dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie tynk gipsowy wewnętrzny - bardzocienka warstwa

    Witam.

    Jestem w trakcie nakładania tynków wewnątrz domu. Wszystkie ściany wewnątrz, łącznie z działowymi mam wykonane z betonu komórkowego białego. Zacząłem tynkować ściany zaprawą Knauf mp 75l, a nakładam ręcznie. Pierw nakładam cienką warstwę (ok 1mm) na ścianę, następnie przyklejam siatkę z włókna szklanego, a na to nakładam kolejną warstwę tynku (ok 1-2 mm). Nie używam żadnych listewek pod tynk.

    Moje pytanie brzmi - czy to wystarczy. Czy tynk nie będzie odpadał, przebijał?
    Planowo chciałem jeszcze makładać na to gładź gipsową, ale jeżeli ten tynk będzie wystarczająco gładki i mocny będzie taka konieczność?
    Ściany oczywiście wcześniej zagruntowałem, a warunki dot. temperatury i wilgotności są spełnione.

    Z góry dziękuje za odpowiedź

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lelesiu Zobacz post
    Witam.

    Jestem w trakcie nakładania tynków wewnątrz domu. Wszystkie ściany wewnątrz, łącznie z działowymi mam wykonane z betonu komórkowego białego. Zacząłem tynkować ściany zaprawą Knauf mp 75l, a nakładam ręcznie. Pierw nakładam cienką warstwę (ok 1mm) na ścianę, następnie przyklejam siatkę z włókna szklanego, a na to nakładam kolejną warstwę tynku (ok 1-2 mm). Nie używam żadnych listewek pod tynk.

    Moje pytanie brzmi - czy to wystarczy. Czy tynk nie będzie odpadał, przebijał?
    Planowo chciałem jeszcze makładać na to gładź gipsową, ale jeżeli ten tynk będzie wystarczająco gładki i mocny będzie taka konieczność?
    Ściany oczywiście wcześniej zagruntowałem, a warunki dot. temperatury i wilgotności są spełnione.

    Z góry dziękuje za odpowiedź
    Nie to nie wystarczy, a przede wszystkim nie można nakładać tynku gipsowego na związany już tynk gipsowy. minimalna warstwa tynku to 10mm.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  3. #3

    Domyślnie

    Nie nakładam świeżego tynku na już związany, tylko kładę wszystko na świeżo, tylko etapami, ale całość z jednego zarobienia
    A co do tego, że musi być 10mm - co się może dziać z tynkiem kiedy będzie cieńsza warstwa tzn 3mm. Odpadnie pomimo tego, że jest dołożona siatka? popęka? będzie widać łączenia pustaków? Ma to związek z przemarzaniem ścian? Bo sama odpowiedź pt "minimum 10mm" nic nie wniosła, zwłaszcza, że producent nigdzie nie podaje minimalnej grubości.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Poszukaj dobrze nawet na workach napisane jest minimum 15 mm chociaż ostatnio knauf zmienił szatę graficzną opakowań więc może coś się zmieniło. nie wiem w jaki sposób nakładasz ten tynk ale minimum 1 cm aby można było wyprostować ścianę, tzn nakładasz a potem wyrównujesz a nie wiem w jaki sposób wyprostujesz ścianę nakładając 3mm do tego jeśli jest zbyt cienka warstwa tynk się rwie podczas trapezowania. Na pewno nie odpadnie ani nic innego się z nim nie stanie, pozdrawiam i życzę powodzenia
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  5. #5

    Domyślnie

    Co do opakowania z tynkiem - obróciłem je z 10 razy dookoła, przeczytałem wszystkie Polskie napisy, jak również szukałem jakichkolwiek cyfr w niemieckich napisach i nie ma wzmianki o grubości tynku. Kanuf mp75l z Jaworzna.
    A jeżeli chodzi o równanie ścian to dom od wewnątrz obłożyłem betonem komórkowym grubości 6cm i na dobrą sprawę w ten sposób równałem, a tynkuje żeby zatrzeć łączenia i wygładzić powierchnię (gładź by wyszła znacznie drożej).
    Dzięki za odpowiedź, mam nadzieje, że żeczywiście nic nie będzie odpadać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony