacji o tym, że "20% kredytobiorców hipotecznych nie jest w stanie spłacić lichwiarskiego kredytu"
    A ja ci dalej tłumaczę, że OBOP, ani inny PISowski, czy POwski ośrodek badania opinii publicznej nie robił takiego badania, gdyż:
    1) Nie jest to w interesie Państwa, ponieważ Państwo twierdzi, że jak nie masz domu, to weź kredyt (by Komorowski - podlinkować?)
    2) Nie jest w interesie banków ujawnianie takich danych, ponieważ jak wyżej.

    Więc skoro tego naprawdę nie rozumiesz/nie jesteś w stanie zaakceptować tego, co ci próbuję wytłumaczyć, to proponuję wyjechać z Polski. Bo tutaj jest jak jest.

    3) Wydajesz się być mądrym użytkownikiem forum, ale się usrałeś na te dane, chociaż ja od początku tłumaczę, że to nie są OFICJALNE BADANIA, bo takich nie uświadczysz, tylko dywagacje i prognozy na forum finansowym.
    4) Teraz już rozumiesz, o czym piszę?

  15. #11315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.654
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to nie pisz raz w czasie teraźniejszym, raz w przyszłym, bo czym innym jest stan obecny, a czym innym wróżenie z fusów
    Mam nadzieję, że czasy rozróżniasz ?

    Co powiesz o tym:

    "Analitycy BIK przyjrzeli się 563 tysiącom kredytów mieszkaniowych denominowanych w CHF (tyle właśnie ich mamy) i okazało się, że tzw. przeterminowane, czyli takie, które nie są spłacane co najmniej od 90 dni, stanowią zaledwie 1,2 procent. Przeterminowanych kredytów złotowych jest 1,7 procent, ale to także niewiele (łącznie jest ich znacznie więcej, bo 1363 tysięcy). Najgorzej kredyty frankowe spłacane są w Szczecinie (1,6 proc. przeterminowanych), najlepiej w Lublinie i Olsztynie (zaledwie 0,7 proc.) oraz w Warszawie (0,8 proc.) Liderem zestawienia najmniej solidnie spłacanych kredytów złotowych jest także Szczecin (2,7 proc. przeterminowanych). Generalnie w skali całego kraju kredyty w CHF są trochę lepiej spłacane w miastach (przeterminowany jest tylko co setny) niż wynosi średnia dla całego kraju (1,2 proc.), ale w kredytach w PLN nie ma żadnej różnicy."


    Dywagacje i prognozy pseudoekspertów z jakiegoś internetowego forum to dla mnie słaby argument.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-09-2015 o 20:23
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #11316

    Domyślnie

    I tutaj, jak na dłoni, widzimy otumanionego, potencjalnego kredytobiorcę.
    Idź ty chłopie do banku i się dowiedz, ile kosztuje kredyt hipoteczny. Do swoich 5% dorzuć jeszcze jedno zero, a to i tak będzie dobra oferta.

  17. #11317
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    I tutaj, jak na dłoni, widzimy otumanionego, potencjalnego kredytobiorcę.
    Idź ty chłopie do banku i się dowiedz, ile kosztuje kredyt hipoteczny. Do swoich 5% dorzuć jeszcze jedno zero, a to i tak będzie dobra oferta.
    jaja sobie robisz czy naprawdę jesteś taki zielony ?
    Mam kredyt w PLN także doskonale wiem i to jest nawet pon.5%.

  18. #11318

    Domyślnie

    lotpaj pewnie umoczył na kredycie we frankach i go żółć zalewa. Nie widzi tylko, że coraz bardziej śmieszny się robi. " 50% oprocentowania, eskperci na jakimś forum mówili"

  19. #11319

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to nie pisz raz w czasie teraźniejszym, raz w przyszłym, bo czym innym jest stan obecny, a czym innym wróżenie z fusów
    Mam nadzieję, że czasy rozróżniasz ?

    Co powiesz o tym:

    "Analitycy BIK przyjrzeli się [...]"


    Dywagacje i prognozy pseudoekspertów z jakiegoś internetowego forum to dla mnie słaby argument.
    Dobra, ostatni raz ci odpisuję.
    Analitycy BIK'u to se mogą analizować co chcą, bo i tak w ANAL walą ciebie i statystyki.
    Ty w ogóle nie czytasz tego, co ja do ciebie piszę, że kredyt hipoteczny, to kredyt spłacony. Ale analitycy BIKU tego ci nie napiszą, stąd te ich 1%. Statystyka to jest kurwa, taka sama, jak relatywizm.

    (del...)
    Napisałem coś jeszcze, ale skasowałem, bo widzę, że ty jednak z tych niereformowalnych i moja wiedza, poniekąd tajemna, na nic tobie się nie przyda.

    Bierzta ludzie te kredyty i nie zawracajta mi dupy.

  20. #11320
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.654
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dałeś du.y i choć pozujesz tu na znawcę to wyszedł brak wiedzy.
    Może poszukaj jej poza "forum ekonomicznym" ?

    Na chwile obecna jakieś 1.7% inwestorów ma problem ze spłatą.
    Ty napisałeś, ze 20% z nich ten kredyt "położył"

    Pózniej napisałeś, ze 20% procent MOŻE mieć problem, bo tak przeczytałeś w internecie.
    No cóż MOŻE tak być.
    Małpa z kostką Rubika w dłoniach tez przypadkowo MOŻE ułożyć właściwa kombinację
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-09-2015 o 20:45
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 566 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony