dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Piec SAS Gro-Eco 23 Kw - ustawienia

    Witam,
    tydzień temu kupiłem ten piec, wszelkie ustawienia wrzuciłem takie jak w książce dołączonej do tego pieca.
    Tydzień palę przy ustawieniu: zadana temp. 50'C dla C.O. , nadmuch 80%, podajnik 17 sek., przerwa podawania - 60 sek.
    Dzisiaj postanowiłem zmniejszyć zadaną temp. na 45'C i zmniejszyłem również nadmuch na 60%, i podawanie na 14 sek, oraz przerwę podawania na 70 sek.
    Zaraz po tym jak temperatura C.O. spadła na 43 i piec podgrzał ją do 45 pokazał się komunikat że jest za wysoka temperatura "*******" - i tu pojawiła się nazwa której nie ma nigdzie w ks. do obsługi pieca. Nie zapamiętałem bo od razu przełączyłem na poprzednie ustawienia dla bezpieczeństwa.
    Pytanie jest takie: co to mógł być za komunikat i czemu gdzieś była za wysoka temperatura?

    Do właścicieli tych pieców: jeśli komuś się udało ustawić na programatorze prawidłowe spalanie, proszę o jakieś dane.
    Obecnie przy tym programie jaki mam wprowadzony ( a dom jest już fajnie nagrzany - 20'C) nie spala się w całości eko-groszek, spokojnie mógłbym jeszcze raz wrzucać zawartość popielnika do ponownego palenia.

    Bardzo dziękuje za pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Witaj, ja równiez mam SAS groeco tyle że 17 kW. Myślę że przy tak niskiej temperaturze kotła jedynie temperatura PODAJNIKA mogła być za wysoka. Kociol przepycha wtedy wegiel do retorty.
    Swoją drogą czemu tak niska temperatura zadana? Producent podaje (nie on jeden zresztą) że minimalna temperatura powrotu to 55 stopni. Aby spełnić ten warunek zasilanie musi mieć ponad 70...
    Jeśli chodzi o spalanie, to trzeba obserwować kolor płomienia - za jasny (biało-żółty) oznacza za dużo powietrza, zbyt ciemny (czerwony i leniwy) za mało.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  3. #3

    Domyślnie

    czyli zalecasz ustawienie zadanej temp. na 70'C?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Taka powinna być ALE nie napisałeś nic o twojej instalacji - aby kocioł mógł pracować z taką temperaturą musi byc wyposażony w zawór mieszający. Taki bajer za ok. 200 zł tylko że 90% fachowców nie wie o jego istnieniu i potem zdziwienie że kocioł rdza zeżarła po 5 latach....
    Z drugiej strony nie powinno być problemu aby znaleźć dobre ustawienia spalania dla temp. zasilania 55 stopni. Trzeba spędzić trochę czasu przy kotle i wszelkie zmiany ustawień wprowadzać co jeden dzień - kociol musi mieć czas na reakcję.
    Napisz więcej o instalacji.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony