dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Również nigdy nie używałem gruntów do ścian... Kolega, który jest budowlańcem powiedział, że się nie nadają. Do malowania kupuję farbę razem z "pasującą" do niej gruntującą i do tej wszystko dobrze się trzyma. Chociaż nigdy nie schodziłem z ciemnego koloru na jasny - być może wtedy trzeba jakoś mocniej gruntować?

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Zobacz co się dzieje kiedy nie zagruntujesz odpowiednio ścian. Zacznij oglądać od 40sekundy.

  3. #23

    Domyślnie

    Witam, podepnę się pod temat. W łazience pomalowałem sufit farbą akrylową, sufit podwieszany, przed malowaniem idealnie gładki, po malowaniu jak się dobrze przyjrzymy to widać efekt drobnej "gęsiej skórki" zawsze jest taki efekt?, miałem wałek z drobnym włosem. To samo ze ścianami po gładziach idealnie gładkie a po położeniu gruntu śnieżki powstał efekt gęsiej skórki, widoczny z bliskiej odległości. To jest normalne czy też powinienem inny wałek kupić?

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ZygmuntRolicz
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Poznan, Poland, Poland
    Kod pocztowy
    60-124
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    640

    Domyślnie

    Daj spokój. Po co ci idealnie gładki sufit? To nie auto. Każdy wałek zostawia strukturę i nic na to nie poradzisz.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam, również się podepnę pod temat. Mam do pomalowania niewielki pokój, aktualnie pomalowany na jasny pomarańcz. Docelowo będę go malował na beżowy. Mam zamiar najpierw przejechać wszystko mydłem. Co potem? Zagruntować czy można od razu malować po wyschnięciu?

  6. #26

    Domyślnie

    Jeśli farba nie odchodzi to wytrzec scianę, zagruntować i pomalować.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    Czy używał ktoś może takiego wałka z pompką by choć troche przyspieszyć malowanie ?Warto kupić ? https://www.youtube.com/watch?v=TwW8BWUDLqw

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony