dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 625
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 12494
  1. #1221

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaKuba Zobacz post
    Dla mnie temat już jest zakończony bo musiałabym ew rozmawiać z kimś kto jest w podobnej syt do mnie, a wszelkie zarzuty złego kosztorysu czy inwestorowania tak czy siak będe odpierać tym co już wyżej napisałam. Bo co jak co ale wydając pieniądze które zarabiamy musimy zastanowić się trzy razy bardziej, na co je wydać.
    trzeba sie zastanowic na co wydac ciezko zarobione pieniadze nalezy, 3 razy, nawet 5 razy - tylko nie w trakcie budowy, ale na etapie wyceny jej kosztow

  2. #1222
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaKuba Zobacz post
    Ale ja głównie pisze o własnym doświadczeniu. [...]

    Dla mnie temat już jest zakończony bo musiałabym ew rozmawiać z kimś kto jest w podobnej syt do mnie, a wszelkie zarzuty złego kosztorysu czy inwestorowania tak czy siak będe odpierać tym co już wyżej napisałam. Bo co jak co ale wydając pieniądze które zarabiamy musimy zastanowić się trzy razy bardziej, na co je wydać.
    Są dwa problemy - po pierwsze łatwo można przeszarżować na którymś z tańszych etapów. Po drugie - czasami później w domu widać kiedy mieliśmy, a kiedy nie mieliśmy pieniedzy (np. bardzo drogie drzwi zewnętrzne i bardzo tanie wewnętrzne - przykład jak najbardziej z życia), jakoś wolałbym bardziej wyrównany poziom. Stąd IMHO solidne planowanie jest potrzebne. Aha - też nie buduję z kredytu.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  3. #1223

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia1981 Zobacz post
    a koszty ukryte zawsze wyjdą nieważne jak dobry mamy kosztorys. na forum była wypowiedź jednej osoby która chwaliła się jaki to dokładny kosztorys ma zrobiony i dzięki temu wie ile wyda, na końcu zabawy z budową widziałam post w którym pyta jak zwiększyć kwotę kredytu bo się nie wyrobiła.
    koszty ukryte - je sie ujmuje w kosztorysie jako koszty dodatkowe-nieprzewidziane % w stosunku do kazdej z robot

    jedyne co moze zniweczyc kosztorys to nagly wzrost cen materialow i robocizny - to rowniez mozna zalozyc, z reguly bierze sie wzrost sredni z ostatnich paru lat
    my dokladnie mielismy taki przypadek przy budowie, zalozylismy wzrost cen na poziomie 5%, przyszedl boom i poszlo do gory jedne rzeczy 10% inne po 30 a nawet 50% jednak koszty sie udalo w ryzach utrzymac

    generalnie poprawnie wykonany kosztorys opiewa na kwote ok 10% wieksza niz rzeczywiste koszta - nie widze problemu aby sie w nim zmiescic, no ale jesli pojawia sie apetyt na konsumpcje ktora nie ma pokrycia w kasie (w planowanej wycenie kosztow)....to juz bylo opisane na forum, takze i w tym watku...to kasy zaczyna brakowac


    dobra rada - pozwolic sobie na lepsze gdy jestesmy do przodu z pieniedzmi w stosunku do kosztorysu, a nie ciagle go przekraczac o stowke, 2 stowki, tysiac czy dwa na kazdym etapie bo w podsumowaniu kosztow pojdzie to w grube tysiace jak nie w dziesiatki tysiecy

    edycja:

    zasady sa uniwersalne i nie maja odniesienia do kwoty budowy 200 tys tylko do kazdej kwoty
    np 300 tys czy 500 tys

    apetyt rosnie w miare jedzenia a pokusy co rusz - zwlaszcza przy wykonczeniu i umeblowaniu budynku
    Ostatnio edytowane przez face ; 01-02-2011 o 09:23

  4. #1224

    Domyślnie

    przede wszystkim proponuje unikac uzywania slow takich jak wszyscy,zawsze itd

  5. #1225
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    ja sobie zrobiłam kosztorys tak: posiadane przeze mnie środki podzieliłam przez 2000, wyszło mi 100. Zaczęłam więc szukac projektu o pow. do 100m2. Jako że stwierdziłam, że chcę lepsze płytki i armaturę, odjęłam jeszcze od tego 5m2, co daje kwotę 10 tys. dodatkowo na płytki i armaturę. A na nieprzwidziane wydatki przeznaczyłam kwotę powstałą dzieki rezygnacji z wszelkich udziwnień bryły i dachu budynku. To mi wyeliminowało wiekszość projektów, wybrałam jeden z kilku zakwalifikowanych (stodoła do 95m2). Już na wstepie załozyłam wyższe koszty wykończenia. Szczerze mówiąc niespecjalnie interesował mnie wygląd zewnętrzny domu, jedynie jego orientacja względem stron swiata (kocham słońce w domu)
    Ostatnio edytowane przez Zielony ogród ; 01-02-2011 o 09:33

  6. #1226

    Domyślnie

    wybralas sluszna droge

    czasami ludzie popelniaja kardynalne bledy juz przy stanie deweloperskim:

    przyklad:

    w kosztorysie ujete: dachowka po 40 zl/m2, na scianie styro np 15cm po 130/m3, na podlodze 10 cm styro po 150 zl/m3, na dachu 25 cm welny jakiejs taniej
    w budynku w trakcie wykonania: dachowka wypas po 60-80 zl/m2,na scianie styro 20 cm po 180 zl/m3 - o lepszych parametrach, na podlodze 15 badz 20 cm styro, rowniez sporo drozszego, podobnie z welna, nie dosc ze 30 cm to jeszcze lepszej gatunkowo (drozszej)

    nagle sie okazuje ze budzet znacznie przekroczony, a gdzie tu do wykonczenia....
    do tego nie z racji wzrostu cen, tylko poprzez zastosowanie innych materialow i innej ich ilosci - co przeklada sie na znaczny wzrost wydatkow

    a moze by tak wyceniajac zalozyc od razu material jaki bedzie wykorzystany i jego ilosc policzyc z projektu - wtedy jesli zalozymy ceny uwzgledniajac ich wzrost okaze sie ze nie jestesmy do tylu tylko w budzecie a nawet (sporo) do przodu gdy sie dobrze(poszuka) kupi i w dobrym (tanszym) okresie (koniec, poczatek sezonu)
    Ostatnio edytowane przez face ; 01-02-2011 o 09:54

  7. #1227
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AgaKuba
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Olszyna
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    powodzenia zycze w budowie i zadowolenia
    dzięki
    pozdrawiam


    Cytat Napisał kasia1981 Zobacz post
    a koszty ukryte zawsze wyjdą nieważne jak dobry mamy kosztorys. na forum była wypowiedź jednej osoby która chwaliła się jaki to dokładny kosztorys ma zrobiony i dzięki temu wie ile wyda, na końcu zabawy z budową widziałam post w którym pyta jak zwiększyć kwotę kredytu bo się nie wyrobiła.
    dzięki kasia za tą wypowiedz.........
    Granat
    Komentarze
    Mieszkamy od 13.04.2012

  8. #1228

    Domyślnie

    pisząc o kosztach ukrytych nie miałam na myśli świadomego wyboru droższego wyposażenia. u mnie potrzeba było więcej tynku bo przy tynkowaniu okazało się że bez dołożenia tynku nie mogłabym obsadzić drzwi. ciągle wychodziły jakieś kwiatki które kosztowały całe szczęście niewiele ale po podsumowaniu pewnie niezła kwota by się uzbierała. 3 lata temu jak zaczynałam przygodę z forum to też namiętnie czytałam takie wątki czy za x uda mi sie wybudować. kojarzycie dziennik carrigtomas on budował z teściem chyba i udało się za 170 tys (na 100 % nie jestem pewna) teraz też jest dziennik człowieka który sam buduje. ale naprawdę wierzycie w to ze budując z pomocą kuzyna i zaczynając od zera postawi dom za 215 tysięcy?

  9. #1229

    Domyślnie

    i nie ma działki. ja nie zazdroszczę ja podziwiam takie osoby które mają siłę i chęci aby tego dokonać ale z własnego doświadczenia wiem że czasem nieświadomie pomija się pewne rzeczy nie pisząc ile to naprawdę kosztowało.

  10. #1230

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 27-05-2011 o 17:23

  11. #1231
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia1981 Zobacz post
    pisząc o kosztach ukrytych nie miałam na myśli świadomego wyboru droższego wyposażenia. u mnie potrzeba było więcej tynku bo przy tynkowaniu okazało się że bez dołożenia tynku nie mogłabym obsadzić drzwi. ciągle wychodziły jakieś kwiatki które kosztowały całe szczęście niewiele ale po podsumowaniu pewnie niezła kwota by się uzbierała. 3 lata temu jak zaczynałam przygodę z forum to też namiętnie czytałam takie wątki czy za x uda mi sie wybudować. kojarzycie dziennik carrigtomas on budował z teściem chyba i udało się za 170 tys (na 100 % nie jestem pewna) teraz też jest dziennik człowieka który sam buduje. ale naprawdę wierzycie w to ze budując z pomocą kuzyna i zaczynając od zera postawi dom za 215 tysięcy?
    niepojete to jest dla mnie, że piszę się o budowie za jakąś kwotę "domu'
    to tak, jakbym pisała o kupnie za 20 tys. "samochodu". Nie golfa, mercedesa czy ferrari tylko "samochodu"
    jak można szacować wynik kompletnie nie majac danych?
    budowałam bez z pomocy kuzyna, bo było mnie stac na normalne firmy, i 200tys. naprawde wystarczyło

  12. #1232
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    anetina,w dziale"dachy" masz kilka obszernych watkow na ten temat
    mnie ten temat nie interesuje już
    ale ogólnie
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  13. #1233

    Domyślnie

    dla mnie też to jest niepojęte. to tak jakbym was pytała czy urodzę chłopca czy dziewczynkę.
    prawdziwyanikamasz rację nie przeczytałam całego wątku tylko pierwszy post i ostatnie kilka stron. nie dam rady przebrnąć przez 60 stron.
    Zielonyogród cieszę się ze ci się udało. jak możesz to daj linka do swojego projektu, jestem bardzo ciekawa. jeśli chodzi o błędy ekip to nie uda mi się wszystkiego zobaczyć bo to ni ja jestem fachowcem i nie ja buduję. gdybym to potrafiła tobym tym wszystkim ekipom podziękowała. byłam w domu wybudowanym za 170 tys- to koszt domu i papierów bez działki i przyłączy. góra nie wykończona, jest tylko tynk. łazienka na dole farba olejowa, brodzik bez kabiny, kuchnia najtańsza z BRW i duuuużo pracy wlasnej plus teść ze znajomościami w hurtowni budowlanej( chyba nawet pracownik) dało się i ja wierze w tą cenę.

  14. #1234
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AgaKuba
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Olszyna
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia1981 Zobacz post
    pisząc o kosztach ukrytych nie miałam na myśli świadomego wyboru droższego wyposażenia.
    To był taki przykład bo nie jesteśmy jeszcze na etapie kupowania takich rzeczy, dopiero zamkneliśmy stan surowy i to jeszcze nawet nie do końca. No ale to nie zmienia faktu, ze jeśli bedziemy mieli kasy na tyle, to będziemy sobie wybierać co kupić.

    Cytat Napisał kasia1981 Zobacz post
    u mnie potrzeba było więcej tynku bo przy tynkowaniu okazało się że bez dołożenia tynku nie mogłabym obsadzić drzwi. ciągle wychodziły jakieś kwiatki które kosztowały całe szczęście niewiele ale po podsumowaniu pewnie niezła kwota by się uzbierała. 3 lata temu jak zaczynałam przygodę z forum to też namiętnie czytałam takie wątki czy za x uda mi sie wybudować. kojarzycie dziennik carrigtomas on budował z teściem chyba i udało się za 170 tys (na 100 % nie jestem pewna) teraz też jest dziennik człowieka który sam buduje. ale naprawdę wierzycie w to ze budując z pomocą kuzyna i zaczynając od zera postawi dom za 215 tysięcy?
    Aż musze spytać sąsiada za ile postawił swój dom włącznie z działką. Wybudował go z rodziną bez żadnych firm i wykańcza też sam. Będe wiedzieć to napisze.
    U nas takimi "kwiatkami" była np firma budowlana. Facet w połowie roboty zwinął sie i poszedł w długą więc wzięcie kogoś innego związało się z wyższymi kosztami. Przy budowie garażu okazało się, ze teren jest jeszcze bardziej mokry niż się zakładało plus poprzerywane dreny więc dodatkowe koszty doszły. Takich wydatków jest jeszcze kilka.
    I o to mi właśnie chodziło, ze niektórych rzeczy nawet idealny kosztorys nie uchwyci.
    Granat
    Komentarze
    Mieszkamy od 13.04.2012

  15. #1235
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    projekt M72 Zielony Ogród z Muratora, ale takich prostych projektów jest więcej

  16. #1236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwil Zobacz post
    Nie sztuką jest wybudować dom za 300, 400, 500 i więcej tyś., każdy to potrafi (kwestia posiadanej gotówki). Sztuką jest właśnie wybudować dom do 200 tyś. Jak ma się już działke to się da, mi się udało. Satysfakcja bezcenna.
    P.S.
    Fakt, że wkład pracy własnej spory

    wybudować a wybudować
    nam się udało, nawet łącznie z zakupem działki
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  17. #1237

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 27-05-2011 o 17:23

  18. #1238
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    ale jak to sie robi...

  19. #1239
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AgaKuba
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Olszyna
    Posty
    460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    anetina ale Ty zmieściłaś się w tych 200tyś razem z wykończeniem całego domu tak?
    Granat
    Komentarze
    Mieszkamy od 13.04.2012

  20. #1240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    tak
    nie wyczerpałam jeszcze całej kwoty
    ale została mi jeszcze do zrobienia łazienka na \górze - robocizna 0 zł, kupić trzeba będzie tylko wanne, kibelek, umywalkę i płytki
    podłoga w pokoju jednym - panele i ściany pomalować
    ale póki co nam się to nie spieszy


    no i z czasem pokolorować domek
    ocieplenie jest i na to klej czy jak to się zwie
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

Strona 62 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony