dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 617 z 625
Pokaż wyniki od 12.321 do 12.340 z 12494
  1. #12321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wampirek357 Zobacz post
    Witam wszystkich. Planujemy z mężem budowę domu. Działkę już mamy (30 arów), na budowę możemy przeznaczyć 250 tysięcy. Tutaj pojawia się problem- jaki projekt wybrać, zeby sie w tej kwocie zmiescic? W oko wpadl mi taki: http://www.archeton.pl/projekt-domu-...752_opisogolny ale wydaje mi się to malo realne z finansowego punktu widzenia. Prosba moja do Panstwa- pokazcie swoje projekty, ktore udalo Wam sie w podobnej kwocie wybudowac...? Zaznaczam, ze musi to byc juz stan taku, zebysmy mogli tam zamieszkac. Doly pod fundamenty bedziemy kopac sami (mamy koparki itp), drewno rowniez w tanszej cenie dostaniemy, gdyz mamy firme z transportem i stolarnie. Z gory dziękuję za wszystkie informacje
    Słaby projekt na tanie budowanie, wywalić wykusz, lukarnę, garaż i kominy i zakasać rękawy, zrobić co się da samemu to może wystarczy...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #12322
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wampirek357

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Człuchów
    Kod pocztowy
    77-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Tak myslalam. Może ktoś podsunie jakis projekt?

  3. #12323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wampirek357 Zobacz post
    Tak myslalam. Może ktoś podsunie jakis projekt?
    Sugeruję lepiej porządnego architekta, bo nic się bardziej nie opłaca jak projekt szyty na miarę pod konkretny budżet.

    Przy takiej powierzchni użytkowej lepsza będzie parterówka, oprócz dachu można spokojnie samemu wymurować, na 30 arach z miejscem problemu raczej nie będzie.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #12324
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wampirek357

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Człuchów
    Kod pocztowy
    77-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    Istnieje wtedy szansa, ze stworzy mi projekt dość ladnego domku, czy to tez nedzie na zasadzie prostokstnej stodoly?

  5. #12325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wampirek357 Zobacz post
    Istnieje wtedy szansa, ze stworzy mi projekt dość ladnego domku, czy to tez nedzie na zasadzie prostokstnej stodoly?
    Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy budujemy dom na jaki nas stać czy taki, żeby sąsiad z zieleniał z zazdrości.

    Najlepsze jest to, że czym bardziej dom ma być ''pokaźny" tym mniej ma wspólnego z miłą dla oka architekturą.

    Minimalizm bryły nie musi oznaczać "nudy", za to znajdą się tacy, co po dostawieniu kolumn przy ganku będą uznawać projekt za "ładny".

    Temat jest prosty - architekt szyje dom o wielkości i funkcji na którą was stać.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #12326
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wampirek357

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Człuchów
    Kod pocztowy
    77-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    No więc obdzwoniłam 3 architektów, przesyłając im powyzsxy projekt i projekt majka rex. Wszyscy stwierdzili, ze nie widza problemu w tym, by taki domek w tej cenie wybudowac nie liczac na zlote klamki w domu.

  7. #12327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wampirek357 Zobacz post
    na budowę możemy przeznaczyć 250 tysięcy.
    Jest taki projekt domza150tysiecy.pl Jest też seria filmów na YT
    Jak dobrze zrozumiałem, to kwota odnosi się do sumy kosztów materiałów na dom przy założeniu samoróbstwa. Sam dom. Bez przyłączy, formalności, projektów, zagospodarowania, ogrodzenia itd. itp.
    Pewnie, że odezwie się taki, co zbudował. Dawno (a nie tylko ceny się zmieniają, ale też przepisy wymuszają coraz droższe budowanie) i nie uwzględniający wszystkich kosztów.
    Nawet, jeżeli masz działkę, i chcesz zbudować dom do zamieszkania, choćby po bida cenach i najniższej możliwej jakości to w 350K ciężko będzie się zmieścić z czymś większym, niż domek holenderski.

  8. #12328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wampirek357 Zobacz post
    No więc obdzwoniłam 3 architektów, przesyłając im powyzsxy projekt i projekt majka rex. Wszyscy stwierdzili, ze nie widza problemu w tym, by taki domek w tej cenie wybudowac nie liczac na zlote klamki w domu.
    Projektanci nie mają nawet bladego pojęcia o kosztach budowy. Zapytaj o koszt rekuperacji do tego domku, okien do tego wykuszu, najmu szalunków do stropu czy koszt inwentaryzacji powykonawczej geodety. Potem poproś o oferty wykonawców ze dwóch czy trzech, żeby porównać.

  9. #12329
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wampirek357

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Człuchów
    Kod pocztowy
    77-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    To ja juz naprawdę nie rozumiem... najpierw ktos tu radzi, by isc do architekta i stworzyc indywidualny projekt do tych funduszy, a teraz Pan pisze, ze architekci nie maja pohecia o kosztach budowy. No wiec jak moze mi stworzyc taki projekt?

  10. #12330
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To masz przykłady trzech parterowych projektów, w granicach 100 m2 - takiego czegoś szukaj. Albo nawet mniejszego. Ale na 250 tys nie licz, raczej 350 będzie bardziej realne.

    https://www.archipelag.pl/projekty-domow/erin-ii
    https://www.extradom.pl/projekt-domu-mokka-WOF1072
    http://www.galeriadomow.pl/projekty-...wej-5.html?c=1
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  11. #12331
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    olla87

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    53-200
    Posty
    83

    Domyślnie

    To i ja się poradzę. Robimy dobudówke do domu : 45m2 od podstaw po dach z dwoma pokojami + wymiana dachu na drugiej połowie domu- czyli razem dach dwuspadowy na 100m2. Chcemy z dobudową i zmiana dachu zamknąć się w 50tys. Uwazacie, że to realne?

  12. #12332

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wampirek357 Zobacz post
    To ja juz naprawdę nie rozumiem... najpierw ktos tu radzi, by isc do architekta i stworzyc indywidualny projekt do tych funduszy, a teraz Pan pisze, ze architekci nie maja pohecia o kosztach budowy. No wiec jak moze mi stworzyc taki projekt?
    To może inaczej - poproś architekta czy podejmie się wyceny i weźmie na siebie nadzór inwestorski gwarantując w umowie wydanie konkretnej kwoty.

    Jeśli nie robi się nic samemu to trzeba liczyć 1000 zł za M2 SSO, 2000 zł za M2 stanu deweloperskiego, 2500 zł minimum za stan na gotowi z meblami.

    Oczywiście to tylko sam dom, jeszcze z 30k na ogród/bramę i min. 15000 zł na projekty, pozwolenia, przyłącza.

    Niestety nie ważne jak mały dom pewne koszty są dość stałe i trzeba to mieć na uwadze.

  13. #12333

    Domyślnie

    Oczywiście mam na myśli M2 powierzchni netto po podłogach.

  14. #12334

    Domyślnie

    Witajcie.
    Bardzo proszę doświadczonych w budowaniu o ocenę, czy za max 250 tys. postawie ten dom https://projekty.muratordom.pl/proje...3266,0%2C0.htm
    lub ewentualnie wariant bez garażu https://projekty.muratordom.pl/proje...1521,0%2C0.htm
    Mam na myśli do stanu pozwalającego na zamieszkanie, choćby miała być tylko kuchnia, łazienka i jeden pokój.
    Później po sprzedaży mieszkania wartego około 150 tys bym zrobił resztę.
    Proszę o w miarę realną ocenę, ze wszystkimi pozwoleniami, przyłączami itp. bo taki mam maksymalny fundusz.
    Planuję budować systemem gospodarczym, co mogę zrobię sam, a w najbliższej rodzinie elektryk i monter okien, więc często za koszt samych materiałów.
    A ogrodzenie itp. mogę zrobić za kilka lat, moi mam nadzieję przyszli sąsiedzi mieszkają bez tego i żyją.

  15. #12335
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Moim zdaniem jak sie postarasz to do "zamieszkania" dasz rade, ale ta druga opcje.
    Tej wielkosci tansza bedzie parterowka, masz miejsce na dzialce czy poddasze chcesz ze wzgledu na mala dzialke?
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  16. #12336

    Domyślnie

    Napiszę parę słów od siebie, bo jakiś czas temu też chciałem wybudować dom za 200 tys. Na dzień dzisiejszy wydałem 230 tys, ale w tym zakup działki (25 tys, tanio, nie będę się rozpisywał dlaczego), garaż wolnostojący 6x9 który też ok 25 tys mnie kosztował (100% praca własna, ściany BK, dach blachodachówka, 2 bramy + drzwi wejściowe, na zewnątrz i wewnątrz siatka klej, posadzka betonowa, instalacja elektryczna). Do tych wydatków też dopisany jest zakup narzędzi (zaczynając budowę miałem wkrętarkę, młotek, poziomice, zatem trochę narzędzi musiałem kupić), ale też zakup przyczepki , czy montaż haka w aucie. W kosztach też ujęte zrobienie projektu, papierologia, przyłącze wody i elektryczne. Zatem na samą budowę domu wydałem domu wydałem ok 165 - 170 tys. Co za te pieniądze zrobiłem: dom parterowy powierzchnia zabudowy 125 m2, użytkowa 105m2, Fundamenty tradycyjne, ocieplone XPS-em 10cm, drenaż wokół, ściany BK + 20 cm grafitu, zaciągnięte klejem, brak struktury, strop monolit, dach pełne deskowanie z dachówką ceramiczna, rynny, podbitka, tynki gipsowe, elektryka skończona, hydraulika skończona (ogrzewanie elektryczne oparte o bufor 1000l, całość podłogówka), instalacje: alarmowa, telewizyjna, odkurzacz centralny, wentylacja mechaniczna z GWC (brak jeszcze samego rekuperatora). Obecnie kładę płytki, do kotłowni było budżetowo, podłoga po 13 zł, ściany po 17, ale w WC (1x1,3m) zaszaleliśmy i same płytki 2 tys. Do tych 200 tys na samą budowę brakuje ok 30 tys i na pewno nie starczy, bo z większych wydatków jeszcze przydomowa oczyszczalnia, kominek, rekuperator, ocieplenie stropu, łazienka, cała kuchnia, elewacja, wykończenie tarasu, drzwi wewnętrzne i cała masa drobiazgów. Stwierdzam jednak że dało by się za 200 tys pobudować dom ok 100 m2, jednak trzeba by jednak robić wszystko na materiałach z najniższej półki i budować tak jak ja.... samemu (Ale czy to by był wtedy dom o którym marzymy ... ?) Budując ekipami nie ma szans, ja zapłaciłem za zrobienie dachu, wstawienie okien, tynki i miksokreta, reszta to wiele dni spędzonych na budowie i tyranie.... jednak warto było marzyć, już możemy po woli planować kiedy przeprowadzka.

    Policzyłem ile jeszcze będę musiał wydać na dom aby się wprowadzić, wyszło ok 70 tys, Po zamieszkaniu jeszcze trzeba będzie zrobić ogrodzenie frontowe, kostkę itp - ok 50 tys. Zatem cały koszt zakupu działki, budowy domu parterowego 105 m2, garażu wolnostojącego na 2 auta i zagospodarowania działki wyniesie mnie ok 350 tys. Materiały średnia półka, robocizna niemal wszystko sam. Bez działki, garażu, ogrodzenia, kostki było by to ok 250 tys, czyli jak to często piszą na forum ok 2,5 tys za m2. Aby było taniej można zrezygnować z kominka, instalacji alarmowej, odkurzacza centralnego, na dachu tania blachodachówka.... aby było jeszcze taniej zamiast wentylacji mechanicznej grawitacyjna, ocieplenie tylko wymagane minimum, okna drzwi zewnętrzne najtańsze i do ogrzewania "śmieciuch" bo inne będzie nieekonomiczne. Natomiast jeśli nie jesteśmy "samorobami" to trzeba by doliczyć koszt robocizny, myślę że to w przeliczeniu na m2 dodatkowo 1 tys. Zatem dobrze kalkulujcie mając 200 tys co chcecie za to wybudować i o jakim standardzie.
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 26-07-2017 o 08:26

  17. #12337

    Domyślnie

    200k

    tak myślę
    dom 10x10 metrów, 2,5 metra od podłogi do sufitu

    50k działka projekt i duperele (http://tiny.pl/gjhjj)
    30k płyta i ocieplenie
    30k ściany, ocieplenie i tynki
    30k stropodach i ocieplenie
    15k WM
    15k stolarka i drzwi zewnetrzne
    15k kuchnia
    15k instalacj PV (opcja)
    15k instalacja cwu i kanalizacja i oczyszczalnia
    10k łazienka
    5k ogrzewanie elektryczne
    5k podłoga i drzwi wewn
    5k instalacja elektryczna
    5k podstawowe meble

    razem 245k z działką i instalacją PV pod klucz
    są tu rzeczy przeszacowane
    dom energooszczędny, tani w utrzymaniu, komfortowy, kosteczka

  18. #12338

    Domyślnie

    U mnie póki co: płyta fundamentowa z rurkami ogrzewania podłogowego, ocieplona 20cm XPS + drenaż: 70tyś.
    Kierbud, projekt, adaptacja, przyłącze prądu, wody, geodeta, badania gruntu, mapki itp. 30tyś.

    Co prawda dom 190m2 po podłogach, powierzchnia zabudowy 123,68 m2, ale piszę o tym aby ostudzić co niektórych entuzjazm, który i mi się udzielił przed budową. Po prostu ludzie, którzy tanio budują robią to sami lub mieszkają w lokalizacji, gdzie robocizna jest bardzo tania. Do tego mają dobre warunki gruntowe, tanie przyłącza i materiały z niższej półki cenowej. Oczywiście podstawą jest też prosty projekt i mała powierzchnia.

    Moim zdaniem przy małym domu trzeba liczyć minimum 3tyś za sam dom za m2 do wprowadzenia, oczywiście bez fajerwerków.
    Czym większy dom tym cena m2 trochę niższa.

  19. #12339

    Domyślnie

    Cytat Napisał MhUser Zobacz post
    200k

    tak myślę
    dom 10x10 metrów, 2,5 metra od podłogi do sufitu

    50k działka projekt i duperele (http://tiny.pl/gjhjj)
    30k płyta i ocieplenie
    30k ściany, ocieplenie i tynki
    30k stropodach i ocieplenie
    15k WM
    15k stolarka i drzwi zewnetrzne
    15k kuchnia
    15k instalacj PV (opcja)
    15k instalacja cwu i kanalizacja i oczyszczalnia
    10k łazienka
    5k ogrzewanie elektryczne
    5k podłoga i drzwi wewn
    5k instalacja elektryczna
    5k podstawowe meble

    razem 245k z działką i instalacją PV pod klucz
    są tu rzeczy przeszacowane
    dom energooszczędny, tani w utrzymaniu, komfortowy, kosteczka
    Raczej wydaje mi się, że to nie są przeszacowane, tylko sam koszt najtańszych materiałów ma się w tych kwotach zmieścić bez kosztów robocizny. O ile za 15k stolarka i drzwi zewnetrzne do małego domu dosyć przyzwoite kupisz, to nie wydaje mi się, że za 30k stropodach i ocieplenie, czy 30k ściany, ocieplenie i tynki, chyba że tak jak napisałem nie ma w tych kwotach kosztów robocizny.
    Ostatnio edytowane przez sylwekr ; 26-07-2017 o 07:49

  20. #12340
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    A ja sprobuje sie zmiescic w parterowym domu 86m2 netto Mam juz pewne doswiadczenie bo jedna budoea juz za mna na razie wydałem 32zł na mapke do WZ
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

Strona 617 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony