dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 105
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 2188

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Ja już mam drzewo na dach, więc zmian chyba wprowadzał nie będę.

    Jancio jak rozwiązałeś sprawę wentylacji? Zrobiłeś zgodnie z projektem?

    Ja robię dwa kominy z cegły pełnej: jeden pomiędzy w kotłowni pomiędzy bryłą budynku i garaży: będzie tam przewód dymowy o przekroju 14x27 oraz 3 przewody wentylacyjne (jeden od garażu, drugi od pralni która będzie nad garażem oraz trzeci od WC). Kotłownia będzie wentylowana kratką która będzie wychodziła z kotłowni pod stropem, przechodziła w w ścianie budynku ponad dach garażu i tam będzie na ścianie zakończona kratką.

    Drugi komin to komin od kominka: mam w nim jeden przewód dymowy i dwa wentylacyjne o przekrojach jw. Póki co jeden wentylacyjny będzie wychodził w salonie, drugi będzie wolny albo podłączy się rurą spiro łazienkę na górze).

    Oba kominy przesunąłem w kierunku frontu domu, tak by weszły między płatwie przechodzące przez całą szerokość budynku, podtrzymujące konstrukcję dachu.

    Odpowietrzenie kanalizacji będzie rurą PCV fi 50, puszczone będzie w jednym z przewodów wentyacyjnych w kominie przy kotłowni (likwiduję w ten sposób kolejny kominek na dachu). Jeżeli wiec dobrze pójdzie to będę miał max 2 kominki na dachu (od kuchni i ew. łazienki na górze), zamiast 19 (??).
    Tak jak pisałem wyżej - nie wentyluję każdego pomieszczenia gdyż uważam, iż jest to zbędne.

    Pozdrawiam

    ps. ściany parteru prawie stoją, do końca przyszłego tygodnia jest szansa na zalanie stropu
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o kominy w kotłowni i garażu to są rozmieszczone tak jak w projekcie + jeden dodatkowy przewód spalinowy "na tak zwany czas kryzysu" - w każdej chwili można dostawić piec na paliwo stałe. Tutaj miałem problem z płatwią bo gdybym zrobił w ścianie nośnej między garażem a pokojem to wówczas przy dodatkowym przewodzie spalinowym ta płatew musiałaby przechodzić przez komin. Przewód wentylacyjny z przejścia do garażu zlikwidowałem. Przewód wentylacyjny z salonu przeniosłem z drugiej strony komina spalinowego oraz w tym miejscu dałem też przewód wentylacyjny z pokoju obok salonu - będą stanowić całość. Jeżeli chodzi o przewody odpowietrzające kanalizację to mam bardzo dobrą firmę znającą się na rzeczy i tutaj powiedzieli że będzie to niezbędne minimum - a to dobry pomysł dać odpowietrzenie do przewodu wentylacyjnego - chyba skorzystam. Generalnie łączę co sie da i staram się jak najwięcej (w granicach rozsądku przerzucać za kalenicę by nie było ich widać od frontu.
    Kominy spalinowe w kotłowni z cegły pełnej a przy kominku systemowy tak jak w projekcie. U mnie nie będzie nawiewu mechanicznego a mam nienajlepsze doświadczenia z wentylacją w bloku więc wentylacji będzie dużo.
    Krupiarz:
    Czy płatwie robiłeś po dwie i łączyłeś czy zrobiłeś po jednej z każdej strony przez całą długość części mieszkalnej budynku?
    Co myślisz o zakańczaniu np. dwóch przewodów wentylacyjnych jednym kominkiem?
    Ja teraz jestem na etapie zamawiania drewna na konstrukcję potrwa to ze 2 tyg. więc na razie przestój - no i rodzinne zwiedzanie (czuje się jak przewodnik w muzeum ) fajne uczucie.
    Schody wylałem jednocześnie ze stropem więc już sobie brykam po schodkach i podziwiam okolice z piętra.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darek53

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    6

    Domyślnie Wycena budowy

    Mam pytanie o cos z zupelnie innej beczki.
    Ile kosztowaly was materialy budowlane, ile wam czego poszlo. Jk by ktos mial i chcial sie podzielic ta infamacja to bylbym bardzo wdzieczny.
    Mam juz porojekt i chcialbym wiedizec ile wam wyszlo na budowe fundamentow scian, dachu ile zaplaciliscie za materialy i ile ich bylo
    Z gory dizeki za informacje na priva lub na [email protected]
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Witam

    Ja jakiś czas temu utraciłem plik z kosztami od początku do stanu 0. No i trochę się zgubiłem z ewidencją.
    Teraz znowu zacząłem notować wydatki.
    Jak będę miał nieco więcej czasu to co nieco zamieszczę.


    "Czy płatwie robiłeś po dwie i łączyłeś czy zrobiłeś po jednej z każdej strony przez całą długość części mieszkalnej budynku? "

    - odp. po jednej z każdej strony przez całą długość części mieszkalnej budynku. Zmniejszyłem wymiary do 14x20. Ma starczyć.

    "Co myślisz o zakańczaniu np. dwóch przewodów wentylacyjnych jednym kominkiem?" - na pewno lepiej jest dać dwa kominki, ale wegług mnie pod dachem, tuż przy wylocie można te przewody połączyć. Chodzi o to by nie nawiewało zapachów z jednego kanału do drugiego, ale nie powinno to mieć miejsca jeżeli połączenie jest przy samym wylocie (prawdopodobieństow jest niwielkie).
    Ja jutro leję strop. Schody chyba pojutrze z betoniarki bo się nie wyrobią z szalowaniem

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  5. #5

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!
    Też ten projekt jest przeze mnie brany pod uwagę.
    Krupiarz lub Jendrek proszę wyślijcie mi skany projektu chce zobaczyć czy salon jest odpowiednio duży i czy w pomieszczeniu 8 będę mógł zrobić kotłownię (tzn. w sadzić piec dwufunkcyjny.)
    Pozdro

  6. #6

    Domyślnie

    Oczywiście zapomniałem podać maila:[email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Jendrek jeszczeraz wielkie dzięki.
    Życzę Ci tak szybkiego budowania jak odesłałeś mi skany.

  8. #8

    Domyślnie Skany domu za rogiem

    Witam Wszystkich,
    Od kilku dni ślędzę ten wątek i jestem pod wrażeniem. My też wybraliśmy ten projekt, ale zawsze jest kilka ALE. Krupiarz lub Jendrek - czy możecie mi przesłać skany z rozmiarami i zmianami? Szczególnie podoba mi się pomysł z poszerzeniem przedsionka o30cm. Ktoś też wspomniał, że garaż jest za krótki. To znaczy jaką ma długość? Ijaki jest strop nad garażem, bo na górze chcę zrobić garderobę. No i o ile to możliwe to proszę o wasze doświadczenia z kosztami poszczególnych etapów, tak abym wiedział czego chcieć od wykonawców. Zakończę cytatem, " piękny domek wybraliście...".
    Pozdrawiam
    Mariusz

    [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,

    Mariusze, skany mogę ci przesłać na początku tygodnia. Mam je w pracy.
    Nie wiem jak posówają się wasze budowy, ale ja mam już prawie stan surowy otwarty. Na początku tygodnia kończą nam dach (jeden dzień krokwie, ze dwa dni na deskowanie i papowanie.
    Powiem wam, że całkiem ładnie ta chałupka wygląda.
    Ja na dole i na górze będę miał deski na legarach, dlatego całośc mi się trochę podwyższyła.
    Nie mam jeszcze wszstkich ścianek działowych, ale to co jest wygląda ok.

    Zastanawiałem się jak będą wyglądały schody, ale też są ok. nie za strome, w sam raz.

    Podniosłem garaż o dwa pustaki max-y. (ok. 45 cm). Jest ok. Bez podnoszenia byłyby tam bardzo duże skosy i bardzo mało miejsca.

    Nie za barzo rozumiem pytanie "Jaki strop nad garażem"? Standardowy Terriva, na to pójdzie z 8 cm. styropianu i z 5 cm wylewki.

    Garaż? Ma 20m2. Garaż ma szerokość 4,2 cm w osiach, czyli ok. 3,9 netto. To nie jest mało, choć jak w każdm pomieszczeniu gospodarcym mogłoby być więcej

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Hej Krupiarz!!

    A może zrobiłbyś pare zdjęć i wrzucił na forum?

    Ania

  11. #11

    Domyślnie

    W sumie to mógłbym, tylko zawsze brakuje mi czasu by przejrzeć wątek jak się to robi, gdzie zakłada się albumy i jak te zdjęcia wkleja itd.

    Cały czas czegoś szukam (obecnie rozpracowuję temat elektryki i instalacji alarmowej bo za tydzień jadę z koksem w tym temacie, a już teraz musze kupić kable i osprzęt).

    Jak mi powiesz jak to krok po kroku szybko i skutecznie zrobić, to coś wkleję.
    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  12. #12

    Domyślnie Śliczny projekt

    Witam wszystkich.
    Jestem kolejnym członkiem klubu Wielbicieli Domu za rogiem.
    Projekt zakupiliśmy w marcu, a teraz czekamy na pozwolenie na budowę.
    Tak przy okazji zazdroszczę wszystkim, którzy już budują.
    Zatem wszelkie uwagi mile widziane.

    A tak na marginesie, informacja dla wszystkich rozpoczynających budowę, jestem geologiem i w razie wątpliwości służę poradą.
    pozdrawiam
    Agnieszka
    :D
    Mieszkamy już w domu za rogi(em)

    Dom za Rogiem

  13. #13

    Domyślnie

    Agniecha - witamy w klubie

    W sumie to być może będę potrzebował porad w sprawie GWC i przydomowej oczyszczalni ścieków. Woda zalega nie dość nisko. Ale o tym później. Skontaktuję się.

    A ja właśnie jestem mocno zdenerwowany
    Wczoraj postawili mi ściankę od spiżarni. Generalnie to na żywo wygląda to do dupy. Za dużą mam spiżarnię w stosunku do kuchni. Na pewno jest to do zmiany.
    I teraz mamy dylemat: zmniejszać spiżarnię czy ją zlikwidować??
    Rozmowy trwają.
    Ci którzy to rozwiązanie skopiowali niech przemyślą zmianę.
    Nie każdy ma dostatecznie rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną i nie wszystko widzi na papierze.
    Ten brak wyobraźni niestety prawdopodobnie będzie kosztował.

    Pozdrawiam

    ps. trochę znam się na elektroenergetyce (przyłącza, taryfy, ogólnie elektryka), w ramach możliwości też moge pomóc.
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anstak

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    248
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Kurpiarz!! Byłoby super gdybysmy zobaczyli zdjecia, mysle, ze wiekszosć obecna tutaj byłaby Ci ogromnie wdzieczna)

    ja nie jestem omnibusem internetowym a wklejania zdjec nauczylam sie w maksymalnie 20 minut. Po prostu zalóż sobie gdzies album, ja zalozylam na www.photosite.com i potem skopiuj zdjecia z internetu. Na forum jest mnostwo szczegolowych instrukcji jak to zrobic, to na prawde bardzo proste.

    Co do mojej budowy- plany były zeby rozpoczac na wiosne, ale zespol okolicznosci przeszkodzil nam w realizacji tych zamierzen. Na razie termin lipiec- jestesmy na etapie dogadywania sie z wykonawcą.


    Pozdrawiam i zycze pozytywnie zakonczonych zmagan ze spizarką)

    Ania

  15. #15

    Domyślnie

    Postaram się, obiecuję.
    Może w weekend znajdę chwilę.

    Pytanie formalne: Nie ma ktoś gotówki pożyczyć? Potrzebuję na już jedynie 50 000 PLN??!!
    Taka drobna kwota ...

    Zapożyczony jestem aktualnie na 30 000 PLN (ale to chyba dobrej duszy nie będzie przeszkadzało ...).

    Sprzedaję mieszkanie, zainteresowanie jest duże,ale nikt jeszcze nie powiedział sakramentalnego "TAK". Nie chcę wstrzymywać ekip.

    Wyszedł mi jeszcze jeden "kwiatek". Ekipa zamiast utrzymać osie ścian zewnętrznych, zlicowała je z bloczkami fundamentowymi. Straciłem przez to 10 cm. Przy utrzymaniu wymiarów małego pokoju na dole i szerokości pom. gospodarczego, brak "wyszedł" mniejszej kabinie prysznicowej (generalnie WC). Jest trochę kicha.
    Uważajcie więc na powyższe.

    Ale poza powyższymi dwoma/trzema drobnymi problemami wszystko ok .

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  16. #16

    Domyślnie Kilka słów o moim ślicznym domu za rogiem.

    Z uwagi na specyficzne ukształtowanie terenu (bardzo stromy podjazd), jesteśmy zmuszeni obniżyć poziom zero w garażu względem zera w mieszkaniu o jakieś 50-70 cm.
    Garaż poszerzamy o ok. 2m, jednocześnie robiąc wjazd ze strony bocznej ściany.
    Gdyby nie ukształtowanie terenu i posadowienie budynku względem wjazdu nie decydowalibyśmy się na zmianę bryły budynku!!!
    Oczywiście wiąże się to ze schodami między domem a garażem , ale coś za coś.
    Rezygnujemy z balkonu i jak wielu z Was przenosimy wyjście na taras, na ścianę przy jadalni.
    W związku z powyższymi zmianami powiększamy kotłownię oraz gospodarujemy miejsce na niewielki warsztacik w garażu.
    Nie budujemy balkonu mając za oknem 13-to arową działkę.

    PS.
    W piątek przymierzamy się do pierwszej wyceny stanu surowego.
    Czekamy na sugestie i wszelkie uwagi.
    Mieszkamy już w domu za rogi(em)

    Dom za Rogiem

  17. #17

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Wlasnie dzisiaj ogladalem jak lał się beton w ziemię, fajne uczucie szkoda tylko że to tyle kosztuje . No ale najważniejsze że już coś się zaczeło dziać
    pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Witam,

    A teraz coś co pare osob oczekiwalo.
    Anstak mnie zmobilizowala i zalozylem album Domu za Rogiem.

    ZAMIESZCZAM TAM RZUTY I SKANY!!!.

    Zainteresowanych odsylam wiec na strone ponizsza i prosze dokonywac download-ów.

    Zamieszczam tez pare pierwszych zdjec oraz tych najbardziej aktualnych.
    http://Krupiarz1.photosite.com/

    Wkrotce doloze wiecej

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  19. #19

    Domyślnie

    Witam
    Krupiarz...Kurcze... gratuluję widzę, że idzie na ostro)))
    Super!!!!
    Oby tak dalej!
    p.s.
    no ale schody masz cudne!!
    Raz na wozie, raz w nawozie!

  20. #20

    Domyślnie

    Jedno pytanie: czy wejscie do pomieszczenia 18 - nad grażem jest na jednej wysokości co spocznik schodów 12?

Strona 11 z 105

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony