dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 625
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 12494
  1. #141
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Pawciuniu
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    411
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Przepraszam, ale ja mnie denerwują takie posty!!!!
    Są ludzie, którzy nie wyskakują na weekendy, nie wyskakiwaliby też gdyby mieli na to. Są ludzie, znam takich, którzy zyją za 2500 w 3 osobowej rodzinie i nie narzekają, że im brakuje na przyjemności. Samochód można kupić 5 letni i jeździć nim jeszcze 10 lat bez specjalnych inwestycji (tego jestem pewna, taki kupiłam dla siebie) a dziecko na swój samochód zarobi sobie samo, nawet gdybym setkami sobie pokój mogła wytapetować, to ja nie kupię.
    Różne są modele życia a nie tylko ten z kolorowych pism .
    Zgadzam się z Tobą w 100 %

  2. #142
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    co do 200 tys to ja to widzę tak:
    dam musi być prosty i łatwy z budowie dach 2-spadowy powierzchnia max 110 m2 z poddaszem
    koszty materiałów
    - fundamenty 10-13 tyś
    - sciany - 7 tyś
    - strop - 4 tyś
    - więźba - 8 tyś
    -kominy - 5 tyś
    - dachówka - 8 tyś
    - okna - 7 tyś
    - tynki - 4 tyś
    - elektryka - 4 tyś
    - instalacje - 20 tyś
    -ocieplenie - 11 tyś
    - poddasze - 8 tyś
    Razem 91 tyś powiedzmy niech będzie 100 tyś dochodzi oczywiście robocizna lekko licząc drugie tyle a pewnie więcej. Tak więc żeby za 200 tyś wybudować trzeba mieć działkę i podłączone media oraz wszystkie prace wykonać we własnym zakresie to powinno wystarczyć na wykończenie do zamieszkania.

  3. #143
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andja

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Przepraszam, ale ja mnie denerwują takie posty!!!!
    Są ludzie, którzy nie wyskakują na weekendy, nie wyskakiwaliby też gdyby mieli na to. Są ludzie, znam takich, którzy zyją za 2500 w 3 osobowej rodzinie i nie narzekają, że im brakuje na przyjemności. Samochód można kupić 5 letni i jeździć nim jeszcze 10 lat bez specjalnych inwestycji (tego jestem pewna, taki kupiłam dla siebie) a dziecko na swój samochód zarobi sobie samo, nawet gdybym setkami sobie pokój mogła wytapetować, to ja nie kupię.
    Różne są modele życia a nie tylko ten z kolorowych pism .
    nie denerwuj się tak bo Ci żyłka pęknie
    skoro ktoś ma pieniądze i z nich nie korzysta to znaczy że nie potrafi. pieniądze się zarabia po to, żeby z nich korzystać po zaspokojeniu podstawowych potrzeb. ale widzę, że Ty wolisz wytapetować sobie pokój niż pomóc dziecku - dla mnie dziwakiem jesteś i tyle.
    też znam takich którzy żyją za 2500 i co z tego???
    autor wątku ma być zadowolony, że zarabia 3300 i zaczynać budowę domu??? niech spojrzy na to szeroko a nie pakuje się w kredyt bo później to może być tragedia dopiero

    pozdrawiam

  4. #144

    Domyślnie

    Andja błyskotliwa odpowiedź. Widać, że sroce spod ogona nie wypadłaś...

    My, przed budową, określiliśmy jedną, fundamentalną zasadę. Źle idzie, pojawią się problemy finansowe - sprzedajemy chałupę w diabły. Obojętnie na jakim bylibyśmy etapie. Bez jakichkolwiek sentymentów.
    Ze względu na dobrą lokalizację i duży wkład własnej pracy - stratni nie będziemy.

    Uważam, że - dom za 200 tysięcy - w im mniejszym stopniu będzie projekcją własnych oczekiwań i marzeń, i w im większym stopniu wynikiem chłodnej, do bólu chłodnej, kalkulacji, tym większa szansa w powodzenie takiego przedsięwzięcia. Czasem mam wrażenie, że dom jest dla kobiet takim samym fetyszem, jak samochód dla facetów.

    Brachol, błagam! Skrót od tysiąca to tys. nie tyś

    Aaa, i jeszcze... Pamięta ktoś powiedzenie o fraku? Jak to szło?

  5. #145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    Uważam, że - dom za 200 tysięcy - w im mniejszym stopniu będzie projekcją własnych oczekiwań i marzeń, i w im większym stopniu wynikiem chłodnej, do bólu chłodnej, kalkulacji, tym większa szansa w powodzenie takiego przedsięwzięcia. Czasem mam wrażenie, że dom jest dla kobiet takim samym fetyszem, jak samochód dla facetów.

    Brachol, błagam! Skrót od tysiąca to tys. nie tyś

    Aaa, i jeszcze... Pamięta ktoś powiedzenie o fraku? Jak to szło?
    Powiedzenie o fraku znam, nie widzę tu zastosowania. Chyba, że według ciebie hołota powinna siedzieć w czworakach a nie pchać się na salony, zarabiać skrzętnie, ich dzieci może będzie stać na jakąś kawalerkę w bloku a wnuki dopiero mogą dom wybudować. To miałeś na myśli?

  6. #146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andja Zobacz post
    nie denerwuj się tak bo Ci żyłka pęknie
    skoro ktoś ma pieniądze i z nich nie korzysta to znaczy że nie potrafi. pieniądze się zarabia po to, żeby z nich korzystać po zaspokojeniu podstawowych potrzeb. ale widzę, że Ty wolisz wytapetować sobie pokój niż pomóc dziecku - dla mnie dziwakiem jesteś i tyle.
    też znam takich którzy żyją za 2500 i co z tego???
    autor wątku ma być zadowolony, że zarabia 3300 i zaczynać budowę domu??? niech spojrzy na to szeroko a nie pakuje się w kredyt bo później to może być tragedia dopiero

    pozdrawiam
    Jeżeli ktoś ma pieniądze, to je powinien szanować. Bo szybko je mieć przestanie. Co pokazują nam również kolorowe czasopisma, więc masz szansę się dowiedzieć.
    A moje dziecko ma się nauczyć zarabiać samo, choćby po to, żeby zrozumieć co to znaczy.

  7. #147

    Domyślnie

    Oj, czy koniecznie trzeba serwować uśmieszki, aby zasygnalizować drugie dno?
    Ja ordynarnie do mojej przedmówczyni piłem.

  8. #148

    Domyślnie

    Sumujac ,majac dochody ok 3 tys.zl na 3 osoby nie ma szans by wybudowac dom na kredyt (nie wspominajac o mozliwosci uzyskania takiego kredytu bez zabezpieczen ) do tego nie znjac sie na budowlance.Po pierwsze na niskie dochody,po drugie taki kredyt dla banku to bylby kredyt super subprime ,wiec oprocentowanie tez byloby super wysokie ,optymistycznie biorac oprocentowanie kredytu biorac po uwage dochody kredytobiorca musialby splacic min ok 600tys. zl (raczej wiecej ,ale licze optymistycznie) ,wiec jaklby nie liczyc nie jest w stanie go splacic..Moze zakombinowac z czyms do remontu ,ale przy niskich dochodach to tez ryzyko.Po prostu musie sie wiecej zarabiac i tyle ,koniec kropka ..Pzdr
    Regulamin forum

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadek125 Zobacz post
    Jako ze to mój pierwszy post Witam wszystkich!
    Wraz z żoną mocno zastanawiamy sie nad budowa domu jednorodzinnego o wielkości ok. 110m2.
    Sęk w tym ze nie mamy praktycznie żadnych oszczednosci (15 tyś) ani działki pod budowe.
    Do rzeczy na oku mamy działke o wymiarach 23 na 49m za ok 30 tys. Łaczne dochodzy moje i żony na reke to ok 3300zł.
    Zastanawiamy sie wogóle czy jest sens strartowac z naszymi dochodami na taka inwestycje czy nie przerośnie to naszych możliwości???
    Dom budowany byłby systemem gospodarczym, mam szwagra który dużo by mi pomógł. Na oku nie mamy jeszcze zadnego konkretnego projektu.
    Wczesniej zastanawialismy sie nad zakupem domu z rynku wtórnego ale ceny takich domów to juz kosmos przykladowo dom 150,2 do drobnego remontu zaczyna sie od 300 tys wiec mocno myslimy nad budowa. Narazie mamy gdzie mieszkac(u rodziców)
    Jeśli pomyliłem działy z góry przepraszam. Prosze Was o jakies dobre i szczere rady.
    Na Twoim miejscu nie mowlibym ,iz dom za 3 stowki to kosmos ,bo byc moze jest bardziej oplacalny pod wzgledem kredytu jak budowa domu.bierzesz kredyt 200 tys i budujesz , splacasz min1,5- 2 tys zl miesiecznie i nic z tego nie wynika.Bieresz kredyt ,kupujesz dom za 3 stowki ,robisz remont na nascie-dziesiat tys ,raty masz ok 2-2,5 tys zl ,a czynsz( o ile chalupa nadaje sie do wynajcia) podobny.Fakt urzeranie sie z lokatorami ,podatek itd ,Twoja wola ,ale jak widac ciezko bedzie budowac bez dochodow na kredycie .Pzdr
    Regulamin forum

  10. #150
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andja

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    czy ja pisze o braku szacunku dla pieniędzy??? wyjazd na wczasy i kupno nowszego samochodu to też brak szacunku dla pieniądza???
    fortuna kołem się toczy i doskonale wiem ile mnie (i oczywiście małżonkę) kosztowało pracy to co teraz posiadamy. dlatego nie porywam się na budowę domu i próbuję najpierw pomnożyć pieniądze aby nie pakować się w kredyty.

    dziecko trzeba uczyć szanowania pieniądza od bajtla, a żeby dobrze zarabiało (każdy rodzic by tak chciał) to należy w nie inwestować (stąd te 600zł/mc - Arturo72 bo sugerujesz, że kasa idzie na pierdoły) i nauczyć jak pomnażać pieniądze.

    EZS do tych kolorowych magazynów MURATOR też się zalicza??? jest bardzo kolorowy

    pozdrawiam

    PS: autor wątku coś postanowił??? robi się coraz bardziej gorąca dyskusja

  11. #151

    Domyślnie

    I ja dodam swoje trzy grosze. Uważam że jest to wykonalne, co potwierdzają dokonania wielu forumowiczów, jednak nie każdy sobie z tym poradzi. Potrzeba do tego poświęcenia masy czasu na naukę, i wskazane (konieczne?) analityczne, ścisłe i chłodne podejście do tematu. Proponowałbym poświęcić wcześniej z 1000 godzin na edukację, najlepiej zacząć na FM. Po tym uszyć i zestawić swój plan, i poddać go ocenie tubylców Jeśli wyjdzie blisko optimum to całkiem możliwe że i zmaterializowanie się powiedzie.

  12. #152

    Domyślnie

    Za 200tyś może się i da, ale mówiąc szczerze nie bardzo wiem jak. Proponuję, żeby tym hura entuzjazmem dzielili się Ci, którzy za tyle spoko wybudowali, a nie Ci co zamierzają. Kurt 76 naprawdę dobrze Ci radzi. Ale abstrahując od tego czy się da czy nie. Wyobrażasz sobie swoje życie przez te 25 lat spłacając kredyt przy tak niskich dochodach o jakich piszesz. A co zrobisz w razie nieprzewidzianych wydatków. Takie są zawsze, zepsuta pralka, samochód, choroba. Z wakacji też zrezygnujesz? No dobra, sam możesz się poświęcić, ale co zrobisz jak Twoje dziecko zechce jechać na kolonię. Powiesz nie, bo Tatuś kredyt spłaca?

  13. #153
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AdamCzwa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przy takich zasobach to jedynie jest możliwe w przypadku domów z gotowych elementów (tzw domy z paczki - wrzuć w google). Zejdziesz do 90 m2 i się spokojnie zmieścisz. Inna kwestia to czy ładować się w kredyt. Widziałem kilka takich domów modelowych w Polsce jak wybierałem technologię budowy i trochę z Stanach. Na jedno pokolenie jest ok.

    Pozdrawiam
    Adam

  14. #154

    Domyślnie

    Ostatnio spotkałem się ze starymi znajomymi którzy mają podobne zarobki do naszych, mieli tylko już działke. Całkowity koszt ich budowy wyniósł 230 tyś-oczywiście szału nie ma ale są na swoim i jakoś dają rade. Nie trace nadzieji, bo przecież mieszkac gdzieś trzeba a z rodzicami to różnie bywa zresztą chyba każdy wie jak to się kreci. Rozpatrywaliśmy już różne opcje nawet kupno mieszkania w bloku ale praktycznie na to samo wychodzi + zabójcze czynsze a o sąsiadach już nie wspomnę. Narazie na spokonie czekamy na działke i obserwujemy ogłoszenia może się trafi coś poczciwego na rynku wtórnym za rozsądne pieniądze.

  15. #155
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AdamCzwa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Poszukaj jeszcze na przetargach w gminach blisko Twojej lokalizacji. Zawsze takie działki ogłaszają na bip. Można rozejrzeć się jeszcze u komorników sądowych w Twoim regionie. Sam uczestniczyłem w kilku przetargach pomagając rodzinie - można niezłą okazję trafić. Zostaje jeszcze ARR.

    Pozdrawiam
    Adam

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadek125 Zobacz post
    Ostatnio spotkałem się ze starymi znajomymi którzy mają podobne zarobki do naszych, mieli tylko już działke. Całkowity koszt ich budowy wyniósł 230 tyś-oczywiście szału nie ma ale są na swoim i jakoś dają rade. Nie trace nadzieji, bo przecież mieszkac gdzieś trzeba a z rodzicami to różnie bywa zresztą chyba każdy wie jak to się kreci. Rozpatrywaliśmy już różne opcje nawet kupno mieszkania w bloku ale praktycznie na to samo wychodzi + zabójcze czynsze a o sąsiadach już nie wspomnę. Narazie na spokonie czekamy na działke i obserwujemy ogłoszenia może się trafi coś poczciwego na rynku wtórnym za rozsądne pieniądze.
    Mieli "tylko" działkę ...

    Działka to już kilkadziesiąt tysięcy + koszty jej dozbrojenia ...

    Więc suma sumarum okaże się że będzie to coś koło 300tys ...

    Zabójczo wysokie czynsze w bloku ? Zobaczysz ile kosztuje utrzymanie domu to stwierdzisz że czynsz w bloku to taniocha ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #157

    Domyślnie

    za 200 tys a nawet 150 tys....spokojnie na totalnym luzie wybudujecie dom ale jest kilka warunków:

    - dom do 100 m2(swoja droga nie rozumiem...mieszkanie o tej wielkosci jest uwazane za super duze a dom ...mały i bezsensowny...ehh mentalnosc)
    - 50-80% roboty wykonasz sam(bez zatrudniania ludzi)
    - projekt domu musi byc scisle dobrany jako tania inwestycja czyli(prosty dach,parterówka,strop niebetonowy,brak piwnic.
    - użyte materiały szczególnie na wykonczenie nie mogą byc z górnej półki(notabene te z tanszej wcale nie sa jakies beznadziejne)
    - przed budowa musisz baardzo dokladnie oszacowac kosztorys i budzet,wbrew obiegowej opinni jest to wykonalne z bardzo dużą dokładnoscią,ci inwestorzy którzy mówia ze i tak przekroczyli zakładany budzet o 30-40% po prostu nie pilnowali tego i było ich stac...a takich na forum pełno
    Czyli spokojnie sie da,zamieszkacie itd. ale czy wam to odpowiada to juz inna kwestia.Osobiscie widziałem ten sam dom postawiony 2xtaniej sys gospodarczym ,mozna tez wszystko zlecac od papierów,po wybór ogrzewania...i wydac fortune,wszystko dla ludzi

    co do zarobków...mam kolege kupił mieszkanie na kredyt ,jest ich trójka...miesieczny budzet około 2,500 zł z czego wiem ze płaci 900 zł kredytu i 700 opłat stałych..zostaje im na zycie niewiele ,ale nie narzekaja jeszcze ,,tylko,, 7 lat im zostało hehe:?)...wszystko sie da
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kasia242 ; 10-01-2011 o 08:23

  18. #158

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Zabójczo wysokie czynsze w bloku ? Zobaczysz ile kosztuje utrzymanie domu to stwierdzisz że czynsz w bloku to taniocha ...
    bzdury...ja sie własnie dlatego wyprowadzam z bloku.

  19. #159
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Havena
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dokładnie,znam parę osób,którzy nie wiedzieli co z kasą robić,safari,Singapury itp.ale fortuna się odwróciła i teraz bidę klepią.
    A co w tym zlego? Co zobaczyli/zwiedzili, to ich! Tez bym tak zrobila majac 'kupe' kasy
    Budowa to, niestety, skarbonka. Ile by sie w nia nie wlozylo, wola o wiecej... I najgorzej jest, jesli czlowiek wklada w nia wszystko, co ma i rezygnuje zupelnie z wszelkich przyjemnosci (np. w wyjazdow na wakacje, basenu, silowni czy zajec pozalekcyjnych dla dzieci).
    Nie twierdze, ze nie da sie postawic domu za 200tys. (mnie by sie z pewnoscia ta trudna sztuka nie udala), ale nie sadze, zeby udalo sie go wyposazyc. Niemniej jednak zycze powodzenia tworcy watku.

  20. #160

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247 Zobacz post
    za 200 tys a nawet 150 tys....spokojnie na totalnym luzie wybudujecie dom ale jest kilka warunków:

    - dom do 100 m2(swoja droga nie rozumiem...mieszkanie o tej wielkosci jest uwazane za super duze a dom ...mały i bezsensowny...ehh mentalnosc)
    - 50-80% roboty wykonasz sam(bez zatrudniania ludzi)
    - projekt domu musi byc scisle dobrany jako tania inwestycja czyli(prosty dach,parterówka,strop niebetonowy,brak piwnic.
    - użyte materiały szczególnie na wykonczenie nie mogą byc z górnej półki(notabene te z tanszej wcale nie sa jakies beznadziejne)
    - przed budowa musisz baardzo dokladnie oszacowac kosztorys i budzet,wbrew obiegowej opinni jest to wykonalne z bardzo dużą dokładnoscią,ci inwestorzy którzy mówia ze i tak przekroczyli zakładany budzet o 30-40% po prostu nie pilnowali tego i było ich stac...a takich na forum pełno
    Czyli spokojnie sie da,zamieszkacie itd. ale czy wam to odpowiada to juz inna kwestia.Osobiscie widziałem ten sam dom postawiony 2xtaniej sys gospodarczym ,mozna tez wszystko zlecac od papierów,po wybór ogrzewania...i wydac fortune,wszystko dla ludzi

    co do zarobków...mam kolege kupił mieszkanie na kredyt ,jest ich trójka...miesieczny budzet około 2,500 zł z czego wiem ze płaci 900 zł kredytu i 700 opłat stałych..zostaje im na zycie niewiele ,ale nie narzekaja jeszcze ,,tylko,, 7 lat im zostało hehe:?)...wszystko sie da
    pozdrawiam
    Przepraszam jak można żyć za 900 pln?
    Nas też jest troje i więcej wydajemy na jedzenie chociaż nie wiem czego nie kupujemy.
    A gdzie ubrania, leki i dziesiątki innych rzeczy bez, których nie da się funkcjonować.
    Ja przy takich dochodach nie porywałabym się na budowę.
    Działkę można kupić i próbowac zwiększyć swoje dochody i wtedy dopiero pomyśleć o własnym domku.
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

Strona 8 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony