Mam dom około 160 m2 z czego 30 m2 to nieogrzewany garaż ( chyba nie ma sensu go ogrzewać ) mój dom będzie miał 20 cm styropianu na podłodze 40cm ściany z Ytonga plus 34 cm ocieplenie w stropie 0,44 poddasze nieużytkowe jak na razie i pewnie przez najbliższe 10 -15 lat plus pod krokwiami 17 cm tego samego ocieplenia do tego wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła oraz okna z drutexu 6komorowy profil chyba 1,0 dla calego okna plus zewnętrzne rolety . Nie wim jakie będzie zapotrzebowanie na ciepło budynku ale chyba małe. Pytanie moje dotyczy następujących spraw po pierwsze czy piec kondensacyjny czy zwykły bo to że jednofunkcyjny to chyba jasne słyszałem że dużo kosztuje serwis pieca z kondensacją i nie wiem czy różnica w oszczędnosciach będzie na tyle duża żeby mi się to opłacało po drugie czy na całej powierzchni domu podłogówka czy podłogówka plus sypialnie z kaloryferami nie wiem na ile kaloryfery obniżą sprawność instalacji i moje oszczędności i jeszcze jedno po analizie tego co napisałem może jakaś podpowiedź co do modelu pieca. Z góry dziękuję za podpowiedzi