dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 142
  1. #1
    Banned
    cicik

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie projekt M88a ZIELONE POLA wariant 1

    witam
    właśnie kupiłem projekt jak w temacie ... proszę o kontakt osoby które budują bądź wybudowały dom w oparciu wlasnie o ten projekt
    pozdrawiam wszystkich
    wojtek

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slaweko72

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    widzę, że na razie brak odpowiedzi na Twój post. Być może wynika to z faktu, że M88a jest stosunkowo nowym projektem i pewnie trudno będzie znaleźć kogoś kto już go zbudował (bądź jest w trakcie). Podpinam się, jeśli można pod ten wątek ponieważ jesteśmy właśnie na etapie wyboru projektu i powyższy na razie jest naszym nr 1. Szczególnie, że pasuje doskonale na niezbyt szeroką działkę z wjazdem od południa.
    Z ciekawości spytam - masz może jakieś pomysły na zmiany w gotowym projekcie? Z żoną mamy pewne swoje przemyślenia ale z zainteresowaniem poznałbym jakieś nowe opinie na temat tego projektu.

    Pozdrawiam,
    Sławek

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    ja wląsnie przymierzam sie do kupna M88 w wariancie parterowym i czekam na pierwsze wiadomosci o rozpoczęciu budowy, jak uda mi sie wszystko pozałatwiac to moze zdązę z fundamentami
    masz moze jakieś przemyslenia co do zmian czy akceptujecie projekt taki jaki jest?
    ja mosobiscie chce zmniejszyc ilośc okien, szczególnie w przedsionku
    pozdrawiam

  4. #4
    Banned
    cicik

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie


    na poczatku mialo bycpoprzerabiane "wszystko"... ale im dluzej sie z zona zastanawialismy, tym bardziej projekt org. okazywal sie "poukladany"
    co do okiem ... to prawda - okno w przedsionku to jakies nieporozumienie
    nastepne zresta tez - zastapi je okno takie jak w pokojach.
    pozdrawiam
    cicik
    ps.
    zaczynam za ok. miesiac - zamieszcze zdjecia

  5. #5

    Domyślnie

    Witaj Cicik
    czekam na Twoje zdjęcia, co do tych okien to macie racje, to nieporozumienie, ale cala reszta zostaje po staremu, jak w oryginale. no moze wydłużę garaz o metr, bedzie pojemniejszy a nie chce miec szopek i komórek na działce więc wszystko bede musial zmieścić w tym garazu. Mysleliście nad jakims stryszkiem nad garazem?na suszarnie lub cos innego?ja postaram sie ruszyc z fundamentami w tym roku, mam nadzieje, ze sie udapozdrawiam i czekam na zdjęcia i szczegółowy opis poszczególnych stanow robót,.pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artaga

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    W maju zaczęliśmy budowę domku wg projektu M88a Zielone pola. Wprawdzie dokonaliśmy kilku zmian, ale przeszklenie wiatrołapu wydało nam się bezsensowne, zamurowaliśmy je pozostawiając tylko przeszklenie u góry. Powiększyliśmy łazienkę (bo naprawdę jest bardzo malutka) kosztem sypialni. Zamiast garażu powstało świetne malutkie mieszkanko tj. pokój z aneksem kuchennym i łazienka. W tej chwili jesteśmy na etapie zalewania stropu, bo tu tez dokonalismy zmiany zamiast stropu typu terriva robimy tradycyjny zalewany strop. I to tyle jeźeli chodzi o jakieś grubsze zmiany. Na tym etapie widać już jaki śliczny będzie nasz domek. Salon jest śliczny duży i bardzo jasny, kuchnia też spora i ta przestrzeń. Życzę powodzenia w budowie. Postaram się zamiescić kilka fotek. Podrawiam

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artaga

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    My zaczęliśmy budowę w maju. Teraz zalewamy strop. Ciekawa jestem na jakim jesteście etapie. Postaram się zamieścić kilka fotek.
    artaga

  8. #8
    Banned
    cicik

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to czekam/y na fotki !!! ... U nas niestety sprawy papierkowe sie "toroche" przeciągnęły ... doszla ecyzja o odrolninie
    ale juz na dniach bedzie decyzja o pozwoleniu na budowe .. ekipa juz czeka
    ps.
    tak z ciekawosci .. na ile wam wyliczyli koszt robocizny ??
    bo mi na 32 tys za stan surowy otwarty BEZ DACHU. (czyli wszystko od sciagniecia humusu(a?) robot ziemnych fudamenty sciany kominy itp ...

  9. #9

    Domyślnie

    Witam budujacych m88a
    ja podobnie utknałem na biurokracji, ale mam nadzieje, ze w sierpniu lub na poczatku wrzesnia wystartujechyba wszyscy uwazają te okna w przedsionku za jakies nieporozumienie.
    Artaga czy zmineialas jakies okna w salonie?czy wszystkie sa do samego dołu?
    i jakie planujesz pokrycie dachowe?zastanawiam sie czy nad garazem nie wyszłoby cos na kształt stryszka?
    pozdrawiam i czekam na fotki

  10. #10

    Domyślnie

    i mam prośbe do budujących, napiszcie gdzie budujecie swojego m88a, ja we Wlodawie woj. lubelskie

  11. #11
    Banned
    cicik

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja buduje w dobrzykowicach kolo wrocławia ... co do stryszku nad dachem - tez myslalem ale to naprawde powazna przebudowa/przeprojektowanie dachu chyba nieoplacalna...

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artaga

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam budujących M88a
    U mnie na budowie chwilowy przestój. Zaczynamy więźbę na początku przyszlego tygodnia. Co do dachu to chyba zdecydowałam się na DOMINO Z Creatona w kolorze łupka, ale to wszystko zależy od ceny bo tak się jakoś dziwnie składa, że wybrałam najdroższy kolor. Oglądalam taki dach i wydaje mi się, że fajnie będzie sie prezentował na naszej chałupce no ale zobaczymy. Jeśli chodzi o okna to my zmieniliśmy tylko to przeszklenie przedsionka tzn zamurowaliśmy je całkiem, ale z pozostałych okien szkoda rezygnować już nna tym etapie robót, na którym my jesteśmy wygląda to bardzo dobrze chociaż z drugiej strony napewno niestety będzie drożej bo oczywiście koszt takich przeszkleń to około 30 tys. My zdecydowaliśmy się na przesuwane (w proj skladane) no i dochodzi koszt grzejnikow kanałowych. Pytałam w kilku firmach i oprócz tego, że uklada się podłogówkę gęściej to kanałówkę przynajmnej jedną trzeba zostawić, ale to pewnie was jeszcze nie interesuje. Cicik pytał o koszt stanu surowego bez dachu, u nas podobnie jak u Ciebie 30tys bez koparki oczywiście 70/godz no i niestety sporo czasu spędziła u nas a to sa koszty dodatkowe, których się nie liczy. Gdybyście mieli jakieś pytania to chętnie się podzielimy naszymi doświadczeniami. Ktoś pytał o stryszek nad garażem z projektu wynika, że jest tam styszek a jaki wyjdzie dam znać narazie podloga strychu wygląda bardzo pokaźnie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w papierach. Jeszcze co do papierów to proponuję wziąć firmę, która zajmie się adaptacją w calości, ja przeszłam z papierami drogę przez mękę.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artaga

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja buduję w Kielcach

  14. #14

    Domyślnie

    Witajcie
    mam wielką prosbę do Artagi, czy mogłabys pokazac parę fotek swojego domu?tak mnie to ciekawi jak on wyglada w rzeczywistości. zamieść je na forum albo przeslij mi mailem, ale mysle, ze wolelibysmy je tu podziwiac. i koszty, wiadomo ze to mnie tez bardzo intersujke. co i z czego i za ile, zachęcam do smielszego dzielenia sie informacjami i pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Cicik ta prosba o zdjęcia i wiecej o kosztach i problemach w budowie skierowałem równiez do Ciebie. jakbys znalazl chwileczke przy kawie i poopowiadal nam swoje wrazenia i podzielil sie doświadczeniami byłoby mił. i czekamy na fotki!!!

  16. #16

    Domyślnie

    Widzę, że Wszyscy budujacy nie mają czasdu, to zrozumiałe, jednakl ponowię swoja gorąca prośbę o fotki z budowy,

  17. #17
    Banned
    cicik

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    )) ja ci moge przyslac conajwyzej fotki scian fundamentowych )) ... niestety dopiero tyle mi wybudowali
    ps. mam kosztorys dachu - wszystko (z rynnami wlacznie, piodbitka okna robocizna itp - no po prostu wszystko ) 88tyś brutto.
    duzo to cyz malo ?
    acha - dachowka jakis juenmajster miedziana angoba czy cóś ...

  18. #18

    Domyślnie

    jak dla mnie duzo, ale za malo napisales szczegołów co i ile i jakiej jakości.coz, jest tego dachu dość sporo metrów więc sama dachówka, podbitka i rynny sporo kosztuja, o jakich oknach piszesz?będziesz mial dachowe?

  19. #19
    Banned
    cicik

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam jeszcze 2 wyceny dachu ... 88 to wcalnie nei tak duzo ... bo pozostale oscyluja ok 100tys .
    a okna sa fakro - 78-140 (tak jak w projekcie) z tym ze wybralem uchylno-obrotowe (ze wzgledu na kat nachylenia dachu)
    pozdr
    cicik

  20. #20

    Domyślnie

    zastanawiam sie czy zdążysz przed mrozami ze wszystkimzimujesz stan surowy czy bedziesz kończył?a moze załozyłbys dziennik budowy i tam wstawial wszystkie etapy?nie ukrywam, ze byłoby mi latwiej obserwować Twoją budowe niz ciągle zadawac pytania. choc wiem, ze to czasochłonne. aha ile metrow betonu na ławy?zmniejszałes cos z szerokości ław?

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony