dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 570 z 625
Pokaż wyniki od 11.381 do 11.400 z 12494
  1. #11381

    Domyślnie

    Cytat Napisał lotpaj Zobacz post
    Stary dom wraz z działką to się kupuje praktycznie za cenę samej działki i o takich okazjach ja piszę. Także nie wiem, skąd wam się wzięło, że lepiej postawić nowy?
    Aha, już wiem. Bo wy a'priori zakładacie, że stary dom, to dom, który się rozleci przy większych podmuchach wiatru. Owszem, większość takich domów nie nadaje się do remontu, ale ja piszę, że są takie, które się nadają. I przy zakupie działki z domem za 100 tys. + remont 100tys. zostaje jeszcze dużo pieniędzy na ogrodzenie itd.
    Przecież ja o niczym innym nie napisałem, tylko o szukaniu takiej właśnie okazji. I jest większe prawdopodobieńswo znalezienia takowej, niż niedokończonego domu w stanie surowym zamkniętym po cenie "promocyjnej". Także nie mieszajcie dziewczynie w głowie, że się nie da, i że lepiej się budować.
    Ja przez 2 lata szukałem takich "okazji" równolegle z działką. Nie wiem jak w innych częściach kraju, ale u mnie ludzie powariowali, pierwsze oferta z brzegu: http://otodom.pl/oferta/dom-83-80-m-...n-ID1KMJB.html wystawiona za 390tyś zł! Ja w tej dzielnicy kupiłem działkę, z uzbrojeniem wyjdzie 100tyś zł. A za 290tyś to wybuduje na pewno coś lepszego niż ten 83m2 segment z lat 30-stych hehe.
    Przez te 2 lata obejrzałem kilkaset ofert (przez internet i kilka osobiście) no i żadna mi się nie kalkulowała lepiej niż budowa nowego domu. A nowy dom to brak wydatków na generalne remonty przez nawet kilkadziesiąt lat.

    Na zadupiu oczywiście można kupić dom dużo taniej niż koszty jego budowy, tylko w takich miejscach z pracą ciężko i stąd takie ceny.

  2. #11382
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malgos.ty

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    A jaki dom jeżeli chodzi o budowe jest tańszy: parterowy czy piętrowy lub z użytkowym poddaszem.

    Bo jak pisałam wcześniej potrzebuje 5 pokoi.

  3. #11383
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    parterowy ale przy 5 pokojach to chyba raczej z poddaszem ale nie szkieletor tylko tradycyjny, zwłaszcza że część możesz zrobić później..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  4. #11384
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malgos.ty

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Dziekuję Arturze za odpowiedź.

  5. #11385
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ZbyszekT

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos.ty Zobacz post
    A jaki dom jeżeli chodzi o budowe jest tańszy: parterowy czy piętrowy lub z użytkowym poddaszem.

    Bo jak pisałam wcześniej potrzebuje 5 pokoi.
    5 pokoi (sypialni) w temacie "Dom do 200 tyś. czy jest sens marzyć". Nie róbcie ludziom wody z mózgu...

  6. #11386
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZbyszekT Zobacz post
    5 pokoi (sypialni) w temacie "Dom do 200 tyś. czy jest sens marzyć". Nie róbcie ludziom wody z mózgu...
    ale ,że się da czy nie ???

  7. #11387

    Domyślnie

    małgos - za 200tys. to mała parterówka - salon plus dwa pokoje lub trochę większy dom z poddaszem uzytkowym np.Z34,
    co do kosztorysów to akurat archon ma rzetelne,aktualizowane co kwartał - mam dom z tego biura i ich kosztorys u mnie się sprawdził,ale oczywiście podstawą budowania jest szczegółowy kosztorys sporządzony przez firmę,która będzie stawiała wam dom,ssz,wszystkie instalacje łatwo jest skosztorysować,wykonczeniowka to już inna bajka.

  8. #11388

    Domyślnie

    Wszystko zależy od wielu czynników, pewnie się da, ale pytanie czy jest sens stawiać dom za takie, nie oszukujmy się, dosyć małe pieniądze jak na taką inwestycję?

  9. #11389
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos.ty Zobacz post
    Szczerze WAM powiem to już zgłupiałam.

    A jeżeli chodzi o metraż to jak najbardziej. Chciałabym domek najlepiej parterowy 100 m2 max 110.
    Taki najprostszy. Żadnego wydziwiania.
    No tu akurat się nie ma co dziwić.Moje po pierwsze do ciebie .
    1.nigdy domu do remontu. Nigdy. Dlaczego , a to dlatego ,że pewnych rzeczy nie poprawisz by miałyby być twoje z twojej wizji .Wcale nie będzie tańszy nie wierz w duchy .Dlaczego , a to dlatego ,że włożysz kasę w rzeczy ukryte ,które z czasem wyjdą czyli strata.Tu dmucham na zimne bez względu na opinię tych co powiadają bo tańszy. .
    2.dom - gniazdko ma być twoje z twoim pomysłem , a nie pomysłami które wymarzył sobie ktoś jak budował swoja chałupę.
    3.zawsze podobały mi się domy w literę "U" lub literę "L" .Niestety nie sprawdziły się na mojej zakupionej działce ale są cudowne.
    4.marzenia to nie wszystko .Zawsze......pomysł - pragnienia , kasa , dostosowanie realne do potrzeb .......................i dopiero wykonanie.

    pzdr.

  10. #11390
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malgos.ty

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał hexan89 Zobacz post
    Wszystko zależy od wielu czynników, pewnie się da, ale pytanie czy jest sens stawiać dom za takie, nie oszukujmy się, dosyć małe pieniądze jak na taką inwestycję?
    Przepraszam źle napisałam: salon + 4 sypialnie.

    Czyli co gdyby doliczyć kredyt to wyszło by 300 tys.


    PYTAM JESZCZE RAZ : CZY DA SIĘ WYBUDOWAĆ DOM ZA TE PIENIĄDZE.

    Jestem z Dolnego śląska ; Świdnica 50 km od Wrocławia . Szukaliśmy domu do 5-10 km od Świdnicy lub w samej Świdnicy ceny oscylują w granicach 240 tys do 350 tys i sa to oczywiście domy do remontu.

  11. #11391
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malgos.ty

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Niktspecjalny

    Dlatego tutaj na tym forum zadaje WAM ludziom po przejściach, pytanie czy da się wybudować.

    Mam marzenia, pewnie jak każdy. Ale jeżeli mogłabym je zrealizować choć w części to będę Bogu dziękować że dał mi szanse.

    Uwierzcie będę się cieszyć i skakać z radości z kawałka własnego trawnika, braku noszenia dziecka po schodach.

  12. #11392
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malgos.ty

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał namira Zobacz post
    małgos - za 200tys. to mała parterówka - salon plus dwa pokoje lub trochę większy dom z poddaszem uzytkowym np.Z34,
    co do kosztorysów to akurat archon ma rzetelne,aktualizowane co kwartał - mam dom z tego biura i ich kosztorys u mnie się sprawdził,ale oczywiście podstawą budowania jest szczegółowy kosztorys sporządzony przez firmę,która będzie stawiała wam dom,ssz,wszystkie instalacje łatwo jest skosztorysować,wykonczeniowka to już inna bajka.
    Namira czyli za 300 tys. wybuduje ?

  13. #11393
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos.ty Zobacz post
    Namira czyli za 300 tys. wybuduje ?
    Małgorzato nie to abym się czepiał bo przecież nie o to chodzi .100 000 tyś. różnicy w budowie domu z marzeniami na 200 000 tyś. zł. to już co innego.Jesteś w wątku do 200 000 tyś a pytasz czy wystarczy ci 300 000 tyś .

  14. #11394
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malgos.ty

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Niktspecjany przeciez nic nie mówie że się czepiasz.

    A nie wiem czy czytałeś moje wcześniejsze wątki. Problem z kredytem.
    Ale jest światełko w tunelu.

  15. #11395
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos.ty Zobacz post
    Niktspecjany przeciez nic nie mówie że się czepiasz.

    A nie wiem czy czytałeś moje wcześniejsze wątki. Problem z kredytem.
    Ale jest światełko w tunelu.
    Gorąco ci tego życzę .Czytam to co ludziska piszą w danym wątku i jeśli wzbudza to moje wątpliwości , sprzeciwiam się choćby miałoby to wzbudzić falę krytyki.

  16. #11396

    Domyślnie

    Malgos.ty: On się wszystkich czepia, taki już jest

    Dla bezpieczeństwa przyjmij 2500zł za m2 stanu deweloperskiego po podłogach. Jeśli wybierzesz odpowiedni projekt, część rzeczy zrobisz sama to możesz zejść do 2000zł za m2.
    Nikt Ci nie zagwarantuje, że wybudujesz za tyle i tyle, ale mając 200-300tyś na pewno coś wybudujesz, kwestia tylko tego jakie to będzie duże, jak skomplikowane itd.

    Moim zdaniem rozważ dom z poddaszem - duł na gotowo a poddasze póki co w formie strychu użytkowego z możliwością wykończenia w przyszłości na poddasze mieszkalne. Chyba w swojej sytuacji nic lepszego nie wymyślisz.
    Rozważ ten projekt, który wcześniej podesłałem, tylko bez piwnicy. Myślę, że za 300tyś jest szansa na wybudowanie go w stanie deweloperskim.

  17. #11397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post

    Dla bezpieczeństwa przyjmij 2500zł za m2 stanu deweloperskiego po podłogach. Jeśli wybierzesz odpowiedni projekt, część rzeczy zrobisz sama to możesz zejść do 2000zł za m2..
    Dopowiem, że na jej terenie, opcja 2.000zł za m2 (powierzchni całkowitej) jest bardzo realna i to przy średniej półce materiałowej i systemie zleconym.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  18. #11398

    Domyślnie

    malgos.Ty zapomnij o kredycie hipotecznym na 100 tys. zł. Bank będzie chciał od Ciebie operatu szacunkowego. Chyba, że będziesz miała 200 tys. wkładu własnego na koncie do wglądu dla banku. Wszystko również zależy od tego jak bank wylicza wartość domu-na pewno przyjmuje jakieś widłeki za m2. Może być tak, że będą chcieli Ci dać więszky kredyt=większe odsetki. Ich nie będzie interesować, że piętro urządzisz sobie za ileś tam lat z bierzących wydatków. Proponowałbym jeszcze rozejrzeć się, przejrzeć oferty banków i dopytać, czy spełniasz ich warunki.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 21-09-2015 o 10:41
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  19. #11399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    NO, ale przecież bedzie miała, po sprzedaży mieszkania.
    Albo nie będzie miała pieniędzy ale działkę+dom w SSZ.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #11400
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malgos.ty

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    malgos.Ty zapomnij o kredycie hipotecznym na 100 tys. zł. Bank będzie chciał od Ciebie operatu szacunkowego. Chyba, że będziesz miała 200 tys. wkładu własnego na koncie do wglądu dla banku. Wszystko również zależy od tego jak bank wylicza wartość domu-na pewno przyjmuje jakieś widłeki za m2. Może być tak, że będą chcieli Ci dać więszky kredyt=większe odsetki. Ich nie będzie interesować, że piętro urządzisz sobie za ileś tam lat z bierzących wydatków. Proponowałbym jeszcze rozejrzeć się, przejrzeć oferty banków i dopytać, czy spełniasz ich warunki.
    pawko to że bank będzie chciał dać większy to nie sobie chce.

    Wkład własny będzie za sprzedaz mieszkania.

Strona 570 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony