dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 597 z 625
Pokaż wyniki od 11.921 do 11.940 z 12494
  1. #11921

    Domyślnie

    Cytat Napisał m104 Zobacz post
    Chodzi mi o taki garaż aby go umieścić w bryle lecz nie byl murowany(brak fundamentów ścian z pustaka).
    tak na serio nie da się garażu taniej..chyba,że nie położysz tam tynku od środka, drzwi garażowe będziesz miał z demobilu, zamiast ocieplać garaż ocieplisz ścianę domu wewnątrz garażu.... poza tym to tylko oszczędności na materiale i praca własna zamiast ekip ALBO

    a) Za to możesz podzielić inwestycję na dwie: etap 1- dom, etap 2- garaż (przylepić go do domu). Co od etapu 2 jedynie musiałbyś podczas budowy domu w ścianie od przyszłego garażu zrobić nadproże aby sobie wstawić drzwi i ewentualnie zrobić fundamenty aby tworzyły jedną bryłę.

    b) Inny bardzo mały koszt, kupić blaszak postawić go oddzielnie i z zewnątrz opryskać tynkiem jak dom aby były podobne - koszt ok 2000-3000zł. (tak zrobił mój szwagier bo garaż w domu przerobił na pokój) i naprawdę nie wygląda to źle.

  2. #11922
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał m104 Zobacz post
    Po twojej wypowiedzi rozumiem ze masz chatę na palach...
    Widać że niewiele rozumiesz,ale twoj cyrk,twoje małpy

  3. #11923
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał m104 Zobacz post
    Dobra a garaż z czego zbudować żeby wyszło dużo taniej?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nku-czy-osobno

  4. #11924

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Widać że niewiele rozumiesz,ale twoj cyrk,twoje małpy
    Fora są po to by pytać.
    Ludzie dziela się na takich jak ty tylko żeby do....lic komuś i takich którzy chcą pomóc żeby.
    Niestety twoje odpowiedzi są do d..y i zasmiecaja tylko informacje których ja potrzebuje A może wielu innych. Dlatego proszę się nie udzielać nie mając nic konkretnego do przekazania.

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    b) Inny bardzo mały koszt, kupić blaszak postawić go oddzielnie i z zewnątrz opryskać tynkiem jak dom aby były podobne - koszt ok 2000-3000zł. (tak zrobił mój szwagier bo garaż w domu przerobił na pokój) i naprawdę nie wygląda to źle.
    Może by to było rozwiązanie....

    Dzieki temacik dobry zaraz dołącze


    A TERAZ DO SEDNA.

    http://www.tooba.pl/projekt-domu-BW-...iant-4-TYK-785

    Wywalam kominek i garaż ile mi kosztów odejdzie w ilu orientacyjnie się zmieszcze chodzi mi o stan deweloperski(tak jak pisałem wyżej)? Wiem że nikt nie wyliczy tego z błedem 3 tys... chodzi mi orientacyjnie
    Ostatnio edytowane przez m104 ; 01-06-2016 o 21:08 Powód: odpowiedz na post

  5. #11925

    Domyślnie

    Chyba nie ma sensu wałkować takich tematów (choć sam się kiedyś w nim o to pytałem) po prostu trzeba liczyć 2-2,5tyś od metra powierzchni po podłogach przy małym domu, średnich materiałach i średnich cenach robocizny. Dotyczy to stanu deweloperskiego ekipami.
    Przy większym domu ten koszt spada.

    Spore też są pozostałe koszty, np. u mnie:

    Projekt + adaptacja - 7tyś zł
    Mapka do celów projektowych - 620zł
    Badania geotechniczne - 800zł

    Przyłącze wody - 5000zł
    Przyłącze prądu - 2500zł

    Razem: 15920zł a łopata nawet nie wbita Jeszcze dojdzie koszt prowizorycznego ogrodzenia, szamba, podprowadzenia mediów pod budynek, geodety do wytyczenia budynku i pewnie wiele innych pomniejszych kosztów a budowa jeszcze nie rozpoczęta. Także do ceny samej budowy bezpiecznie jest doliczyć 20tyś na sprawy podłączenia do mediów, projektu itp.

  6. #11926

    Domyślnie

    U mnie wszystkie przyłącza Max 3 tys wszystko 1 metr od działki (woda, kanalizacja, prad).
    Ale i tak 10 tys na wstęp(dowiadywalem się po sąsiadach przylacza+pozwolenia).
    Czyli z ekipami muszę liczyć srednio 2250 za metr?
    A co z prostotą projektu? Powywalac kominek wykusz?
    Ewentualnie w wyruszy zrobić jedno duże okno bez bocznych okien?

  7. #11927

    Domyślnie

    Jeśli chcesz mieć kominek to zrób sam komin, koszt około 3000zł a kominek sobie zrobisz gdy będą możliwości.

    Moim zdaniem nie warto ryzygnować z okien bo dom może dużo gorzej wyglądać a w końcu buduje się go przez całe życie. Myslę, że lepiej jest coś sprzedać co rzadko używamy czy poczekać jeszcze kilka miesięcy i wybudować dom taki jaki nam się podoba.

    Też kasy nie mam, ale gdybym miał tak ze wszystkiego rezygnować to bym zrobił dom, który mi się w ogóle nie podoba. Póki co zrezygnowałem z całej góry (będzie do zrobienia na później), ale na dole i tak będzie prawie 100m2.

  8. #11928

    Domyślnie

    Juz sam nie wiem.
    Napisałem do paru ludzi z realizacji w/w projektów poczekam na odpowiedz.

    Na całą budowe z wyposażeniem chcę przeznaczyć ok 300 tys i muszę się ego trzymać.
    Garaż muszę mieć bo to jest moje tzw dodatkowe źródło dochodu "kup i zrób"

    Zobacze co mi odpiszą realizatorzy
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-06-2016 o 20:53

  9. #11929
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał m104 Zobacz post
    U mnie wszystkie przyłącza Max 3 tys wszystko 1 metr od działki (woda, kanalizacja, prad).
    Ale i tak 10 tys na wstęp(dowiadywalem się po sąsiadach przylacza+pozwolenia).
    Czyli z ekipami muszę liczyć srednio 2250 za metr?
    A co z prostotą projektu? Powywalac kominek wykusz?
    Ewentualnie w wyruszy zrobić jedno duże okno bez bocznych okien?
    To nie do końca tak opłaty przyłączeniowe takie same w przypadku prądu zależy od mocy ale oni robią projekt 1000 trzeba liczyć j,woda to nie tylko koszt wpinki do kanalizy i rurociągu ale trzeba zrobić projekt i odebrać te prace to też kosztuje.

    Po drodze może wyskoczyć koszt erbetki ogrodzenia tymczasowego blaszaka itp.

  10. #11930

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Jeśli chcesz mieć kominek to zrób sam komin, koszt około 3000zł a kominek sobie zrobisz gdy będą możliwości.

    Moim zdaniem nie warto ryzygnować z okien bo dom może dużo gorzej wyglądać a w końcu buduje się go przez całe życie. Myslę, że lepiej jest coś sprzedać co rzadko używamy czy poczekać jeszcze kilka miesięcy i wybudować dom taki jaki nam się podoba.

    Też kasy nie mam, ale gdybym miał tak ze wszystkiego rezygnować to bym zrobił dom, który mi się w ogóle nie podoba. Póki co zrezygnowałem z całej góry (będzie do zrobienia na później), ale na dole i tak będzie prawie 100m2.
    Może i tak jak napisałeś. lepiej zrobić tak żeby się podobało, przecież to jest na całe życie.

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    To nie do końca tak opłaty przyłączeniowe takie same w przypadku prądu zależy od mocy ale oni robią projekt 1000 trzeba liczyć j,woda to nie tylko koszt wpinki do kanalizy i rurociągu ale trzeba zrobić projekt i odebrać te prace to też kosztuje.

    Po drodze może wyskoczyć koszt erbetki ogrodzenia tymczasowego blaszaka itp.
    Prąd mam od sąsiada także odchodą mi takie rzeczy.
    Mam dużego busa z którego mogę zrobić przenośny blaszak.
    O takie rzeczy sie nie martwie...

    Tak jak mówiłem 10 tys przyłącza max. Zreszta kolega zrobi mi projekt kanalzacji i wody ( takimi żeczami się zajmuje) więc zaswsze coś będzie taniej.
    Tak jak pisałem woda/kanaliza 2 tys; prąd ok 1,5 tys; plus projekty.

  11. #11931

    Domyślnie

    Cytat Napisał m104 Zobacz post
    Może i tak jak napisałeś. lepiej zrobić tak żeby się podobało, przecież to jest na całe życie.



    Prąd mam od sąsiada także odchodą mi takie rzeczy.
    Mam dużego busa z którego mogę zrobić przenośny blaszak.
    O takie rzeczy sie nie martwie...

    Tak jak mówiłem 10 tys przyłącza max. Zreszta kolega zrobi mi projekt kanalzacji i wody ( takimi żeczami się zajmuje) więc zaswsze coś będzie taniej.
    Tak jak pisałem woda/kanaliza 2 tys; prąd ok 1,5 tys; plus projekty.
    Bardzo niebezpieczne podejście - zakładanie wydatków w sposób optymistyczno-życzeniowy kończy się tragedią czasem już w połowie budowy.

    Jak już coś liczysz to pomnóż razy 1.5 . Będziesz w miarę pewien, że nie braknie.

    A w ogóle czemu nie wydasz kilkaset złotych jakiemuś kosztorysantowi, który przynajmniej czarno na białym wszystko powymienia - a ceny można wziąć jako poglądowe.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  12. #11932

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A w ogóle czemu nie wydasz kilkaset złotych jakiemuś kosztorysantowi, który przynajmniej czarno na białym wszystko powymienia - a ceny można wziąć jako poglądowe.
    Tak chcę zrobić tylko najpierw muszę się dowiedzieć to i tamto.
    Na forum zawsze ktoś pomoże a przynajmniej delikatnie naświetli. Ogólnie przewineło mi sie dużo projektów i dzieki ludziom na forum nie wpierdzieliłem sie w skąplikowany projekt.

    Jedną odpowiedz dostałem http://www.majeczki.mojabudowa.pl/ i Pani ma przeznaczone ok 230 tys i mysle że ma szanse się zmieścić.

  13. #11933
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    To skoro o kosztach, to skomentujcie. Dom Baltazar WRX-1049 ok. 150 m2, parter i piętro, rzut ścian 11x13m
    1. Ławy, zbrojenie, betonowanie, murowanie, zagęszczenie i izolacje, ok. 65 m podmurówki ogrodzenia 20.000 zł.
    2. Ściany zewnętrzne i działowe, nadproża, schody, komin, zbrojenie, betonowanie stropu, okna 20.000 zł.
    3. Ściana kolankowa, zbrojenie wieńców, kotew, betonowanie 6.000 zł.
    4. Szkielet dachu, komin, ścianki działowe poddasza, okna 14.000 zł.
    5. Pokrycie dachu, kominy 10.000 zł.

    To sama robocizna - duża czy mała? Budowa okolice W-wy.
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 03-06-2016 o 13:24
    PC SDC09H3E8

  14. #11934

    Domyślnie

    Cytat Napisał m104 Zobacz post
    Może i tak jak napisałeś. lepiej zrobić tak żeby się podobało, przecież to jest na całe życie.

    Prąd mam od sąsiada także odchodą mi takie rzeczy.
    no właśnie w Polsce jest to podejście "na całe życie" tak nie powinno być - kiedyś może zmienisz albo przeniesiesz się ze względu na pracę

    Niemniej prąd od sąsiada, tak wiele osób tak robi, nie podoba się to firmom (łamanie prawa choć one i tak mają płacone za kW i opłaty ale mniej niż przy budowlanym) ale uważaj aby sąsiadowi instalacji nie spalił bo wtedy koszty pójdą ostro w górę...

    Sam zamierzasz budować,że mówisz blaszak z busa? bo w Blaszaku często ekipy trzymają narzędzia, myją się, jedzą jak pada..
    pozdro

  15. #11935

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    no właśnie w Polsce jest to podejście "na całe życie" tak nie powinno być - kiedyś może zmienisz albo przeniesiesz się ze względu na pracę

    Niemniej prąd od sąsiada, tak wiele osób tak robi, nie podoba się to firmom (łamanie prawa choć one i tak mają płacone za kW i opłaty ale mniej niż przy budowlanym) ale uważaj aby sąsiadowi instalacji nie spalił bo wtedy koszty pójdą ostro w górę...

    Sam zamierzasz budować,że mówisz blaszak z busa? bo w Blaszaku często ekipy trzymają narzędzia, myją się, jedzą jak pada..
    pozdro
    U mnie ekipa będzie tylko do dach i tynku tak że nie mam zamiaru kupować tego :-/

    Na całe życie bo biorę kredyt :-/

  16. #11936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kredyt nie blokuje sprzedaży domu i kupienie budowanie następnego.

  17. #11937
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    kredyt nie blokuje sprzedaży domu i kupienie budowanie następnego.
    Na całe życie ja też tak myślałam w 1999 roku a dziś się pakuje syn na studiach zmiana okolicy na spokojniejsza i brak schodow.

    A co do kosztów to te po znajomości kończą się różnie za to wiem na pewno że takie prace robione są na samym końcu bo pierszenstwo mają zlecenia za normalną stawkę.
    A bus potrzebny będzie pusty do przewozu materiałów więc nie zostawisz np betoniarki na placu. Jął za każdym razem od łopaty po drabinę i po resztę będziesz pakować to szybko zmienisz zdanie co do blaszka. A zawsze zostaje po każdym etapie materiału warto go schować

  18. #11938

    Domyślnie

    Cytat Napisał m104 Zobacz post
    U mnie ekipa będzie tylko do dach i tynku tak że nie mam zamiaru kupować tego :-/

    Na całe życie bo biorę kredyt :-/
    no to nieźle jak sam zamierzasz wszystko...serio powodzenia!


    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Na całe życie ja też tak myślałam w 1999 roku a dziś się pakuje syn na studiach zmiana okolicy na spokojniejsza i brak schodow.

    A co do kosztów to te po znajomości kończą się różnie za to wiem na pewno że takie prace robione są na samym końcu bo pierszenstwo mają zlecenia za normalną stawkę.
    A bus potrzebny będzie pusty do przewozu materiałów więc nie zostawisz np betoniarki na placu. Jął za każdym razem od łopaty po drabinę i po resztę będziesz pakować to szybko zmienisz zdanie co do blaszka. A zawsze zostaje po każdym etapie materiału warto go schować
    święte słowa czy to blaszak czy nawet buda zbita z OSB albo ze starych skrzynek wojskowych robi swoje....

  19. #11939

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    no to nieźle jak sam zamierzasz wszystko...serio powodzenia!
    Skoro sam nie umiesz to po co się dzielisz głos w tej kwestii?
    Robiłem 6 lat na budowach postawiłem w tym czasie parę domów A było nas trzech.
    Trochę mam pojęcie myślę ze więcej niż Ty...

  20. #11940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    m104 - dlaczego jesteś agresywny? Paco życzył ci powodzenia.
    Przy takim podejściu do forumowiczów, za chwilę nikt nie będzie chciał do ciebie pisać.


    na forum jest klub samorobów. Ludzie budują własnoręcznie, więc jak ktoś ma zacięcie, czas i narzędzia, da radę.
    http://forum.muratordom.pl/forumdisp...LUB-SAMOROBÓW

Strona 597 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony